vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

257 επισκέπτες, 2 χρήστες
th3ofilos, Jorge

Twitter

MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος mparaxir

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1530 στις: Νοεμβρίου 08, 2017, 19:01 »
ενταξει το ρυθμισα απλα ηθελε παραπανω ψαξιμο,εχω γραψει και στο νημα πως να γινουν ρυθμισεις για dna escribe.μια ερωτηση εχω γιατι με μπερδεψες λιγο με τις αντιστασεις εκει που με ρωτας αν ειναι ss nickel 200 η titanium ,εργοστασιακη αντισταση φοραω της aspire την clapton στα 1.08ω που παιζει 13 εως 16 watt


Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 08, 2017, 21:06 από kotsos75 »

Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1531 στις: Νοεμβρίου 08, 2017, 19:07 »
Επειδή έγραψες πως κάτω από την ένδειξη των watts, δείχνει θερμοκρασία -αυτά τα σύρματα είναι τα περισσότερο διαδεδομένα σε χρήση για έλεγχο θερμοκρασίας- για αυτό το έγραψα αυτό.

Εκτός και αν το theme που έχει πάνω της η συσκευή είναι τόσο χάλια που ακόμα και σε προφίλ watts δείχνει την θερμοκρασία, απλά και μόνο για να μπερδέψει τον χρήστη.

Όπως είπα, δες στο Youtube και αποφάσισε αν θα αλλάξεις το theme της μάνας του -που είναι άχρηστο κατά την γνώμη μου- με κάποιο πιο "χρηστικό" για εσένα.
Μια καλή ιδέα για το τι να περάσεις όσον αφορά theme είναι εδώ:



Αποσυνδεδεμένος Dimidom

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1532 στις: Νοεμβρίου 20, 2017, 14:07 »
Καλησπερα σας εδω και ενα χρονο ατμιζω με ενα vtwo mini 75w της joyetech  ηρθε ο καιρος για κατι καλυτερο με καλυτερα ρευματα και περισοτερα watts για μεγαλυτερη αυτονομια υπαρχει κατι αξιοπιστο για τα ρευματα του να μου προτεινετε ;

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1533 στις: Νοεμβρίου 20, 2017, 14:11 »
για τι ατμοποιητες και ποσα watt θελουν ?

Αποσυνδεδεμένος Dimidom

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1534 στις: Νοεμβρίου 20, 2017, 14:14 »
Χρησιμοποιω μονο eviva-t και doggystyle με αντιστασρις πανω απο 1.2 ομ

Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1535 στις: Νοεμβρίου 20, 2017, 14:23 »
Γειά σας είμαι νέος στο φόρουμ και θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Συγχωρέστε με αν γράφω στο λάθος τόπικ. Έχω ένα mod joyetech evic vt με έναν kangertech subtank mini 22mm. Ο obs engine mini(23mm) θα ταιριάζει στο mod μου? Τον έχει χρησιμοποιήσει κανείς? Ευχαριστώ προκαταβολικά!!

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1536 στις: Νοεμβρίου 20, 2017, 15:02 »
Χρησιμοποιω μονο eviva-t και doggystyle με αντιστασρις πανω απο 1.2 ομ
εχεις δοκιμασει το vtwo mini με articfox ?
δωσε του μια ευκαιρια 
και αν εχεις μικρη μπαταρια βαλε μια vtc6
το articfox πιστευω θα σου αλλαξει ολη την ιδεα για το mod σου.
ειναι σαν να παιρνεις καινουργιο mod. δεν αλλαζει το μεγιστο οριο των watt αλλα το πως τα δινει στον ατμοποιητη σου
και επειδη με τους συγκεκριμενους δεν νομιζω να παιζεις με πανω απο 20w σιγουρα θα σου αρεσει το αποτελεσμα
αν θες μεγαλυτερη αυτονομια πηγαινε σε ενα mod που υποστηριζεται απο το articfox με 2 μπαταριες 
τελευταια λυση και ακριβη να πας σε DNA

Αποσυνδεδεμένος skoubri

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1537 στις: Νοεμβρίου 26, 2017, 13:57 »
Παιδια καλησπερα. Εχουμε αρνητικα για το Paranormal 75c? Εχω διαβασει στο forum της evolve για προβληματα με τις κολλησεις στον πολο, οτι διαβαζει τις αντιστασεις παραπανω (πολυ κακο για τη λειτουργια σε tc), ακομα και οτι σε μερικους εκανε autofire συνεχως...
Δεν κοστιζει και λιγα. Υπαρχει αλλη υλοποιηση με Dna75c και μπαταριες παραλληλα για αυτονομια?
(Και το Therion Dna75c ειναι ομορφο αλλα εχει το γνωστο θεμα με το βαλε-βγαλε μπαταριες)

Ευχαριστω για τον χρονο σας!

Αποσυνδεδεμένος jg bassound

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1538 στις: Νοεμβρίου 26, 2017, 14:11 »
απο πολλες πλευρες το sinuous p80 της wismec τα σπαει για μονομπαταρο........εργονομια , βαρος , ογκος , ρευματα και τιμη

Αποσυνδεδεμένος panostxc

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1539 στις: Νοεμβρίου 29, 2017, 18:33 »
Παιδες καλησπερα. Κανω ηλεκτρονικο εδω και 2 χρονια περιπου και θελω να αλλαξω μοντακι. Χρησιμοποιω ενα aspire plato (σπανια βρισκω ανταλακτικα Ελλαδα) και για λογους τεχνικους λογους (προβλημα με αντιστασεις κλπ) αποφασισα να το αλλαξω. 
Ειμαι ο κλασικος ατμιστης που ισα ισα φτιαχνει ενα υγρο και τιποτα παραπανω. Σταματησα να ψαχνω και να ασχολουμαι με μοντακια εδω και 1,5 χρονο που πηρα το παραπανω μηχανηματακι.
 
Εχετε καποιο να μου προτεινετε;
 
1) Σαν βασικο θελω να υπαρχει δυνατοτητα φορτισης μπαταριων  εξωτερικα(εχω ηδη ποσες)
2) Να ειναι σχετικα μικρο οσο ειναι δυνατον αυτο (υβριδιο)
3) Να βρισκεται σε οποιοδηποτε καταστημα θελησω να ρωτησω κατι σχετικα με τις λειτουργιες του.
4) Να εχει μεγαλο δοχειο.
5) badget εως 70-80 ευρω.

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1540 στις: Νοεμβρίου 30, 2017, 00:14 »
Φιλε με μια αναζητηση ειδα πως αυτο που εχεις ειναι κιτ και οχι μοντ μονο. Δεν ξερω απο κιτ να βοηθησω, δες για νεους ατμιστες τι κιτ προτινουν σε αλλα θεματα. Επισης δεν ξερω πως ατμιζει το συγκεκριμενο για να πω καποιον ατμοποιητη και μοντ ξεχωριστα.. Οπως και να χει μαλλον δεν εισαι σε σωστο νημα παντως.

Αποσυνδεδεμένος panostxc

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1541 στις: Νοεμβρίου 30, 2017, 01:38 »
αν πουμε οτι αφηνω το κιτ αυτο και ψαχνω για ενα μοντακι τι θα προτεινες;
Ενα οπου στη συσκευασια εχει και ατμοποιητη κλπ ολα. Ρωταω για να ξεκινησω αναζητηση απο καποιο που χρησιμοποιειται και ειναι απεδειγμενα καλο.

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1542 στις: Νοεμβρίου 30, 2017, 03:28 »
Θα σου προτεινα να μην παρεις συσκευασια που εχει μεσα και ατμοποιητη. Η καθε εταιρια βαζει τα δικα της μεσα, οποτε αν θες καλο συνολο παρε τα χωριστα. Δεν θα βγεις απο το budget σου. Ξαναλεω δεν ξερω τι στυλ ατμιζεις... Η προταση για νεους ατμιστες ειναι τσιγαρισια (σφηχτη) τζουρα και θα σου πω αυτα.

Ατμοποιητη εναν nautilus 2. Βρισκεις αντιστασεις παντου γι'αυτο οποτε δεν θα χεις προβλημα. Καλο, ομορφο και μικρο.
Μοντακι eleaf pico. Οτι μικροτερο υπαρχει, δοκιμασμενο στον χρονο και βγαινει η μπαταρια του που θες.

Παντου δεν υπαρχουν ολα σιγουρα, αλλα ειναι απο τα πιο γνωστα αυτα και τα εχουν τα περισσοτερα καταστηματα. Σιγουρα υπαρχουν περισσοτερες επιλογες αλλα απαντησα με βαση οσα κριτηρια σου γινεται να καλυφθουν. Περισσοτερες απαντησεις και πιο σωστο νημα αν εχεις παραπανω ερωτησεις θα ηταν αυτο

Αποσυνδεδεμένος panostxc

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1543 στις: Νοεμβρίου 30, 2017, 03:33 »
ατμιζω περιπου 2,5 χρονια και τον τελευταιο 1,5 εχω το μοντακι που ειπα. Αν ξεκινουσα τωρα το ατμισμα ισως να πηγαινα σε κατι τοσο απλο. ψαχνω το κατι παραπανω στο ατμισμα..

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1544 στις: Νοεμβρίου 30, 2017, 04:10 »
Με ολον τον σεβασμο, ατμιζεις 1.5 χρονο λοιπον ενα all-in-one starter κιτ και νομιζεις οτι ειναι μοντακι. Ισως υπερεκτιμας τον εαυτο σου σε γνωσεις Η.Τ.. Δινεις ελλιπεις πληροφοριες (σε λαθος νημα) και δειχνεις να σνομπαρεις την μεχρι τωρα μοναδικη προταση που σου εδωσε καποιος με καλη προθεση. Καποιος που ακολουθει ενεργα τα ατμιστικα χρονια τωρα και δεν ατμιζει απλα. Απο κει και περα, ουτε χρυσος οδηγος ειμαστε, ουτε κανεις ειναι υποχρεωμενος να απαντησει ή να μοιραστει τις γνωσεις του. Με αυτα που εσυ ζητησες, αυτη παραμενη η μοναδικη προταση μου και σιγουρα ειναι πιο πολυπλοκη απο starter-kit και σαφης αναβαθμιση.. Δες και το tesla stealth αν θες και τετοιου τυπου. Δεν εχει εφαρμοστει η κβαντικη μηχανικη στα ατμιστικα προιοντα ακομη για να υπαρχει κατι πιο πολυπλοκο απο αυτα και κανενα all-in-one δεν ειναι "κατι παραπανω" σε σχεση με ενα μοντακι κι εναν ατμοποιητη... Παραπανω πληροφοριες αν θες για all-in-one starter kit οπως αυτο που εχεις ή εστω να φυγεις απο αυτα, στο νημα που σου εδωσα. Εχει πολυ υλικο να ψαξεις και αρκετες γνωσεις να παρεις. Αν θες το κατι παραπανω πηγαινε σε επισκευασιμους ατμοποιητες, εχουμε πολλα καλα εκει.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 30, 2017, 04:28 από Tortugas »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206214 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63614 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92811 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1088 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172793 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14209 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9586 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43846 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix