vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

60 επισκέπτες, 7 χρήστες
camber, bloodlessz, infernity, manoslykos, chkontog, grag, lagoudakis

Twitter

Yaeliq E-liquids

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yaeliq E-liquids
« Απάντηση #45 στις: Οκτωβρίου 18, 2014, 12:28 »
Παλαιότερα είχε επιλογή boost (έντασης αρώματος) +1, +2, +3...
μετά το κατήργησε και ανακοίνωσε οτι τα περισσότερα υγρά πλέον τα βγάζει με το παλιό +3 έντασης αρώματος και αυτό ηταν απόφαση από στατιστική που έκανε σε 9.000 παραγγελίες για το πως προτιμούσαν οι περισσότεροι ατμιστές το κάθε υγρό.
Εμένα σε όσα έχω δοκιμάσει η ένταση αρώματος είναι ικανοποιητική χωρίς να είναι μπουχτιστική σε μακροχρόνια χρήση.. αλλά αυτό πάντοτε είναι υποκειμενικό.
Επειδή παίρνω 15mg νικοτίνη και στον dripper μου είναι βαρύ, αραιώνω μερικά 20μελα μπουκαλάκια για τον dripper με μηδενική νικοτίνη και το ρίχνω στα 9mg.
12ml-15mg & 8ml-0mg.
Το άρωμα εξακολουθεί να είναι ικανοποιητικό.



"Taste is so subjective that its hard to give an answer that will be perfect to everyone.
Most of the standard flavor levels are now at +3. We changed all of our recipes based on data research that was done over a long period of time.
We took data from approximately 9000 different orders. We changed the recipes based on returning customers and repeat orders.
For example, if 10 people of our data study bought cheesecake 1 time at +2 and never came back to that juice, and 5 people ordered it at +3 and did came back more times to that juice, we used the +3 as standard for that flavor. This was not a quick decision by Team Yaeliq. It has taken a lot of time and research to find out how you, our customers enjoy Yaeliq juice the most."
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 18, 2014, 12:35 από tasfot »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Yaeliq E-liquids
« Απάντηση #46 στις: Οκτωβρίου 18, 2014, 12:49 »
Ευχαριστώ. Kαι πάλι όμως βλέπω ότι δίνει τη δυνατότητα booster
Τι σημαίνει αυτό; Οτι το πάει στο 4;  :D
Βλέπω ακόμη ότι έχει και σημάνσεις για τις γεύσεις που μπορεί να καταστρέψουν πολυκαρβονικά τανκ. Σωστός!!!

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yaeliq E-liquids
« Απάντηση #47 στις: Οκτωβρίου 18, 2014, 13:00 »
Γι αυτούς που προτιμούν βαριά αρώματα ως booster δίνει πλέον με επιπλέον 3$ ενα μπουκαλάκι των 10ml με το βασικό άρωμα από το υγρό που διαλέγουμε.
Και το επισημαίνει οτι είναι το βασικό άρωμα διότι το τελικό υγρό έχει και άλλες προσμίξεις μέσα για το τελικό αποτέλεσμα.
Πράγμα που σημαίνει οτι δεν μπορεί κανείς με το booster μπουκαλάκι και δική του βάση να φτιάξει το υγρό ακριβώς όπως είναι έτοιμο.

Στην κατηγορία "On The Side" μπορούμε να βρούμε και να προμηθευτούμε μπουκαλάκια των 10ml με έξτρα: γλυκαντικό, μέντα, ξινό και μενθόλη.
Επίσης πολύ ωραία και εξυπηρετικά καπάκια με μύτη για τα μπουκάλια των 100ml.

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yaeliq E-liquids
« Απάντηση #48 στις: Οκτωβρίου 18, 2014, 13:10 »
Για εργαστηριακές αναλύσεις μήπως εχει κάποιος  ρωτήσει?

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: Yaeliq E-liquids
« Απάντηση #49 στις: Οκτωβρίου 18, 2014, 13:18 »
 
 Έχω μιλήσει αρκετές φορές με τον Yizhaq για αυτά τα θέματα , ο ίδιος επιβεβαιώνει ότι τα υγρά του είναι diacetyl and  acetyl free , άλλα για αναλύσεις σε χαρτί μου έχει πει ότι είναι στο πρόγραμμα να γίνουν στο εγγύς μέλλον.
 
 

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Yaeliq E-liquids
« Απάντηση #50 στις: Οκτωβρίου 18, 2014, 20:42 »
Eπειδή ατμίζεις μηδενική, που η σκέτη βάση είναι τζάμπα.
Γι΄αυτούς που ατμίζουν με νικοτίνη και μάλιστα κοντά στα 10μιτζι, μάλλον βγαίνει πολύ πολύ κοντά στο κόστος του DIY.
Aν βέβαια σε προβληματίζει το κόστος, μπορείς πάντα να τα παραγγείλεις με το booster που έχει ελάχιστη επιβάρυνση και μετά να κάνεις μια τεράστια αραίωση με μηδενική.
........
........
Έχω γίνει φλώρος και στον ατμό και στην τσέπη χαχαχα. Ειδικά αν αναλογιστείς ότι η vg του συνδέσμου μου πάει €3.5 το λίτρο, δεν νομίζω να βρω πότε έτοιμο που να πλησιάζει σε κόστος το diy μου. Κρίμα που τα ετοιμα με μηδενική δεν είναι πιο φτηνά από αυτα που έχουν νικοτίνη. Πάντως τα συγκεκριμένα υγρά από τιμή είναι σούπερ. Μακάρι να ήταν όλα σε τέτοια τιμή.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 19, 2014, 11:04 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος neofitos

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yaeliq E-liquids
« Απάντηση #51 στις: Οκτωβρίου 19, 2014, 08:49 »
δηλαδή αν πάρεις 2 Χ 10$ +10$ μεταφορικά = 30$ δηλαδή 25€ για 200ml είναι πολλά;;  :hmmm:
εγώ τουλάχιστον δεν έχω βρει καλύτερη προσφορά από 12.5€ τα 100ml.
Είναι τιμή σχεδόν DIY.. και αν δοκιμάσεις τις γεύσεις του θα καταλάβεις οτι δεν τα φτιάχνεις εύκολα μόνος σου αυτά τα υγρά.


το μονο εύκολο είναι να φτιάχνεις υγρά  ///  τι είναι δύσκολο να περιμένεις να ωριμάσουν ??? η να τα φτιάξεις (όλοι η κατασκευαστές σε δίνουν analogies/// το δύσκολο τις υπόθεσις πουί είναι ????????




αλλα η τιμή είναι σε πολύ λογικά πλαίσια και κατευθείαν μίου ήρθανε στο μυαλό η δικη μας κατασκευαστές  υγρών που πουλάνε τα 10ml  7 euro και κάνουμε μια σύγκριση  7 euro τα 10ml  η δικη μας και φυσικά τα λαμόγια η ξένοι ktlp ktlp που μας λένε εδώ η δικη μας μαγαζάτορες κατασκευαστές ktlp πουλάνε 10 euro τα 100 aaaaaaaaa μας χαλάνε την πιάτσα θα ξυπνήσουν τα θύματα

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: Yaeliq E-liquids
« Απάντηση #52 στις: Οκτωβρίου 19, 2014, 09:08 »
Κανένας κατασκευαστης υγρων δεν λεει πουθενά και σε κανεναν ολα τα αρωματα που χρησιμοποιεί για να φτιαξει ενα ετοιμο υγρο  :nope:

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yaeliq E-liquids
« Απάντηση #53 στις: Οκτωβρίου 19, 2014, 09:09 »
Η γνωστη ιστορια.
Τα υγρα αυτα ειναι χαρακτηριστικη περιπτωση πόσο κοροιδα μάς θεωρουν.
 

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Yaeliq E-liquids
« Απάντηση #54 στις: Οκτωβρίου 19, 2014, 10:59 »
από τη στιγμή που καποιοι πουλάνε €18-20 τα 30ml και καποιοι τα αγοράζουν ανελλιπώς, φταίνε αυτοί που τα πουλάνε?

Αποσυνδεδεμένος elenitaaaaa

  • **
  • 167
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Yaeliq E-liquids
« Απάντηση #55 στις: Οκτωβρίου 19, 2014, 11:52 »
εμένα προσωπικά αν μια εταιρία πουλουσε τα υγρα της όσο κανουν diy θα με παραξενευε.  Μια σοβαρή εταιρία έχει υψηλά κόστη. Εγκαταστάσεων, μηχανημάτων,έρευνας,και φυσικα εργατικά.Για να κρατηθεί η ποιότητα καλή, δε γίνεται η τιμη να είναι ιδια με το να πάρω τα υλικα και να τα κάνω σπίτι μου.  Συμφωνω κ εγω ότι σε ορισμένες εταιρίες ετοιμων υγρών αναπλήρωσης, οι τιμές ειναι τραβηγμενες απ τα μαλλιά. όμως μην περιμενουμε να εχουν ιδια τιμή με τα diy..γιατι τότε σημαίνει ότι εκοψαν από κάπου... κ σιγουρα δε θα ειναι το περιθωριο κερδους τους!

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Yaeliq E-liquids
« Απάντηση #56 στις: Οκτωβρίου 19, 2014, 12:04 »
Είμαστε οφφτοπικ αλλά εγώ που ως ιδιώτης αγοράζω υλικά για παρασκευή υγρών, βλέπω μεγάλα περιθώρια. Δεν αντιλέγω οτι μια εταιρεία έχει και άλλα κόστη, αλλά μερικοί προσπαθούν να τα πάρουν μαζεμένα και όχι από την ποσότητα.

Αποσυνδεδεμένος bykostas

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yaeliq E-liquids
« Απάντηση #57 στις: Οκτωβρίου 19, 2014, 13:58 »
Ειμαι ετοιμος να παραγγειλω αλλα θα προτιμησω δειγματα γιατι αν το υγρο δεν σου αρεσει ειναι μεγαλη η ποσοτητα των 100 μλ να την καταναλωσεις με το ζορι. Θα παραγγειλω 5-6 καπνικα των 11 μλ και αν μου αρεσουν θα παραγγειλω 100 μελα.

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yaeliq E-liquids
« Απάντηση #58 στις: Οκτωβρίου 19, 2014, 14:11 »
Με ποιά επιλογή διαλέγεις δείγματα..??

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yaeliq E-liquids
« Απάντηση #59 στις: Οκτωβρίου 19, 2014, 14:20 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 255 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21114 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282045 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208050 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66495 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175001 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313260 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14685 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125067 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93760 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix