vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

503 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, gfilip, Sergios, tony1976

Twitter

Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1200 στις: Οκτωβρίου 26, 2018, 00:20 »
Το ότι ποστάρεις αρώματα τα οποία δεν γνωρίζεις καν αν είναι ελαιοδιαλυτά ή υδατοδιαλυτά είναι ακριβώς αυτό που χρειάζεται για να πειστεί το υπουργείο ότι δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος από την ιδιοκατασκευή. :wall:



Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1201 στις: Οκτωβρίου 26, 2018, 00:36 »
Δεν κατάλαβες μάλλον.Δεν τα πόσταρα για αγορά.
Δεν θα μου κάνει εντύπωση εάν δω μελόντικα "δικά μας" αρώματα σε τέτοια καταστήματα.
Το θερμαινόμενο τσιγάρο είναι από πίσω και όχι η δήθεν ασφάλεια υλικών που έχει αποδειχτεί εδώ και χρόνια ότι είναι ασφαλή.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1202 στις: Οκτωβρίου 26, 2018, 00:46 »
Για το τι θα δούμε στο μέλλον, φαντάζομαι θα πρέπει να περιμένουμε το μέλλον για να το μάθουμε. Προσωπικά δεν θα ήθελα να δω "δικά μας" αρώματα σε τέτοια μαγαζιά καθώς η εκτίμησή μου είναι ότι αυτό δεν θα έχει τα θετικά αποτελέσματα που θα θέλαμε. Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες, είπαμε, αν ο οποιοσδήποτε Υπουργός θέλει προτάσεις, ο τζάμπας πέθανε. Χρεώνω και μάλιστα στο κόκκαλο!

Όσο για το τι είναι πίσω και από που, είναι το λιγότερο εντυπωσιακή η σιγουριά σου. Ιδιαίτερα αν λάβουμε υπόψιν ότι (εκτός και αν έχει συμβεί κάτι που δεν έχει πέσει στην αντίληψη κανενός) μόνο στην Ελλάδα γίνεται αυτό. Τι διάολο, αυτό το θερμαινόμενο από όλα τα κράτη του πλανήτη, επέλεξε την Ελλάδα για να χωθεί και είναι πίσω από όλα αυτά?

Η ασφάλεια υλικών που επικαλείσαι, ισχύει για τα κατάλληλα για τη χρήση που θέλουμε υλικά. Βάλε εσύ στον ατμοποιητή σου ελαιοδιαλυτά αρώματα και χρησιμοποιήσέ τα για καιρό, και κουβεντιάζουμε μετά για το κατά πόσο "έχει αποδειχτεί εδώ και χρόνια ότι είναι ασφαλή".

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1203 στις: Οκτωβρίου 26, 2018, 01:07 »
Προσωπικά δεν με απασχολεί καθόλου εάν θα τα βρω σε άλλα καταστήματα.Αρκει να τα βρίσκω.Καλυτερα βεβαια τα χρήματα μου να μένουν εδώ.Διοτι κάποια στιγμή θα τα αναζητήσω στο εξωτερικό.Δεν θα έχω άλλη επιλογή.

@ Για τίποτα δεν είμαι σίγουρος.Αλλα ας μην δουλεύομαστε μεταξύ μας νομίζω δεν ωφελεί.Εαν ήταν θέμα εσόδων που ακούστηκε η θεμα δημοσιας υγειας δεν θα πείραζαν το diy.Θα ζητούσαν πιστοποιήσεις,φακέλους κτλπ και θα τα άφηναν στην ησυχία τους.Εκτος εάν έχεις εσύ πληροφοριες
η αυτά που ακούστηκαν στο live από το προεδρείο δεν είναι αληθή.

@Για τα αρώματα που είπες γνωρίζω πολύ καλά ποια είναι ασφαλή.Ηταν το πρώτο πράγμα που έμαθα πριν καμία 10ρια χρόνια που ξεκίνησα την ιδιοκατασκευη.

Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1204 στις: Οκτωβρίου 26, 2018, 01:17 »
Αν τελικά ισχύσουν αυτά που γράφονται και ακούγονται τότε γνώμη μου είναι ότι κανένας ΣΕΕΗΤ(ήθελε δεν ήθελε) και καμία ΚΕΑ δεν θα μπορούσε να αλλάξει την πορεία των πραγμάτων.Οι ατμιστές αυξήθηκαν πολύ,τα έσοδα από το κάπνισμα μειώθηκαν πολύ,άρα ήταν θέμα χρόνου να επέμβει το κράτος για να ελέγξει την κατάσταση και να ρεφάρει τα διαφυγόντα έσοδα.Κι επειδή με το οποιασδήποτε μορφής diy δεν θα έχει τον απόλυτο έλεγχο πάει στο απόλυτα ελεγχόμενο 10μελο και ξεμπερδεύει(επαναλαμβάνω αν ισχύσει το χειρότερο σενάριο).Μπαίνει και η δικαιολογία της προάσπισης της υγείας για να σερβιριστεί πιό όμορφα και τελειώνει.Το άν παίζει το παιχνίδι της καπνοβιομηχανίας δεν μπορεί να το ξέρει κανείς,όμως τα δεδομένα λένε ότι από το θερμαινόμενο εισπράτει μια χαρά τους φόρους και άρα δεν έχει κανένα πρόβλημα μαζί του.Και κάτι άλλο.Ακούω πολλους να λένε ότι κάποιοι θα γυρίσουν στο τσιγάρο.Λυπάμαι αλλά αν ο μοναδικός λόγος που πήγε κάποιος στο άτμισμα είναι ο οικονομικός τότε δεν ήταν ποτέ συνειδητοποιημένος ατμιστής και κάποιο λόγο θα έβρισκε αργά ή γρήγορα να επιστρέψει στο κάπνισμα.Σε αυτή την περίπτωση μου φαίνεται πιό ειλικρινής ο χρήστης θερμαινόμενου ο οποίος αν και του στοιχίζει το ίδιο,το κάνει για να κερδίσει έστω και αυτά τα λίγα που κερδίζει στην υγεία του(ή πιστεύει ότι κερδίζει) σε σχέση με το κανονικό τσιγάρο.

Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1205 στις: Οκτωβρίου 26, 2018, 01:51 »
Όσο για το τι είναι πίσω και από που, είναι το λιγότερο εντυπωσιακή η σιγουριά σου. Ιδιαίτερα αν λάβουμε υπόψιν ότι (εκτός και αν έχει συμβεί κάτι που δεν έχει πέσει στην αντίληψη κανενός) μόνο στην Ελλάδα γίνεται αυτό. Τι διάολο, αυτό το θερμαινόμενο από όλα τα κράτη του πλανήτη, επέλεξε την Ελλάδα για να χωθεί και είναι πίσω από όλα αυτά?
Δεν είναι μόνο το θερμαινόμενο, όλες οι μεγάλες καπνοβιομηχανίες διαθέτουν/θα διαθέσουν και προϊόντα "ατμίσματος" (sic).
Συνεπώς, θέλουν να οδηγήσουν την αγορά σε κλειστά συστήματα είτε θερμαινόμενου καπνού, είτε ατμιστικών συσκευών με προγεμισμένες κάψουλες, προϊόντα που θα διατίθενται από τα πάμπολλα (και συνεχώς αυξανόμενα) σημεία πώλησης που έχουν πρόσβαση.
Και δε μου έρχεται στο μυαλό καμία άλλη χώρα, πλην της Ελλάδας, όπου θα έβρισκαν τόσο πρόσφορο έδαφος ώστε να επιτύχουν το στόχο τους, δηλαδή οι περισσότεροι καπνιστές να οδηγηθούν στο θερμαινόμενο και πάρα πολλοί ατμιστές στα κλειστά συστήματά τους...

Όσον αφορά το ρόλο και τις θέσεις του ΣΕΕΗΤ, το μόνο που μπορώ να πω χωρίς εικασίες και θεωρίες συνωμοσίας, είναι πως εκ των πραγμάτων δε συμπίπτουν τα συμφέροντα των μικρών επιχειρήσεων λιανικής με αυτά των αλυσίδων ή των μεγάλων χονδρεμπόρων, οπότε κατά την άποψή μου είναι sui generis καταδικασμένος σε αποτυχία και διάλυση ή επανασύσταση με διαφορετικές προϋποθέσεις.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1206 στις: Οκτωβρίου 26, 2018, 02:01 »
[member=15404]panoskatz[/member]

Αυτό που πρέπει να σε απασχολήσει, είναι το τι θα βρίσκεις σε άλλα καταστήματα, και όχι αν θα βρίσκεις. Το μόνο που θα πω στην παρούσα φάση, είναι ότι μία σύμπραξη υπουργείων μπορεί εύκολα να "ελέγξει" την αγορά και να φροντίσει να επιτρεπόμενα προς λιανική πώληση αρώματα τροφίμων να μην είναι κατάλληλα για άτμισμα. Και πολλά είπα!

Όταν έχω πληροφορίες, τις μοιράζομαι. Εκτός αν θεωρώ ότι το να τις μοιραστώ θα είναι περισσότερο επιζήμιο από το να τις κρατήσω για τον εαυτό μου. Στη συγκεκριμένη περίπτωση, δεν έχω. Στην αναμονή είμαι όπως όλοι. Όσο για το προεδρείο, του ΣΕΕΗΤ εννοείς φαντάζομαι, δεν ξέρω αν λένε αλήθεια ή όχι, θεωρώ όμως ότι δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Σε ερώτηση που έκανα στο τελευταίο live στον Πρόεδρό τους, η απάντηση περί προτάσεων ήταν ότι οι προτάσεις του ΣΕΕΗΤ δεν συμβαδίζουν με αυτές της ΚΕΑ, χωρίς να μπει σε λεπτομέρειες εκτός από μια ατάκα "το παίρνουμε κομμάτι κομμάτι και το ξεψαχνίζουμε νομικά ή κάτι τέτοιο. Δεν έχει να κάνει με δούλεμα μεταξύ μας. Διαπιστώνω μια γενική ευκολία όμως στο να φορτώνουμε τις εξελίξεις σε θερμαινόμενα, συμβατικά, Δούκες κλπ ενώ ίσως η πραγματικότητα είναι μπροστά μας. Πολύ πιο εύκολα θα το φόρτωνα προσωπικά στην άγνοια ενός υπουργείου. Και ακριβώς μια τέτοια άγνοια, μπορεί να έχει καταστροφικές συνέπειες χωρίς να παρέμβει κανένας παπαστράτος, καμία PMI, καμία BAT και καμία JT. 

Εσύ λοιπόν, γνωρίζεις ποια αρώματα είναι ασφαλή. Το ίδιο και εγώ όπως και η πλειοψηφία των ενεργών χρηστών εδώ. Αυτοί που δεν γνωρίζουν όμως, είναι και αυτοί που κάνουν κουμάντο. Το παραδέχθηκαν και οι ίδιοι, προφανώς στο μυαλό τους, ο ατμιστής χώνεται σε μια υπόγα, χρησιμοποιεί ρομποτικά χέρια για να ρίξει σταγόνα σταγόνα το άρωμά του στη βάση, και αν δεν γίνει έκρηξη ή δεν δημιουργηθεί καμία μαύρη τρύπα που θα καταπιεί όλο το ηλιακό σύστημα, το ατμίζει μετά. Επιπλέον, εύκολα ένας ατμιστής που δεν έχει δώσει και πολλή βάση στην ενημέρωσή του θα μπορούσε να παραγγείλει αρώματα από το site που λίνκαρες, χωρίς να έχει ιδέα για διαλύτες, έλαια κλπ.

[member=21404]Athanasios[/member]

Συμφωνώ απόλυτα και προσθέτω ότι ούτως ή άλλως η ΚΕΑ ή ο ΣΕΕΗΤ δεν μπορούν να αλλάξουν πράγματα, τουλάχιστον όχι με την παρούσα δυναμική τους. Όσον αφορά την ΚΕΑ που γνωρίζω, καλώς υπέβαλλε προτάσεις καθώς είχε αναλάβει τέτοια υποχρέωση. Ενδεχομένως, σε περίπτωση που τα πράγματα δεν πάνε και πολύ καλά, αυτή η κίνηση να μπορέσει να χρησιμοποιηθεί ως άλλο ένα παράδειγμα "διαβούλευσης" για το θεαθήναι. Είχαμε φυσικά και τα ανάλογα ευτράπελα στο ΦΒ: κάποιος πήρε ένα και μόνο κομμάτι από τις προτάσεις και προσπάθησε να το παρουσιάσει ως "η ΚΕΑ προτείνει απαγόρευση αγοράς αρωμάτων από το εξωτερικό". Το θετικό που προέκυψε από αυτό, είναι ότι ακόμα και άτομα ουδέτερα ή όχι και τόσο φιλικά διακείμενα προς την ΚΕΑ, δεν συμφώνησαν και τόσο...

[member=5096]apva[/member]

Συμφωνώ με το σκεπτικό σου. Αλλά μόνο στην Ελλάδα? Το ότι είμαστε ένα κράτος μπουρδέλο, δεν μπορεί να το αμφισβητήσει κανείς. Υπάρχουν όμως σίγουρα και μεγαλύτερα μπουρδέλα. Εκτός αν θεωρείς ότι είμαστε το ιδανικό πειραματόζωο, οπότε δεν φέρνω καμία απολύτως αντίρρηση.

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1207 στις: Οκτωβρίου 26, 2018, 02:19 »
Cruiser ξέρω ότι έχεις νομικές γνώσεις.Σε άκουσα και στο live.Τι πιθανότητες δίνεις να πέσει η τροπολογία στο ΣΤΕ.

Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1208 στις: Οκτωβρίου 26, 2018, 02:24 »
Παράθεση
[member=5096]apva[/member]

Συμφωνώ με το σκεπτικό σου. Αλλά μόνο στην Ελλάδα? Το ότι είμαστε ένα κράτος μπουρδέλο, δεν μπορεί να το αμφισβητήσει κανείς. Υπάρχουν όμως σίγουρα και μεγαλύτερα μπουρδέλα. Εκτός αν θεωρείς ότι είμαστε το ιδανικό πειραματόζωο, οπότε δεν φέρνω καμία απολύτως αντίρρηση.

[member=7454]Cruiser79[/member], πάντα ήμασταν μπουρδέλο, απλά τώρα είμαστε ένα ετοιμόρροπο μπουρδέλο (ούτε το κόκκινο φωτάκι δε μας παίρνει να αλλάξουμε..) υπό την πίεση πολλών ετών τεράστιας ύφεσης και παρακμής, άρα είναι πολύ πιο εύκολη και στοιχίζει φθηνότερα η προώθηση των εκάστοτε συμφερόντων από τους έχοντες τις απαραίτητες διασυνδέσεις/κεφάλαια.
Αντίστοιχη περίπτωση, σε ευρωπαϊκό τουλάχιστον έδαφος, δε μου έρχεται στο μυαλό.

Και πίστεψέ με, μισώ τις θεωρίες συνωμοσίας, αλλά εδώ για μένα είναι ξεκάθαρα τα πράγματα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 26, 2018, 06:16 από apva »

Αποσυνδεδεμένος white varadero

  • ***
  • 871
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος.
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1209 στις: Οκτωβρίου 26, 2018, 03:32 »
Tα μούσια μην ξυρίσουν όλοι στην ατμιστική κοινότητα γιατί μέτα δε θα αναγνωρίζουν ο ένας τον άλλον.
Ά ξέχασα. Θα αναγνωρίζονται από τα τατουάζ.  :idiot1:
Καλό


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1210 στις: Οκτωβρίου 26, 2018, 03:36 »
Cruiser ξέρω ότι έχεις νομικές γνώσεις.Σε άκουσα και στο live.Τι πιθανότητες δίνεις να πέσει η τροπολογία στο ΣΤΕ.
Κάτσε να τη δω πρώτα...

 Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1211 στις: Οκτωβρίου 26, 2018, 03:37 »
Επειδη λεμε ότι τα παραλογα μονο στην Ελλαδα συμβαινουν, υπάρχουν και αλλου.

Στη Βραζιλια πχ απαγορευεται εντελως οποιαδηποτε μορφη ατμιστικων συσκευων και υγρων, επειτα απο "ευγενικό αίτημα" (και λογικα και "ευγενικη χορηγία") προς την εκει κυβερνηση των ισχυρων καπνοβιομηχανων της χωρας.

Η Βραζιλια μαλιστα ειχε επιλεγει -διολου τυχαια- να κανει και μια μελετη επικινδυνότητας του ατμισματος :))

Οσο πιο διεφθαρμενη μια χωρα, τόσο πιο ευκολα γινονται τετοια πραγματα...

Αποσυνδεδεμένος anarxaki

  • **
  • 444
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ναι, εγώ είμαι :)
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1212 στις: Οκτωβρίου 26, 2018, 08:51 »

Όσο για το τι είναι πίσω και από που, είναι το λιγότερο εντυπωσιακή η σιγουριά σου. Ιδιαίτερα αν λάβουμε υπόψιν ότι (εκτός και αν έχει συμβεί κάτι που δεν έχει πέσει στην αντίληψη κανενός) μόνο στην Ελλάδα γίνεται αυτό. Τι διάολο, αυτό το θερμαινόμενο από όλα τα κράτη του πλανήτη, επέλεξε την Ελλάδα για να χωθεί και είναι πίσω από όλα αυτά?
Γιατί η Ελλάδα είναι κοιτίδα πολιτισμού. Πάνω μας δοκιμάζουν τα νέα μέτρα πριν τα εφαρμόσουν σε παγκόσμιο επίπεδο.
Βάζω και φατσούλα που βγάζει τη γλώσσα μη με πάρει κανείς στα σοβαρά και έχουμε νέο κύκλο σεναρίων  :tongue_smilie:

Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1213 στις: Οκτωβρίου 26, 2018, 09:49 »
Επειδη λεμε ότι τα παραλογα μονο στην Ελλαδα συμβαινουν, υπάρχουν και αλλου.

Στη Βραζιλια πχ απαγορευεται εντελως οποιαδηποτε μορφη ατμιστικων συσκευων και υγρων, επειτα απο "ευγενικό αίτημα" (και λογικα και "ευγενικη χορηγία") προς την εκει κυβερνηση των ισχυρων καπνοβιομηχανων της χωρας.

Η Βραζιλια μαλιστα ειχε επιλεγει -διολου τυχαια- να κανει και μια μελετη επικινδυνότητας του ατμισματος :))

Οσο πιο διεφθαρμενη μια χωρα, τόσο πιο ευκολα γινονται τετοια πραγματα...

Και στην Ταϋλάνδη ομοίως.

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1214 στις: Οκτωβρίου 26, 2018, 11:43 »
δεν ειναι και τοσο θεωριες συνομωσιας ρε συ cruiser.Η νομοι θεσπιζονται κατα κανονα κατοπιν σταθμισης συμφεροντων.Σε συνταγματικο επιπεδο σταθμιζονται συνταγματικες ελευθεριες.Και η υγεια δεν ηταν ποτε το υπερτατο αγαθο.Αλλιως θα ηταν παρανομο και το καπνισμα και το αλκοολ.Αν η χωρα (η εκαστοτε) εχει σημαντικα εσοδα δεν μπορει να τα απεμπολισει.και δεν ειναι μονο τα εσοδα απο τη φορολογια καπνου.ειναι και τα χωραφια στη βορεια ελλαδα και ενα ολοκληρο δικτυο εργατων και εργαζομενων γυρω απο αυτο.Και αυτα αφορουν στα αγνα ενδιαφεροντα του κρατους.Γιατι οι πιεσεις σε επιχειρηματικο επιπεδο απο κολοσσους θα ασκηθουν σε κορυφαιο επιπεδο και δεν αποτελουν ουτε αντικειμενο διαπραγματευσης με τους περιξ φορεις ουτε ποτε δημοσιευονται.απλα κατευθυνουν απολυτες προθεσεις που μεταφραζονται νομοθετικα.
Εδω μιλαμε για ενα νεο προιον που ο καθε κακομοιρης με μια μικρη επενδυση και ενα καλο γουστο μπορει να μπει σφηνα οπου γουσταρει και να παρει μεριδιο.Η αγορα ειναι τοσο κατακερματισμενη που δεν ελεγχεται.Επισης θεωρω δεδομενο πως απωτερος σκοπος ειναι το ατμισμα να μην ειναι ανταγωνιστικο οικονομικα σε σχεση με το καπνισμα.Στην καλυτερη να ειναι πανω κατω στα ιδια επιπεδα.με αντιστοιχες φορολογησεις,αντιστοιχο τροπο διαθεσης στην αγορα και αντιστοιχα αναλογικα εσοδα.εννοειται και αντιστοιχες απαγορευσεις.
Θεωρητικα ολα αυτα και λεω ξεκαθαρα οτι ειμαι ο πλεον αναρμοδιος για συγκεκριμενες και σοβαρες απαντησεις, απλα νομιζω οτι το παραπανω μοτιβο ειναι επισημα ο τροπος λειτουργιας μιας αστικης δημοκρατιας.
Υγ.κ γενικά νομίζω ότι είναι πολύ βολική η κρίση ότι τα υπουργεία κινούνται βάσει άσχετοσυνης.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 26, 2018, 12:08 από mode plagal »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1456 171709 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:15
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275669 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13972 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9309 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42846 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35137 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9282 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364