vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

499 επισκέπτες, 8 χρήστες
mankar72, petr@n, dkostas, sentinelba, camber, vasim, danys620, dimitrisd

Twitter

Cthulhu Hastur MTL RTA.

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #255 στις: Ιουνίου 12, 2018, 09:34 »
Από ότι βλέπω το στήσιμο σου δεν έχει θέμα και είσαι αν δεν κάνω λάθος με το 3.5 pin? Κάνε ότι λέει ο φίλος caros πιο πάνω και θα δεις.

Αποσυνδεδεμένος Pedro Paramo

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #256 στις: Ιουνίου 16, 2018, 16:00 »
Γεια σας παιδιά!

Πριν 1μιση βδομάδα πήγα από Ναυτίλο που είχα ένα εξάμηνο σε Hastur. Την απολαμβάνω την αλλαγή κυρίως για τη γεύση και επειδή δεν μου βγαίνει η πίστη σε κάθε τζούρα. Τα θεματάκια που έχω είναι τα εξής (με δεδομένο ότι φταίω εγώ σαν εντελώς αρχάριος σε βαμβάκωμα):
-Όταν αλλάζω αντίσταση στις αρχικές τρουφηξιές μου ζητάει να διαλέξω πάλι τιμή αντίστασης. Θεωρώ ότι τη βιδώνω καλά και ότι την κόβω πολύ κοντά. Έχω τον ss χρώμα.
-Αντίσταση βάζω κάτι έτοιμες Vandy Vape superfine MTL fused Ni80 0.7Ω. Ενώ η πρώτη που μου στήσαν στο μαγαζί κράτησε 5-6 μέρες, τώρα μου βγάζει καμμένο στις 3. Είναι φυσιολογικό? mod έχω τεσλα διμπάταρο και παίζω στα 17-20w. Το ψιλο λιώνω γενικώς.
-Σ' αυτά τα βατ μου κάνει ήχο βρασίματος. Στα 15 είναι ήσυχο. Saltybacco υγρό, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο. Επίσης δεν έχω βάλει πινάκι αέρα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και σύγγνωμη αν είναι πολύ νουμπίστικες οι ερωτήσεις. :D


Αποσυνδεδεμένος konmac

  • **
  • 405
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #257 στις: Ιουνίου 16, 2018, 16:19 »
1.λογικο να σου ζητάει αντίσταση το μοντ .ετσι κάνουν πολλά Μοντ ακόμα και στην ίδια αντίσταση.
2.μπορεί να καταναλώνεις περισσότερο υγρό προοδευτικά . Ή και διαφορετικό υγρό .
3.ανέβασε βατ πιθανόν είναι χαμηλά ή βάλε λίγο πιο πολύ βαμβάκι.εχεις υπερτροφοδοσια και τα βατ που χρησιμοποιείς δεν φτάνουν να εξατμίσουν το υγρό.

Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #258 στις: Ιουνίου 16, 2018, 23:43 »
Αυτό το σύρμα γουργουρίζει αναλόγως το βαμβάκωμα και την τροφοδοσία. Δεν έχω καταλάβει, αν και τελευταία στήνω συνέχεια με αυτό γιατι άλλες φορες το κάνει και άλλες όχι, αλλά με τίποτα αυτό δεν σημαίνει οτι δεν δουλευει σωστά αντίθετα είναι και γ@#ώ τα σύρματα σε απόδοση για γευση και ντουμάνι.

Για να σου δίνει καμένο σε τρείς μέρες θα υποθέσουμε οτι επειδή τώρα ξεκίνησες μάλλον δεν βαμβακώνεις σωστά. Την έδωσες μόνος σου τη απάντηση πριν οτι η παλιά σου κράτησε 5 ημέρες. αν θες ανέβασε κάποια φωτό μήπως μπορούμε να σε βοηθήσουμε παραπάνω για την ποσότητα του βαμβακιού.
Σίγουρα με τον καιρό θα μάθεις να βάζεις την ακριβή ποσότητα και τρόπο, όλοι απο εκεί περάσαμε.

Και ένα tip : Το συγκεκριμένο σύρμα λόγω πλεξίματος έχει αυξημένες αντοχές συγκριτικά με τα απλά σύρματα. Μην αλλάζεις την αντίσταση κάθε φορά που αλλάζεις βαμβάκι.

Αποσυνδεδεμένος nik_stn

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #259 στις: Ιουνίου 18, 2018, 13:50 »
Ξαφνικά μου βγάζει atomizer high και atomizer not found σε δύο διαφορετικά mod. Πριν απο ένα μισάωρο έπαιζα κανονικά.
Μπας και έχει κανείς καμιά ιδέα τi μπορεί να παίζει;
Μου το έκανε κι εμένα αρκετές φορές. Ο λόγος ήταν ότι έβαζα την αντίστασή μου (2,5) αρκετά ψηλά και έβρισκε στα post που έχουν κλίση προς τα μέσα.

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #260 στις: Ιουνίου 19, 2018, 14:26 »
Με συγχωρειτε που θα γραψω κατι πιο '' γενικο '' σε αυτο το νημα!!!!    Τελικα,απο ολους τους mtl ατμοποιητες,παλιους και νεους,ποιον θεωρειτε πως ειναι ο πιο αποδοτικοτερος σε γευση αλλα και σε αποδοση σφυχτης '' τσιγαρισιας '' τζουρας ???  Εγω ας πουμε εχω τον berserker και πραγματικα θελω να τον πεταξω στα σκουπιδια.........ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΤΕ για το σχολιο μου,σε αυτο το νημα!!!!

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #261 στις: Ιουνίου 19, 2018, 14:29 »
Νομίζω ότι είσαι σε λάθος νήμα, αν θες γενικότερη άποψη περί Mtl. :)

Από κει και πέρα αντί απόψεως κοίτα τον avatar μου  :))

Το σωστό νήμα: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές για τους λάτρεις της σφιχτής "τσιγαρίσιας" τζούρας!

Αποσυνδεδεμένος angelosdes

  • ***
  • 531
  • Φύλο: Άντρας
  • MTL+flavour
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #262 στις: Ιουνίου 19, 2018, 14:44 »
είναι ο πιο απροβλημάτιστος..και προσιτος για αρχαριους..ατμο...με πολύ καλη αποδοση γευσης..

Αποσυνδεδεμένος MacGreg

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #263 στις: Ιουνίου 19, 2018, 15:48 »
Έχετε να προτείνετε κάποιο drip tip που να του ταιριάζει ; καλός χρυσός και άγιος ατμποποιητής αλλά αυτό με τα υγρά στο στόμα δεν παλεύεται. Ανεξαρτήτως στησίματος κάνει τα ίδια. Με το φαρδύτερο κάτι γίνεται αλλά όχι πάντα. Για το στενότερο δεν το συζητώ .. πίνω υγρό, δεν ατμίζω.

Έχω κάνα δυο εφεδρικά στο σπίτι που ναι μεν διορθώνουν το πρόβλημα, αλλά οπτικά δεν ταιριάζουν κι έχω σκάλωμα με το θέμα εμφάνιση !! Οπότε αν κάποιος έχει βρει κάτι που να του πηγαίνει και ταυτόχρονα να είναι λειτουργικό ας ρίξει καμιά φωτογραφία/λίνκ.

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #264 στις: Ιουνίου 19, 2018, 16:40 »
Γεια σας και απο εμένα στην παρέα του Hastur...
Είναι στην κατοχή μου 4 ημέρες.
1ο στήσιμο, το κλασικό μου 0,32 ss 6 σπείρες σε 2,5αρη πυρήνα.
Ειλικρινά απόρησα με τον εαυτό μου γιατί κάθομαι ακόμη και παιδεύομαι με ατμοποιητές,που θέλω
πάνω από 2 λεπτά για να τους στήσω,από την στιγμή που υπάρχει αυτό το διαμάντι :yes: :yes:...
Και ναι δεν υπερβάλω καθόλου. Χωρίς να έχω δει τίποτα για την χρήση του πριν τον πιάσω στα χέρια μου,
τον έστησα και τον απολαμβάνω λες και τον είχα χρόνια.
Το πρώτο υγρό''παπαγαλόζουμο''εννοείται,το οποίο έχει περάσει από 3 διαφορετικούς άτμο..
Δεν θα συγκρίνω,ούτε θα πω γεύση στον θεό κ.τ.λ...
Αλλά από αύριο θα με βλέπετε συχνά στο νήμα με τις πωλήσεις... :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Pinguins

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #265 στις: Ιουνίου 19, 2018, 19:13 »
Έχετε να προτείνετε κάποιο drip tip που να του ταιριάζει ; καλός χρυσός και άγιος ατμποποιητής αλλά αυτό με τα υγρά στο στόμα δεν παλεύεται. Ανεξαρτήτως στησίματος κάνει τα ίδια. Με το φαρδύτερο κάτι γίνεται αλλά όχι πάντα. Για το στενότερο δεν το συζητώ .. πίνω υγρό, δεν ατμίζω.

Έχω κάνα δυο εφεδρικά στο σπίτι που ναι μεν διορθώνουν το πρόβλημα, αλλά οπτικά δεν ταιριάζουν κι έχω σκάλωμα με το θέμα εμφάνιση !! Οπότε αν κάποιος έχει βρει κάτι που να του πηγαίνει και ταυτόχρονα να είναι λειτουργικό ας ρίξει καμιά φωτογραφία/λίνκ.
Εγώ έχω βάλει ένα πιο ψηλό drip tip σε ασημί.Ούτε υγρό στο στόμα ούτε τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #266 στις: Ιουνίου 19, 2018, 20:27 »
Άσχετο ...  αλλά δεν μπορώ θα ρωτήσω και ας γελάσει ο περίγυρος...

Τι είναι το παπαγάλοζουμο;
Εε;


Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #267 στις: Ιουνίου 19, 2018, 20:44 »
Δεν ξέρεις το παπαγαλοζουμο; που ζεις;

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #268 στις: Ιουνίου 19, 2018, 20:46 »
Θα σου πω το υγρό και όχι για την σημασία της λέξεως,γιατί είναι μεγάλη ιστορία.. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #269 στις: Ιουνίου 19, 2018, 20:48 »
Λάθος ρεξ. Αυτό είναι το παπαγαλοζουμο 1. Υπάρχουν 4 και μια ολόκληρη ΙΔΈΑ που λέγεται μπαρόκος!

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1454 171622 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:15
από Olga68
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275589 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13967 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9298 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42822 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35072 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557835 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9239 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364