vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

409 επισκέπτες, 3 χρήστες
Jorge, Harris, Michaelinnor

Twitter

Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1545 στις: Δεκεμβρίου 12, 2018, 19:47 »
Το βίντεο του Βασίλη ([member=8246]SmartSmoke[/member]) το έχουμε δει.

Αυτό που δεν γνωρίζαμε, και δεν ξέφυγε από τα πλοκάμια μου, είναι ότι ακολούθησε και ερώτηση του Βουλευτή Καραόγλου η οποία και καλά απαντήθηκε!

Links:

Βίντεο -> https://bit.ly/2zXet8L
Ερώτηση -> https://bit.ly/2ErFQMa
Απάντηση Υφυπουργού -> https://bit.ly/2zWAVyH
Απάντηση ΑΑΔΕ -> https://bit.ly/2RRFtNO

Αποσυνδεδεμένος gangelo

  • **
  • 463
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1546 στις: Δεκεμβρίου 13, 2018, 10:03 »
Απαντηθηκε σιγουρα? Μαλλον εγω ειμαι λιγο slow και δεν καταλαβαινω την απαντηση.....

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kogos

  • **
  • 173
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1547 στις: Δεκεμβρίου 13, 2018, 12:54 »
χε χε... αυτό ξαναπέστο.... 

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1548 στις: Δεκεμβρίου 13, 2018, 13:31 »
Το βίντεο του Βασίλη ([member=8246]SmartSmoke[/member]) το έχουμε δει.

Αυτό που δεν γνωρίζαμε, και δεν ξέφυγε από τα πλοκάμια μου, είναι ότι ακολούθησε και ερώτηση του Βουλευτή Καραόγλου η οποία και καλά απαντήθηκε!

Links:

Βίντεο -> https://bit.ly/2zXet8L
Ερώτηση -> https://bit.ly/2ErFQMa
Απάντηση Υφυπουργού -> https://bit.ly/2zWAVyH
Απάντηση ΑΑΔΕ -> https://bit.ly/2RRFtNO


Εξαιρετική απάντηση:

Ερώτηση: Τι κάνεις?

Απάντηση: Πράσινο.

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1549 στις: Δεκεμβρίου 21, 2018, 01:30 »
Μου είπε ένα φίλος ότι πήραν παράταση τα snv. Το διάβασε λέει κάπου online. Τώρα το ποσο έγκυρο είναι, δεν ξέρω.

Έχει ακουστεί κάτι;;

Nai_Ego

Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1550 στις: Δεκεμβρίου 21, 2018, 08:25 »
Υποθέτω ότι είμαστε στο "ουδέν μονιμότερον του προσωρινού"

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1551 στις: Δεκεμβρίου 21, 2018, 12:13 »
Επισήμως, δεν υπάρχει τίποτα. Στη χτεσινή συνεδρίαση της Βουλής που πέσανε ένα κάρο τροπολογίες (εκ των οποίων κάποιες ήταν τόσο ογκώδεις που είναι να απορεί κανείς γιατί δεν κατατέθηκαν ως σχέδια Νόμου), δεν κατέβηκε κάτι.

Μέχρι να έρθει η τροπολογία στη Βουλή, ισχύει το καθεστώς που έχουμε σήμερα:

α) Κανένας Νόμος δεν απαγορεύει SnV (ή μηδενικά, ή αρώματα, ή βάσεις)
β) Η εγκύκλιοι Μαϊου και Σεπτεμβρίου δίνουν εντολή σε ελεγκτικές αρχές να αντιμετωπίζουν τα παραπάνω ως έτοιμα υγρά
γ) Υπάρχει προφορική δέσμευση της ΑΑΔΕ για μη κυνήγι μέχρι να τελειώσει η ιστορία της τροπολογίας


Υπάρχει πολύ σοβαρό ενδεχόμενο το θέμα να μετατεθεί για μετά τις Εθνικές Εκλογές, ιδιαίτερα αν επιβεβαιωθεί το σενάριο αυτές να λάβουν χώρα τον Μάιο μαζί με αυτοδιοικητικές και ευρωεκλογές. Αυτό το τελευταίο, δεν βασίζεται κάπου. Αποτελεί καθαρά προσωπική μου εκτίμηση. Όπως επίσης αποτελεί προσωπική μου εκτίμηση το "όσο πιο αργά, τόσο πιο καλά" καθώς αφήνει χρόνο για πιέσεις και πιθανές αλλαγές/βελτιώσεις στην τροπολογία.

Αποσυνδεδεμένος haros

  • ***
  • 521
  • Κατα τον Δαιμονα εαυτου.
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1552 στις: Δεκεμβρίου 21, 2018, 15:12 »
Για εμας τους καταναλωτες σιγουρα μας συμφερει η τωρινη κατασταση, μιας και η επομενη μερα, οταν ερθει, θα ειναι σιγουρα χειροτερη για την τσεπη μας.
Τους επαγγελματιες ομως δεν ξερω εαν τους συμφερει αυτη η παρατεταμενη αβεβαιοτητα, γιατι τι επιχειρηματικο σχεδιασμο να κανεις και τι προιοντα να παραγγειλεις η να εισαγεις, οταν δεν ξερεις ποτε θα αλλαξουν τα πραγματα και πως θα αλλαξουν.
 Τες πα, θα δειξει.

Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1553 στις: Δεκεμβρίου 21, 2018, 15:29 »
Θεωρείς ότι τα μαγαζιά θα διστάζουν να προμηθεύονται τα εν λόγω υγρά, λόγω του αβέβαιου του χρόνου κατάθεσης της τροπολογίας και του τι θα περιέχει , κι έτσι θα δημιουργηθεί έλλειψη ??

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1554 στις: Δεκεμβρίου 21, 2018, 16:11 »
Σίγουρα κάποιοι δεν θα στοκάρουν όσο διαρκεί το θολό τοπίο.

Αποσυνδεδεμένος alphonse

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
  • θα μειώσω νικοτινη απο Δευτέρα
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1555 στις: Δεκεμβρίου 21, 2018, 16:22 »
φαντάζομαι ότι ο φιλος haros αναφερόμενος σε επιχειρηματικό σχεδιασμό  εννοεί(υποθετω) την ανάπτυξη της επιχείρησης. Τις επενδύσεις που πιθανόν θα σχεδίαζε να κάνει ώστε να τον καθιστούν ανταγωνιστικό,την ανάπτυξη εργασιών ,βελτίωση υπηρεσιών  κοκ...  μακροπροθεσμες τοποθετησεις κι οχι αρπακ@λιες ....
Θέμα που απασχολεί εν γενει όλους όσους δραστηριοποιούνται σε περιβάλλον αβεβαιότητας κι αισθάνονται ότι ίσως χάνουν χρόνο σε αυτό τον τόπο. Οι υπόλοιποι φίλοι θα μπορούν άνετα να βόσκουν στην "εύφορη κοιλάδα " των επιδομάτων,συντάξεων και κρατικών μισθοδοσιων... Τωρα αν εγω κι εσυ δεν βρουμε και το αγαπημένο μας snv δεν νομίζω να καιει και πολυ τον επαγγελματία...
καμία διάθεση να σπαμαρω το νημα,αν έγινε κάτι τέτοιο παρακαλώ ας διαγραφεί
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 21, 2018, 17:36 από alphonse »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1556 στις: Δεκεμβρίου 21, 2018, 19:20 »
Σίγουρα κάποιοι δεν θα στοκάρουν όσο διαρκεί το θολό τοπίο.
Έτσι κι αλλιώς, ή τροπολογία προβλέπει 6 μηνη περίοδο χάριτος, οπότε δεν μπορώ να δω σοβαρό λόγο κάποιο κατάστημα να μετριάσει τις προμήθειες του, πέραν του "φοβάμαι μην μου τύχει εμένα να μπει στο μαγαζί μου κάποιος πωρωμένος για έλεγχο"...

 Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος Christos Z

  • **
  • 173
  • Φύλο: Άντρας
  • To Vape or Not To Vape
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1557 στις: Δεκεμβρίου 21, 2018, 19:44 »
Δεν είναι μόνο τα καταστήματα αλλά και οι παραγωγοί-κατασκευαστές που δεν ξέρουν σε τι μορφή θα βγάλουν τα προιόντα τους ιδίως τα νέα που ενδεχομένως να θέλουν να βγάλουν στην αγορά.

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1558 στις: Δεκεμβρίου 21, 2018, 22:48 »
Αν ακομα μετα απο τοση κουβέντα δεν έχουμε καταλαβει οτι στην καλυτερη των περιπτωσεων η φαση θα κινηθει σε shortfill, και ολο αυτο γινεται για να ξε- στοκαρουν οι μεγαλοι εμποροι κυριως και να καθορισουν μαζι με τα υπουργεια τιμες κλπ εις βαρος βεβαια ολων μας και των μικροτερων συναδελφων τους, τοτε τι να πω.Καλη ανταμωση στα....

Στάλθηκε από το HUAWEI Y560-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος realizum

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1559 στις: Δεκεμβρίου 22, 2018, 14:22 »
Πάντως σε 2 μεγάλες αλυσιδες δεν φέρνουν νέο στόκ. Πήγα για το loose canon,στη μια δεν το βρήκα και στην άλλη ειχαν 2. Οτι εφεραν έφεραν. Ποιός θα στοκαρει το μαγαζί με φόβο να του μείνουν.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279431 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207569 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64619 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173605 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311690 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4019 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1273 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15713 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14469 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias