vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

520 επισκέπτες, 7 χρήστες
panoskapa, hlias bax, paiktaras, Milarepa, Jorge, lagoudakis, manoslykos

Twitter

Μηχανικά mods - Είναι ασφαλή; Τι πρέπει να προσέχουμε

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Μηχανικά mods - Είναι ασφαλή; Τι πρέπει να προσέχουμε
« Απάντηση #45 στις: Φεβρουαρίου 26, 2018, 10:09 »
Παραδέξου οτι με αγαπάς μόδιστρε :yes:

Κατα τα άλλα πολύ το έχετε κουράσει το θέμα.Θα συμφωνήσω σε όλα με τον φίλο [member=4133]makis206[/member]

Σωστή μπαταρία,καλά wrappαρισμένη,ατμοποιητής στημένος σε ηλεκτρονικό mod για αποφυγή βραχυκυκλώματος,μια - δυο φορές ελαφρύ πάτημα του κουμπιού να δούμε αν τσαχτάει σωστά και όμορφα και εβίβες.Δεν είναι πυρηνική φυσική,σεβασμό χρειάζεται και τον νου μας :thumpup:
Έλα, όχι μπροστά σε όλο τον κόσμο...  :love_hearts:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Μηχανικά mods - Είναι ασφαλή; Τι πρέπει να προσέχουμε
« Απάντηση #46 στις: Φεβρουαρίου 26, 2018, 11:14 »
Να θυμίσω πως όταν βγήκαν τα πρώτα μηχανικά οι μπαταρίες μας δεν είχαν σχέση με τις σημερινές.
Τα δε σύρματα ...
Το πιο χοντρό θεωρούσαμε το 0,25μμ !
Στήναμε silica με σύρματα 0,15 μπορεί και λιγότερο.
Αντιστάσεις 2 Ωμ και πάνω.
Οπότε ίσως σήμερα τα μηχανικά να μην έχουν πλέον θέση στο καθημερινό άτμισμα.
Νοσταλγία ναι, χρηστικότητα αμφίβολη.

[justify]Καλημέρα σε όλους τους φίλους. Πρώτα απ’ όλα θα έλεγα να ξαναδιαβάσουμε λίγο όσα σημειώνει ο κύριος netsplit. Προσωπικά, θα έλεγα χωρίς ντροπή πως από κάτι τέτοια καθάρματα έμαθα για τα μηχανικά, μέχρι τότε τα είχα ως ανέκδοτο, “καλά, μία σωλήνα θα μου δώσει κορυφαίο άτμισμα; χα, καλό”. Τους έβλεπα σε μικρές μικρές παρέες όταν έκανα κι εγώ τις πρώτες μου ατμιστικές τσάρκες, είτε στα πρώτα οργανωμένα δοκιμαστήρια είτε σε στέκια κατασκευαστών-ατμιστών. Όλοι τους είχαν κι ένα μηχανικό, άντε και ως δεύτερο το ηλεκτρονικό τους μοντ, (χωρίς υπερβολή). [/justify]

[justify]Πιστεύω δηλαδή πως ο φόβος, αν και δυσάρεστο ως συναίσθημα, είναι απαραίτητος στον άνθρωπο, από την άλλη βέβαια, όχι υπερβολικός ούτε και παράλογος διότι τότε πάμε σε παθολογικά κολλήματα. Όμως, ο φόβος φυλάει τα έρημα, σοφός ο λαός μας. [/justify]

[justify]Οι πρώτοι ντριπράδες δεν ήταν ντε και καλά τα αμερικλανάκια, ήταν και κάτι τύποι με τσίπουρα και με ωμικότητες σε τιμές για σημερινά γέλια μέχρι δακρύων. Πώς μπορώ να τους αγνοήσω τόσο ανάλαφρα με την 0,1Ω τσαχπινιά μου; καλά κάνω αν το κάνω, και τους έχουν ήδη προσπεράσει οι εξελίξεις και οι ασυγκράτητοι -γνώστες πλέον, των εξαιρετικών σημερινών μηχανικών, (που ακούν GG, GUS, η το υπέροχο Nemesis, και κρυφογελάνε), όμως η Αμερική ήδη ανακαλύφθηκε, και βρέθηκαν φιλήσυχοι ινδιάνοι με ντουμάνια. [/justify]

[justify]Τέλος πάντων, η αφεντιά μου συμφωνεί πως: τη μεγαλύτερη ατμιστική απόλαυση την είδα κι εγώ με μηχανικό. / Είμαι σχεδόν πάντα σε ένα εύρος 0.4 – 0.9Ω (σπάνια να δω το + και – τους). / Δεν βλέπω κι εγώ χρηστικότητα σε καθημερινή ατμιστική εξάντληση, επιθυμώ πλέον να θαυμάζω ένα μηχανικό ως ατμιστικό κόσμημα και βέβαια η χρήση του σχεδόν αποκλειστικά εντός σπιτιού όταν θέλω να δω τα καλύτερά μου κολλήματα, άντε, και σε ξεχωριστές ατμιστικές απολαύσεις, κάπου. Αυτά. Αγάπη παντού!  :D[/justify]

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Μηχανικά mods - Είναι ασφαλή; Τι πρέπει να προσέχουμε
« Απάντηση #47 στις: Μαρτίου 02, 2018, 13:17 »
Σήμερα το βράδυ θα μιλήσουμε κυρίως για μηχανικά mods, κανόνες ασφαλείας, επίλυση προβλημάτων, στησιματάκια για μηχανικά κτλ.
Καμία απορία ή ερώτηση δεν θα μείνει αναπάντητη και στο chat θα είμαστε αρκετοί έμπειροι χρήστες για να βοηθήσουμε όπου χρειαστεί.
Καμία ερώτηση δεν είναι ντροπή...



Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Μηχανικά mods - Είναι ασφαλή; Τι πρέπει να προσέχουμε
« Απάντηση #48 στις: Μαρτίου 02, 2018, 13:49 »
Συμφωνώ κι επαυξάνω.  :thumpup:

Και επειδή και ο κύριος Χάλαρης, αλλά και το ακριβώς αποπάνω σεμνό παληκάρι, είναι δύο άνθρωποι που το κατέχουν πολύ γερά το άθλημα, θα σύστηνα κι εγώ με τη σειρά μου να μην τη χάσετε την εκπομπή αν ενδιαφέρεστε σοβαρά για τα μηχανικά παντός τύπου.  ;)  Σχολείο.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - Είναι ασφαλή; Τι πρέπει να προσέχουμε
« Απάντηση #49 στις: Μαρτίου 02, 2018, 14:01 »
Θα είμαστε εκεί φυσικά! (δεν έχει και survivor απόψε ).. :))

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - Είναι ασφαλή; Τι πρέπει να προσέχουμε
« Απάντηση #50 στις: Μαρτίου 02, 2018, 14:41 »
Ναι αλλά έχει DWTS και μια νεαρά που θα αφρισει έτσι και αράξω μπροστά στο YouTube μέχρι αργά :/

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Μηχανικά mods - Είναι ασφαλή; Τι πρέπει να προσέχουμε
« Απάντηση #51 στις: Μαρτίου 02, 2018, 15:29 »
Συμφωνώ κι επαυξάνω.  :thumpup:

Και επειδή και ο κύριος Χάλαρης, αλλά και το ακριβώς αποπάνω σεμνό παληκάρι, είναι δύο άνθρωποι που το κατέχουν πολύ γερά το άθλημα, θα σύστηνα κι εγώ με τη σειρά μου να μην τη χάσετε την εκπομπή αν ενδιαφέρεστε σοβαρά για τα μηχανικά παντός τύπου.  ;)  Σχολείο.
εγώ δυστυχώς έχω κανονίσει κοπάνα σήμερα  :laugh1: Να μου δώσει την ύλη όποιος μπορεί...

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Μηχανικά mods - Είναι ασφαλή; Τι πρέπει να προσέχουμε
« Απάντηση #52 στις: Μαρτίου 02, 2018, 19:01 »
Ναι αλλά έχει DWTS και μια νεαρά που θα αφρισει έτσι και αράξω μπροστά στο YouTube μέχρι αργά :/
Πες μου οτι αυτό το DWTS είναι το dancing with the stars...  :wall: :laugh1:
H κονσέρβα της εκπομπής θα ανέβει όπως όλα τα live Σάββατο πρωί στο κανάλι του Bill

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Μηχανικά mods - Είναι ασφαλή; Τι πρέπει να προσέχουμε
« Απάντηση #53 στις: Μαρτίου 03, 2018, 00:19 »
[justify]Δεν βλέπω κι εγώ χρηστικότητα σε καθημερινή ατμιστική εξάντληση, επιθυμώ πλέον να θαυμάζω ένα μηχανικό ως ατμιστικό κόσμημα και βέβαια η χρήση του σχεδόν αποκλειστικά εντός σπιτιού όταν θέλω να δω τα καλύτερά μου κολλήματα, άντε, και σε ξεχωριστές ατμιστικές απολαύσεις, κάπου. Αυτά. Αγάπη παντού!  :D[/justify]
δεν σε αφήνουν να κυκλοφορήσεις με μηχανικό ε? :)

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Μηχανικά mods - Είναι ασφαλή; Τι πρέπει να προσέχουμε
« Απάντηση #54 στις: Μαρτίου 03, 2018, 01:00 »
[member=12562]thenetpoet[/member]. Και χωρίς μηχανικό δεν μ’ αφήνουν, μέχρι και τον προαυλισμό μας έκοψαν.

Σημ. Α, καλησπέρα και σε σένα.  ;D


Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - Είναι ασφαλή; Τι πρέπει να προσέχουμε
« Απάντηση #55 στις: Μαρτίου 03, 2018, 19:48 »
Πες μου οτι αυτό το DWTS είναι το dancing with the stars...  :wall: :laugh1:
H κονσέρβα της εκπομπής θα ανέβει όπως όλα τα live Σάββατο πρωί στο κανάλι του Bill
Αυτό είναι αλλά όπως εννοούσα επέλεξα την έξοδο :)

Απ: Μηχανικά mods - Είναι ασφαλή; Τι πρέπει να προσέχουμε
« Απάντηση #56 στις: Μαΐου 03, 2018, 16:29 »
Να τους κάψεις δεν είναι πιθανό. Πιθανότερο είναι να καείς εσύ αν δεν προσέξεις τι ατμο βάζεις και αν και πόσο εξέχει ο πόλος του.
Subohm δεν βάζουμε για κανένα λόγο πάνω του, αν δεν βεβαιωθούμε πρώτα πως ο πόλος του δεν κινείται και είναι αρκετά έξω και εκεί θα παραμείνει.

Αποσυνδεδεμένος nickstam

  • **
  • 233
  • Φύλο: Άντρας
  • Μην καθυστερείτε άλλο . . αναβάλλετε ΤΩΡΑ !
Απ: Μηχανικά mods - Είναι ασφαλή; Τι πρέπει να προσέχουμε
« Απάντηση #57 στις: Μαΐου 28, 2018, 00:23 »


Σημερινό βίντεο του Mooch. Πρώτο επεισόδιο από σειρά βίντεο σχετικά με ελέγχους σε μηχανικά.

Αποσυνδεδεμένος haros

  • ***
  • 521
  • Κατα τον Δαιμονα εαυτου.
Απ: Μηχανικά mods - Είναι ασφαλή; Τι πρέπει να προσέχουμε
« Απάντηση #58 στις: Μαΐου 28, 2018, 02:49 »
 Οταν γινει το επομενο σοβαρο δυστυχημα, (γιατι "σκετα" ατυχηματα γινονται καθημερινα, μερικα καταληγουν στο yοutube, τα περισσοτερα οχι,) θα αρχισουν παλι οι κουβεντες για τα "μυαλα που πρεπει να υπαρχουν στο κεφαλι", για το οτι "και τα οπλα με κακη χρηση σκοτωνουν" κλπ κλπ. και τους "ηλιθιους" χρηστες που βγαζουν κακο ονομα στο ατμισμα.
Το γεγονος οτι πουλιουνται στο εμποριο ελευθερα και στον οποιοδηποτε συσκευες χωρις καμια ασφαλεια που ειναι ατυχηματα που περιμενουν να συμβουν, οχι μονο απο αγνοια, αλλα και απο αφηρημαδα η την κακια στιγμη, δεν μας αφορα γιατι εμεις ειμαστε σουπερ προσεκτικοι και δεν εχουμε να φοβηθουμε τιποτα.
Αρκει το επομενο θυμα να μην ειναι Ελληνας και πιτσιρικας γιατι μερικοι εδω μεσα θα καταπιουν την γλωσσα τους για την συνηγορια που κανουν στα μηχανικα. (ξενος δεν πειραζει να ειναι, ειναι μακρια, τον λες πιο ευκολα "ηλιθιο" και ξεμπερδευεις.).
Και καποιοι "δημοσια ατμιστικα προσωπα" που κανουν στα βιντεακια πλακα με αφορμη την ειδηση για τον φρικτο θανατο ενος ανθρωπου "μην παιρνετε απο αυτα, αυτα σκανε", θα ψαχνουν λαγουμι να κρυφτουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 28, 2018, 02:57 από haros »

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Μηχανικά mods - Είναι ασφαλή; Τι πρέπει να προσέχουμε
« Απάντηση #59 στις: Μαΐου 28, 2018, 04:03 »
To τριπτυχο αγνοιας/quick learning/εμεις καποτε φτιαξαμε τον Παρθενωνα του Ελληνα ειναι αχαστο [member=19518]haros[/member]

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 134 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20558 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281028 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207866 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65522 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173971 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312602 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13857 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124702 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix