vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

405 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, manoslykos, lagoudakis, Jorge, zamploutos, tibolaso, gioupi, Buliwyf, Lazy Dog

Twitter

Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1080 στις: Οκτωβρίου 06, 2018, 10:57 »
Συμφωνώ απόλυτα, αλλά ο όρος μας ήρθε από το εξωτερικό και δεν πιστεύω ότι όπως και αν το λέγαμε θα έκανε κάποια διαφορά. Η ουσία είναι ότι υποκαθιστά το κάπνισμα οπότε αυτόματα στο μυαλό του κόσμου συνδέεται μ’ αυτό.

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1081 στις: Οκτωβρίου 06, 2018, 11:18 »
Η παπαγαλια και η αντιγραφη που μας παιρνουν είναι αυτό που μας κατεστρεψε.
Μεχρι και το φορουμ το καταλαβε και αλλαξε το ονομα…….
Όταν οι αλλοι ηταν στα δενδρα εμεις είχαμε Παρθενωνες!!
Ετσι λοιπον δεν με ενδιαφερει τι λενε οι ξενοι(το βλέπουμε στις μερες μας) αλλα τι μπορω να κανω εγω στην χωρα μου.
Πετρος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1082 στις: Οκτωβρίου 06, 2018, 11:38 »

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1083 στις: Οκτωβρίου 06, 2018, 11:56 »
Όχι κι άλλη παπαγαλια.
Την δικη σου γνωμη θελω.
Πετρος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Babis V.

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1084 στις: Οκτωβρίου 06, 2018, 12:18 »
Μάλλον αυτή είναι η δική του γνώμη και μάλλον (δεν ξέρω αν χρειάζεται το μάλλον) έχει δίκιο....

Έχω διαβάσει όλο το νήμα, δεν επιθυμώ να εκφέρω γνώμη -στην παρούσα φάση- για τα τεκταινόμενα, τους "παίκτες", τις δράσεις κλπ,
αλλά νομίζω πως πρέπει κάποια στιγμή να ξεκολλήσουμε από τον παρθενώνα και τα συναφή...
Δεν νομίζω ότι είμαστε ο λαός που όλοι εποφθαλμιούν, επιθυμούν να υποτάξουν κλπ κλπ...
Δεν έχουμε υπάρξει ούτε ο παλαιότερος, ούτε κι ο μοναδικός σπουδαίος πολιτισμός στον πλανήτη...
Όχι άλλο βαυκάλισμα... Αιμορραγούμε χρόνια τώρα ως λαός, κι ακόμα χαϊδεύουμε τ΄αφτάκια μας...
Αν θέλουμε αλλαγές πρέπει να ξεκινήσουμε με τη δική μας γκλάβα πρώτα.

Ζητώ συγγνώμη για την εκτός θέματος παρέμβαση, αν ο συντονισμός κρίνει πως πρέπει να καθαριστεί, θα το κατανοήσω και αποδεχτώ απολύτως !

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1085 στις: Οκτωβρίου 06, 2018, 14:12 »
Μια χαρά τα 'πες. 👍

Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1086 στις: Οκτωβρίου 06, 2018, 16:16 »
Προφανώς από αυτό το σημείο ακριβώς ξεκινάει ο όποιος φιλελεύθερος όπως στο προηγούμενο μήνυμά μου και επιβεβαιώνει τη όποια πάλι θεωρία του γύρω απο τον κόσμο.
Η παγκόσμια σκηνή λέει πως ότι θες το κάνεις το ΗΤ, εφόσον έχει σφάλματα και αυτό είναι το σημείο τομής όλων εδώ μέσα με τους παραέξω.
Το να χρησιμοποιούμε δανεικά μάστερ οικονομίας και να τα κάνουμε φύλο και φτερό στο 2φραγκο των 10Ml ή το τάλιρο του s&v, όπως και υγείας για το αν η νικοτίνη είναι τοξική ή όχι, για παράδειγμα, είναι κάτι σαν το χορό της βροχής στα παλιά ουέστερν, που κάτι ινδιάνοι έκαναν βήματα επιτόπου.. μέχρι να βρέξει...
Το να αμολάμε αράδες ατελείωτες της ειδικότητάς μας, εκτός του αλτρουιστικού όλου ύφους σχετικά με την υγεία, όταν αυτή υφίσταται, εκτός και του οικονομικού ύφους, της χώρας, της εποχής και του είδους, με αρχή την την ευημερία του εμπόρου και το 20ρικο του μεροκάματου, μόνο στο σφάλμα που ανέφερα προσθέτει.
Ενας συνδυασμός, είναι πράγμα γήινο, εύκολα αντιληπτό, εύκολα αφομοιώσιμο, νόμιμο και άκακο, ήταν δυνατό.
Επιλέχτηκε τα καταστήματα να σπρώχνουν DX και μη DX υγρά με σημαία Jolly Rogers, σαν οικονομική διέξοδο, εν μέσω τεράστιων κινημάτων και οικονομικών πόρων, υπερ υγιεινής ζωής, ταπάνταόλα, και να βαφτεί  το ΗΤ μαύρο με τατουάζ. Δεν ειναι παράξενο που κουράζει εκτός απο προσβάλει την νοημοσύνη του απλού ατμιστή το όλο πράγμα

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1087 στις: Οκτωβρίου 06, 2018, 17:11 »
Τώρα αν σου πω ότι δεν κατάλαβα τίποτα θα με πιστέψεις; Γράψε απλά τί θέλεις να πεις ή έστω τί πιστεύεις για τα πολλά θέματα που θέλεις να θίξεις.

Αποσυνδεδεμένος petr@n

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
  • - Συγνώμη, από δω καλά πάω; - Που θέλετε να πάτε;
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1088 στις: Οκτωβρίου 06, 2018, 17:53 »
Εγώ κατάλαβα κάτι σαν το 
''Με βαση την ετεροχρονισμένη δομική αντιπαλότητα η παλινδρόμηση ιδεών και αξιών θα συνεχίσει την μάταιη αναζητηση της''

Αποσυνδεδεμένος johny340

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1089 στις: Οκτωβρίου 06, 2018, 18:29 »
Συμφωνώ απόλυτα, αλλά ο όρος μας ήρθε από το εξωτερικό και δεν πιστεύω ότι όπως και αν το λέγαμε θα έκανε κάποια διαφορά. Η ουσία είναι ότι υποκαθιστά το κάπνισμα οπότε αυτόματα στο μυαλό του κόσμου συνδέεται μ’ αυτό.
To οτι ειναι λιγότερο επιβλαβές από το καπνισμα δεν λαμβάνεται υπόψιν,μπορει το ατμισμά να έχει παρνεργειε αλλα εγω γλύτωσα τις αμυγδαλίτιδες και τις φαρυγγίτιδες ,το έντονο λαχάνιασμα ,τις γρήγορες  αναπνοές.Ειναι για όσους  ήταν καπνιστές  τσιγάρων είτε πούρων η πίπα είναι σωτήριον .χωρίς να παραγνωρίζουμε οτι μπορει να έχει κάποιες παρενέργειες όχι όμως σαν το τσιγάρο.Αλλα οι πνευμονόλογοι εχουν μπεί στην διαδικασία να συμμαχούν με τους καπνιστές ,σε σχέση με το ηλεκτρονικό τσιγάρο.Ασκώ επάγγελμα υγείας και μου εχουν τονίσει συνάδελφοι οτι κάπνισε τσιγάρο αντί να ατμίζεις.Υπάρχει παραπληροφόρηση και πόλεμος εναντίον του ηλεκτρονικού τσιγάρου.Το να καταλήξεις στις θερμαινόμενες μπαρούφες τσιγάρα που σε προσελκύουν να δοκιμάσεις οι καπνοβιομηχανίες δεν είναι η λύση καθε άλλο

Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1090 στις: Οκτωβρίου 06, 2018, 18:56 »
Το αναγνωρίζω το είδος, το ύφος δεν με απασχολεί. Εμένα και χιλιάδες άλλους. Το απλό δηλαδή είναι πως δεν με απασχολεί  να αναλωθώ σε κάτι σαν το ΗΤ, αν δεν το κατάλαβες κι αυτό ακόμα, βλέποντας πρώτο πράγμα στο προφίλ μου, 3 χρόνια στο φορουμ, με 40 μηνύματα. Τα διπλάσια σχεδον ατμιστής δηλώνω όλο κι όλο για το To know us better.
Είπα πως έχω δει, εδώ πάντα, να αναλώνονται επιστήμονες και μη, σε εκτός ορίων ούτως ή άλλως πράγματα, περί ασφάλειας και περί δεδομένων . Σε δείγματα δηλαδή, του ΗΤ αυτή τη φορά. Και την αγορά να τα αγνοεί όλα.
Είναι διαφορετικό να θέλει κανείς να μάθει στον κόσμο κάποια πράγματα, όπως θεωρητικά το φόρουμ, από το να σπεκουλάρει επι της αγνοίας του, όπως κάνει η αγορά, με αβάντα σε υγρά εκτός ελέγχων ή με 30 ίδιες μπαταρίες με διαφορετικό περιτύλιγμα, πράγμα που το λέει κανείς σήμερα και ευτυχή κατάληξη, μετά απο τρισχειρότερα του παρελθόντος.  Άλλο πάλι οτι σε κάποια σημεία βαδίζουμε όλοι παράλληλα, σε αυτά τα μικρά-λεπτά σημεία που μας απασχολούν όλους.
Προφανώς το σημείο τομής με τη κερδοσκοπία, σπέκουλα όπως μου βγήκε σε προηγούμενη πρόταση,  απωθεί πολύ κόσμο, χρήστες. Απωθεί από την εμπλοκή, το μπέρδεμα με το ΗΤ. Παραμένει κριτής όμως. Τουλάχιστον με αυτό δεν υπάρχει κάτι σύνθετο, στην σχέση της αγοράς και του πελάτη, απλή είναι .
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 06, 2018, 19:26 από Τουρίστας »

Αποσυνδεδεμένος valerou

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1091 στις: Οκτωβρίου 06, 2018, 19:27 »
Κάτι τέτοιες στιγμές μου λείπει ο joe  :dontknow:

Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1092 στις: Οκτωβρίου 06, 2018, 19:37 »
Εμένα πάλι τίποτα

Αποσυνδεδεμένος Babis V.

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1093 στις: Οκτωβρίου 06, 2018, 20:22 »
Κι αν δεν σβήσει, είναι πολύ πιθανό να πάρεις το σασμάν στη μασχάλη...

Νομίζω πως ο φίλος προσπαθεί να πει διακριτικά, αλλά και με πιο πολύπλοκο απ' όσο χρειάζεται τρόπο, ότι είναι
"φρικαρισμένος" -ο ίδιος αλλά και πολύς άλλος κόσμος- από την υποκρισία που υπάρχει στον ατμιστικό χώρο εδώ και χρόνια.

Εικάζω. Αν δεν κατάλαβα καλά ας με διορθώσει και θα κάνω edit στο μήνυμα μου
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 07, 2018, 21:15 από Babis V. »

Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1094 στις: Οκτωβρίου 06, 2018, 20:32 »
Θα μου επιτρέψετε να σας πω , εγώ τι έκανα λόγω της σημερινής αβεβαιότητας που υπάρχει για τις PG-VG και αρώματα. Δεν ατμίζω S&V. Κάνω πολύ απλές συνταγές DIY.

Πήρα από το φαρμακείο 5χ1000γρ PG που λήγουν τον11ο/2019 και 5ο/2020 και 2χ1000γρ VG που λήγουν τον 5ο/2020. Συμπληρωσα και τα αρώματά μου.                                   Ατμίζω 70/30 PG/VG με 5% άρωμα, 10ml/ημέρα με 5ρα νικοτίνη. Booster νικοτίνης θα υπάρχουν.
Οπότε με ελάχιστα χρήματα ,λιγότερο από 38 ευρώ για PG&VG , αγόρασα την ηρεμία μου και την βεβαιότητα ότι θα έχω να ατμίζω για τα επόμενα 2 χρόνια .

Απλές, χωριάτικες λύσεις αλλά νομίζω αποτελεσματικές.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1813 279223 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:08
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207346 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64448 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173495 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311373 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13249 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124098 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93150 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3986 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1237 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15678 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14430 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias