vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

92 επισκέπτες, 4 χρήστες
bloodlessz, Tem, Jorge, manoslykos

Twitter

Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #45 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 23:31 »
Μιλάμε για ένα προϊόν που κοστίζει 86 €, η μπαταρία του 24 €, και παρουσιάζει προβλήματα με το καλημέρα...μια τα cartomizer δεν λειτουργούν σωστά και καίγονται μετά από μία εβδομάδα, την άλλη το usb δεν φορτίζει τις μπαταρίες, μετά θέλεις σύριγγα και χειρουργικό σετ για να γεμίσεις υγρό, πλύσιμο, στέγνωμα και μαλακτικό για να το επαναφέρεις και πάει λέγοντας..

Θα βγάλουν επιτέλους ένα προϊόν που να λειτουργεί σωστά και να αφήσει η κάθε nobacco τις βαρύγδουπες και στομφώδεις διαφημίσεις που μοιάζουν με πολεμικό ανακοινωθέν; 

Απορώ πώς με τόσα λειτουργικά προβλήματα ισχυρίζεσθε μερικοί ότι είναι ιδανικό πακέτο για να εκκινήσει κάποιος...εκτός εάν σε τέτοια εποχή κρίσεως τα 90 € μαζί με μεταφορικά και αντικαταβολές φαίνονται σε κάποιους ευτελές ποσόν...
Το αγόρασες?
Το χρησιμοποίησες?
Ήξερες να το χρησιμοποιήσεις?
Όλα αυτά που αναφέρεις σου έτυχαν εσένα η οτι διάβασες έβγαλες και τα συμπεράσματα που εσύ ήθελες?
Σε προκαλώ οποιαδήποτε στιγμή θέλεις να πάρουμε παρέα ένα νεο πακέτο και αν συμβούν  ένα από αυτά που ισχυρίζεσαι τότε θα σου ζητήσω και συγγνώμη.   

Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #46 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 23:44 »
Καλό θα είναι να αφήσεις στην άκρη το πατερναλιστικό-κυρηγματικό ύφος..εννοείται ότι δεν θα έδινα 90 € για να ανακαλύψω αυτά για τα οποία τα υπόλοιπα μέλη μας ενημερώνουν....δεν είμαι νέος στο φόρουμ, ούτε νέος στο η.τ...εννοείται ότι διαβάζουμε τις απόψεις για να πάρουμε αποφάσεις και όχι το ανάποδο..

Το να υπερασπίζεσαι τις καταναλωτικές σου επιλογές μπορεί να είναι δικαίωμά σου, αλλά θεωρώ παραλογισμό να αγοράσω ένα προϊόν σε αυτήν την τιμή μάλιστα, για να ανακαλύψω όλα αυτά τα προβλήματα για τα οποία μεγαλόψυχα (και μπράβο τους) μας κάνουν κοινωνούς οι δοκιμαστές...

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #47 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 23:56 »
Είμαι ένας από τους δοκιμαστές του πακέτου και ούτε με ενδιαφέρει αν είσαι νέος η παλιάς.
Στο review μου αναφέρω οτι ναι με κλειστά τα μάτια θα το πρότεινα σε έναν νέο χρήστη και το έχω κάνει.
Είχα την ατυχία και την τύχη ταυτόχρονα να δοκιμάσω στα δυόμιση χρόνια που ατμιζω οτι πατάτα κυκλοφορούσε και προωθούσαν σαν τέλεια  συσκευή.
Όπως ειχα τα κότσια να πω για τους ego-t (όλων των εταιριών  ;) ) ότι δεν αξίζουν για τα λεφτά τους και την διάρκεια τους έτσι εχω και  τα κότσια να πω οτι το συγκεκριμένο αξίζει.
Τα ένα carto του πακέτου το έχω δυο εβδομάδες τωρα σε συνεχόμενη χρήση λόγω του ότι ο αγαπητός μου Α2 με εγκατέλειψε  για επισκευή  και  εντελώς πληροφοριακα δουλεύει όπως την πρώτη μέρα. :yes:         

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #48 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 23:59 »
Είμαι ένας από τους δοκιμαστές του πακέτου και ούτε με ενδιαφέρει αν είσαι νέος η παλιάς.
Στο review μου αναφέρω οτι ναι με κλειστά τα μάτια θα το πρότεινα σε έναν νέο χρήστη και το έχω κάνει.
Είχα την ατυχία και την τύχη ταυτόχρονα να δοκιμάσω στα δυόμιση χρόνια που ατμιζω οτι πατάτα κυκλοφορούσε και προωθούσαν σαν τέλεια  συσκευή.
Όπως ειχα τα κότσια να πω για τους ego-t (όλων των εταιριών  ;) ) ότι δεν αξίζουν για τα λεφτά τους και την διάρκεια τους έτσι εχω και  τα κότσια να πω οτι το συγκεκριμένο αξίζει.
Τα ένα carto του πακέτου το έχω δυο εβδομάδες τωρα σε συνεχόμενη χρήση λόγω του ότι ο αγαπητός μου Α2 με εγκατέλειψε  για επισκευή  και  εντελώς πληροφοριακα δουλεύει όπως την πρώτη μέρα. :yes:       

+1

Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #49 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2011, 04:40 »
Καλό θα είναι να αφήσεις στην άκρη το πατερναλιστικό-κυρηγματικό ύφος..εννοείται ότι δεν θα έδινα 90 € για να ανακαλύψω αυτά για τα οποία τα υπόλοιπα μέλη μας ενημερώνουν....δεν είμαι νέος στο φόρουμ, ούτε νέος στο η.τ...εννοείται ότι διαβάζουμε τις απόψεις για να πάρουμε αποφάσεις και όχι το ανάποδο..

Το να υπερασπίζεσαι τις καταναλωτικές σου επιλογές μπορεί να είναι δικαίωμά σου, αλλά θεωρώ παραλογισμό να αγοράσω ένα προϊόν σε αυτήν την τιμή μάλιστα, για να ανακαλύψω όλα αυτά τα προβλήματα για τα οποία μεγαλόψυχα (και μπράβο τους) μας κάνουν κοινωνούς οι δοκιμαστές...

Επειδη ειμουν και εγω ενας απο τους δοκιμαστες, και επειδη και εγω ανεφερα το οτι θα το προτεινα σε νεους χρηστες (εξηγησα και το γιατι), το οτι προτεινεις κατι σε καποιον δεν σημαινει οτι τον αναγκαζεις να το αγορασει. Ειμαστε ολοι σκεπτομενοι ανθρωποι, νομιζω, και ο καθενας μπορει να καταλαβει τι του κανει η τι δεν του κανει, για αυτο ακριβως τον λογο υπαρχουν αλλωστε και τα reviews. Αν πιστευεις οτι το giant δεν σου κανει, πολυ απλα μην το αγορασεις. Υπαρχουν τοσα ατομα, αναμεσα τους και εγω, που ειναι ικανοποιημενοι με την αποδοση του γιγαντα, και επισης υπαρχουν και μλκισμενες παρτηδες οπως αλλωστε στα περισσοτερα πρωιοντα που εισαγονται απο Κινα. Η συγκεκριμενη εταιρια παντως, νομιζω πως εχει αποδειξει, μεσω τον ενεργειων της οτι δεν θελει απογοητευμενους πελατες, και φροντιζει να καλυπτει τις "ανεπαρκειες".
Στο αλλο που λες οτι το πακετο ειναι υπερεκτιμημενο, επειδη ανεφερα στην παρουσιαση που εκανα οτι ειναι απο τις καλυτερες επιλογες στην αγορα σημερα (παντα και αυστηρα κατα την αποψη μου), βρες μου εσυ ενα πακετο στην Ελληνικη αγορα που να προσφερει οσα το giant και σε χαμηλοτερη τιμη. Το οτι οι τιμες ειναι υπεραυξημενες στην Ελλαδα, νομιζω το γνωριζουμε ολοι. Τωρα αμα δεν θες να σου "τον πιασουν" κανε παραγγελεια κατευθιαν απο Κινα. Επιλογες υπαρχουν απειρες, διαλεγεις και παιρνεις.
Αυτα μονο και μονο για να μην δημιουργηθουν λαθος εντυπωσεις...

Αποσυνδεδεμένος Thodoris

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #50 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2011, 11:29 »
Άρα αφού σε όλους σας φορτίζουν κανονικά οι μπαταρίες από το pass-through, ίσως να έχω πέσει σε προβληματική σε αυτόν τον τομέα. Θα δοκιμάσω και την άλλη και θα επανέλθω.

Αποσυνδεδεμένος Vision

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #51 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2011, 19:24 »
Πες μας αν συνεχιστει η καλη αποδοση, γιατι εμενα οταν τον επλυνα ενθουσιαστικα με τις πρωτες 5-6 τζουρες αλλα μετα  :thumpdown:

Χθές βράδυ έπλυνα και τον άλλον carto που είχε μπουκώσει λίγο, μέχρι στιγμής και οι δύο έχουν πιο ελευθερη τζούρα! 11 μέρες τώρα τους έχω αλλάξει τα φώτα, 3-4 ml ημερησίως, είμαι περίεργος αν θα κλείσουν 15μερο...??

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #52 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2011, 19:44 »
Καλησπέρα.
Το πρώτο carto, αυτό που ξεκίνησα την δοκιμή με άφησε την 7 μέρα και έκανε το μακρύ ταξίδι δίχως επιστροφή. Το δεύτερο που ξεκίνησα, από την πρώτη μέρα, κατά την χρήση του ζεσταίνετε πάρα πολύ, ιδιαίτερα σε επαναλαμβανόμενες μακρόσυρτες τζούρες, κάτι που δεν έκανε το πρώτο.
Επίσης το passthrough δουλεύει, στην μία τουλάχιστον που δοκίμασα, την φόρτισε μέχρι που έσβησε το λαμπάκι. Την άλλη θα την κάνω δοκιμή αποψε και θα γράψω.
Αυτά μέχρι στιγμής.

Υ.Γ. Συνεχίζω και ατίζω RY4 στα 16mg για να μην αδικήσω το γίγαντα ή εμένα!!!!!

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #53 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2011, 00:26 »
Μπήκα στην 3 εβδομάδα και μου θυμίζει κόκκινο κρασί...όσο πιο πολύ παλιώνει τόσο καλύτερος γίνετε

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #54 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2011, 00:49 »
Μήπως θα ήταν καλύτερα, όποιος αναφέρεται στα καρτομάιζερ με την επωνυμία "Giant" να αποσαφηνίζει αν αναφέρεται στους LR (1,6ohm) ή στους NR(2,1ohm);;
Έχει ψιλοχαθεί η μπάλα πιστεύω...

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #55 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2011, 00:58 »
τι σημαινουν τα αρχικα NR? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #56 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2011, 01:01 »
Normal Resistance

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #57 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2011, 01:09 »
 :respect_hat:

Αποσυνδεδεμένος Kerveros

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #58 στις: Οκτωβρίου 02, 2011, 00:32 »
Χρησιμοποιώ τον Giant εδώ και 3 μέρες και είμαι σε γενικά πλαίσια ευχαριστημένος. Όχι όμως ενθουσιασμένος. Για να νιώσω κάτι στο λαιμό πρέπει να τραβήξω μια τζούρα 6 δευτερολέπτων (μέχρι δηλαδή να αναβοσβήσει το λαμπάκι). Μόνο τότε ο καπνός είναι ικανοποιητικός. Για την αίσθηση στο λαιμό παρατήρησα, ότι όταν είναι κρύο, όσο και να ρουφίξω, δεν νιώθω τίποτα και ο ατμός είναι κρύος. μετά θερμαίνεται στην 2-4η τζούρα και όλα είναι τέλεια και από εκεί και πέρα καίει απίστευτα (το εξωτερικό του) και για να νιώσω κάτι πρέπει να φτάσω μέχρι το λαμπάκι να ξεκινήσει να αναβοσβήνει. Φαίνεται να λειτουργεί σωστά καθώς έτσι λειτουργούσε από το ανοιγμα (και αυτή θεωρώ ότι είναι η απόδοσή του). Είναι λογικό στην 5η συνεχόμενη τζούρα να καίει εξωτερικά πολύ και να μην δίνει καλό χτύπημα? (βγάζει πολύ καλό ντουμάνι όμως από 2-3η τζούρα και μετά) Λες και το χτύπημα με το ντουμάνι είναι αντιστρόφως ανάλογα. Τον πρώτο μου τον έκαψα (είμαι σχεδόν σίγουρος) επειδή δεν τον είχα ποτίσει αρκετά. Αυτός δουλεύει καλά αλλά όχι όπως περιγράφουν άλλοι: φοβερό καπνό, φοβερό χτύπημα κτλ... παρα μόνο στην μέση δηλαδή 3η τζούρα.

Επιπλέον υπάρχει κάποια συσκευή που να μην χρειάζεται να ρουφάω-"κάνω το στόμα μου μπαλόνι"  για να καπνίσω?

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #59 στις: Οκτωβρίου 02, 2011, 01:23 »
Χρησιμοποιώ τον Giant εδώ και 3 μέρες και είμαι σε γενικά πλαίσια ευχαριστημένος. Όχι όμως ενθουσιασμένος. Για να νιώσω κάτι στο λαιμό πρέπει να τραβήξω μια τζούρα 6 δευτερολέπτων (μέχρι δηλαδή να αναβοσβήσει το λαμπάκι). Μόνο τότε ο καπνός είναι ικανοποιητικός. Για την αίσθηση στο λαιμό παρατήρησα, ότι όταν είναι κρύο, όσο και να ρουφίξω, δεν νιώθω τίποτα και ο ατμός είναι κρύος. μετά θερμαίνεται στην 2-4η τζούρα και όλα είναι τέλεια και από εκεί και πέρα καίει απίστευτα (το εξωτερικό του) και για να νιώσω κάτι πρέπει να φτάσω μέχρι το λαμπάκι να ξεκινήσει να αναβοσβήνει. Φαίνεται να λειτουργεί σωστά καθώς έτσι λειτουργούσε από το ανοιγμα (και αυτή θεωρώ ότι είναι η απόδοσή του). Είναι λογικό στην 5η συνεχόμενη τζούρα να καίει εξωτερικά πολύ και να μην δίνει καλό χτύπημα? (βγάζει πολύ καλό ντουμάνι όμως από 2-3η τζούρα και μετά) Λες και το χτύπημα με το ντουμάνι είναι αντιστρόφως ανάλογα. Τον πρώτο μου τον έκαψα (είμαι σχεδόν σίγουρος) επειδή δεν τον είχα ποτίσει αρκετά. Αυτός δουλεύει καλά αλλά όχι όπως περιγράφουν άλλοι: φοβερό καπνό, φοβερό χτύπημα κτλ... παρα μόνο στην μέση δηλαδή 3η τζούρα.

Επιπλέον υπάρχει κάποια συσκευή που να μην χρειάζεται να ρουφάω-"κάνω το στόμα μου μπαλόνι"  για να καπνίσω?

Εχεις δοκιμασει κατι αλλο περα απο τον Giant;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 148 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20609 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281193 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207886 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65705 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174391 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312746 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14074 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124741 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93506 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4175 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix