vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

399 επισκέπτες, 8 χρήστες
camber, manoslykos, dkostas, Xxristos, tibolaso, Buliwyf, Lazy Dog, Jorge

Twitter

Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1530 στις: Δεκεμβρίου 08, 2018, 21:08 »
Ένα πενηντάρικο στον αποπάνω που με είπε παιδί  :laugh1:

Τη νομοθεσία δυστυχώς δεν μπορούμε να την προσβάλλουμε εγώ και εσύ γιατί α) δεν έχουμε έννομο συμφέρον και β) δεν έχουμε τα φράγκα. Κάτι τέτοιο, θα πρέπει να γίνει από κάποιον φορέα. Είτε την ΚΕΑ (λέμε τώρα, αν κερδίσει το τζόκερ) είτε από τον ΣΕΕΗΤ ο οποίος και τα φράγκα έχει, και μπορεί να τεκμηριώσει έννομο συμφέρον με μεγαλύτερη ευκολία.


Όσο για τα περί γεωγραφικού αποκλεισμού, δεν έχει καμία απολύτως σχέση με την απαγόρευση διασυνοριακών εξ' αποστάσεως πωλήσεων. Έχει να κάνει αποκλειστικά και μόνο με πωλήσεις επιτρεπόμενων ειδών διασυνοριακά. Με απλά λόγια, ο Χ ιδιοκτήτης site με έδρα την οποιαδήποτε χώρα της ΕΕ, δεν θα μπορεί να πουλάει επιτρεπόμενα είδη σε κάποιες μόνο χώρες της ΕΕ. Ή σε όλες, ή σε καμία. Με την προϋπόθεση βέβαια ότι τα πωλούμενα δεν εμπίπτουν σε απαγορευτικές διατάξεις είτε από το κράτος του πωλητή, είτε από το κράτος του λήπτη.

Μην μπερδεύουμε όμως τα θέματα.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1531 στις: Δεκεμβρίου 09, 2018, 10:30 »
[justify][member=12562]thenetpoet[/member], καλησπερα. Δεν συμφωνω μαζι σου διοτι μια τετοια κουβεντα μας βολευει αφανταστα. Συντηρουμε τα ατμιστικα μας παιχνιδια, αυτο κανουμε και τιποτα περισσοτερο, και στα καπακια, παντα μας φταινε οι κακοι αμορφωτοι προυχοντες και πολιτικαντηδες. Η βαση ειναι παντα η αδικημενη, και που εδω μιλαμε ως ατμιστες, με καβαντζες, με ασταματητα δωρακια απο Κινα, με καταργηση ολων των περιορισμων διοτι οι νομοι ειναι αδικοι, με καθε μορφη μικροαπατεωνιτσας, διοτι ταχα εμεις ειμαστε παντα οι κατατρεγμενοι και αδικημενοι. [/justify]

[justify]Αυτες τις μερες, ηθελα να δω απο κοντα το αμαρτωλο glo και το αερολυμα του... τελικα εφτασα σε αλλη γνωστη αλυσιδα η οποια εχει ομολογουμενως αρκετα καλες τιμες σε σχεση με τον εδω ανταγωνισμο. Ε, π.χ. για 3 SnV συν νικοτινουλες φτασαμε στα 60 ευρω, (ηταν οι πιο χαμηλες τιμες). Δεν μου φτανουν π.χ. 10μλ ετοιμου υγρου την ημερα, δεν εχω 1 πακετο τσιγαρα, να παω για καβαντζες απο εξωτερικα για μερικα λιτρα; τοσο κατα του καπνισματος ειμαι; χμμ, δεν νομιζω Τακη. [/justify]
Joe πολύ φιλικά στο "λέω", ή δεν διαβάζεις αυτά που κατά καιρούς γράφω για το θέμα, ή δεν τα καταλαβαίνεις.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1532 στις: Δεκεμβρίου 09, 2018, 10:50 »
[justify][member=12562]thenetpoet[/member], καλημερα. Ναι δεν εχεις κι αδικο, ειδικα τωρα δεν ειμαι και στην καλυτερη θεση. Μαλλον ηθελα πιο πολυ εγω να τ' ακουσω οσα ειπα, ως ατμιστες μας δουλευουν οι οχτροι μας δουλευουν και οι φιλοι..., π.χ. καθημερινα βλεπεις τιμες υγρων χωρις ακομα να πεσουν οι επομενες φαπες και θελεις 50, 60, 70 ευρω για ατμιστικα ψιχουλα, απο την αλλη, αν πας στη λυση εξωτερικου τοτε φορτωνεις λιτρα στα ιδια λεφτα ομως μπαινεις και σε αλλο καναλι, πραγμα που εγω δεν θελω να ακολουθω, τελος παντων, οι οποιοι περιορισμοι εχουν και το αναλογο κοστος ειτε στην τσεπη ειτε στην προσωπικη μας εντιμοτητα και στο βαθος η οποια απεξαρτηση, επιτελους. [/justify]

Nai_Ego

Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1533 στις: Δεκεμβρίου 09, 2018, 11:17 »
[justify][member=12562]thenetpoet[/member], καλησπερα. Δεν συμφωνω μαζι σου διοτι μια τετοια κουβεντα μας βολευει αφανταστα. Συντηρουμε τα ατμιστικα μας παιχνιδια, αυτο κανουμε και τιποτα περισσοτερο, και στα καπακια, παντα μας φταινε οι κακοι αμορφωτοι προυχοντες και πολιτικαντηδες. Η βαση ειναι παντα η αδικημενη, και που εδω μιλαμε ως ατμιστες, με καβαντζες, με ασταματητα δωρακια απο Κινα, με καταργηση ολων των περιορισμων διοτι οι νομοι ειναι αδικοι, με καθε μορφη μικροαπατεωνιτσας, διοτι ταχα εμεις ειμαστε παντα οι κατατρεγμενοι και αδικημενοι. [/justify]

[justify]Αυτες τις μερες, ηθελα να δω απο κοντα το αμαρτωλο glo και το αερολυμα του... τελικα εφτασα σε αλλη γνωστη αλυσιδα η οποια εχει ομολογουμενως αρκετα καλες τιμες σε σχεση με τον εδω ανταγωνισμο. Ε, π.χ. για 3 SnV συν νικοτινουλες φτασαμε στα 60 ευρω, (ηταν οι πιο χαμηλες τιμες). Δεν μου φτανουν π.χ. 10μλ ετοιμου υγρου την ημερα, δεν εχω 1 πακετο τσιγαρα, να παω για καβαντζες απο εξωτερικα για μερικα λιτρα; τοσο κατα του καπνισματος ειμαι; χμμ, δεν νομιζω Τακη. [/justify]
Καλημέρα, ομολογώ πως δεν σε καταλαβαίνω. Ούτε αυτά που έγραψες, ούτε το ύφος, ούτε το τσουβάλιασμα. Δεν έχω ατμιστικά παιχνίδια, το άτμισμα το έχω ως μέθοδο διακοπής του καπνίσματος και όχι ως παιχνίδι ή χόμπι. Και στα καπάκια ναι, μου φταίνε οι αμόρφωτοι προύχοντες όταν ετοιμάζονται να απαγορεύσουν μηδενικά υγρά (=χωρίς νικοτίνη) αλλά επιβάλουν το μήνυμα "Περιέχει νικοτίνη" στους ατμοποιητές λες και ξέρουν τι υγρό βάζω. Και στα διπλά καπάκια ναι, η βάση είναι πάντα η αδικημένη και όχι αυτός που μπορεί να πεταχτεί στα Harrods για ψώνια και να πάρει και υγρά και εξοπλισμό και ό,τι (καλώς) γουστάρει. Και στα τρίτα καπάκια δεν έχουμε όλοι καβάντζες, δωράκια απ' την Κίνα ή κάνουμε μικροαπατεωνίτσες αν και ναι, οι νόμοι είναι άδικοι γιατί δεν νοιάζονται για την συνειδητή απόφαση ενός ενήλικου να μείνει μακριά απ' το τσιγάρο, οπότε ναι, και κατατρεγμένος είμαι και αδικημένος. Για το glo και για τις τιμές των SnV που αγόρασες δεν μου πέφτει λόγος και δεν θα πω κάτι. Αυτά από κάποιον Τάκη που είναι όντως τόσο κατά του καπνίσματος.
Φιλικά. 

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1534 στις: Δεκεμβρίου 09, 2018, 11:59 »
[justify][member=13016]Nai_Ego[/member], καλημερα. Πρωτα απ’ ολα, μην σκεφτεις καν πως βλεπω επιθετικα οσα απαντησες παραπανω, καθε αλλο. Σε οσα λεω παντα βαζω κι εμενα μεσα, δεν θα δεις ποτε β’ πληθυντικο και κανενα τσουβαλιασμα. [/justify]

[justify]Ποσο καιρο ατμιζουμε; τι εχουμε στην κατοχη μας και τι ποσα ξοδευουμε; εχεις προγραμμα για οριστικη διακοπη του ατμισματος η οχι; ποσα χρονια θελουμε τελικα για να ξεφυγουμε απο τα οποια εισπνεομενα; ποσο δυσκολο ειναι το Α η Β; [/justify]

[justify]Εσυ αναφερεις πως εισαι ηδη σε διαδικασια διακοπης καπνισματος και πως δεν εχεις το ατμισμα ως χομπι, ωραιοτατα. Ποσα χρονια ακομα πιστευεις πως θελεις για οριστικη απεξαρτηση η θα μεινεις για παντα ατμιστης; χρησιμοποιεις μονο ενα δυο απαραιτητα ατμιστικα σετ η εχεις χι συλλογη που εναλλασσεις; καταναλωση σε υγρα; χιλια δυο στοιχεια που μας μαρτυρούν πολυ ευκολα για το αντιθετο απ’ οσα λεμε η πιστευουμε. [/justify]

[justify]Οι αμορφωτοι προυχοντες που σημειωνεις, θα απαγορευσουν ο,τι μπορουν και θελουν, μην περιμενεις να σε ρωτησουν, αυτο το γνωριζουμε, ξερουν ποσο καλα παιδια ειμαστε. Ξέρουν επισης πολυ καλα πως εχουν ξεφτιλιστει τα τελωνεια απ’ τη χαρη μας, οπως και για τις μονιμες αγορες διχως αποδειξη, για την καταναλωτικη μας μανια και για ολα τα ωραια της εντιμης και αγιας βασης. Κατατρεγμενος και αδικημενος ειναι αυτος που δεν ξημεροβραδιαζεται στα φορουμ, που δεν βρισκει λαδακι και επιστρεφει στο πακετο και βλαστημαει την κακια του μοιρα που τα 4 και 5 ευρω ειναι πλεον απλησιαστα καθημερινα προσωπικα του εξοδα. [/justify]

[justify][το glo και τα snv τα ανεφερα διοτι οντως αυτο εκανα αυτες τι μερες, ηθελα να το δω απο κοντα, τα δε snv ηταν η φυσικη καταληξη, οπου επελεξα τα πιο οικονομικα για χρηση σε απλο εργοστασιακο και παρ' ολα αυτα εδωσα υπερβολικο ποσο για κατι τοσο λιγο]. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος Τονι Μοντανα

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
  • Ονειρο μου να δω την Λιανα Κανελλη να ατμιζει!!!
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1535 στις: Δεκεμβρίου 09, 2018, 13:09 »
Σε αυτό που λέει ο joe για τα τελωνεία και για τις αποδείξεις συμφωνώ και εγω απολυτα 
Αν και off topic δεν βαστιέμαι και πρέπει να το πω
Στα περισσότερα συνοικιακά ατμομαγαζα που εχω ψωνίσει δεν ξέρουν τι πάει να πει απόδειξη
Με εξαίρεση  ενα
Στα μεγαλα δεν μου εχει τυχει 
Ισως βγάζουμε τα μάτια μας μονοι μας
Όχι μόνο στα ατμιστικα,σε όλα

Αποσυνδεδεμένος haros

  • ***
  • 521
  • Κατα τον Δαιμονα εαυτου.
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1536 στις: Δεκεμβρίου 09, 2018, 13:44 »
Απο τους 100.000 ατμιστες που μπορει να υπαρχουν στην Ελλαδα, ποσοι ειναι οι χομπιστες, ποσοι ειναι αυτοι που δινουν διακοσαρες για μοντ, κατοσταρες για ατμοποιητες, πληρωνουν πολλα για γκουρμε υγρα  κλπ?
Να ειναι χιλιοι, να ειναι τρεις χιλιαδες, και πολλους λεω.
Αυτοι λοιπον αποτελουν καποιου ειδους αλλοθι για τους κυβερνωντες για να χωνουν φορους στο ατμισμα (αντι να το ενισχυουν ως μεθοδο απαλλαγης απο το τσιγαρο), να εφαρμοζουν οτι ασχετες απαγορευσεις τους κατεβει, να βαζουν συνεχως εμποδια και τρικλοποδιες, προς  οφελος των καπνοβιομηχανιων?
Νομιζω οτι ουτε οι ιδιοι ισχυριζονται κατι τετοιο.
Οι υπολοιποι 97.000  ατμιστες ?


Να μην διαμαρτυρεται κανεις για οτιδηποτε συμβαινει επειδη ειναι καταναλωτικο ον?
Αυτου του ειδους το αυτομαστιγωμα και η δημιουργια τυψεων μου θυμιζει λιγο το σκεπτικο οτι για την καταντια και για την χρεωκοπια της χωρας εφταιγαν οι κασταναδες και οι υπαιθριοι καντινιερηδες που δεν εκοβαν αποδειξεις!!


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1537 στις: Δεκεμβρίου 09, 2018, 16:25 »
Καν τους κοντά 300000 με 2000 τους χομπιστες και καλά τα λες.

 Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1538 στις: Δεκεμβρίου 09, 2018, 18:13 »
.....
Να μην διαμαρτυρεται κανεις για οτιδηποτε συμβαινει επειδη ειναι καταναλωτικο ον?   ...
Οταν το κράτος επιβάλει μέτρα που οι πολίτες ή οι επαγγελματίες θεωρούν ότι θίγουν τα συμφέροντά τους (καλή ώρα η δικιά μας απαγόρευση) βεβαίως και να διαμαρτύρονται αλλά και να ενεργούν . Πώς ?
Ας δουμε μερικά πρόσφατα παραδείγματα.
1. Φόρος κατανάλωσης στο κρασί. Οργανωμένη Διαμαρτυρία και ένδικα μέσα. Αίσιο τέλος.
2. Απαγόρευση κυκλοφορίας των ""γουρούνων"" στους δημόσιους δρόμους. Διαμαρτυρία στους δρόμους από τους επαγγελματίες του τουρισμού και ένδικα μέσα. Αίσιο τέλος.
3. Παράνομη ?? μη καταβολή δώρων κλπ, στους  αμοιβόμενους με ειδικά μισθολόγια.  Ενδικα μέσα. Αίσιο τέλος.
4. Γαλλία, Μάιος 1968. Αίσιο τέλος.
5. Γαλλία, σήμερα, διαμαρτυρία στους δρόμους, Κίτρινα γιλέκα. Μάλλον θα έχει καλό τέλος.
6. Ελλάδα, Φθινόπωρο 2018, πιθανή απαγόρευση πώλησης υγρών χωρίς νικοτίνη,   Ενέργειες :Διαμαρτυρία στους δρόμους από ΚΕΑ & ΣΕΗΤ. -- Υπομνήματα-Προτάσεις από τον σύλλογο (KEA) και τον ΣΕΗΤ -- Αναμονή της τροπολογίας (Νόμου) για το ξεκίνημα των ένδικων μέσων. Αυτή είναι η σειρά για το ζήτημα μας.
ΑΛΛΑ σε καμία  περίπτωση , δεν είχε αποτέλεσμα η διαμαρτυρία και η μάχη δια των πληκτρολογίων, και αναμεταξύ μας, και ανταλλαγή εφυολογημάτων  μεταξύ Nicknames.
EN ΚΑΤΑΚΛΕΙΔΙ. Βεβαίως οφείλουμε να διαμαρτυρόμεθα και να ενεργούμε όταν θίγονται έννομα συμφέροντά μας, αλλά βρε αδελφέ, με τρόπους και διαδικασίας που μας δίδουν ελπίδα για κάποιο θετικό αποτέλεσμα.  

Η Προσφορά των μελών του φόρουμ, έστω και με Nickname και Ν/Α είναι Ανεκτίμητη όταν μας δίνουν ιδέες, προτάσεις και λύσεις για να "μαλακώνουμε" τις επιπτώσεις από δυσκολίες όπως οι του παρόντος θέματος.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 09, 2018, 18:37 από Π. Γιούρσης »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1539 στις: Δεκεμβρίου 09, 2018, 19:09 »
[justify][member=19518]haros[/member], καλησπερα. Ολα αυτα που αναφερεις καλως τα θετεις με ερωτηματικο. Βλεπεις ποσο βολικα ερχονται ολα και στα μετρα μας; [/justify]

[justify]Ωραιοι και οι αοριστοι προσδιορισμοι. Να φταινε οι καποιοι χομπιστες που μπορουν να δινουν οσα κι αν τους ζητουν; οι κυβερνωντες θαβουν το ατμισμα μπροστα στους αδιαφορους; μενουν εκτος οι πολλοι αδιαφθοροι, που δεν φταινε; [/justify]

[justify]Να υποθεσω για παραδειγμα πως δεν εισαι μελος σε κανεναν ατμιστικο συλλογο, (βεβαια, και να δωσω το οποιο εικοσαρικο αν δεν τρεξω παλι αθωος ειμαι στα ματια μου), οπως επισης πως δεν ανηκεις στους λιγους χομπιστες που μπορουν και τα δινουν χωρις δευτερη σκεψη. Ξερεις, ειναι πραγματικα τραγικη η πραγματικοτητα, σκεψου δηλ., να τρεχεις για Κοινωνικα Μερισματα αλλα και να ελπιζεις στην τζαμπα μαγκια που μας διασωζει παντα ως αιωνια αθωους. Ειμαστε απιθανη ρατσα. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος ΤΖΙΝΟΣ68

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1540 στις: Δεκεμβρίου 09, 2018, 22:37 »
of on-topic απεξαρτηση υποθετικα...(ειμαι πρωην εξαρτημενος απο την ηρωινη και περνω μεθαδονη για την μειωση της (κοινωνικης) βλαβης και λεη το κρατος δεν θα παιρνεις μεθαδονη γιατι ειναι σε υγρη μορφη και δεν με νοιαζει η μειωση της βλαβη)...Οποιαδήποτε ομοιότητα με πρόσωπα και καταστάσεις είναι συμπτωματική

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1541 στις: Δεκεμβρίου 10, 2018, 00:50 »
...δεν έχω παρά να συμφωνήσω με τον ομορφο JOE.
...πραγματικά, είμαστε μια "απίθανη ράτσα", με απίθανους "νοικοκυραίους",
την κατεξοχήν πληγή αυτού του τόπου και της κοινωνίας.

---------------------------------------------------------------

εχτές, το Σαββατο δηλαδή, στο φούρνο της γειτονιάς μου, μπηκε ενας κύριος
και ρώτησε την κοπέλα πίσω απο τον πάγκο τι ψωμί μπορεί να αγοράσει με 1.60 ευρώ...
...κανονικά θα έπρεπε να του δώσει παντεσπάνι...

Καλό ξημέρωμα
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 10, 2018, 07:45 από nikosallos »

Αποσυνδεδεμένος haros

  • ***
  • 521
  • Κατα τον Δαιμονα εαυτου.
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1542 στις: Δεκεμβρίου 10, 2018, 01:39 »
Ε και να σφιξουν τα κρυα...
Ασχετα επι ασχετων....
Ο καθενας την καμπουριτσα του ας κοιταει.
Των αλλων ολοι την βλεπουμε.

Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1543 στις: Δεκεμβρίου 11, 2018, 22:16 »
o Σύνδεσμος Ελληνικών Επιχειρήσεων Προϊόντων Ατμίσματος τελικά είναι ζωντανός

https://www.news247.gr/koinonia/posoi-einai-simera-oi-atmistes-stin-ellada.6675038.html?utm_source=Sport24&utm_medium=BestofNetwork_home&utm_campaign=24MediaWidget&utm_term=Pos5

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1544 στις: Δεκεμβρίου 11, 2018, 23:08 »
Κι άλλοι σύνδεσμοι εδώ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1813 279239 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:08
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207365 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64469 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173507 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13257 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93152 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3986 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1237 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15678 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14431 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias