vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

520 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, Xameno_Skli, dkostas, Harris, bloodlessz

Twitter

ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #375 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 13:42 »
2 μηνες και κατι μερες κλεινω σημερα. απο την πρωτη στιγμη πεταξα καπνοσακουλες φιλτρακια και ολα τα κλαμπατσιμπανα...........
ειδα τεραστια αλλαγη στην οσφρηση , δεν εχω το <νιαουρισμα> οταν ξαπλωνω για υπνο , απο αλλεσ επιδοσεις δεν το συζητω........ ;)   .
αυτες τις ημερες παιρναω ενα κρυωμα ........ το τι βγαινει απο τα πνευμονια δεν το συζηταω. αν λενε οτι θελει 15 χρονια ενασ οργανισμος να καθαρισει τα πνευμονια φανταζομαι τι εχω μεσα μου......αυτα δεν πρεπει να ειναι πνευμονια αλλα σακουλα απο ηλεκτρικη σκουπα........και μαλιστα γεματη.
περα απο τα διαφορα που ακουγονται για το η.τ θεωρω οτι καποια στιγμη θα γινει τροπος διακοπης καπνισματος αναγνωρισμενα.

Αποσυνδεδεμένος cbf_dim

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #376 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 16:20 »
Χτες ξεφορτωσα μαζι με τον συναδελφο 4 τονους υγρου. Να σημειωσω οτι τα συγκεκριμενα υγρα ερχονται σε παλετες βαρους 400 κιλων (δηλαδη 10 παλετες) και σε κιβωτια των 20 κιλων (200 κιβωτια).
Μεχρι πριν 3 μηνες που καπνιζα, απο τη 2η παλετα μου ειχε βγει η γλωσσα εξω και μολις τελειωνα ειμουν σε μια κατασταση "παθαινω εμφραγμα-ανακοπη".
Χτες λοιπον με προδωσαν τα χερια μου στην 8η παλλετα, και η αναπνοη μου καθολου. Μπορουσα καλιστα μετα το ξεφορτωμα να τρεξω και κανα χιλιομετρο ακομα.
Αυτα μετα απο περιπου 3 μηνες ατμισματος.

Να σημειωσω οτι δεν ειναι ατμιστικα υγρα.  :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #377 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 09:02 »
@ cbf_dim Καλημέρα!! Δεν είναι υπέροχο να βλέπεις μέσα σε τρείς μήνε τέτοιες απίστευτες αλλαγές?  Όσο κάπνιζα? δεν μπορούσα να αντέξω στον διάδρομο γυμναστικής πάνω από 20 λεπτά κ αυτά με δυσκολία!!

Τώρα κάνω μια ώρα άνετα κ πολύ γρήγορο περπάτημα δίχως κανένα απολύτος πρόβλημα!!!
Όταν με το καλό κλείσεις χρόνο  θα δείς κ άλλες αλλαγές στις αντοχές σου!!  :yes: :yes: :yes: Ειναί τόσες οι αλλαγές στην υγεία μας μετά την διακοπή του κτ που μας εντυπωσίαζουν!! Το μόνο που με ενοχλεί είναι ακόμα οι καπνιστές που ενώ ζούνε μαζί μας κ βλέπουν τις μεγάλες μας αλλαγές στον τομέα  της υγείας μας ....... εκείνοι πεισματικά? αρνούνται να μπούν στον κόσμο του ητ! Ελικρινά αυτό ποτέ δεν θα το καταλάβω σε αυτή εδω τη ζωή.........

 :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #378 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 09:15 »
Καλημερα. Εχω ξαναγραψει στο θεμα, αλλά θελω να ξαναγραψω  :D :))

Τρεις εβδομαδες ατμιστης.

Το γραφειο μου ειναι σε 1ο οροφο. Οταν ανεβαινα την σκαλα, μού κοβοταν η ανασα. Τωρα την ανεβαινω τρεχοντας και πηδωντας τα σκαλοπατια δυο-δυο. Γιατι το κανω αυτο? Γιατι μπορω!  :)


Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #379 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 09:25 »
Το κτίριο στο οποίο εργάζομαι είναι πενταόροφο!!!! Κ για να καταλάβεις? είναι το μισό ένα ξενοδοχείο κ το άλλο μισό τα γραφεία μας ναι? Άρα καταλαβαίνει κάνεις ότι μιλάμε για ένα πολύ υψηλό κτίριο!!!!!

Όταν έπαθε βλάβη το ασανσέρ πρίν από λίγες μέρες? Ανέβηκα στον πέμπτο όροφο εγώ πρώτη μέσα σε λίγα λεπτά κ οι συναδελφοί μου ειλικρινά το λέω έφτασαν στον πέμπτο μετά από 10 λεπτά!!!!! Ανέβηκα δίχως κανένα πρόβλημα κ όλοι με ρωτούσαν πως συμβαίνει αφού ακόμα καπνίζω να καταφέρνω να μην λαχανιάζω στις σκάλες!!!!!!!  (οι συναδελφοί μου το άτμισμα δεν αγαπάνε να το καταλάβουν  :angry_orange:)

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #380 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 09:29 »
Και μονο αυτο δεν τους επεισε να γινουν κι αυτοι ατμιστες?

Δυο κολλητοι μου ηδη ατμιζουν εδω και λιγες μερες επειδη εχουν εμενα σαν παραδειγμα της ωφελειας του η.τ.

Μου συμβαινει και κατι αλλο παραξενο. Πριν, οταν καπνιζα, δεν εδινα καμια σημασια. Τωρα, για πρωτη φορα συνειδητοποιω πόσοι πολλοι ανθρωποι καπνιζουν. Τους βλεπω παντου. Στον δρομο, στα μαγαζια,.... συνεχεια το ματι μου πεφτει πανω τους.

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #381 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 09:34 »
Καλημερα σε ολους !!! ειναι καταπληκτικο,,,, απλα !!! εχοντας κ εγω κατα καιρους, αν κ νεος, γραψει σ αυτην την ερωτηση, καθε φορα μ' αρεσει να λεω και να το ξαναλεω πως η διαφορα φαινεται απ τη πρωτη κιολας εβδομαδα!
οι φυσιοθεραπειες που κανω στο σπασμενο μου γονατο μεχρι προ ενος μηνος ηταν επιπονες με συνεπεια και να μην αντεχω το ολο προγραμμα αλλα και στο τελος αυτου μετα να θελω μιση μερα να συνελθω !!!
τις τελευταιες 2 εβδομαδες κουραζεται η φυσιοθεραπευτρια μου περισσοτερο απο εμενα  :yes: :yes: :yes:
ναι, γεγονος και οταν τελειωνω τη φυσιοθεραπεια μου κανω κ ενα περιπατο στη γειτονια !!! πραγματικα η δυναμη μου εχει αυξηθει απιστευτα και σε συνδυασμο με τ οτι δεν κουραζομαι τοσο ευκολα ειναι κατι το εξωπραγματικο για μενα και με βοηθαει να επανελθω σε μικροτερο χρονικο διαστημα !!!

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #382 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 09:38 »


@ bersekero



Δυστυχώς όχι!!! Τώρα ειδικά? Τώρα είναι που είμαι εξωγήινος με την βούλα.... :laugh1: :laugh1: :laugh1: Βλέπουν τις απίστευτες αλλαγές μου ακόμα κ στο ψυχολογικό που ειλικρινά το κτ κάνει μεγάλο κακό εκεί ναι? κ όμως δεν καταλαβαίνουν τίποτα!! Νομίζουν ότι απλά είναι η δικιά μου θέληση να είμαι απλά καλά κ ότι δεν είναι η διακοπή του κτ!!! Χτυπάς το κεφάλι στον τοίχο τώρα η όχι?  :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:

Εγώ όμως είμαι πολύ καλά κ απλά δεν επιμένω στο να τους πείσω πιά... Ο καθένας είναι υπεύθυνος για την ζωη του ναι? Όμως αυτό που μου κάνει μεγάλη εντύπωση είναι οι μη καπνιστές φίλοι μου κ ο αγαπημένος μου πατέρας που καταλαβαίνει τις αλλαγές αυτές κ πάντα μου  λέει μπράβο για αυτή την απόφασή μου μα ........θέλει να σταματήσω κ το ητ για να μην εξαρτώμαι από τίποτα αλλά αυτό είναι μάλλον κάτι που εγώ δεν το θέλω.... ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #383 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 09:43 »
Εχεις δικιο και σε αυτο. Περιεργο αλλά οι μη-καπνιστες φιλοι μου το βλεπουν με απειρη συμπαθεια το η.τ.!!

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #384 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 21:13 »
Οι μη καπνιστες φιλοι μου, εχοντας τους "μπουχτισει" ντουμανια τοσα χρονια με το κ.τ. βλεπουν κ αυτοι με συμπαθεια το η.τ. μονο κ μονο γιατι τους περιεγραψα τις πρωτες εντυπωσιακες αλλαγες αλλ κ γιατι μονοι τους διαπιστωνουν οτι ο ατμος του δεν τους ενοχλει ουτε τους μυριζει οπως το κ.τ. Με λιγα λογια, κ η ιδια η λογικη τους, τους λεει οτι φαινεται να ειναι λιγοτερο βλαβερο. Εχτες μαλιστα σε μια συζητηση, τους ειπα οτι πλεον με ενοχλει ο καπνος του κ.τ. κ μια φιλη γουρλωσε τα ματια κ εβαλε τα γελια γιατι εδω κ χρονια μου ελεγε "Αμαν, ρε Θοδωρη, το ενα μετα το αλλο πια τα τσιγαρα, σταματα λιγο ρε παιδακι μου, για το καλο σου το λεω"....

Αποσυνδεδεμένος kimmi

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • 생활은 아름답습니다
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #385 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 14:17 »
Ειμαι πανω στην μηχανη, βραδυ με κρυο και φοραω κρανος. Σταματημενος στα φαναρια ξαφνικα μου ερχεται η γνωστη οσμη απο κ.τ. Γυρναω δεξια και πισω και σε αποσταση 7-8 μετρα!!! σε ενα παπι καποιος καπνιζει....
Ατμιζω περιπου 3 μηνες  :)

Υ.Γ  Ως καπνιστης δεν ειχα την αισθηση της οσφρησης ουτε στα 50 εκατοστα.

Αποσυνδεδεμένος Adreas

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #386 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 01:21 »
Πικρα μεγάλη με την μύτη τώρα man....

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #387 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 01:34 »
καθε μερα για να παρω το λεωφορειο να κατεβω στη δουλεια μου πρεπει να περπατησω σε ανηφορικο δρομο
περνοντας 4 παραλληλα στενακια για να καταλαβετε περιπου την αποσταση..
πριν το η.τ μου εβγαινε η γλωσσα μεχρι να φτασω..αυτη η ανηφορα με σκοτωνε..
τωρα πια διαπιστωνω οτι η ανασα μου ειναι φυσιολογικοτατη οταν φτανω πια στην σταση!
μπορει να φαινεται κατι απλο αλλα εγω εντυπωσιαστηκα!

απο την αλλη σημερα ειδα την κοπελα απο την οποια ειδα πρωτη φορα το η.τ και με επεισε να
το παρω (ατμιζε απο τον ιουλιο), να αναβει τσιγαρο και απο οτι καταλαβα δεν ηταν και το πρωτο της..
γενικα ανησυχω γιατι βλεπω ολοι οσοι ηξερα να το γυρνανε..στην αρχη ενα ενα τα τσιγαρα που και που
και σιγα σιγα να το αρχιζουν και παλι..
τι ειναι αυτο που τους κανει να ξαναεπιστρεφουν εκει?
η συνηθης δικαιολογια ειναι τα προσωπικα τους ζορια..εμενα αυτη η δικαιολογια δεν με πειθει ομως..

Αποσυνδεδεμένος iceberg

  • **
  • 223
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #388 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 02:00 »
Υπάρχει και έντονη δόση αυτοκαταστροφικότητας σε πολλά άτομα KoreYdro και αυτή δε μαζεύεται εύκολα.
Ενας άλλος λόγος είναι οτι δεν υπάρχει ενημέρωση και αν δεν μπαίνουν και στο φόρουμ μικρά προβλήματα των συσκευών ή των αναλώσιμων κουράζουν γρήγορα ή καταντούν ασύμφορα και το κ.τ παραμονεύει πάντα στο κοντινότερο περίπτερο.


Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #389 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 02:26 »
Αν κάποιος το ξεκίνησε αποκλειστικά για να κόψει το κτ, τότε θα ήτνα κι αυτο αγγαρεία, όπως οτιδήποτε άλλο, είτε nicorette ειτε inhaler. Αν το ξεκινησε ως εναλλακτικό τρόπο, τότε θελειι μεν λίγη υπομονή, αλλα τα οφέλη είναι άμεσα και σε κανει να ΘΕΣ να κανεις τα απαραίτητα πειράματα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180572 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8312 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33957 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536185 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59775 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237423 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 581 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15585 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136122 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085309 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35407 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10231 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12