vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

55 επισκέπτες, 5 χρήστες
tapantari, manoslykos, white varadero, Milarepa, tsiv

Twitter

ZORBAS

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
ZORBAS
« στις: Απριλίου 10, 2013, 14:19 »

Παρατηρήσαμε ότι οι ανάγκες του ατμιστικού κοινού έχουν αυξηθεί και η αγορά απαιτεί καινοτόμα προιόντα στο χώρο του ηλεκτρονικού τσιγάρου.                                                                                           
Με αφετηρία την παραπάνω ανάγκη ο Γιάννης Αρτόπουλος ίδρυσε τηνELCIGART.

Εγιναν πολλές έρευνες και δοκιμές για την πραγματοποίηση  ενός ηλεκτρονικού τροφοδοτικού  (step-up)   το οποίο θα  μπορούσε να χρησιμοποιηθεί στα περισσότερα μηχανικά mod (μπαταριοθήκες)  με σπείρωμα 510, μετατρέποντάς τα σε μοντέρνες ηλεκτρονικές συσκευές που δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτε από τις  ακριβότερες  που κυκλοφορούν μέχρι σήμερα.
Για να γίνει αυτό πραγματικότητα, έπρεπε να χρησιμοποιηθούν τελευταίας τεχνολογίας υλικά και τεχνογνωσία καταρτισμένων ηλεκτρονικών.
Αποφασίσαμε λοιπόν να αναθέσουμε, αυτό το project, στο τμήμα έρευνας, της εταιρίας μας και το οποίο, σχεδίασε   και υλοποίησε, αυτά που ζητήσαμε μέσα σε ένα τόσο μικρό μέγεθος, των 27mm.   
Σεβόμενοι πάντα εσάς τους Ατμιστές, θα συνεχίσουμε τις  κατασκευές με ότι καλύτερο, βασιζόμενοι  στις εκάστοτε απαιτήσεις και ανάγκες σας.                                                       

ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΕΣ «ZORBA» 
  1.- Όλες οι λειτουργίες ελέγχονται από τον ήδη υπάρχοντα διακόπτη τουMod  (μπαταριοθήκη) και οι ενδείξεις διαβάζονται από ένα δίχρωμο LED.
2.- * Ένδειξη και ρύθμιση ανά 1Watt, από 6 έως 18 Watt.
3.- Σταθερή ισχύ, σε όλη τη διάρκεια αποφόρτισης της μπαταρίας, ανεξάρτητα από την μεταβολή της Ωμικής αντίστασης, λόγω θερμοκρασίας.
4.- Ένδειξη απουσίας ατμοποιητή.
5.- ** Λειτουργεί με αντιστάσεις 1-4 Ohm.
6.- Διακόπτει τη λειτουργία και ειδοποιεί, όταν ξεφορτιστεί η μπαταρία σε ασφαλές όριο των 3.3V.
7.-  Η συσκευή με  ανάποδη μπαταρία, καταστρέφεται και δεν ισχύει η εγγύηση.
8.- Προστασία από βραχυκυκλωμένο ατμοποιητή και προστασία από ατμοποιητή που βραχυκυκλώνει κατά την διάρκεια χρήσης.                                                                       
9.- Διακοπή μετά συνεχή λειτουργία 15" από τα 6-12 watt και άμεση επαναφορά. Επίσης, διακοπή μετά συνεχή λειτουργία 10” από τα 13-16 watt και άμεση επαναφορά.
10.- Tο τροφοδοτικό συνδέει απευθείας, την μπαταρία στον ατμοποιητή, όταν η ισχύς που παίρνουμε από την μπαταρία είναι μεγαλύτερη από αυτή που ρυθμίσαμε.
11.- Προστασία κυκλώματος από υψηλή θερμοκρασία, με διακοπή λειτουργίας.
12.- Κρατάει στη μνήμη, όλες τις ρυθμίσεις και παραμέτρους χωρίς μπαταρία.
13.- Προσαρμόζεται σε όλα τα υπάρχοντα μηχανικά Mod(μπαταριοθήκες) με   σπείρωμα 510.
14.- 2 χρόνια έγγραφη εγγύηση καλής λειτουργίας, με αντικατάσταση καινούργιας συσκευής, εφ όσον δεν υπάρχουν ίχνη παραβίασης η επέμβασης.
15.- Δυνατότητα αναβάθμισης νέου προγράμματος, στο ίδιο μοντέλο μέσα στη χρονική περίοδο εγγύησης δωρεάν, (μεταφορικά πελάτη).

* Το τροφοδοτικό με την εναρξη λειτουργιάς του, δηλαδή με το πάτημα του διακόπτη τουMOD (μπαταριοθήκης), μετράει την ωμική αντίσταση του ατμοποιητή και την τάση της μπαταριάς και υπολογίζει τα watt.Εάν τα watt είναι παραπάνω από αυτά που επιθυμούμε, το τροφοδοτικό δεν επεμβαίνει στην μείωση αλλά μένει σε αδράνεια και λειτούργει απευθείας ο ατμοποίησης με την μπαταρία, δηλαδή (μεταφέρεται χωρίς απώλειες η τάση της μπαταρίας στον ατμοποιητή).Πχ Εάν η αντίσταση είναι 2,2 ohm και η τάση της μπαταρίας 4,2 volt τότε έχουμε 8 watt. Εάν το τροφοδοτικό είναι ρυθμισμένο στα 6 watt, θα λειτουργήσει ως ένα καλώδιο και στην έξοδο μας θα πάρουμε 8 watt.Άν ρυθμίσουμε στα 9 watt ή παραπάνω, τότε το τροφοδοτικό αρχίζει να λειτουργεί και αυτόματα, μεταφέρει στον ατμοποιητή 9 ή παραπάνω watt. Στη περίπτωση που η απαιτούμενη ισχύ είναι μικρότερη, λειτουργεί σαν διακόπτης και συνδέει απευθείας, την μπαταρία στον ατμοποιητή. Πρέπει να χρησιμοποιούμε αντιστάσεις πάνω από 2,6 ohm, για να πάρουμε 6 watt ισχύ.

** Το κύκλωμα είναι μόνο boost, δηλαδή μπορεί να δώσει τάση εξόδου από την τάση της μπαταρίας και πάνω.       
Αυτό σημαίνει οτι με μια γεμάτη μπαταρία έστω 4,2v, η ισχύς εξόδου θα είναι  V2/R
Αν η αντίσταση είναι 2 ohm θα είμαστε στα 8,82 watt.Οπότε το boost θα λειτουργεί από τα 9 watt και πάνω.

Η ELCIGART προτείνει μπαταρίες AW.

Οι τιμές μπορεί να αλλάξουν χωρίς προειδοποίηση λόγω πιθανής αλλαγής τιμής, των ανταλλακτικών.
Τα πρώτα 100 κομμάτια θα πουληθούν στην προνομιακή τιμή των 80 ευρώ + ΦΠΑ.

Η ELCIGART διατηρεί το δικαίωμα, κατά την απόλυτη κρίση της, να τροποποιεί, διορθώνει ή και να βελτιώνει, αλλάζει, αναστέλλει ή τερματίζει οποιαδήποτε λειτουργία του ZOPRBA, στο ηλεκτρονικό του κύκλωμα η στο πρόγραμμα η στη διαδικασία χειρισμού η στα τεχνικά χαρακτηριστικά, χωρίς την συγκατάθεση κανενός, οποιαδήποτε χρονική στιγμή χωρίς προειδοποίηση.
Οι αλλαγές αυτές θα έχουν άμεση ισχύ, επομένως θα πρέπει να ελέγχετε περιοδικά τους παρόντες όρους για τυχόν αλλαγές.


Ο ZORBAS είναι διαθέσιμος για δοκιμή στην τελική του μορφή στα εξής καταστήματα:

ATMOSTORE  στην Καλλιθέα.
Διεύθυνση: Δημητρακοπούλου 102
Περιοχή: Καλλιθέα
Τ.Κ.: 17676
Τηλέφωνο επικοινωνίας: 211-019.79.81.

Ο Νίκος και η Χριστίνα θα είναι εκεί για να σας δείξουν το προιόν και τις λειτουργείες του.

Zerobacco στην Αθήνα
Διεύθυνσή:Τζωρτζ 3 Και Καποδιστρίου
Τηλέφωνο επικοινωνίας: 2103820929 Και 2103841666

ο Zetel  θα σας ενημερώσει για το προιόν.


Για ερωτήσεις στον κατασκευαστή (και μόνο) στο ανάλογο θέμα στον πίνακά του εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,15595.0.html γιατί οι κατασκευαστές και οι έμποροι δεν μπορούν να ποστάρουν στην περιοχή των μελών.


Επέστρεψα κι εγώ τον beta εχθές και πήρα την τελική έκδοση της οποίας η συσκευασία είναι σαν κόσμημα   :yes:















Αν και προσωπικά δεν είμαι ειδικώς σε τέτοιου είδους μόντες, έχω να πω ότι η τελική έκδοση σαφώς έχει καλύτερο πρόγραμμα από την beta.


Στα 8 watt με 1.8Ω nobacco epsilon το άτμισμα ήταν αρκετά ικανοποιητικό.


Στα 11 watt με τον ίδιο ατμοποιητή αλλά με τα dual coil 1.8 το άτμισμα είναι απίστευτο και στην τζούρα αλλά και στον ατμό.


Ντουμάνια με τα προαναφερόμενα φιτίλια και τζούρα μόλις 2 δευτερολέπτων


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-dvyNmeWHRg&feature=youtu.be[/youtube]
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 25, 2014, 03:38 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος FTSIMPROS

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
  • www.vaperstime.com(keep vaping...)
    • ΕΠΙΠΛΑ(EVEN FURNITURE)
Απ: ZORBAS
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 20, 2013, 20:33 »
Παιδιά καλησπέρα.Μπαίνω στον κόπο να σας γράψω τις εντυπώσεις μου για τον ZORBA,μιας και τον δουλεύω 4 μέρες ήδη.Εχω το μηχανικό μοντάκι του GUS 2+ με ατμοποιητή PENELOPE στα 1,8ohm.Ο zorbas ρυθμισμένος στα 10 watt.Αυτονομία με μπαταρία AW-18650 στις 10ώρες,πριν μου αναβοσβήσει ο zorbas και με ειδοποιήσει για αλλαγή μπαταρίας.Βγάζοντας την μπαταρία την μετράω στο πολύμετρο και δείχνει 3,4volt.Ολα οκ απόλυτα ευχαριστημένος.Π Ρ Ο Σ Ο Χ Η στο μοντάκι του Gus έχω αλλάξει τον πάνω πόλο με το ελατήριο με το update τηλεσκοπικό πόλο του Paps,το οποίο έχει καλύτερη επαφή με την μπαταρία,γιατί με το μαμίσιο πόλο δεν περνάγανε σωστά τα ρεύματα και ο zorbas δεν λειτουργούσε όπως έπρεπε και μου έβγαζε την μπαταρία στα 3,7volt για φόρτιση...και μου αναβόσβηνε(δυστυχώς δεν μπόρεσα να τον ξεγελάσω).Μετά από καλό καθάρισμα των 2 πόλων και των σπειρωμάτων με ισοπροπυλική αλκοοόλη το μοντάκι έχει μόλις 0,2 απώλειες,μετρημένο με  βολτόμετρο και ο zorbas δίνει τα ρέστα του.Είμαι πολύ ευχαριστημένος και το προβαράκι μου έχει μπεί στην άκρη προς το παρών.Μπράβο στα παιδιά για το συγκεκριμένο project και τους εύχομαι ολόψυχα καλές πωλήσεις. :thumpup: 
 
 
 
Ξέχασα να αναφέρω ότι έχω το zorba χωρίς την προστασία για την ανάποδη μπαταρία, γιατί ένα φιλαράκι που τον είχε αγοράσει με την προστασία μου είπε ότι με το nemesis το οποίο και αυτό έχει μηδενικές απώλειες με ΑW-18650,είχε αυτονομία μόλις 4 ώρες,και του τον αλλάξανε με τον zorba χωρίς προστασία και η αυτονομία του ανέβηκε +2ώρες με τον zorba στα 13watt και με ατμοποιητή driiper με αντίσταση στα 2,4ohm...
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 20, 2013, 20:42 από FTSIMPROS »

Αποσυνδεδεμένος vougiouklakis

  • ***
  • 565
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ZORBAS
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 13, 2013, 20:59 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lfZ1VW5zFjU&feature=player_embedded[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος liakouras68

  • **
  • 461
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ZORBAS
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 13, 2013, 21:27 »
Παιδιά καλησπέρα.Μπαίνω στον κόπο να σας γράψω τις εντυπώσεις μου για τον ZORBA,μιας και τον δουλεύω 4 μέρες ήδη.Εχω το μηχανικό μοντάκι του GUS 2+ με ατμοποιητή PENELOPE στα 1,8ohm.Ο zorbas ρυθμισμένος στα 10 watt.Αυτονομία με μπαταρία AW-18650 στις 10ώρες,πριν μου αναβοσβήσει ο zorbas και με ειδοποιήσει για αλλαγή μπαταρίας.Βγάζοντας την μπαταρία την μετράω στο πολύμετρο και δείχνει 3,4volt.Ολα οκ απόλυτα ευχαριστημένος.Π Ρ Ο Σ Ο Χ Η στο μοντάκι του Gus έχω αλλάξει τον πάνω πόλο με το ελατήριο με το update τηλεσκοπικό πόλο του Paps,το οποίο έχει καλύτερη επαφή με την μπαταρία,γιατί με το μαμίσιο πόλο δεν περνάγανε σωστά τα ρεύματα και ο zorbas δεν λειτουργούσε όπως έπρεπε και μου έβγαζε την μπαταρία στα 3,7volt για φόρτιση...και μου αναβόσβηνε(δυστυχώς δεν μπόρεσα να τον ξεγελάσω).Μετά από καλό καθάρισμα των 2 πόλων και των σπειρωμάτων με ισοπροπυλική αλκοοόλη το μοντάκι έχει μόλις 0,2 απώλειες,μετρημένο με  βολτόμετρο και ο zorbas δίνει τα ρέστα του.Είμαι πολύ ευχαριστημένος και το προβαράκι μου έχει μπεί στην άκρη προς το παρών.Μπράβο στα παιδιά για το συγκεκριμένο project και τους εύχομαι ολόψυχα καλές πωλήσεις. :thumpup: 
 
 
 
Ξέχασα να αναφέρω ότι έχω το zorba χωρίς την προστασία για την ανάποδη μπαταρία, γιατί ένα φιλαράκι που τον είχε αγοράσει με την προστασία μου είπε ότι με το nemesis το οποίο και αυτό έχει μηδενικές απώλειες με ΑW-18650,είχε αυτονομία μόλις 4 ώρες,και του τον αλλάξανε με τον zorba χωρίς προστασία και η αυτονομία του ανέβηκε +2ώρες με τον zorba στα 13watt και με ατμοποιητή driiper με αντίσταση στα 2,4ohm...
φιλε οι μετρησεις που λες καλες ειναι αλλα καλητερα θα ειτανε να μας ελεγες ποσα μλ κανεις με την μπαταρια γιατι αλιως ατμιζουν ολοι μεσα σε ενα χρονικο οριο αλλος κανει 1μλ σε 5 ωρες και αλλος 6 μλ αυτα και η παρατηρηση μου εχει διευκρινιστικο χαρακτηρα και τιποτα αλλο

Συνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: ZORBAS
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 13, 2013, 21:32 »
Ωραίος ο Ηλίας :thumpup:

Και εγώ έχω ένα clearmax κάπου στην άκρη και κάνω μία τζούρα την ημέρα.

Δύο μήνες και η μπαταρία είναι στο 3.8.

Καλά δεν είναι? :))

Αποσυνδεδεμένος gioupi

  • ***
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ZORBAS
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 13, 2013, 21:44 »
ΟΧι, δεν ειναι καλα, μα να χανει 0,1ν την ημερα ? :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος FTSIMPROS

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
  • www.vaperstime.com(keep vaping...)
    • ΕΠΙΠΛΑ(EVEN FURNITURE)
Απ: ZORBAS
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 13, 2013, 22:21 »
Φίλε μου(liakoura 68) καλησπέρα,σωστή η παρατήρηση σου,ξέχασα να αναφέρω ότι κάνω 5-6 ml μέσα στην μέρα. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος vougiouklakis

  • ***
  • 565
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ZORBAS
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 21, 2013, 17:55 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Q8MDqUZKLgk[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος vantamis

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: ZORBAS
« Απάντηση #8 στις: Μαΐου 21, 2013, 23:02 »
αν έβγαινε και μια έκδοση με GGTS σπειρώματα θα ήταν :love_hearts: :_love_heart: :love_hearts:


Όντως!

Δεν έχω 2ο mod, ούτε καμμιά άλλη μπαταρία (ego κλπ) και για να είμαι ειλικρινής, ούτε θέλω να έχω.
Το GGTS με τον Οδυσσέα πάνω στην βάση για το ggts είναι ένα αποτέλεσμα που με ικανοποιεί αισθητικά, εκτός από ατμιστικά.
Φυσικά, αν και έχω μάθει να προσαρμόζομαι στην διαφορά τάσης όσο αδειάζει η μπαταρία, η σταθερή τάση είναι κάτι που θεωρώ ότι λείπει από το τσιγάρο και θα ήθελα να υπάρχει. Είναι κάτι άλλωστε που μάλλον θα έδινε και περισσότερη διάρκεια στην μπαταρία, την οποία αυτήν την στιγμή αλλάζω μόλις φτάσει τα 3,6V και καμμιά φορά τα 3,7V, παρότι οι αντιστάσεις που φτιάχνω κυμαίνονται μεταξύ 1.3 και 1.5Ω.

Το VIR από τον Θανάση είναι κάτι σαν το μετρό για την Θεσσαλονίκη, δηλαδή πολλοί θα το ήθελαν, αλλά μάλλον δεν θα το δουν ποτέ, οπότε ένας Ζορμπάς με σπειρώματα για το ggts, θα ήταν ότι έπρεπε!!! (Ας μην θεωρηθεί μομφή αυτό, δεν έχω τέτοια πρόθεση, είναι απλά μια διαπίστωση).

Ακριβός μεν ο Ζορμπάς, αλλά έχω αποκομίσει την αίσθηση πως κατασκευαστικά είναι πολύ καλός και ανθεκτικός και με τα 2 χρόνια εγγύηση καλής λειτουργίας που δίνει η εταιρεία... θα τον αγόραζα.

 :yes:

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ZORBAS
« Απάντηση #9 στις: Μαΐου 25, 2013, 21:59 »
Να πω κι εγώ την άποψή μου, μια και τον είχα ατμίσει στην Καλλιθέα και μόλις είχα ακούσει τότε την τιμή του είχα πει ένα μεγάλο "όχι".

Μειονέκτημά του ο όγκος του για να μπει σε μηχανικό, μια και ο άμεσος ανταγωνιστής του (να μην πώ ποιός, είναι μικρότερος σε ύψος).

Πλεονέκτημά του όμως το ότι ρυθμίζεις τα watt χωρίς να ανοίγεις το μοντάκι και να βάζεις κατσαβιδάκι.

Οσον αφορά το θέμα της τιμής του, το ότι δεν χρειάζεται το μηχανικό να τον υποστηρίζει, λόγω δικών του σπειρωμάτων τον κάνει τελικά πολύ φτηνότερο.

Για σκεφτείτε στα 2 χρόνια της εγγύησής του, θα πάρετε 5 μηχανικά μοντάκια ? Από τα φτηνά τα κινέζικα. Σε όλα δεν θα χρειαστεί να πάρετε τίποτα άλλο για να παίξει άμεσα, που σημαίνει περισσότερο κόστος για το μοντάκι. Οπότε το κόστος του αποσβαίνεται εύκολα.

Δυστυχώς είναι θέμα σε νήμα κατασκευαστή και δεν μπορώ να αναφερθώ λεπτομερώς σε προϊόντα για να γίνω πιο σαφής.

Ζυγίζοντας όλα αυτά, αγόρασα το Νο 014.

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Απ: ZORBAS
« Απάντηση #10 στις: Ιουλίου 01, 2013, 20:29 »



Γιάννη συγχαρητήρια, ελπίζω να είναι στα χέρια μου σύντομα :)

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Απ: ZORBAS
« Απάντηση #11 στις: Ιουλίου 10, 2013, 17:04 »
Με 18650


Σύντομα  :D






Αποσυνδεδεμένος w1ldrs

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
  • May God have mercy upon my enemies, cause I won't.
Απ: ZORBAS
« Απάντηση #12 στις: Αυγούστου 04, 2013, 10:46 »
Οταν πρωτοειδα το ζορμπα, ελεγα αυτα τα τσιτσιμπλονια λαμπιονια πως θα τα μετραω , τελικα μπορω να πω οτι ειναι πιο ευκολο και απο το προβατο που μπερδευομουνα με το μενου του. Τρελενομαι που μπορω και παιρνω την ιδια τζουρα μεχρι να αναβοσβησει το λαμπακι για αλλαγη μπαταριας και οτι δεν εχω να ζηλεψω σε ισχυ ενα VV-VW. Το εργαλειο ειναι δυναμη και δεν χωραει αμφισβητηση. Και βλεπω οτι ετοιμαζεται και σωληνας για ολοκληρωμενο μοντ. Ξερουμε ποτε θα βγει ? Χρειαζεται να παρω αλλο ζορμπα ή μπαινει αυτος που εχω ?

Αποσυνδεδεμένος MAdKetch

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • Foggatti Hybrid LE - Poldiac Hybrid V2
Απ: ZORBAS
« Απάντηση #13 στις: Αυγούστου 04, 2013, 11:22 »
Εγώ που είχα ρωτήσει μου είχαν πει ότι εντός των ημερών το αγυάλιστο και τέλος του μήνα αρχές του άλλου το polished. Φυσικά και θα μπαίνει και σε αυτόν που έχεις  :)

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Απ: ZORBAS
« Απάντηση #14 στις: Αυγούστου 04, 2013, 13:27 »
Οταν πρωτοειδα το ζορμπα, ελεγα αυτα τα τσιτσιμπλονια λαμπιονια πως θα τα μετραω , τελικα μπορω να πω οτι ειναι πιο ευκολο και απο το προβατο που μπερδευομουνα με το μενου του. Τρελενομαι που μπορω και παιρνω την ιδια τζουρα μεχρι να αναβοσβησει το λαμπακι για αλλαγη μπαταριας και οτι δεν εχω να ζηλεψω σε ισχυ ενα VV-VW. Το εργαλειο ειναι δυναμη και δεν χωραει αμφισβητηση. Και βλεπω οτι ετοιμαζεται και σωληνας για ολοκληρωμενο μοντ. Ξερουμε ποτε θα βγει ? Χρειαζεται να παρω αλλο ζορμπα ή μπαινει αυτος που εχω ?


Μπορείς να βάλεις οποιονδήποτε σωλήνα της Elcigart στον υπάρχων Zorba σου.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 266 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 212 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21241 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282242 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208098 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66703 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175074 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313385 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14759 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93810 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix