vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

459 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, manoslykos, camber

Twitter

Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος Thorison

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
  • The Hammer will fall on YOU
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4095 στις: Ιουνίου 24, 2015, 21:13 »
οπότε για εμένα που θέλω απο ελλάδα (χωρίς διάθεση διαφήμισης) μιλάμε για

http://www.replacesmoke.com/%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%AC%CF%81/%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82/variable-voltage/lg-he4-18650-2500mah-battery-detail.html]

http://www.replacesmoke.com/%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%AC%CF%81/%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82/variable-voltage/samsung-inr-18650-25r-detail.html]

αλλά γιατί μου λένε οτι είναι μπαταρία για vw/vv ? δεν θα έπρεπε να βάζαμε εκεί protected ?

(sorry για το χάος δεν θυμάμαι πως βάζουμε hyperlink)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 24, 2015, 21:21 από Thorison »

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4096 στις: Ιουνίου 24, 2015, 21:44 »
Για να μη γινει καποια παρεξηγηση με τα γραμματα INR , oποιος δεν βαριεται ας διαβασει παρακατω.

(Image removed from quote.)

Οπως βλεπουμε υπαρχουν τρεις μπαταριες σαν βασικες χημικές συστασεις.  Οι IMR - INR - ICR.


1)  Οι IMR ειναι βασισμενες στα Ιοντα Λιθιου και στο Μαγγανιου και η μεγαλυτερη σε mAh απο αυτες τις μπαταριες ειναι η Sanyo UR 18650 RX 2050mAh 20 Amps.
(Υπαρχει και η AW 2200 αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι αληθηνη η μπαταρια αυτη , γιατι η αποδοση της βαση γραφημάτων στο Dampfakkus , δεν δικαιολογεί αυτο που γραφει η ετικετα και μπορει να ειναι κατι αλλο.......μπορει ομως και να κανω λαθος.)

Οι INR ειναι οι υβριδικες .
Aυτες οι μπαταριες εχουν δυο υποομαδες.
Τις NMC και τις NCA/NCR.
Αυτες οι δυο υποομαδες ειναι και οι μπαταριες που βλεπουμε πιο συχνα στα μαγαζια και απο αυτες τις δυο υποομαδες ειναι και οι περισσοτερες μπαταριες για τις οποιες μιλαμε και μεσα στο φορουμ.
2.1)  INR / NMC  (INR/IMR)
Οι Samsung 20/25R , οι LG Chem ICR HD2 - HE2/4 , οι Sony VTC4/5 , οι Panasonic CGR CH , AW 2000  ειναι καποιες απο τις INR/IMR που στον πινακα πιο πανω αναφερονται σαν NMC.Η συσταση τους εχει σαν βαση τα Ιοντα Λιθιου - Μαγγανιο οπως και οι IMR , αλλα βλεπουμε και Κοβαλτιο.  Το Κοβαλτιο ειναι το στοιχειο που εχουν οι ICR και ειναι η αιτια της επικινδυνοτητας τους ως προς την αναρμοστη συμπεριφορα αυτων των μπαταριων (των ICR δηλαδη). Εδω ομως το Κοβαλτιο , ειναι σε μικρο ποσοστο και ειναι ετσι η κατασκευη τους που δεν υπαρχει κινδυνος.Το Κοβαλτιο ειναι το στοιχειο που επιτρεπει στις IMR να ξεφυγουν απο το οριο των 2000mAh.  Ηταν το στοιχειο με το οποιο οι εταιριες μπορεσαν να φτιαξουν μπαταριες με πολλα mAh (γνωρισμα του Κοβαλτιου ειναι η μεγαλη χωρητικοτητα) και εχοντας τη συσταση των IMR να μπορουν να δωσουν μεγαλη ενταση στο ρευμα τους (Α) , αλλα την ιδια στιγμη να ειναι και ασφαλεις.2,2) INR / NCA-NCR  Αυτες οι μπαταριες ειναι η εξελιξη των παλαιων πλεον ICR.Με την προσθεση του Νικελιου (Ni) και του Αλουμινιου (Al) , οι εταιριες καταφεραν να ελαχιστοποιησουν το ποσοστο του Κοβαλτιου (Co) και να ανεβασουν λιγο την αποδοση τους σε δυναμη  καθως και τη χωρητικοτητα τους.Το Αλουμινιο ειναι ενα υλικο που μπορει ανα απορροφήσει μεγαλη ποσοτητα θερμοκρασιας και σε συνδιασμο με το Νικελιο που ειναι κι αυτο ''κρυο'' στοιχειο (αν μπορω να το πω ετσι) ,  σχεδον αντικαθηστουν το Κοβαλτιο , και αποκτουν οι μπαταριες αυτες πολυ μεγαλη χωρητικοτητα.Ειναι κι αυτες σε καλο επιπεδο στο θεμα ασφαλεια , αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι ασφαλης χημειας οπως οι IMR και οι INR/IMR3)  ICR Eιναι παλαιας τεχνικης μπαταριες και ειναι οι ''κακες'' μπαταριες.Σχεδον εχουν μπει στο ραφι τετοιου ειδους μπαταριες και οι μεγαλες εταιριες εχουν παρα πολυ μικρη παραγωγη τετοιων μπαταριων.Ειναι αυτες που λεμε οτι ειναι επικινδυνες για εκρηξη και τα καλα που εχουν ειναι τα mAh και η αντοχη του στο χρονο.Πλεον τις μπαταριες αυτες  θα τις δουμε μονο σε μηχανήματα χαμηλων απαιτήσεων οπως τα τηλεκοντρολ , τα pack των lap top , σε παιχνιδια κλπ.κλπ.κλπ.Τα βασικα στοιχεια τους ειναι τα Ιοντα Λιθιου και το Κοβαλτιο .Το Κοβαλτιο υπαρχει σε μεγαλο ποσοστο και ειναι το στοιχειο αυτο που τις κανει να ειναι επικινδυνες.




hondasapienΟι μπαταριες αυτες δεν μου αρεσαν φιλε .  Βλεπω ακυρη την αγορα τους απο τη στιγμη που υπαρχει η πολυ καλη
LG Chem INR 18650 MJ1 3500mAh 10 Amps.
Eχει καλη αποδοση , αλλα ειναι πολυ αδυναμη σε σχεση με την LG MJ1.Aυτες οι μπαταριες , δηλαδη οι Samsung INR 29/32/35 E - LG INR 3200 MH1 - LG INR 3500 MJ1 ανηκουν στην κατηγορια INR / NCA-NCR.


Από τα πιο χρήσιμα ποστ. Συλλεκτικό! Θα πρότεινα στους συντονιστές να μπει στο νήμα με τα χρήσιμα ποστ για μπαταρίες...

shadockan
:respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4097 στις: Ιουνίου 24, 2015, 21:45 »
Αν διαβάσεις λίγο καλύτερα τις τελευταίες σελίδες νομίζω θα καταλάβεις γιατί δεν θα έπρεπε να βάλεις protected. Γενικά, οποιαδήποτε απ' τις δύο μπαταρίες και να αγόραζες, είτε σε μηχανικό είτε σε ηλεκτρονικό θα δουλεύανε άψογα.


PS: Ακόμα περιμένω να μου πείτε για τις rewrapped  ::)

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4098 στις: Ιουνίου 24, 2015, 21:53 »
Τι να πουμε για τις rewrapped ???


Yπαρχουν κι αυτες και ειναι ρουλετα .  Αν εισαι τυχερος θα τη χαρεις . Αν πεσεις στη λουμπα , τοτε μπορεις να παθεις πολλα και διαφορα.


Εκτός αν δεν καταλαβα εγω καλα την ερωτηση σου φιλε μου.

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4099 στις: Ιουνίου 24, 2015, 22:49 »
Εννοώ, αν γνωρίζεις όντως ότι ας πούμε οι Efest 2500 35A purple είναι rewrapped LG HE2, ποιος ο λόγος να μην πάρεις τις αυθεντικές; Ουσιαστικά μόνο το περιτύλιγμα δεν διαφέρει;

Αποσυνδεδεμένος Thorison

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
  • The Hammer will fall on YOU
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4100 στις: Ιουνίου 24, 2015, 23:12 »
Exmortus σε μηχανικο θα τις βαλω και μια χαρα διαβασα, εχω ηδη efest purple 35a και αν αυτες οι δυο ειναι καλυτερες θα την αλλαξω. Η ερωτηση ηταν γιατι τις προτεινουν για vw αφου δεν ειναι protected αλλα δεν εχω τετοιο μοδ ετσι και αλλιως οποτε ολα καλα.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4101 στις: Ιουνίου 24, 2015, 23:28 »
Yπαρχουν και ατομα που απλα οι Efest για παραδειγμα (ας παρουμε αυτη τη μπαταρια ,γιατι δεν ειναι μονο αυτη) δουλεψαν περισσοτερο απο καλα και ειναι ευχαριστημενοι.
Το εχουμε ξαναπει ομως οτι αντι να αγορασω τις Efest , μπορω απλα να παρω τις ΗΕ2 και να εχω την αυθεντικη.
Αλλοι δεν πιστευουν οτι εχει μεσα την LG HE2.
Αλλοι ειδαν καλυτερη αποδοση με τις Efest......
Υπαρχουν και ατομα που τους αρεσει το χρωμα..... ;D    Γουστα ειναι φιλε μου αυτα.
Εμενα μου αρεσει να εχω απο ολες τις εταιριες μπαταριες....... :eyesplash: :idiot1: .


Η ερωτηση σου βεβαια ειναι σωστη.  Οι απαντησεις ομως ειναι πολλες. 






Τhorison,
το τι θα ακουσεις , το τι θα σου πουνε και το τι ειναι σωστο.........αστο.   Απο εκατο ατομα θα ακουσεις εκατο αποψεις φιλε μου.
Οι IMR και οι INR/IMR ειναι οι καλυτερες μπαταριες.
Σαν αποδοση δυναμης , λογο του οτι μπορουν να αποφορτισουν περισσοτερο φορτιο θα παρεις τα ιδια mAh μεχρι τα 3.3V οπου και σταματαμε να τις δουλευουμε σε σχεση με μια κατα πολυ μεγαλυτερη η οποια ομως δεν ειναι ικανη να σου δωσει το φορτιο που ζητας.
Λογο της εντασης με την οποια ειναι ικανες να αποφορτιστουν , θα εχεις μικροτερη πτωση τασης.
Και στην τελικη , λογο της χημειας τους ειναι πιο ασφαλης σε σχεση με τις αλλες μπαταριες.


Τωρα το οτι καποιος σου ειπε οτι ειναι για VV/VW , μπορει να εννοουσε οτι λογο των μεγαλων αποφορτισεων που ειναι ικανες αυτες οι μπαταριες να δωσουν , το VV/VW θα δουλευει περισσοτερη ωρα στο full της αποδοσης του.


Και 'δω πολλα μπορουμε να πουμε............  Καπου ομως δεν καταλαβες κατι καλα. Τις προστασιας τις μπαταριες , πιο πολυ τις συστινουν μερικοι για μηχανικα μοντακια. 
Σπανιο να συμβει , αλλα μπορει οι προστασιας να κανουν ζημια και οχι οι IMR -INR/IMR.  Αν αποτυχει για καποιο λογο η προστασια , τι θα γινει ;;  Σπανιο αλλα εχει συμβει.


Πιο ασφαλης μπαταριες απο τις IMR-INR/IMR δεν υπαρχουν και ειναι μπαταριες που δουλευουν παντου , οπως ολα στο η.τ.
Κουβεντες οπως αυτο δουλευει με εκαινο , ενω αυτο με το αλλο , ειναι λαθος .
Στην κυριολεξια ολα δουλευουν με ολα.....


Οι μπαταριες με προστασια , θα εχουν μεγαλυτερη πτωση τασης λογο του οτι αποκτουν και μεγαλυτερη αντισταση αποδοσης απο το τσιπακι της προστασιας.
Σε VV/VW δεν θα μπορεσουν να δωσουν περισσοτερο απο 4 - 4.2 Volts οταν θα ειναι σε πληρη φορτιση , γιατι η προστασια θα διαβασει βιαιη αποφορτιση και θα κοψει το ρευμα.
Οσο θα πεφτει η φορτιση της μπαταριας (η ταση της , δηλαδη τα Volts) , θα χρειαζεται να κατεβαζεις Volts/Watts ωστε το ζητουμενο ρευμα να μην υπερβαινει το ρευμα που διαθετει η μπαταρια εκεινη τη στιγμη.
Σε μηχανικο απο τα 4.2 V θα σου δωσει στον ατμ/τη καπου στα 3.5 V , ενω οι IMR-INR/IMR καπου στα 3.8V , αναλογα παντα και τι Ωμικη τιμη εχει η αντ/ση σου.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 25, 2015, 00:19 από shadockan »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4102 στις: Ιουνίου 25, 2015, 00:20 »
Να κάτι που μου ήρθε μόλις στο μυαλό, μπαταρίες με προστασίες σταματάνε να φορτίζουν όταν φτάσουν στο μέγιστο που μπορούν να γεμίσουν, με την Samsung 25R για παράδειγμα πως ξέρουμε πότε θα πρέπει να σταματήσει η φόρτιση της; Πότε φτάνει στο μέγιστο της δηλαδή και πως θα ενημερώνουμε ώστε να τη βγάλουμε απ'τον φορτιστή;
Το πότε θα πρέπει να μπει για φόρτιση υποθέτω ότι το αντιλαμβανόμαστε όταν η ένταση στο ατμισμα φτάσει σε αρκετά χαμηλά επίπεδα σωστά;

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4103 στις: Ιουνίου 25, 2015, 00:27 »
Αυτό είναι θέμα του φορτιστή ;) Ένας καλός και σωστός φορτιστής θα σταματήσει την φόρτιση της εκεί που πρέπει :)

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4104 στις: Ιουνίου 25, 2015, 00:31 »
Ο φορτιστής σταματάει την φόρτιση της μπαταρίας.
Το πότε θα την βγάλεις, το συνηθίζεις.
Με τα μλ, με την ένταση, με την ώρα, ο καθένας έχει τον τρόπο του.
Στην αρχή απλά τις μετράς κάθε λίγο και λιγάκι μέχρι να συνηθίσεις.

Γιατί ανησυχείς τόσο για τις imr/inr όμως;
Πιο πολύ θα έπρεπε να "φοβάσαι" τις lipo των istick που έχεις, παρά τις ασφαλούς χημείας :)

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4105 στις: Ιουνίου 25, 2015, 00:38 »
Samsung 25R για παράδειγμα πως ξέρουμε πότε θα πρέπει να σταματήσει η φόρτιση της; Πότε φτάνει στο μέγιστο της δηλαδή και πως θα ενημερώνουμε ώστε να τη βγάλουμε απ'τον φορτιστή;


Xtar VC2 ή VC4 και είσαι αρχηγός! Σωστή και ασφαλής φόρτιση!

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4106 στις: Ιουνίου 25, 2015, 00:40 »
Συγνωμη για το off topic αλλα............


Που εισαι εσυ βρε ανθρωπε ;;;    Μαυρη πετρα εριξες βρε αδερφε....   Γεια σου Λαζαρε.... :bye:




Ακριβως οπως τα ειπαν ο Zalaros και οι αλλοι.
Οι καλοι φορτιστες εχουν ''κόφτη'' εκει που πρεπει.
Υπαρχουν ομως και φορτιστες που διστυχως δεν ειναι σιγουρο οτι θα σταματησουν.Εχει γινει αυτο και υπαρχουν παραδειγματα απο ατομα που το επαθαν.  Εγω δεν το εχω δει , αλλα δεν εχω και κανενα λογο να μην το πιστεψω.
Οι καλοι φορτιστες ομως κανουν κι αλλα πραγματακια που ειναι ευεργετικά για τις μπαταριες μας.
Ξεκινανε με το φορτιο φορτισης που ειναι κατασκευασμενοι να δωσουν στην αρχη της φορτισης και σταδιακα κοβουν λιγο λιγο το ρευμα , ωστε η μπαταρια να μην ανεβασει θερμ/σια παραπανω κατα τη φορτιση.
Πριν το τελος της φορτισης το ρευμα ειναι σε πολυ μικρη ενταση και ποσοτητα.
Μια ζεστη μπαταρια στο τελος της φορτισης θα ειναι φορτισμενη παραπανω απο 4.2 V.
Μολις κρυωσει θα δουμε ακομα και 4.02 V. Αυτο το εχω δει.
Οποτε οι καλοι φορτιστες ειναι καλοι και για τις μπαταριες μας.......

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4107 στις: Ιουνίου 25, 2015, 00:59 »

Γιατί ανησυχείς τόσο για τις imr/inr όμως;
Πιο πολύ θα έπρεπε να "φοβάσαι" τις lipo των istick που έχεις, παρά τις ασφαλούς χημείας :)
Το ψάρωμα του νέουπα :D

Βασικά με φοβίζει αυτό το "χωρίς προστασία" περισσότερο επειδή δεν έχω ενημερωθεί πλήρως επί του θέματος υποθέτω. Η αμάθεια με κάνει να αισθάνομαι ότι μπαίνω σε νερά που δεν γνωρίζω κι ενώ θέλω να τα μάθω, κολυμπώ ήδη μέσα τους και δεν ξέρω καν πόσο ασφαλή ή επικίνδυνα μπορεί να είναι. Ο τρόμος του αμαθή, ξέρω'γώ..

Τείνω προς τη Samsung 25r που δεν ανέφερα και τόσο τυχαία παραπάνω, κάπου παράλληλα φοβάμαι όμως ότι δεν πήρα τον φορτιστή που θα έπρεπε απ'την αρχή (βιασύνη γαρ ). Έναν Trustfire TR-001 αγόρασα για την ακρίβεια, o θεός κι η ψυχή του..
Να του έχω εμπιστοσύνη; Όταν φορτίσει τη μπαταρία θα σταματήσει να δίνει "ρεύμα" σ'αυτήν η θα πρέπει να έχω τον νου μου να τον βγάλω απ'την πρίζα μόλις πρασινίσει το λαμπάκι;

Αισθάνομαι άσχημα που ρωτάω τέτοια πράγματα, εγώ! Που να σου στήσω εγώ τον kayfun και να τρέξεις να πουλήσεις τον Φαινόμενο μιλάμε..

Αστειεύομαι βέβαια, μπαταρίες και φορτιστές χωρίς προστασίες-ασφάλειες (δεν ξέρω καν ποια είναι η σωστή ορολογία ) μου είναι παντελώς ξένο θέμα όμως. Εσείς ευχαριστείτε τον Shadockan για τα αναλυτικότατα ποστς του κι εγώ χρειάζομαι αποκρυπρογραφικό λεξικό για να καταλάβω τι λέει ο άνθρωπος..
Συγχωρέστε με για τις ερωτήσεις βρεφονηπιακού επιπέδου ρε παιδιά, ειλικρινά δηλαδή..

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4108 στις: Ιουνίου 25, 2015, 01:16 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:


Τα μωρα οταν γεννιουνται λενε νκδλσξφηρκξκηψγφνξσδφη..........
Αργοτερα λενε --μπαμπα-- και μετα --μαμα-- (ετσι με συμφαιρει... ;D )


Κανεις δεν ξερει πριν να ρωτησει φιλε μου.
Παρε τις Samsung 20/25R , τις LG HE2/4 - τις Sony VTC4/5 - τις Panasonic CGR CH ή περιμενε λιγο οσπου να ερθει και στην Ελλαδα η LG HG2. 
Σε καμια δεκαρια - δεκαπεντε μερες θα υπαρχει και εδω........
Ο φορτιστης σου δεν ειναι απο τους καλυτερους , αλλα ειναι ενας απο τους φορτιστες που φορτιζει αυτες τις μπαταριες.
Εχουν πει καποιοι οτι μπορει και να μη σταματησει στα 4.2V , αλλα μπορει απλα να ηταν ενας φορτιστης .  Πολλοι τον εχουν και δεν εχουν καποιο προβλημα.
Και οι Xtar και Nitecore ομως δεν ειναι και πολυ ακριβοι.  Πιστευω οτι εχουν καλη τιμη για την αποδοση τους και για την ικανοτητα τους .
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 25, 2015, 01:30 από shadockan »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4109 στις: Ιουνίου 25, 2015, 01:27 »
Λοιπόν father (λόγω καθοδήγησης ντε ) θα ακολουθήσω τις συμβουλές σου/σας απλά θα το πάω λάου λάου, μια μπαταρία για αρχή, έλεγχος συμπεριφοράς του φορτιστή προς αυτήν, στα σχέδια η αγορά ενός καλύτερου φορτιστή σε συνδυασμό με μερικές μπαταρίες ακόμα όταν του πάρω λίγο τον αέρα κλπ κλπ... ;)

Δεν έχω και τι να γράψω στη διαθήκη γμτ μου

Σοβαρότης τώρα, ευχαριστώ πολύ όλους για όλο τον κόπο!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 55 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20290 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279957 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207767 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65098 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173824 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312333 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13566 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124376 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93394 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1392 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro