vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

111 επισκέπτες, 10 χρήστες
Jorge, Milarepa, tibolaso, vasim, Buliwyf, ΨΗΛΟΣ, manoslykos, djfloor, kos784, camber

Twitter

Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #45 στις: Μαρτίου 18, 2014, 01:32 »

Επίσημος αντιπρόσωπος στην Ελλάδα είναι το replacesmoke..
Στην Αθήνα...Μιας και ο φίλος είναι απο Θεσ/κη, μπορεί να ρωτήσει και στον Dr.Antismoke, που είναι και αυτός επίσημος αντιπρόσωπος..


http://www.halcyonhaze.co.uk/distributors/

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
ΥΓΡΑ ΑΞΙΑΣ 500 ΕΥΡΩ ΤΟ ΛΙΤΡΟ
« Απάντηση #46 στις: Μαρτίου 18, 2014, 08:51 »
Απο εχθες εχω μπει σε σκεψεις με αφορμη απο εναν συμφουριτη που εγραψε οτι πηρε υγρο χωρις την ζελατινα ασφαλειαςπου επρεπε να ειχε,αναφερομαι στο ΕΑΡΤΗ .
Τ
ι συμβαινει?
Χοντρικα τα υγρα που αγοραζουμε εχουν 500 ευρω το λιτρο.
Πολλα τα λεφτα που ελεγε και ο Καλογηρου.
Μηπως ειναι κινητρο για παρεμποριο η νοθευμενα υγρα?Απλα μια σκεψη κανω,προς το παρον ΔΕΝ μπορω νατο αποδειξω. :wall:
Την σκεψη μου αυτη την ενισχυει το γεγονος ,οτι υγρο εχω παρει(ετοιμα εισαγωγης) που προφανως ερχονται  με τιμολογια εγω και απο οπου αγορασα δεν ξερω το χρωμα της αποδειξης!
Πως δικαιολογουν τις ποσοτητες αν τις πωλουν χωρις αποδειξη.
Ειμαι νεος στο ΑΘΛΗΜΑ μολις 18 ημερων αλλα μερικα πραγματα δεν μου αρεσουν
Θελει προσοχη τωρα που το ηλεκτρικο ατμισμα θα εχει ραγδαια αυξηση.
Προσοχη λοιπον, πρεπει εμεις να διαφυλαξουμε τα νομιμα δικαιωματα μας :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ ΑΞΙΑΣ 500 ΕΥΡΩ ΤΟ ΛΙΤΡΟ
« Απάντηση #47 στις: Μαρτίου 18, 2014, 09:16 »
Φίλε μου επειδή είναι όντως πολλά τα λεφτά για ένα λίτρο, σκέψου και την ιδιοκατασκευή (εγώ με 160 ευρώ έφτιαξα 3 λίτρα). Μιλάμε για τεράστια διαφορά στην τσέπη. Και δεν έχεις να σκας για το τι και το πως της προέλευσης των υγρών.

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #48 στις: Μαρτίου 18, 2014, 09:44 »
Τα υγρα αλλαχθηκαν με αλλης εταιριας που ηταν σφραγισμενα με ζελατινα οπως πρεπει
Κριμα εμεινα με την ορεξη για την ωρα.

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: ΥΓΡΑ ΑΞΙΑΣ 500 ΕΥΡΩ ΤΟ ΛΙΤΡΟ
« Απάντηση #49 στις: Μαρτίου 18, 2014, 09:49 »
Φίλε μου επειδή είναι όντως πολλά τα λεφτά για ένα λίτρο, σκέψου και την ιδιοκατασκευή (εγώ με 160 ευρώ έφτιαξα 3 λίτρα). Μιλάμε για τεράστια διαφορά στην τσέπη. Και δεν έχεις να σκας για το τι και το πως της προέλευσης των υγρών.
Αχ δεν καταλαβες τιποτα.
Επειδη ειναι ακριβα γινονται ισως τα διαφορα.......... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #50 στις: Μαρτίου 18, 2014, 10:01 »
Ισως θα ηταν καλυτερο, απο το να λεμε ολοι τις υποθεσεις που μπορουμε να κανουμε, οποιος ενδιαφέρεται ας στειλει ενα email στην "μαμα" εταιρία, και να ρωτησει αν τα υγρα τους αποστελονται με και χωρις ζελατινα, ή μονο με ζελατινα. Μετα θα μπορεσει να γινει και συζητηση πανω σε κάποια βαση.


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #51 στις: Μαρτίου 18, 2014, 10:06 »
Καλημέρα σας. Όσον αφορά τη συσκευασία των συγκεκριμένων υγρών, έστειλα e-mail στην εταιρεία και περιμένω απάντηση. Το "ζουμί":

Παράθεση
.....................
Some members have brought up the question of the packaging, and in particular, some say they have received their bottles with a plastic film and some without. As I can see in your distributor list, you have two official distributors in Greece. I would hence like an official answer, which I will gladly translate and post in the relevant aforementioned thread, about the following:

a) What is the official packaging of your e-liquid bottles? (I would greatly appreciate some photos too)
b) Is there any parallel importing going on from a third party in Greece, excpet the two official distributors?
c) Has your company been sending out products with variating packaging? If yes, why?
d) What is your opinion on the variation of packaging?

You must understand that our members have safety concerns and if this matter is not clarified within reasonable amounts of time, I strongly believe that you may lose part of your Greek clientele, which would be a pity since preliminary reviews show high preference among your e-liquids, and I have yet to try them!

At your disposal

" ........... Κάποια μέλη έχουν εκφράσει απορία όσον αφορά τη συσκευασία σας, και συγκεκριμένα κάποιοι έχουν παραλάβει υγρά με προστατευτική ζελατίνα και κάποιοι όχι. Όπως βλέπω στην επίσημη λίστα αντιπροσώπων σας, έχετε δύο για την Ελλάδα. Θα ήθελα λοιπόν μία επίσημη απάντηση, την οποία ευχαρίστως θα μεταφράσω και θα ποστάρω στο σχετικό προαναφερόμενο θέμα, για τα εξής:

α) Ποια η επίσημη συσκευασία σας? (θα εκτιμούσα και μερικές φωτογραφίες)
β) Υπάρχει παράλληλη εισαγωγή από τρίτους εκτός των δύο επίσημων αντιπροσώπων?
γ) Στέλνει η εταιρία σας προϊόντα με τη συσκευασία να ποικίλλει? Αν ναι, γιατί?
δ) Ποια η γνώμη σας για την διαφορά στη συσκευασία?

Πρέπει να καταλάβετε ότι τα μέλη μας έχουν θέμα με την ασφάλεια και αν το θέμα δεν λυθεί σε λογικά χρονικά πλαίσια, πιστεύω ότι ενδέχεται να χάσετε μέρος της Ελληνικής πελατείας σας, που θα ήταν κρίμα, γιατί οι πρώτες κριτικές δείχνουν ανερχόμενη προτίμηση στα υγρά σας, και εγώ ακόμα δεν τα έχω δοκιμάσει!

Στη διάθεσή σας."

Μέχρι λοιπόν να έχουμε μία απάντηση παρακαλώ να σταματήσουν τα σενάρια και οι ευθείες αναφορές σε νοθεία. Αν κάποιος έχει τέτοιες σκέψεις, ας τις εκφράσει απ' ευθείας στον προμηθευτή του, τουλάχιστον μέχρι να έχουμε την απάντηση από την εταιρεία.

Όσον αφορά το κόστος.

Κανείς δεν είπε ότι το ητ είναι φτηνό χόμπι. Ακόμα όμως και premium υγρά να ατμίζεις, πάλι στο κόστος είσαι πολύ χαμηλότερα από το κτ. Καταλαβαίνω φίλε TSARLY ότι αυτό που θες να πεις είναι ότι πιθανόν τα υγρά να πειράζονται με σκοπό τη μεγιστοποίηση του κέρδους, αλλά ας μην το συνεχίσουμε τουλάχιστον μέχρι να απαντήσει η εταιρεία!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #52 στις: Μαρτίου 21, 2014, 12:38 »
Επανέρχομαι με συνεχόμενο ποστ εν γνώσει μου. Από την εταιρεία, δεν έλαβα καμία απάντηση. Υπάρχει όμως μία απάντηση εδώ, την οποία και παραθέτω αυτούσια:

Kαλησπέρα απο την ομάδα της Halcyon Haze στην Αγγλία.
Η Halcyon Haze, όπως πολλοί φίλοι ατμιστές ήδη γνωρίζουν, αποτελείται από 4 γεύσεις και θεωρείται μία premium brand για έμπειρους αλλά και φιλοπερίεργους καινούριους ατμιστές.
Πρόσφατα υπήρξε κάποιο θέμα σχετικά με τα μπουκαλάκια.
 Θα θέλαμε να ενημερώσουμε ως μητρική εταιρεία πως η πρώτη δοκιμαστική παραγγελία ήταν με ασφράγιστα καπάκια. Λόγω των επερχόμενων νόμων προσαρμοστήκαμε στα νέα δεδομένα και τα μπουκάλια είναι σφραγισμένα με διάφανη ζελατίνα και από το μήνα Απρίλιο τα καπάκια της σειράς θα είναι tamper proof.
Για τον παραπάνω λόγο υπήρξαν κάποια μπουκαλάκια με ζελατίνα και κάποια χωρίς ζελατίνα. Θα θέλαμε να διαβεβαιώσουμε πως τα προιόντα μας διανέμονται αποκλειστικά από δύο αντιπροσώπους και διαψεύδουμε κάθε σενάριο νωθείας.
Θα θέλαμε να απολογηθούμε για όποια σύγχυση έχει προκληθεί και ευελπιστούμε η Halcyon Haze να συνεχίζει να κερδίζει τις προτιμήσεις όλο και περισσότερων ατμιστών στην Ελλάδα.
Με εκτίμηση,
Όμηρος Αγγελόπουλος,
Office Manager
Tel: +00442089644712
Email:[email protected]


Αποσυνδεδεμένος devilmanson

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
  • Awesome!!!
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #53 στις: Μαρτίου 21, 2014, 23:50 »
johnper το καταστημα ειναι στην πλατεια κοντα; γιατι απο κει σκεφτομουν να προμηθευτω και εγω και επειδη ξερω τριγυρω εχει 3 να το εχω υποψην μου! :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #54 στις: Μαρτίου 22, 2014, 00:09 »
Μωρέ σχετικά κοντά είναι αλλά με την απάντησή που έδωσε η εταιρεία μάλλον του οφείλω μια συγνώμη.
Τέλος πάντων αυτά γίνονται όταν στέλνουν μια έτσι μια αλλιώς.
Το Gin είναι θεϊκό από το απόγευμα δεν έχει φύγει από το χέρι μου το μαρκουτσι.

Αποσυνδεδεμένος devilmanson

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
  • Awesome!!!
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #55 στις: Μαρτίου 22, 2014, 00:57 »
H αληθεια ειναι οτι απο οσα μαγαζια εχω περασει δυτικα γιατι και εγω εκει κοντα τριγυρναω ειναι το πιο φιλικο καταστημα και πολυ εξυπηρετικο απλα επειδη αναφερθηκε ηθελα να το ξερω και μην βρεθω προ εκπληξεως.  :tongue_smilie:


Ειναι το πρωτο μαγαζι που παω για οτι θελω και δεν ηθελα να χω υποψιες για αυτο ρωτησα! ;D

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #56 στις: Μαρτίου 22, 2014, 09:41 »
Το θέμα μας εδώ είναι τα υγρά της Halcyon Haze και παρακαλώ να παραμείνουμε σε αυτό. Ένα μήνυμα διαγράφηκε.

Αποσυνδεδεμένος WishmasteR

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #57 στις: Μαρτίου 23, 2014, 00:36 »
τις προαλλες δοκιμασα και τα 4...
τα 3 ηταν μια απιστευτη αηδια κατα τη γνωμη μου. χιλιομπερδεμενες πολλες γευσεις μαζι+ μενθολη.
το μονο που μου ειπε κατι ηταν το sweet providence το οποιο ηταν απλα καλο.
πολυς ντορος για το τιποτα ιδιαιτερο πιστευω...



Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #58 στις: Μαρτίου 30, 2014, 00:26 »
Για άλλη μια φορά δεν έδωσα βάση στη λαϊκή θυμοσοφία "όπου ακούς πολλά κεράσια, κράτα και μικρό καλάθι" ...
Έτσι βρέθηκα κι εγώ στο γνωστό κι εξυπηρετικότατο αθηναϊκό κατάστημα για να δοκιμάσω τουλάχιστον το earth, (αφού ατμίζω καπνικά υυγρά)...

Λυπάμαι, αλλά ενθυμούμενος τις περιγραφές που έχω διαβάσει, μόνο που δεν έβαλα τα γέλια δοκιμάζοντάς το.
Προσωπική εκτίμηση με βάση τις δικές μου γευστικές προτιμήσεις, είναι πως το συγκεκριμένο (earth brother) είναι ένα αδιάφορο υγρό μια εταιρείας με πολύ καλές γνώσεις branding και marketing.
Σε καμιά περίπτωση ανάξιο λόγου, αλλά αδιάφορο. Θα συμφωνήσω με τον προηγούμενο συνατμιστή "πολύ κακό για το τίποτα"

Αποσυνδεδεμένος devilmanson

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
  • Awesome!!!
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #59 στις: Μαρτίου 30, 2014, 00:58 »
Αν και δεν εχω κανει τον κοπο να τα δοκιμασω ενω το μαγαζι που πηγαινω τα εχει, αν ισχυει οτι εκλαμβανεις 3 διαφορετικες γευσεις σε μια τζουρα σιγουρα δεν ειναι μονο marketing αλλα οντως ενα επιπεδο πιο πανω,τωρα για καλο κακο θα δειξει το μελλον.


Προσωπικα ουτε εμενα με συγκινει η πολυπλοκοτητα αυτη αλλα ισως ανοιγει μια νεα εποχη στα υγρα!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 309 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21592 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282832 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208536 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67256 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175494 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314346 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14917 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125726 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94560 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4655 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix