vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Σύρματα NiChrome, Kanthal (και άλλα πολλά) και χρήση τους σε αντιστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
το στησιμο σου ειναι χαλια..
αλλες σπειρες ακουμπανε μεταξυ τους αλλες ειναι ανοιχτες.
εχεις πολυ λοξο στριψιμο.
στησε οσο μπορεις ομοιομορφα. να ειναι ελαχιστα ανοιχτες οι σπειρες σου.
πριν περασεις βαμβακι κανε ενα αναμα να δεις εαν αναβουν απο την μεση προς την ακρη.

Αποσυνδεδεμένος rezwalker

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
δεν ξερω αν ειναι το στησιμο
μαλλον το kanthal τελικα μαυριζει ευκολα
αλλα θα δοκιμασω
ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Μουσκεψε ενα χαρτι/πανακι με αλκοολη/ασετον και περασε το συρμα σου μερικες φορες να καθαρισει...

Στάλθηκε από το SM-J320FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος otakis

  • **
  • 424
 
[member=16896]rezwalker[/member]
dulce de leche = καραμέλα, δήλα δη ζάχαρη + ζάχαρη + ζάχαρη...
βάλε λίγη ζάχαρη στο τηγάνι σου κ κάψε την στο μάτι της κουζίνας ή στο καμινέτο κ δες τί υπόλειμμα αφήνει



Αποσυνδεδεμένος rezwalker

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
καλα ντε μην βαρατε
τι να κανω αφου αυτο το υγρο θελω
θα αλλαξω και βαμβακι να δω
παντως το κλαπτον δεν μαυριζε ετσι

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Φυσικά και το clapton δεν σου μαύριζε τόσο γιατί η αντίσταση δούλευε ομοιόμορφα.Οπως πολύ σωστά σου είπε ο Drum το στήσιμο σου δεν είναι καθόλου καλό και δεν δουλεύει σωστά.
Το υγρό σου φαίνεται αρκετά βρώμικο,οπότε μην περιμένεις να δουλέψει καλά για μεγάλο χρονικό διάστημα  ότι σύρμα και να βάλεις μέσα μαύρο θα στο κάνει μετά απο λίγα ml.

Αποσυνδεδεμένος rezwalker

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
ενταξει εχω κανει και χειροτερα υγρα
απλα πιο πολυ ηθελα να τονισω το οτι ,ειχα βολευτει και δεν ανοιγα ποτε το dripper και μεασ γινοταν χαμος
το στησιμο ηταν ετσι επειδη κολησε το εργαλειο

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
ξεκινα απο το σωστο στησιμο της αντιστασης.
κ να κολλησει το εργαλειο, δεν τρεχει τπτ.. τη στρωνεις μετα με ενα κατσαβιδακι κ ελαφρυ καψιμο.
αλλαγμα πιο συχνα βαμβακι, αν το υγρο ειναι βρωμιαρικο, κ dry την αντισταση.

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα σε όλους. Έχει δοκιμάσει κανείς Ni90 να μας πει εντυπώσεις??

Το είδα στο zivipf και σκέφτομαι να το πάρω..

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Δοκίμασα για wraps, μου φάνηκε ακριβώς ίδιο με το N80, δεν ξέρω για πιο χοντρό δεν πήρα μιας και αποκλειστικά SS317L για πυρήνες.

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Και το συγκεκριμένο ατσάλι κοιτούσα επίσης Grat. Οι εντυπώσεις σου με αυτό??  Το θέλεις για Mtl άτμισμα σε watt μόνο και πυρήνα 2.5 που είναι ο αγαπημένος μου.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
To αγαπημένο μου μέταλλο για άτμισμα είναι! Παίζει και σε watt αν και το τρέχω μόνο σε έλεγχο θερμοκρασίας αλλά δεν ξέρω να σου πω για mtl.

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Όπως και να έχει σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!! :) :)

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Τα τρία fused clapton N80 mtl που έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής. Πρώτο το vandy vape, σε τέσσερα-πέντε στησίματα, σε skyline και hussar, ενώ απέδιδε καλά τη γεύση, μου έβγαζε θόρυβο και τσιτσιρίσματα και μπήκε συρτάρι. Δεν θα το ξαναχρησιμοποιήσω.
Δεύτερη δοκιμή με το coilology στο οποίο βρήκα πολύ καλύτερη συμπεριφορά. Σε Hussar και τελευταία σε Regen, πάει τρένο και θα ξαναχρησιμοποιηθεί.
Τρίτη δοκιμή το crazy wire σε hussar προς το παρόν, ίδιο στήσιμο με τα προηγούμενα, 5 σπείρες-2,5 core, και έχει πολύ καλή απόδοση, χωρίς να είμαι σίγουρος αν είναι καλύτερο από της coilology. Ακόμη μου είναι δυσδιάκριτη η όποια διαφορά, εκτός από το ότι έχει χαμηλότερη ωμική αντίσταση(0,51Ω έναντι 0,63Ω). Βασικά το πήρα για τον Regen επειδή είναι στρογγυλό(2 σύρματα), ενώ της crazy wire πλακέ(3 σύρματα) και δυσκολεύει κάπως το στήσιμο αλλά το δοκιμάζω στον hussar για αρχή.
Αυτάαα... :D

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Παίδες είχα πάρει προ μηνών κάτι σύρματα crazy wire ss317L και δε τα έχω δουλέψει ακομα.Λενε τιποτα αυτά,θέλω να τα παίξω σε wat μόνο και σε mtl ατμοποιητη.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63033 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3698 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 983 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172546 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277645 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9468 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43593 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36296 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560354 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem