vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

541 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, Jorge, lagoudakis, camber, Christos Z, bloodlessz

Twitter

ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα"

Αποσυνδεδεμένος JohnT

  • **
  • 244
  • Φύλο: Άντρας
Να ρωτησω : Ειχα κανει εξετασεις αιματος/ουρων . Χοληστερολη  46 >50 . Τριγλυκεριδια 255< 150
Αμυνοτρανσφεραση Αλανιντης (SGpt)   58 ~> 5 - 55

Οι πρωτες τιμες που γραφω ειναι αυτες που ειναι ανεβασμενες...ενω οι δευτερες ειναι τιμες αναφορας .

Ο γιατρος μου ειπε με καποια διατροφη να ριξω τα τριγλυκεριδια...

Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει καποιος εμπειρια , αν αυτα πρωερχονται (τα ανεβασμενα) απο το ηλεκτρονικο τσιγαρο ή και τσιγαρο, (o γιατρος που ρωτησα δεν ηξερε).....
Χωρις να ειμαι γιατρος και χωρις να εχω ιατρικες γνωσεις καθολου μια χρονια που ειχα ανεβασμενα τριγλυκεριδια (και οχι 255 που γραφεις εσυ αλλα 387) μου ειχε πει ο γιατρος να κοψω τα λευκα ποτα (βοτκα τζιν τσιπουρο ουζο και τα συναφη) Εκεινη την εποχη η αληθεια ειναι πως ηταν εποχη καλου τσιπουρου με καθημερινες απογευματινες τσιπουροκαταστασεις ( με το σχετικο μεζε ενοειτε :D). Τα εκοψα μαχαιρι. Επανελαβα τις εξετασεις μετα απο 1.5 μηνα και ειχα επανερθει στα φυσιολογικα. Αυτα βεβαια δεν σημαινει οτι κατι τετοι συμβενει και σε σενα. Τα γραφω για να σου πω οτι ακουσα τον γιατρο σε οτι μου ειπε και επανηρθα στα φυσιολογικα γιατι ειχα ψιλοξεφυγει τοτε.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
κ το τσίπουρο τι το έκαμες?  :o
:laugh1:

Αποσυνδεδεμένος JohnT

  • **
  • 244
  • Φύλο: Άντρας
εντριβη για τον χειμωνα  :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Δολοφονε  :))

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Να ρωτησω : Ειχα κανει εξετασεις αιματος/ουρων . Χοληστερολη  46 >50 . Τριγλυκεριδια 255< 150
Αμυνοτρανσφεραση Αλανιντης (SGpt)   58 ~> 5 - 55

Οι πρωτες τιμες που γραφω ειναι αυτες που ειναι ανεβασμενες...ενω οι δευτερες ειναι τιμες αναφορας .

Ο γιατρος μου ειπε με καποια διατροφη να ριξω τα τριγλυκεριδια...

Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει καποιος εμπειρια , αν αυτα πρωερχονται (τα ανεβασμενα) απο το ηλεκτρονικο τσιγαρο ή και τσιγαρο, (o γιατρος που ρωτησα δεν ηξερε).....
 Τα τριγλυκεριδια ανεβαινουν γιατι τρως ανθυγιεινα,τηγανιτα,λιπαρα κ.λ.π.  Επισης φαινεται πως η πινεις αρκετα,η λαμβανεις φαρμακα, η εχεις αρκετο λιπος στο συκωτι(εισαι γεματος;) απο τις ελαφρως αυξημενες τρεσαμινανσες
 Στην ολικη χοληστερινη μαλλον αναφερεις λαθος τιμη,το τωρινο οριο ειναι 200,πριν λιγα χρονια βεβαια ηταν 250 και μετα 220. Κατ εμε παραπλανητικα ολα ,αφου αυτο που μετρα ειναι το αποτελμα της διαιρεσης του με την "καλη" χοληστερινη να ειναι μικροτερο του 5.
 Γυρνα το στην καλη διατροφη, αφθονες φυτικες ινες,ψητο κρεας-ψαρι,οσπρια και θα ατμιζεις μεχρι τα 100 σου

Ασχετο αλλα σορυ 
Φιλος διαβητικος κανει να ατμιζει γλυκα υγρα?

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Μεγάλο θέμα, εδώ.

Αποσυνδεδεμένος pakitis

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Είμαι λάτρης του καφέ. Σε συνδυασμό με το άτμισμα, τα δόντια μου γίνονται προσωρινά καφέ (μη φανταστείτε τίποτα υπερβολικά πράγματα) αλλά πιο πολύ σε σχέση με το τσιγάρο που έκανα παλαιότερα. Να είναι η ιδέα μου; :/

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
ναι ειναι η ιδεα σου,εκτος και εαν περνεις το υγρο και το κανεις γαργαρα αντι να το ατμισεις

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
καλησπέρα μια γρηγορη ερώτηση γιατί δεν θέλω να ανοίγω topic οποτε αποφάσισα να ρωτήσω εδώ... είναι ασφαλές να ατμιζουμε 50-60ml μέσα σε μια μέρα?? χωρίς νικοτίνη εννοείτε...!!! φτιάχνω μονος μου υγρά η αγοράζω shake&vape... και ο rda μου πίνει τρελα...!!! αλλα γεύση ρε φιλε...!!!!!!

τρελαίνομαι για ντουμάνια...έχω πάθει τρελή εμμονη με το ατμισμα παιδιά...!!  αλλα ποτε δεν έκανα τόσο πολύ...!! εδώ και 3 μέρες το έχω πάει σε άλλο level... από παρενέργειες πονοκέφαλο ταχυκαρδία και ζαλάδα για καμια ώρα πάνω κάτω ένιωσα και ηλεκτροβηχα.. xaxaxa γενικά είμαι ο Mr.Ντουμάνης.. :P

βαραω απο 80-150 W με το αγαπημενο μου mod > Geek Vape Aegis Legend

και αγαπημενο rda.. > bonza της vandy vape...

γιατρε ειμαι καλαα??? ?   :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Τωρα αληθεια.. περιμενεις να παρεις απαντηση στην ερωτηση σου?
  :wall:

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Ηλεκτροβήχα?  :o

Πρόσεχε, δεν είναι παιχνίδι.

Εδώ λέμε ότι δεν υπάρχουν μακροχρόνιες έρευνες για το άτμισμα και φυσικά μιλάμε για χαμηλότερα ml και watt.

Και μόνο της η ταχυκαρδία λέει STOP.

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 08, 2018, 22:12 από ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ »

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
ειχα κανα χρονο να ατμισω... εκανα εως 20ml την ημερα παλια χωρις κανενα προβλημα... τωρα ακομα και 5ml kai 0mg εχω κατι τρελους πονοκεφαλους... ταχυκαρδια δεν ειχα ξανα... αλλα ο πονοκεφαλος δεν λεει να περαση με τιποτα... δεν ξερω αν πεζει καμια παρενεργεια με xanax και ατμισμα... εκτος αν ειναι τυχαια ολα αυτα... το μονο που βλεπω ειναι οτι εχω ανεβασμενη πιεση μονιμα στο 16 και 10 γενικα πηγα για εξετασης κλπ μια χαρα ειμαι... απλα θα κανω εως 10-15 ml γιατι νομιζω ητανε λιγο υπερβολη  :))

ολοι εσεις με rda ποσο περίπου πίνετε την ημερα? :P

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Παρότι το έχεις παραχε θα έλεγα ότι κάτι άλλο παίζει και πρέπει να πας για εξετάσεις.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Κώστα εχω παει προσφατα σε καρδιολογο και εγω κανει αρκετες εξετασης....  δεν νομιζω πως ειναι απο το ηλεκτρονικο ολα αυτα.. οκ ο βηχας στα 250W νομιζω ειναι λογικος..  :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180456 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8289 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33911 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535709 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59733 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237280 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 567 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15191 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085239 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35353 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10182 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12