vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

534 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Jorge, giorgos1999, Tem, bloodlessz, zamploutos, manoslykos

Twitter

LOST VAPE M100 KIT

Συνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
LOST VAPE M100 KIT
« στις: Ιανουαρίου 23, 2024, 17:32 »
(Τα προϊόντα τα παρέλαβα απευθείας από τη Lost Vape)


Ήταν δίκαιο και έγινε πράξη!



Από τη πρώτη στιγμή που βγήκε το διμπάταρο Centaurus της Lost Vape τους παρακαλούσα να βγάλουν το ίδιο σε μονομπάταρο και μετά από όχι πολύ αλλά ούτε λίγο καιρό και κάπου ενδιάμεσα στα ΑΙΟ που κυκλοφόρησαν και θα κυκλοφορήσουν, βγήκε επιτέλους και το μονομπάταρο!

Το Centaurus M100 είναι κατασκευασμένο από aluminium alloy και stainless steel, έχει διαστάσεις 92.7x38x26mm, ζυγίζει περίπου 100g, τροφοδοτείται μέσω μιας 18650 μπαταρίας, διαβάζει αντιστάσεις μέχρι 0.1Ω, παίζει μέχρι τα 100W και μπορεί να φορτίσει μέσω της θύρας Type-C που διαθέτει.

Μαζί στη συσκευασία ως κιτ έρχεται με τον εργοστασιακό Coo Tank ατμοποιητή. Φουλ πνευμονικός ατμοποιητής με 3 εκδόσεις ανάλογα τα μλ του. Ο δίμελος είναι 23αρης, ο τετράμελος 26αρης και ο πεντάμελος 28αρης και είναι συμβατοί με τις UB MAX αντιστάσεις και μέχρι στιγμής υπάρχουν τρεις διαφορετικές στα 0.15Ω, στα 0.2Ω και στα 0.3Ω.

H συσκευασία περιλαμβάνει τη συσκευή, τον εργοστασιακό ατμοποιητή, δύο αντιστάσεις, ένα bubble τζαμάκι, ένα καλώδιο Type-C και ανταλλακτικά όρινγκ.


Το σετ πωλείται στα παρακάτω χρώματα



Το μοντάκι έρχεται σε δύο «εκδόσεις». Ανάλογα το χρώμα της συσκευής έχουμε και την επιλογή αν το μοντάκι θα έχει πάνω κάποια ανάγλυφα σχέδια ή θα είναι αυτό που λέμε σκέτο. Στη φωτογραφία φαίνεται το μπεζ που είναι με τα ανάγλυφα και το μπλε ή σκέτο, χωρίς αυτά. Το μοντ είναι στο κλασικό στυλ της Lost Vape τώρα τελευταία, σχετικά μικροκαμωμένη συσκευή με μικρό βάρος αλλά ψηλό. Σίγουρα όχι τρομερά ψηλό, στα δικά μου χέρια κάθεται μια χαρά αλλά δεν θα με ενοχλούσε αν ήταν ένα τσικ πιο κοντό μιας και έχω βάλει τους Fev πάνω τους. Μονομπάταρο οπότε δεν μας ενδιαφέρουν οι μεγάλοι ατμοποιητές που μπορεί να προεξέχουν, με τους MTL άτμο κάθεται μια χαρά στο μάτι. Λίγο προσοχή όταν σφίγγουμε τον ατμοποιητή πάνω, δεν χρειάζεται να το πάμε πιο τέρμα από το τέρμα. Δεν έχω δει κάποιο σημάδι αλλά το υλικό είναι εύκολα γρατζουνήσιμο που λένε.


Το κουμπί του fire είναι ίδιο με το διμπάταρο και λειτουργεί τόσο για το fire όσο και για την πλοήγηση στο μενού ή το πάνω κάτω στα βατ. Παίζει ελάχιστα οπότε και εγώ όπως το κρατάω το ενοχλώ με τον αντίχειρα κάθε τόσο. Θα δείξει άμα αντέξει στον χρόνο, εγώ το πιστεύω. Κάνει έναν μικρό ήχο στο πάτημα και θα ήθελα να έχει πιο ωραία αίσθηση στο πάτημα, είναι λίγο λες και δεν πατιέται αλλά κανένα πρόβλημα και μηδέν missfire. Δεν έχουμε πέντε κλικ στο άνοιξε-κλείσε αλλά με τα 5 κλικ μπορούμε να αλλάξουμε τα mode της συσκευής μέσα από το μενού και επίσης έχουμε το τρία κλικ για κλείδωμα του fire button.Κάτω από την οθόνη έχει ένα διακοπτάκι που πάει αριστερά και δεξιά για να ανοίξουμε-κλείσουμε τη συσκευή. Θα μπορούσε να λείπει αλλά δεν με ενοχλεί καθόλου. Η οθόνη έχει σχετικά, πολύ σχετικά καλή ευκρίνεια με όλες τις απαραίτητες λεπτομέρειες.


Η συσκευή έχει πορτάκια και από τις δύο μεριές. Από τη μία είναι το πορτάκι της μπαταρίας και από την άλλη είναι ένα πορτάκι που δεν έχει τίποτα από μέσα. Δεν ξέρω αν τους βγαίνει πιο φτηνά έτσι ή το κάνουν γιατί θα κυκλοφορήσουν πορτάκια και να μπορείς να αλλάξεις χρώματα στα πορτάκια για το μάτσι μάτσι αλλά θα μπορούσε να υπάρχει ένα πορτάκι μόνο. Από την άλλη μεριά και τη μπαταρία τώρα η οποία μπαίνει χωνευτά μέσα. Είναι για 18650 μπαταρίες οπότε δεν έχουμε τα θέματα που έχουν οι 21700 που κάποιες χωράνε και κάποιες είναι πιο ψηλές και δεν ξέρεις αν θα χωράει. Ότι μπαταρία είχα μπήκε βούτηρο μέσα, έχει και αυτή τη κορδέλα οπότε και το βγάλε είναι εξίσου εύκολο. Τα πορτάκια παίζουν ελάχιστα πάνω κάτω αλλά μόνο αν κάτσει να κάνεις ακριβώς αυτό. Να πιάσεις το μοντ με το ένα χέρι και να κουνάς το πορτάκι με το άλλο. Σε νορμάλ συνθήκες που απλά κρατάς το μοντ στο χέρι δεν υπάρχει τίποτα.

Λόγω υλικών είναι κάπως κρύο; Πώς να το πω; Νομίζω όποιος έχει πιάσει παρόμοιο μοντάκι ξέρει τι εννοώ. Εμένα δεν με ενοχλεί γιατί γενικά έχω ζεστά χέρια αλλά κάποιος πιο κρυουλιάρης μπορεί να μην ενθουσιαστεί όταν το πιάσει στα χέρια του. Θα μπορούσε να ήταν 21700 αλλά εμένα ας πούμε δεν με ενδιαφέρει πια, μόνο MTL κάνω οπότε και μου φτάνουν οι 18650 μια χαρά. Αυτονομία όπως πάντα δεν μπορώ να πω με σιγουριά τι και πως γιατί έχω 2-3 πάνω στο τραπέζι συνέχεια. Ξέρω ότι δεν κάνει τίποτα παράξενα και φαίνεται η διαχείρηση της μπαταρίας να είναι κομπλέ.

Για το τέλος αφήνω τον ατμοποιητή που δεν περίμενα να χρησιμοποιήσω γιατί είναι πολύ πνευμονικός αλλά μιλάμε οι αντιστάσεις είναι πολύ καλές! Αντέχουν και πολλά μλ με νορμάλ υγρά και η γεύση είναι πολύ καλή και μιλάμε για ευχάριστο άτμισμα. Θεωρώ πως θα μπορούσε εύκολα να πωληθεί και ξεχωριστά μόνος του.

Αυτά.


Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 313
  • Φύλο: Άντρας
Απ: LOST VAPE M100 KIT
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 23, 2024, 23:38 »
Σε ευχαριστούμε που ακόμα υποστηρίζεις το forum με τις όμορφες και αντικειμενικές παρουσιάσεις που κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος kostas...

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: LOST VAPE M100 KIT
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 23, 2024, 23:59 »
Ευχαριστούμε για την παρουσίαση. Πολύ εύστοχες οι παρατηρήσεις, όπως αυτή για το 'κρύο'. Από την στιγμή που το είδα μου έκανε κλικ, όμως για κάποιο λόγο που δεν μπορώ να εξηγήσω τελικά πήρα το thellema solo.

Συνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: LOST VAPE M100 KIT
« Απάντηση #3 στις: Απριλίου 08, 2024, 15:12 »
Όσοι το πήρατε, πώς τα πάτε με το συγκεκριμένο; Γενικά δεν έχω κάποιο θέμα για την ώρα, τα Thelema Solo ξεκίνησαν μετά τον πρώτο χρόνο πάνω κάτω να κάνουν διάφορα, οπότε παίζω ακόμα μαζί τους και βρήκα λύση για να μη φεύγει το χρώμα! Τους βάζω ναμου τα στέλνουν σε ασημί που δε ξεβάφει! Ελπίζω δηλαδή, θα δείξει.

Κλασικά έχω και έναν κωδικό για όσους ψωνίζουν από το σάιτ.

Mε τον κωδικό LCMM η συσκευή κοστίζει $30.69
ΔΕΝ κερδίζω τίποτα με τον κωδικό που θα βάλετε.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180409 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8283 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33908 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535264 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59723 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237263 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 560 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14699 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085209 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35331 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10154 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12