vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

404 επισκέπτες, 9 χρήστες
manoslykos, dkostas, Jorge, maprix, tibolaso, grag, dvelev, tasos1976, Lazy Dog

Twitter

Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #765 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2018, 11:38 »
Μα πλάκα κάνουμε ρε Κώστα(ΣιΠι) τώρα? Θα τρέχουμε να μοιράζουμε 100άρες και 200άρες δεξιά-αριστερά για snv? Έχουμε ενφια, φόρο εισοδήματος, φροντιστήρια, λάστιχα που κοντεύουν να μείνουν με τα λινά και χιλιεςδύο ακόμη υποχρεώσεις, με τα μάμας κάντυ θα ασχολούμαστε τώρα? Εγώ έχω στο ντουλάπι μόνο 7 60μελα και καμιά 10αριά ξεχασμένα αρωματάκια και ποσώς με απασχολεί το στοκ.
Μετά από 4,5 χρόνια χωρίς κανένα τσιγάρο, μια χαρά θα τη βγάλω και με σκέτη βάση ή και λίγες σταγόνες βερίκοκο που λέει κι ο [member=2878]tsiv[/member]
Τον Σπύρο, τον Ράιντ και τον Κυριάκο σκέφτομαι πιο πολύ που είναι φίλοι και ζουν οικογένειες από τη δουλειά τους.

Αποσυνδεδεμένος kogos

  • **
  • 173
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #766 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2018, 11:40 »
Μόλις επέστρεψα από κατάστημα που επισκέπτομαι συχνά... αν δεν με ήξεραν, δεν θα μου έδειναν.

Θαυμάζω αυτούς που λένε πως αν τελικά η εγκύκλιος ισχύσει, θα κόψουν το άτμισμα (χωρίς να γυρνούν στο κάπνισμα). Δεν το λέω κοροϊδευτικά, πραγματικά θα ήθελα να είχα κι εγώ την δύναμη να το κάνω. Εγώ, από την άλλη, είμαι εθισμένος στη νικοτίνη, και δεν έχω επιλογή... τουλάχιστον για μια 10ετία ακόμα. Επομένως, πιστεύω πως για τους περισσότερους (σαν εμένα, το πρεζάκι) θα είναι ή ατμός ή καπνός... και φοβάμει πως με μόνη επιλογή τα ακριβά 10μελα, οι περισσότεροι θα γυρίσουν στο κάπνισμα.

Όλα τα παραπάνω φυσικά ΑΝ ισχύσει η εγκύκλιος.

Η υπάλληλος πάντως στο κατάστημα ήταν αισιόδοξη ότι απλά τελικά θα προστεθεί ένας φόρος στα SnV και τα συναφή, πληρώνοντας 1 ευρώ περισσότερο το άρωμα. Για να δούμε

Μα πλάκα κάνουμε ρε Κώστα(ΣιΠι) τώρα? Θα τρέχουμε να μοιράζουμε 100άρες και 200άρες δεξιά-αριστερά για snv? Έχουμε ενφια, φόρο εισοδήματος, φροντιστήρια, λάστιχα που κοντεύουν να μείνουν με τα λινά και χιλιεςδύο ακόμη υποχρεώσεις, με τα μάμας κάντυ θα ασχολούμαστε τώρα? Εγώ έχω στο ντουλάπι μόνο 7 60μελα και καμιά 10αριά ξεχασμένα αρωματάκια και ποσώς με απασχολεί το στοκ.
Μετά από 4,5 χρόνια χωρίς κανένα τσιγάρο, μια χαρά θα τη βγάλω και με σκέτη βάση ή και λίγες σταγόνες βερίκοκο που λέει κι ο [member=2878]tsiv[/member]
Τον Σπύρο, τον Ράιντ και τον Κυριάκο σκέφτομαι πιο πολύ που είναι φίλοι και ζουν οικογένειες από τη δουλειά τους.
Με τόσο στοκ που έχεις, ούτε εγώ θα ανυσυχούσα  :) Χαριτολογώντας το λέω, προς θεού δεν ζητώ αντιπαράθεση
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 28, 2018, 11:48 από kogos »

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #767 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2018, 11:44 »
Την ίδια αισιοδοξία είχε και γνωστό κατάστημα στην Καλλιθέα."Δεν γίνεται να μας αφανίσουν σε μια νύχτα"
Μακάρι παιδες.Οι δικηγόροι έπιασαν δουλειά σύμφωνα με τον πρόεδρο.Αντε να δούμε!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος kogos

  • **
  • 173
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #768 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2018, 11:49 »
Το καλό της περίπτωσης είναι πως ως αντίδραση στην παραλογία τους δεν βλέπω εν βρασμό αντιδράσεις και βουρ να τους μαμήσουμε... γιατί έτσι δεν θα γίνει τίποτα. Ευτυχώς υπάρχουν δικηγόροι, σύλλογοι, σύνδεσμοι και συναφή που ασχολούνται / αντιδρούν πιο ορθολογικά με την επίλυση του προβλήματος. Δεν θα μου φανεί όμως καθόλου παράξενο (καθότι Ελλαδιστάν) να δω την Πέμπτη θερμόαιμους, μη ατμιστές, να θέλουν να τα κάνουν όλα λίμπα για να χαλάσουν απλά το κλίμα και να κάνουν τα πράγματα δυσκολότερα (δεν θέλω να πω σταλμένους από καπνοβιομηχανίες... ...ουπς, μόλις το είπα)

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #769 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2018, 11:50 »
Με τόσο στοκ που έχεις, ούτε εγώ θα ανυσυχούσα  :)
Θεωρούνται στοκ τα 420ml? Eγώ κάνω 100ml την εβδομάδα φίλε μου, τι να κλάσουν τα 400, να τη βγάλω μέχρι την παρέλαση? :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #770 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2018, 14:16 »
Άντε να υπογράψουμε όσο περισσότεροι μπορούμε, είναι κι αυτό ένα κάποιο μέσο πίεσης.

Αποσυνδεδεμένος relax_dv

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ..όλα είναι ατμός - Θρασύβουλας..
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #771 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2018, 14:20 »
Μπράβο Γιώργο για το link, το ελάχιστο που μπορούμε να κάνουμε. ...Και το κάναμε αμέσως... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος johny340

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #772 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2018, 19:01 »
καλησπέρα αληθέυει οτι απο την πεμπτή θα καταργηθούν τα shake and vape και θα απογορέυονται οι μίξεις μπουκαλιων μηδενικής νικοτίνης.Αυτο μου ανακοίνωσαν που πήρα το τελευταίο tribeca $soho Natura Shake and vape 6-8mg.Μου ειπανε θα πωλούνται μόνο 10ml υγρα με νικοτίνη και αυτός ο νόμος θα ισχύει μόνο για την Ελλάδα.Υπαρχει καποια δυνατότητα αναίρεσης μέσω ψηφοφορίας?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #773 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2018, 19:16 »
Όχι, δεν υπάρχει.

Αποσυνδεδεμένος trandism

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #774 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2018, 19:40 »
καλησπέρα αληθέυει οτι απο την πεμπτή θα καταργηθούν τα shake and vape και θα απογορέυονται οι μίξεις μπουκαλιων μηδενικής νικοτίνης.Αυτο μου ανακοίνωσαν που πήρα το τελευταίο tribeca $soho Natura Shake and vape 6-8mg.Μου ειπανε θα πωλούνται μόνο 10ml υγρα με νικοτίνη και αυτός ο νόμος θα ισχύει μόνο για την Ελλάδα.Υπαρχει καποια δυνατότητα αναίρεσης μέσω ψηφοφορίας?
Όχι, δεν αληθεύει ότι από την Πέμπτη θα καταργηθούν τα shake and vape και θα απαγορεύονται οι μίξεις μηδενικής νικοτίνης. Δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑΣ νέος νόμος.

Αποσυνδεδεμένος johny340

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #775 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2018, 19:45 »
Αγορασα σήμερα shake and vape και μου είπανε οτι βγήκε νόμος πριν λιγο που απαγορέυει οτιεχει μείνει σαν στόκ θα πουληθει η θα αποσυρθεί απο τακαταστήματα το διαστάυρωσα και σε άλλο κατάστημα γνωστής εταιρείας

Αποσυνδεδεμένος trandism

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #776 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2018, 19:52 »
Ό,τι να ναι σου είπαν. Νέος νόμος δεν υπάρχει, μια εγκύκλιος υπάρχει που βγήκε πριν μια βδομάδα και δίνει κάποιες οδηγίες σε ανύπαρκτες ελεγκτικές αρχές. Μια εγκύκλιος που δίνεται μάχη να προσβληθεί, προφανώς όχι από όλους αν κρίνω από τις ηττοπαθείς βλακείες που σου είπαν εκεί που ψωνίζεις. Βασιλικότεροι του βασιλέως και χέστηδες όσο δεν πάει.

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #777 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2018, 19:52 »
Tα προηγούμενα post τα διαβάζουμε ή έτσι μπαίνουμε και γράφουμε?  :hmmm:
Εχω ψηφίσει κι εγώ εννοείται...

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #778 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2018, 20:12 »
Λειτούργησαν λαθεμένα όσοι κατέβασαν το στοκ τους.
Από τη μία κλαίγονται, από την άλλη χωρίς να αλλάξει ο νόμος μόνοι τους παραδέχθηκαν ότι είναι παράνομοι.

Αποσυνδεδεμένος trandism

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #779 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2018, 20:19 »
Η ομαδική συντεχνιακή αυτοκτονία που λαμβάνει μέρος τις τελευταίες μέρες θα πρέπει να διδάσκεται στα πανεπιστήμια ως δείγμα προς αποφυγή. Η "κεραμίδα" και οι αγέρηδες έχουν οδηγήσει κάποιους στο να βλέπουν νέους νόμους όταν αυτοί δεν υπάρχουν. Σαν μια μακάβρια αυτοεκπληρούμενη προφητεία η αγορά μόνη της οδηγείται σε αφανισμό. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1813 279227 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:08
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207354 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64460 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13253 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124100 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93150 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3986 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1237 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15678 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14430 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias