vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

210 επισκέπτες, 6 χρήστες
grag, Buliwyf, tibolaso, bloodlessz, camber, andreasand22

Twitter

Hussar RTA Clone

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #630 στις: Ιουνίου 16, 2017, 11:15 »
λογικο γιαννη..καιγω στα φρουτογλυκα τον κατατασω ον χουζαρ..αλλα μιας κ μιλαμε για κοντρες αμα θετε πιο σμουθ ατμισμα απολους μονο gsl ;)

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #631 στις: Ιουνίου 16, 2017, 11:18 »
δεν τον εχω κωστη....μπελαλιδικος μου φαινεται ο συγκεκριμενος και δεν ειμαι σε ηλικια να με πιανουν τα διαολια μου ;D παντως ο χουσαρακος μεσα σε 2 μερες μου εχει αφησει αριστες εντυπωσεις,ηρθε για να μεινει...εχει να φαει παστες και λουκουμαδες μεσα που θα του φυγει η ψυχη

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #632 στις: Ιουνίου 16, 2017, 11:21 »
οντως αν δεν βρεις το κουμπι του θες να τν στειλεις απτο παραθυρο..συμφωνω  για ον χουζαρ.δεν ημουν ποτε των κλωνων αλλα ο συγκεκριμενος δινει πολυ καλο αποτελεσμα..εχει φαει πολυ χωραφι ο ερμος :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #633 στις: Ιουνίου 16, 2017, 11:24 »
Κι εγώ που τον χρησιμοποιώ καθημερινά, το υγρό που φτιάχνω είναι 50% ελαφρύ καπνικό και 50% φρούτα.

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #634 στις: Ιουνίου 16, 2017, 11:26 »
οντως αν δεν βρεις το κουμπι του θες να τν στειλεις απτο παραθυρο..συμφωνω  για ον χουζαρ.δεν ημουν ποτε των κλωνων αλλα ο συγκεκριμενος δινει πολυ καλο αποτελεσμα..εχει φαει πολυ χωραφι ο ερμος :laugh1:
ντρεπωμε που το λεω αλλα δεν ειμουνα και εγω υπερ των κλωνων γενικα ;D (αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα)αλλα μου πεσανε μαζεμενα τα εξοδα τελευταια οποτε μια και ηταν πολλα τα λεφτα για γνησιο συν οτι δεν τον ειχα δοκιμασει ποτε συν τα καλα λογια που ακουγα για το κλωναρι δεν το σκεφτηκα πολυ,ειναι και αυτο που ειπε ο παρης,δεν μπορει να δινεις 175 ευρω και να μην εχεις υποστηριξει,γιατι ο πολωνος σε αυτο το σημειο βγηκε φαουλ

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #635 στις: Ιουνίου 16, 2017, 11:27 »
καιγω κατι παρομοιο κανω σαν υγρο γτ ειναι κ πρωι κ την θελω την γλυκαδα μου :laugh1: :laugh1:..εχεις ενα δικιο σαυτο..ειναι τρελος ο πολωνος.χαχαχαχαχ

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #636 στις: Ιουνίου 16, 2017, 11:29 »
Γιάννη, πέραν της υποστήριξης, όταν υπάρχει οικονομικό κώλυμα και δεν μπορεί κάποιος να αγοράσει τον original, γιατί να μην πάρει τόν κλώνο ? Αλοίμονο. Και σε μένα ισχύει το "δεν υπάρχει σάλιο", έπεσαν και μειώσεις μισθών, τι να κάνουμε δηλαδή, να βάλουμε γραμμάτια για εναν ατμοποιητή ?

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #637 στις: Ιουνίου 16, 2017, 11:32 »
ακριβως βαγγελη ετσι,μας πηρε και μας σηκωσε,οσο για τα καπνικα που λες επειδη δινει εντονη γευση θελει πιο ηπια δοσολογια και το smoke το εχω στο 14% οποτε....κωστη και εγω το πρωι ξεκιναω με γλυκα που ειναι τσαρουχι το στομα απο τα σουβλακια ;D και μετα το απογευμα το παω στο καπνικο

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #638 στις: Ιουνίου 16, 2017, 11:34 »
αχαχαχαχαχ....μονο πιτογυρα μονο αγαπη :laugh1: :laugh1: εμενα παντως μαρεσει τοσο σαν ατμο πουυ θα του παρω το σετακι απο steam tuners να τον κανω εμφανισιμο και για εξοδους.αφου δω τι θα μεινει απτον κλαουντ βεβαια

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #639 στις: Ιουνίου 16, 2017, 11:41 »
ωπα κωστα αμυνα,ρωτα πρωτα αν μπαινει σιγουρα γιατι στον ταιφουν τον κλωνο ειχανε πει για θεμα,τα steam τα εχω στον ταιφουν και ειναι κουκλι :)

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #640 στις: Ιουνίου 16, 2017, 11:44 »
θα ρωτησω αλλα το εχω δει στο φβ και ειναι κουκλι

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #641 στις: Ιουνίου 16, 2017, 11:55 »
οντως....και στο site τους στις φωτο που βλεπω σκιζει,απλα για σιγουρια ρωτα,καποια στιγμη που θα με βγαλει ο δρομος απο εκει θα τον δοκιμασω επι τοπου

Αποσυνδεδεμένος bluegeorge

  • **
  • 214
  • Φύλο: Άντρας
  • There is no substitute for experience
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #642 στις: Ιουνίου 16, 2017, 12:27 »
οσο για τα καπνικα που λες επειδη δινει εντονη γευση θελει πιο ηπια δοσολογια και το smoke το εχω στο 14% οποτε....
Και γιατί δεν δοκιμάζεις smoke 10% ας πούμε που είναι και πιο υγιεινό γιατί θα εχει λιγότερο άρωμα το υγρό μέσα;

Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #643 στις: Ιουνίου 16, 2017, 12:52 »
Αν θα έδινα ένα γευστικό προφίλ στον Χάσαλ, θα τον χαρακτήριζα "υβρίδιο". Τι εννοώ:
Στην αρχή της τζούρας σου δίνει εντονότατα την κύρια γεύση του υγρού σου. Αν αυτή είναι σοκολάτα, θα πάρεις φουλ σοκολάτα. Στην εκπνοή όμως, βγάζει μια υπέροχη ανάλυση επιπέδου Le Mirage (αυτός είναι ο πιο αναλυτικός άτμο που έχω δοκιμάσει ποτέ).
Αν το υγρό είναι μονοδιάστατο, τότε ναι, μπορεί να υπάρχουν κι άλλοι άτμο που δίνουν την "πρώτη" γεύση πιο έντονη σε μικρή τζούρα 1-2 sec. Ωστόσο ο Χάσαρ έχει φτιαχτεί για μεγαλύτερη τζούρα και περισσότερο αέρα από έναν π.χ Zest. 3 sec τουλάχιστον χαλαρή τσιγαρίσια, ημιπνευμονική και μακριά εκπνοή.
ΕΚΕΙ παίρνεις όλη την ανάλυση του υγρού σου (αν είναι complex) και σ' αυτόν τον τομέα πραγματικά είναι αστέρι.

Πιο συγκεκριμένα, π.χ. Relax σε Keras και Hussar. Ίδιο σύρμα και ίδια watt. Ο keras με "κατευθύνει" να τραβάω μικρές κοφτές τζούρες από μόνος του. Τσιγαρίσιος βρε αδερφέ, ακόμα και με χοντρούτσικο σύρμα και ανοιχτό φουλ αέρα. Σαν γεύση, παίρνω μπροστά μπροστά τον καφέ. Σαφής καφές, ωραίος η βανίλια και τα λοιπά έρχονται μεν, αλλά στο υπόβαθρο δε. Εκπνέω σχεδόν πάντα από τη μύτη... έτσι κάπνιζα και το τσιγάρο μου... (φτου, μακριά από μας)
Ο Χάσαρ με προκαλεί να τραβήξω πιο χαλαρή τζούρα και μεγαλύτερη και να εκπνέω από το στόμα, αυτό θα έκανα με ένα πούρο... Καφέ παίρνω? Ναι, αλλά είναι σαν να είναι πιο εκλεπτυσμένο και αρωματισμένο το χαρμάνι του- δεν ξέρω αν γίνομαι αντιληπτός.

Μ' αρέσουν και οι δύο με το Relax? Πολύ!
Προτιμώ κάποιον από τους δύο γι αυτό το υγρό? Ειλικρινά, δεν ξέρω. Είναι σαν δύο πολύ καλές διασκευές του ίδιου κομματιού. Η μελωδική γραμμή είναι η ίδια, αλλά η μίξη και η απόδοση διαφορετική.

My 2 cents.
Μακάρι να χουμε πάντα τέτοιους ατμοποιητές σε τέτοιες τιμές... λιώμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 16, 2017, 13:00 από arathorngr »

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #644 στις: Ιουνίου 16, 2017, 13:34 »
Και γιατί δεν δοκιμάζεις smoke 10% ας πούμε που είναι και πιο υγιεινό γιατί θα εχει λιγότερο άρωμα το υγρό μέσα;
απολυτο σωστο αυτο που λες,απλα εχω φτιαξει τωρα 500ml.....στην επομενη θα ειναι σιγουρα πιο κατω

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92729 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:53
από Tem
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63493 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3827 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1070 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172742 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278133 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15524 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9552 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43788 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 488 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36538 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex