vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;

Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 756
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1320 στις: Νοεμβρίου 05, 2018, 01:26 »
Εμένα μην μου τα λες. Έχω πει δημόσια με 100 άτομα ακροατήριο και έχει καταγραφεί σε κονσέρβα εκπομπής για πάντα ότι ο Δούκας αποτελεί τον λαγό της διοίκησης του ΣΕΕΗΤ.
Παλι κολλας στο συγκεκριμενο ατομο. Δεν ειναι εκει το νοημα

Αποσυνδεδεμένος trandism

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1321 στις: Νοεμβρίου 05, 2018, 01:43 »

Εχω καταλαβει ακριβως αυτο που λες και δε διαφωνω. Η ολη λογικη περι προσβολης στο ΣτΕ ειναι για μενα λανθασμενη. Το ΣτΕ θα πει αυτο που θελει η κυβερνηση και αν δεν πει αυτο που θελει η κυβερνηση θα αγνοηθει. Στο μονο που διαφωνω ειναι η κατακλειδα που υποννοει οτι καπου αλλου υπαρχει "πραγματικη δημοκρατια" που αυτα δε συμβαινουν, πραγμα που δεν ισχυει.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1322 στις: Νοεμβρίου 05, 2018, 03:04 »
Δεν υπάρχει η νομική δυνατότητα σε κυβέρνηση να αγνοήσει απόφαση του ΣτΕ.

Αποσυνδεδεμένος kogos

  • **
  • 173
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1323 στις: Νοεμβρίου 05, 2018, 07:21 »
Φαντάσου να ήταν και μέλος του ΣΕΕΗΤ ο Δούκας. Θα μας έλεγε το χρώμα των βρακιών που φοράει το ΔΣ.
Μα είναι μέλος του σεεητ

Στάλθηκε από το Neffos Y5L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος trandism

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1324 στις: Νοεμβρίου 05, 2018, 07:25 »
Σουρπράιζ! Δεν είναι μέλος του ΣΕΕΗΤ

Αποσυνδεδεμένος kogos

  • **
  • 173
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1325 στις: Νοεμβρίου 05, 2018, 07:27 »
Πότε τον έβγαλαν?

Στάλθηκε από το Neffos Y5L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος trandism

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1326 στις: Νοεμβρίου 05, 2018, 07:32 »
Δεν ήταν ποτέ μέλος του ΣΕΕΗΤ

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1327 στις: Νοεμβρίου 05, 2018, 07:35 »
Μεγαλοεισαγωγέας ψιλικών δηλώνει βασικά :))

Αποσυνδεδεμένος Aκαπνος

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
  • η αλλη μιση καρδια μου στη κινα βρισκεται
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1328 στις: Νοεμβρίου 05, 2018, 07:44 »
Όσο πηγαίνετε και ξεστοκαρετε τα μαγαζιά σε κάθε επικημενη αλλαγή νομοθεσίας οι μαγαζατορες  θα σας πουλάνε ότι γουστάρουν και όσο γουστάρουν .είναι δικό τους πρόβλημα να προστατεύσουν το προϊόν τους και να διατηρήσουν την πελατεία τους .εγώ σαν καταναλωτής πρέπει να έχω επιλογές και δεν είμαι ιεραπόστολος του ηλ. Τσιγάρου 

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1329 στις: Νοεμβρίου 05, 2018, 08:43 »
Εχω καταλαβει ακριβως αυτο που λες και δε διαφωνω. Η ολη λογικη περι προσβολης στο ΣτΕ ειναι για μενα λανθασμενη. Το ΣτΕ θα πει αυτο που θελει η κυβερνηση και αν δεν πει αυτο που θελει η κυβερνηση θα αγνοηθει. Στο μονο που διαφωνω ειναι η κατακλειδα που υποννοει οτι καπου αλλου υπαρχει "πραγματικη δημοκρατια" που αυτα δε συμβαινουν, πραγμα που δεν ισχυει.
To ΣτΕ εχει ριξει αναριθμητες ταπες σε κυβερνησεις.Αλλες αθορυβες και αλλες ηχηρες.Δεν ειναι κυβερνητικο οργανο της εκαστοτε κυβερνησης.Συμφεροντα σταθμιζει εκ του ρολου του.Και αν μιλαμε για diy σιγα στα συμφεροντα και τη δυναμη του συλλογου.Η επαναλληψη ολων σχεδον των ελληνων που τα βαζουν με τη στρεβλωση της δημοκρατιας ειναι επειδη κανενας δεν ασχοληθηκε να ενημερωθει για τη λειτουργια της αστικης δημοκρατιας και κρινει την πραγματικοτητα με βαση ειτε τη δημοκρατια που εχει στο μυαλο του ειτε με βαση τη δημοκρατια στην αρχαια αθηνα.καπιταλισμο εχουμε και ειναι συνταγματικα κατοχυρωμενος.ο φιλελευθερισμος οπως μετεξελιχθηκε ειναι ο μπουσουλας των Συνταγματων της δυσης και γενικοτερα.

Αποσυνδεδεμένος kogos

  • **
  • 173
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1330 στις: Νοεμβρίου 05, 2018, 08:56 »
Δεν ήταν ποτέ μέλος του ΣΕΕΗΤ
Μα στο πρώτο Facebook live που είδα και μιλούσε περί συνάντησης σχετικά με το Η. Τ. δηλώνει ότι είναι μέλος, και μάλιστα λέει ότι δεν πήγε ως μέλος σεεητ. Επίσης και άλλα μέλη σεηητ γνωρίζουν ότι είναι μέλος. Με χαρακτηριστική μάλιστα την απαίτηση να διαγραφεί από μέλος του σεηητ μετά από όλα αυτά.

Δεν γνωρίζω αν τελικά τον διέγραψαν, αλλά τότε ήταν μέλος. Εκτός αν μιλάμε για άλλο Δούκα. Επίσης, ακόμα και σε αυτό το thread αρκετά ποστ αναφέρουν πως ένα μέλος καπελωσε τον πρόεδρο με την συνάντηση που έκανε

Στάλθηκε από το Neffos Y5L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1331 στις: Νοεμβρίου 05, 2018, 09:21 »
Παπάτζες έλεγε...Ποτέ δεν ήταν μέλος του ΣΕΗΗΤ.Αν παρακολουθούσες τα live στο youtube την προηγούμενη βδομάδα θα το άκουγες απο πολλά επίσημα πρόσωπα να το λένε.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1332 στις: Νοεμβρίου 05, 2018, 09:26 »
Οπως τον είδα το Δουκα στο live, αυτός πρέπει να ειναι ο...Λυμπερόπουλος των περιπτεράδων, τιποτε λιγότερο απο πρόεδρος δεν θα τον ικανοποιουσε όπου και αν ήταν!

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1333 στις: Νοεμβρίου 05, 2018, 10:52 »



....Η επαναλληψη ολων σχεδον των ελληνων που τα βαζουν με τη στρεβλωση της δημοκρατιας ειναι επειδη κανενας δεν ασχοληθηκε να ενημερωθει για τη λειτουργια της αστικης δημοκρατιας και κρινει την πραγματικοτητα με βαση ειτε τη δημοκρατια που εχει στο μυαλο του ειτε με βαση τη δημοκρατια στην αρχαια αθηνα.καπιταλισμο εχουμε και ειναι συνταγματικα κατοχυρωμενος.ο φιλελευθερισμος οπως μετεξελιχθηκε ειναι ο μπουσουλας των Συνταγματων της δυσης και γενικοτερα.

Πόσο ωραία και σωστά το έθεσες...
...απλά να συμπληρώσω ότι η δημοκρατία από μόνη της πολλές φορές δεν είναι δίκαιη. Υπάρχει σύγχυση με το τι εννοούμε "πράγμα δίκαιο" και τι  "πράγμα δημοκρατικο"

Tapatalk user


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1334 στις: Νοεμβρίου 05, 2018, 11:33 »
[member=17565]trandism[/member]

Νίκο, φοβάμαι ότι λανθασμένα βάζεις το ΣτΕ στο ίδιο τσουβάλι με τους άλλους βαθμούς του ελληνικού συστήματος "δικαιοσύνης". Δεν είναι έτσι. Το ΣτΕ έχει μία και μόνο δουλειά να κάνει όταν προσβάλλεται κάτι ενώπιόν του: να κρίνει αν ο προσβαλλόμενος Νόμος, διάταξη ή πράξη αντιτίθεται στα άρθρα του Συντάγματος σύμφωνα με τα επιχειρήματα που του προβάλλονται. Σημειώνω ότι δεν έχει την υποχρέωση της έρευνας. Που σημαίνει ότι ο προσβάλλων πρέπει στην αίτησή του να τεκμηριώσει πλήρως τους ισχυρισμούς του. Και η απόφαση του ΣτΕ δεσμεύει αμετάκλητα την κυβέρνηση να την εφαρμόσει, είτε Διοικητικά είτε Νομοθετικά. Δεν αποφασίζει αν κάτι είναι σωστό, λάθος, δίκαιο ή άδικο. Δεν είναι δουλειά του και δεν το ενδιαφέρει.

[member=22310]kogos[/member]

Δεν είναι μέλος. Και στο φινάλε, είναι δεν είναι, δεν μας ενδιαφέρει καθόλου. Πολύ ασχοληθήκαμε με τον εν λόγω κύριο και έχω αρχίσει να έχω συμπτώματα αλλεργίας στις παπάτζες. Ο τύπος βαράει πυροτεχνήματα και ξαφνικά όλο το ΦΒ και το youtube ασχολείται μαζί του. Ε, ας κάτσουν να χορεύουν τριγύρω του. Εδώ συζητάμε για σοβαρά πράματα.

@λοιποί:

Τα του πολιτεύματος και των κοινωνικοπολιτιστικών του διαστάσεων με μια ελαφρά μορφή οσφυοκαμψίας, δεν είναι του παρόντος. Το αν ένας Νόμος είναι δίκαιος, άδικος, αρεστός, κατάπτυστος, φωτογραφικός ή ότιδήποτε άλλο, δεν ενδιαφέρει κανένα. Ούτε προβάλλει νομικό έρεισμα για την αναίρεσή του. Κρίνεται μόνο για το αν παραβιάζει τις επιταγές του Συντάγματος και τίποτα άλλο. Αν θέλετε, μπορείτε να το κατεβάσετε από τη Σελίδα της Βουλής και να μελετήσετε, βρίσκοντας άκρη για το κατά πόσο ρύθμιση στις εμπορικές συναλλαγές, μπορεί να είναι αντίθετη με τις επιταγές του Συντάγματος και υπό ποιες προϋποθέσεις. Αν βγάλετε άκρη, συγχαρητήρια: οι συνταγματολόγοι το θέλουν το δεκαχιλιαράκι τους για μια τέτοια αίτηση!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279256 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207379 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64479 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173513 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311422 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13267 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124116 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3990 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15680 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias