vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

529 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1665 στις: Αυγούστου 22, 2018, 22:52 »
Δεν κάνουν όλοι DIY και εμείς που κάνουμε ή αντιγράφουμε κλώνους οπότε γράφουμε στο σχετικό νήμα ή δεν έχουμε απόλυτη επιτυχία για να τη μοιραστούμε  ::)

Υποθέτω ...  :)

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1666 στις: Αυγούστου 22, 2018, 23:11 »
Ε,να μοιραζόμαστε και τις αποτυχίες μας,χρήσιμο θα ήταν ;D:)) :))

Αποσυνδεδεμένος thanos1071

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1667 στις: Αυγούστου 22, 2018, 23:21 »
Να μοιραστώ εγώ μια αποτυχία?
Ζήλεψα από το peach on the beach της συνατμίστριας και είπα θα το κάνω με τον ευκολο τρόπο.
Πήρα λοιπόν ροδακινάκι από άτμος και έσταξα 5-6-7 σταγόνες σε βάση Pink Mule White Label.
Το ροδάκινο φοβερό, άφησε για μέρες άρωμα στον χώρο και μου έσπαγε την μύτη.
Ετοιμάζω Hadaly, στάζω μερικές σταγόνες και...
Πάγωσαν μέχρι τα νύχια των ποδιών μου.
Τα 100ml White Label, πιστεύω πρέπει να γίνουν ένα λίτρο για να ατμίζονται.
Και μου αρέσει και η μέντα...

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1668 στις: Αυγούστου 22, 2018, 23:30 »
Δεν έχω καταφέρει να βρω την αραίωση που χρειάζεται η white label γι αυτό πειραματίζομαι αραιώνοντας συνέχεια ή προτιμώ τη μενθόλη της TPA.  :yes:




Αποσυνδεδεμένος thanos1071

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1669 στις: Αυγούστου 22, 2018, 23:38 »
Μήπως έχεις καταλήξει σε κάποιο ανεκτό ποσοστό να ξεκινήσω?
Φοβάμαι να ξανακουμπήσω το μπουκαλάκι τωρα...

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2300
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1670 στις: Αυγούστου 23, 2018, 00:55 »
Και μια γενική απορία-παράπονο: δεν θα 'επρεπε αυτό το νήμα να έχει περισσότερη κίνηση κι όχι μόνο 111 σελίδες σε 8 χρόνια??????
Είναι δύσχρηστο το forum. Αντε να βρεις συνταγή που σε ενδιαφέρει  μέσα σε 10.000 σχόλια. Οι περισσότεροι φαντάζομαι χρησιμοποιούμε το elr που τα βρίσκεις άμεσα σε αρχεία. Με σχόλια, σχολιανά, μετατροπές, εργαλεία, κλπ.
Η, αντίστοιχα, στο Facebook.

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1671 στις: Αυγούστου 23, 2018, 01:48 »
Ντεν έχω Facebook καρντιά μου :)) :)) :))
Όσο για το ΕLR,ναι έχει θησαυρούς αλλά έχει και πολλά σκουπίδια,πού να ψάχνεις τώρα ;D....
Προτιμώ ν'ακολουθήσω τις συμβουλές-οδηγίες κάποιου συμφορουμίτη που ξέρω ότι ταιριάζουμε γευστικά...
Για παράδειγμα αν καποιος συμφορουμίτης έφτιαξε ένα υγρό σαν το γκούφυ,το οποίο μου αρέσει σαν προφίλ,θα τον ακολουθήσω φτιάχνοντας μια μικρή ποσότητα.
Το crime scene και το after work που δόθηκαν στο φόρουμ από τον kostas44 δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα από συνταγές του elr με χιλιάδες likes ;)

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2300
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1672 στις: Αυγούστου 23, 2018, 02:03 »
Αμα το ξέρεις το ατμιστικό προφίλ που ψάχνεις, δεν υπάρχει θέμα. Βοηθάει και η βαθμολογία με αστεράκια. Κι αν δεν έχεις θέμα να διαβάσεις τα σχόλια από κάτω, βγάζεις μιά κρίση.
Προσωπικά, εξακολουθώ να βρίσκω όχι βολικό το να τρέξω κάποιες χιλιάδες μηνυμάτων στο forum, στα τυφλά, χωρίς καν επιλογή προφίλ, μέχρι να πέσω σε κάποιο/α που με ενδιαφέρουν.
Εκτός κι αν μπω στην διαδικασία της απευθείας ερώτησης "παιδιά, για αυτό τί μου προτείνετε;" :)
Tί το κακό έχουν οι συνταγές του kostas44 στο elr, δηλαδή. Η του Βλαδίμηρου (μιάς και αναφέραμε τον Goofy). Η όποιου άλλου έλληνα/ξένου μίξερ. ;D
http://e-liquid-recipes.com/list?q=kostas44
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 23, 2018, 02:09 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1673 στις: Αυγούστου 23, 2018, 09:06 »
Καλημέρα Γιώργη!
Βρε τίποτα κακό δεν έχουν οι συνταγές του kostas44 στο elr, απλά νομίζω ότι κι ο Κώστας εδώ μέσα πήρε πολύ περισσότερο feedback απ'ότι στο elr... Και τις συνταγές του Βλαδίμηρου εδώ μέσα τις έμαθα από την αξιέπαινη προσπάθεια του apospol με το vapecraft...
To ''παράπονό'' μου έχει να κάνει ότι δεν μιλάμε αρκετά εδώ μέσα για το diy,το δικό μας το πετυχημένο ή των ξένων με τα χιλιάδες likes..Eνώ μιλάμε με το παραπάνω(και τρωγόμαστε) με ανούσια πολλές φορές πράγματα..
Μου αρέσει όπως έχεις καταλάβει η μαγειρική  :D...  Πού λεφτά για πιόνια??!! ;D :)) :))

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1674 στις: Αυγούστου 23, 2018, 09:26 »
Μήπως έχεις καταλήξει σε κάποιο ανεκτό ποσοστό να ξεκινήσω?
Φοβάμαι να ξανακουμπήσω το μπουκαλάκι τωρα...


Θέλει τουλάχιστον διπλάσια ποσότητα σκέτης βάσης. Και πάλι να τη μυρίσεις μετά από λίγες ημέρες για να καταλάβεις αν μπορείς να την ανεχθείς .... αλλιώς προσθέτεις  :yes:



Να μοιραστώ εγώ μια αποτυχία?
Ζήλεψα από το peach on the beach της συνατμίστριας και είπα θα το κάνω με τον ευκολο τρόπο.
Πήρα λοιπόν ροδακινάκι από άτμος και έσταξα 5-6-7 σταγόνες σε βάση Pink Mule White Label.
Το ροδάκινο φοβερό, άφησε για μέρες άρωμα στον χώρο και μου έσπαγε την μύτη.
Ετοιμάζω Hadaly, στάζω μερικές σταγόνες και...
Πάγωσαν μέχρι τα νύχια των ποδιών μου.
Τα 100ml White Label, πιστεύω πρέπει να γίνουν ένα λίτρο για να ατμίζονται.
Και μου αρέσει και η μέντα...



Σχετικά με τη μέντα που αναφέρεις, εμένα δε μου αρέσει, την προτιμάει όμως ο σύζυγος.
Συνηθίζει να προσθέτει σε 100ml βάσης:
80 σταγόνες μέντα της e cig
15 σταγόνες double chocolate της TPA
20 σταγόνες sweetener (εγώ επέμενα ότι θα του βγει πικρό  ;D)


To αποτέλεσμα περιέργως είναι ελαφρώς καπνικό, προφανώς λόγω της βαριάς σοκολάτας.

Αποσυνδεδεμένος thanos1071

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1675 στις: Αυγούστου 24, 2018, 00:50 »
Ήμουν υπερβολικός για το ένα λίτρο σε προηγούμενο μήνυμα, αλλά και το διπλάσιο που προτείνεις, νομίζω είναι λίγο.
Πρόσθεσα άλλα 30ml σκέτης βάσης στα 30ml White Label, αλλά και πάλι τζίφος, πολύ παγωμάρα...
Το Σ/Κ που θα έχω χρόνο, θα συνεχίσουν οι δοκιμές.
Ξαναλέω όμως, το ροδάκινο Atmos τρομερό, θα κάνω μια δοκιμή να ρίξω σε Red Label (όχι τον Johnnie)!



Μέντα της e cig εννοείς την glacial?

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1676 στις: Αυγούστου 24, 2018, 08:14 »
Ναι μπορεί να είναι λίγο, γι αυτό σου έγραψα να τη μυρίσεις.  :yes:

 Την white label που έχω την έσπασα τόσες φορές που έχασα το λογαριασμό.


Τη natural mint της e cig έχουμε. Φυσικά η ένταση και το χτύπημά της δεν έχει καμία σχέση με το αποτέλεσμα της μενθόλης.

Καλημέρα  :bye:

Αποσυνδεδεμένος dpapan

  • **
  • 139
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1677 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2018, 09:17 »
Καλημέρα.

Υπάρχει πουθενά η συνταγή για tribeca and soho της natura;
Είδα μία στο νήμα αλλά έχει marshmallow μέσα πράγμα που θεωρώ απίθανο να έχει στο κανονικό.

Αποσυνδεδεμένος theoxen83

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1678 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2018, 11:44 »
Καθόλου απίθανο.. αντικαθιστά φαντάζομαι το cotton candy σε ρόλο γλυκαντικού..

Αποσυνδεδεμένος dpapan

  • **
  • 139
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1679 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2018, 20:35 »
Καλησπέρα σε όλους.

Εφτιαξα 50ml κλωνοtribeca

Χρειάζεται να ανοίξω το μπουκαλάκι καθόλου τις πρώτες μέρες η όχι; Γνωρίζει κανεις;


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276528 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35664 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559193 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182657 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10618 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364