vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

248 επισκέπτες, 2 χρήστες
manoslykos, camber

Twitter

Zenith tank by Innokin

Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #225 στις: Μαρτίου 02, 2018, 23:26 »
Παιδιά τον έχω 15 μέρες. Ζήτημα να έκανα 7-8 γεμίσματα! Κόπηκε και το έβγαλα με τσιμπίδα. Αλλά διαρροή δεν έχει από πάνω. Προσωπικά απογοητεύτηκα.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #226 στις: Μαρτίου 02, 2018, 23:31 »
γιατι απογοητεύτηκες? αλλαξε κατι στην αποδοση του?

επειδή δεν τον εχω τον συγκεκριμενο που χρησιμευει αυτό το ορινγκ?

Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #227 στις: Μαρτίου 02, 2018, 23:36 »
Ισως  χάσει την υποπίεση στο τανκ και αρχίσει υποτροφοδοσίες αλλά είναι θεωρία μόνο :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #228 στις: Μαρτίου 02, 2018, 23:42 »
σκεφτόμουνα να τον αγορασω να εχω έναν έτοιμο στη γωνια να περιμενει..για τις δύσκολες μέρες που βαριέμαι στρίψιμο στησιμο κτλ
αφου διαβαζα καλα λόγια από ολους εσας
είμαι μεταξύ αυτου και του nautilus X
από την φωτογραφια δεν μπορω να καταλαβω το ρολο του ορινγκ αυτου

Αποσυνδεδεμένος Bill-Βασιλης

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #229 στις: Μαρτίου 02, 2018, 23:47 »
Καλησπερα, εγω σημερα πηγα να τον πλυνω για δευτερη φορα,τον εβαλα και σε ξυδι ,με χλιαρο νερο και σοδα,οπως κανω με ολους του ατμοποιητες μου εδω και τεσσερα χρονια. Τι το ηθελα;;;
Τα πασα απο κατω κιτρινισαν και η βαση εβγαλε ενα πραμα κατι σαν σκουρια το λες σαν μαυριλα;;;
Να επισημανω οτι την πρωτη φορα μονο με σαπουνι τον ειχα πλυνει,φαινεται η περιποιηση του εκανε κακο :tongue_smilie:

Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #230 στις: Μαρτίου 02, 2018, 23:48 »
[member=12164]Anubis[/member]

Ειναι για την στεγανοποίηση του τανκ με την θυρίδα εισαγωγής των υγρών

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #231 στις: Μαρτίου 02, 2018, 23:53 »
Η τρύπα εισαγωγής υγρού δεν έχει περιμετρικά της σιλικονούχο oring (όπως στον Ares). Αυτό μάλλον βρίσκεται μέσα στο καπάκι, γύρω από τον άξονα περιστροφής. Όποιος έχει πρόβλημα κατασκευαστικής αστοχίας, ας απευθυνθεί στην αντιπροσωπεία. Όταν υπάρχει τέτοια εδώ, δεν βλέπω το λόγο να στρεσάρεστε τόσο. 

Όσοι αγχώνονται με το τζαμάκι... δεν το ονόμασαν tank τυχαία!

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #232 στις: Μαρτίου 03, 2018, 00:24 »
Καλησπερα, εγω σημερα πηγα να τον πλυνω για δευτερη φορα,τον εβαλα και σε ξυδι ,με χλιαρο νερο και σοδα,οπως κανω με ολους του ατμοποιητες μου εδω και τεσσερα χρονια. Τι το ηθελα;;;
Τα πασα απο κατω κιτρινισαν και η βαση εβγαλε ενα πραμα κατι σαν σκουρια το λες σαν μαυριλα;;;
Να επισημανω οτι την πρωτη φορα μονο με σαπουνι τον ειχα πλυνει,φαινεται η περιποιηση του εκανε κακο :tongue_smilie:

όλα τα κουσούρια του τωρα θα βγουν στη φορα   :confused1:
για βαλε καμμια φωτο να δουμε τι εννοεις..
γιατι αυτό που περιγραφεις μια φορα μου ειχε τυχει όταν ειχα πλυνει με ξυδι τον "Davide Anyvape" που ειχα παρει το 2014 και ηταν και η τελευταια φορα που πλυθηκε, αλλα φυσικα αυτος που λεω δεν ηταν ss

Αποσυνδεδεμένος Parafron4

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #233 στις: Μαρτίου 03, 2018, 03:02 »
Τον έχω από της 15/1 περίπου και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα.
Σήμερα δοκίμασα την 0.8 που είχε μέσα η συσκευασία στα 17W.
Για μένα ένα κλικ κατώτερη σε σχέση με την 1.6.
Λίγο μεγαλύτερη κατανάλωση υγρού χωρίς να προσφέρει κάτι παραπάνω.
Ευτυχώς και οι 10 αντιστάσεις που αγόρασα είναι όλες 1.6.
Επίσης να πω ότι τον πλένω τουλάχιστον μια φορά την εβδομάδα με νερό και κρεμοσαπουνο η υγρό πιάτων χωρίς το παραμικρό.



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #234 στις: Μαρτίου 03, 2018, 08:24 »
Μόλις χτες τον πήρα κι εγώ για τη δουλειά αφού το aio αποφάσισε επιτέλους να αφήσει τον κόσμο μετά από 2 χρόνια χρήσης, η μπαταρία του δηλαδή γιατί το υπόλοιπο μια χαρά κρατιέται. Είχα κι ένα pico 25 εύκαιρο, τα έκανα πακέτο με τον Zenith και πάμε για νέες εμπειρίες.

Στην πρώτη του χτεσινή "βάρδια" με τρόμαξε αρχικά, έψαχνα σαν χαμένος να βρω γεύση στην 1.6 του αλλά ήμουν σίγουρος ότι ήταν λόγω της καινούργιας κεφαλής. Επιβεβαιώθηκε σύντομα κι ένα υπέροχο ry4 άρχισε να εμφανίζεται απ' το drip tip. Μέχρι να σχολάσω είχα ήδη αρχίσει να τον απολαμβάνω λοιπόν, όλα μέχρι τώρα δείχνουν ότι όντως πρόκειται για έναν πολύ πολύ καλό "εργοστασιακό".

Προτίμησα τον 2ml για ένα και μόνο λόγο, το μικρότερο παραθυράκι του που μου εμπνέει μεγαλύτερη σιγουριά σε τυχόν πτώση. Τον πήρα για τη δουλειά εξάλλου. Στην πορεία -συγκρίνοντας τον δίπλα δίπλα με τον 4ml δηλαδή- βρέθηκε και δεύτερος λόγος όταν διαπίστωσα και το χαμηλότερο ύψος του μικρού. Αφού λοιπόν το μεγαλύτερο μέρος της ζωής του θα το περάσει στην τσέπη του παντελονιού μου, ο "κοντός" είναι για μένα.

Όλα του καλά και όμορφα (εκτός τα του πλυσίματος κλασσικά ), ελπίζω τα προβληματάκια που εμφανίζονται τελευταία να είναι απλώς μεμονωμένα περιστατικά. Σε κάθε περίπτωση έχετε υπόψιν τον αντιπρόσωπο (liquid puff ), τρομερά εξυπηρετικοί άνθρωποι. :)


Αποσυνδεδεμένος Bill-Βασιλης

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #235 στις: Μαρτίου 03, 2018, 09:45 »
όλα τα κουσούρια του τωρα θα βγουν στη φορα   :confused1:
για βαλε καμμια φωτο να δουμε τι εννοεις..
γιατι αυτό που περιγραφεις μια φορα μου ειχε τυχει όταν ειχα πλυνει με ξυδι τον "Davide Anyvape" που ειχα παρει το 2014 και ηταν και η τελευταια φορα που πλυθηκε, αλλα φυσικα αυτος που λεω δεν ηταν ss

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #236 στις: Μαρτίου 03, 2018, 10:13 »
Περιεργο να γινει ετσι απο το πλυσιμο ..βεβαια διορθωστε με αν κανω λαθος αλλα πουθενα δεν γραφει οτι ειναι ατσαλι

Αποσυνδεδεμένος soichiro

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #237 στις: Μαρτίου 03, 2018, 12:01 »
Και η γνώμη ενός παντελώς άσχετου...

Τον έχω περίπου 10+ μέρες και κοντεύω να δακρύσω από ικανοποίηση κάθε φορά που τραβάω τζούρα. Είναι το πρώτο μου σοβαρό η.τ. και οι παλαιότερες εμπειρίες που είχα ήταν καταστροφικές. Κάπνιζα 60+ τσιγάρα ημερησίως και με αυτό το μεταλλικό πραγματάκι το έκοψα εντελώς από την πρώτη μέρα.

Σαν αίσθηση είναι ότι πιο κοντά στο κ.τ. 12:20 μπήκα στο μαγαζί και 13:30 άτμιζα σαν να κάπνιζα κ.τ. και απλά άλλαξα μάρκα τσιγάρων, τέτοια αίσθηση και ικανοποίηση. Τα παιδιά στο κατάστημα μου τοποθέτησαν την 1,6Ω αντίσταση στα 10W και μου έδειξαν πως να ρυθμίζω την ροή στον αέρα, να το γεμίζω και να παίξω με τα watt. Αυτό ήταν!

Ροή Αέρα: Ξεκίνησα με τέρμα κλειστό, αλλά με κούραζε. Κατέληξα στην δεύτερη τρύπα και εκεί παρατήρησα καλύτερη γεύση και αρκετά μεγαλύτερη ποσότητα ατμού. Πλήρωση δεξαμενής: Πανεύκολη, αλλά για εμένα τον άσχετο δεν μπορώ να καταλάβω μέχρι που ακριβώς πρέπει να γεμίσει για να πάρει τα 2ml. (μάλλον θα χρησιμοποιήσω μια σύριγγα). Παρατήρησα μια μικρή υγρασία κλείνοντας το καπάκι, τίποτα το ιδιαίτερο. Ρεύμα: Ξεκίνησα από τα 10W και έφτασα σταδιακά και μέχρι τα 13W τελικά κατέληξα στα 9,5W για τα δικά μου γούστα. Από πλευράς διαρροών παρατήρησα δυο φορές ένα δάκρυ στις τρύπες του αέρα μπορεί να οφείλεται και σε δικό μου λάθος χειρισμό.

Έχω ατμίσει μέχρι στιγμής 40ml περίπου το 7 leaves της Hexocell (70VG/30PG) στα 9ml νικοτίνης και πριν από δυο μέρες κατέβηκα στα 6ml. Δεν έχω παρατηρήσει καμία διαφορά στην γεύση η στην ποιότητα/ποσότητα ατμού μέχρι στιγμής. Θα μπορούσα να έλεγα ότι δουλεύει σαν ρομποτάκι! Το μοναδικό που δεν με εξυπηρετούσε ήταν το επιστόμιο, είχε δυο, το ένα φαρδύ για τα γούστα μου και το άλλο πιο στενό αλλά κοντό. Άλλαξα επιστόμιο μ' ένα μακρύτερο και λίγο πιο στενό και... θαύμα! Το καλύτερο έγινε τέλειο!

Σόρρυ για την πολυλογία, αλλά πραγματικά ενθουσιάστηκα.

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #238 στις: Μαρτίου 03, 2018, 16:20 »
@ GEORGE X21 Πάντως βρε παιδιά , αν μας τύχει τέτοιο πρόβλημα , σαν του φίλου Γιώργου ,
την κάτσαμε! Διότι , στους άλλους ατμοποιητές , αν προκύψει ζήτημα με τα o-rings , τα αλλάζεις και καθάρισες.
Ενώ εδώ... πας για επισκευή...
Κατά τα άλλα , όλα τέλεια , μέχρι στιγμής. Δεν αναιρώ τίποτα θετικό απ' όσα έχω γράψει. Ίδωμεν...

Αποσυνδεδεμένος haros

  • ***
  • 521
  • Κατα τον Δαιμονα εαυτου.
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #239 στις: Μαρτίου 03, 2018, 16:52 »
Ανοξειδωτο ατσαλι SS303 ειναι, το ειχε πει ο Αγραφιωτης.
Ισως τα ξυδια και οι σοδες που εβαλες αντεδρασαν με συγκεκριμενο υγρο που ειχε μεινει μεσα και εδωσαν αυτο το αποτελεσμα, η με καποιο ο-ρινγκ.
Αν το τριψεις με μια σκληρη βουρτσα, δεν φευγει?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278626 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12908 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123784 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63986 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206708 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92990 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3919 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1149 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15606 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14320 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9674 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos