vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

56 επισκέπτες, 5 χρήστες
tapantari, manoslykos, white varadero, Milarepa, tsiv

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #990 στις: Μαρτίου 13, 2012, 10:53 »
Είναι λογικό από τη στιγμή που στον ιδιο ατμό έβαζες συνεχώς αλλες γευσεις να μην μπορουσες να καταλάβεις τί ήταν τί κάθε φορά.
Για αυτή τη δουλειά θα έπρεπε να δοκιμασεις τα υγρά με διαφορετικους ατμοποιητες καθε φορά και μάλιστα καινουργιους, κάτι που όπως ειναι λογικο κανενα καταστημα δεν το κανει γιατι ειναι κόστος, κόπος και χρόνος.
Εγώ θα σου προτεινα να πάρεις για αρχή ένα δύο μπουκαλάκια με διαφορετικη γευση αλλά με ίδια νικοτίνη και να πειραματιστεις μονος σου....
Μην περιμενεις να σου δωσουν να δοκιμασεις 10 διαφορετικα αρωματα σε 10 διαφορετικους ατμοποιητες....
Μόνο κοιτα αυτα που θα διαλεξεις να ειναι οσο το δυνατόν πιό κοντά στο γουστο σου δηλαδή καπνικές ή γλυκές γευσεις...ελπίζω να βοήθησα....

Σ'ευχαριστω φιλε μου...! Αυτο θα κανω μαλλον, θα παρω ενα πακετακι δοκιμης που δινει καποιο καταστημα με 5 διαφορετικες γευσεις να δοκιμασω και να δω. Προς το παρων μου εδωσε ενας γνωστος ενα μπουκαλακι με καπνιστικο αρωμα (και γλυκο ταυτοχρονα) με βαση PG (αν και θα προτιμουσα τα φυτικα απο κανα-δυο κουβεντες που εχω κανει) και ειναι και χωρις καθολου νικοτινη. Ισως χρειαζομουν το 9αρι, αν θυμαμαι σωστα.  :tongue_smilie:  Ειναι πολυ ελαφρυ γενικα, αλλα εχει πολυ λιγη ποσοτητα ακομα οποτε οκ.

Μεταξυ PG και VG θεωρειται κ εσεις οτι ειναι καλυτερο ενα υγρο μονο με VG λογω φυτικων στοιχειων που περιεχει?

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Επισης, δεν ξερω γιατι αλλα δεν μπορω να στειλω pm... Ακομα, μαλλον...

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #991 στις: Μαρτίου 13, 2012, 15:15 »
Κοίτα, η pg γενικά ευθυνεται για το ''χτυπημα'' στο λαιμό, αυτό δηλαδή που δινει στον ατμιστη την ψευδαισθηση ότι κανει κανονικο τσιγαρο.
Πολλοι συμφορουμίτες μεταξυ των οποιων και εγώ δεν την αντεχουν την pg είται γιατι εχουν καποια δυσανεξια ειται πονόλαιμο κλπ.
Εμένα νοιωθω να καιγονται τα σωθικά μου ειδικά αν η pg ειναι σε υψηλά επίπεδα.
Από την άλλη η vg ειναι αυτη που ευθυνεται για την ποσοτητα ατμου που βλέπεις να βγαινει.Μόνη της όμως δεν αναδυκνειει την σωστή γευση των αρωματων....τουλάχιστον ετσι λένε όσοι δοκιμασαν και τις  δυο περιπτωσεις.
Εγώ θα σου προτεινα κατι αναμεσα δηλαδή 50-50 έτσι ώστε να μην χασεις από το χτυπημα της pg αλλά και το ντουμάνι της vg.
Tο μόνο που εχεις να κάνεις ειναι πειράματα και δοκιμες ετσι ωστε μετά από καιρό να δεις τι θελεις.Απλά μην περιμενεις μεσα σε μία ή δυο εβδομαδες να κατασταλάξεις.Εγώ με 4 μήνες ατμισμα και ακόμα ψαχνομαι και με ατμοποιητες και με γευσεις ... :yes:

Αποσυνδεδεμένος CHARMANIS13S

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #992 στις: Μαρτίου 13, 2012, 19:16 »
Καλησπερα σε ολους σας!!!Ειμαι καινουργιο μελος στο φορουμ !και νεος ατμιστης μολις 2 μηνες που ξεκινησα !!οπως καταλαβαινετε εχω πολλες ερωτησεις,αποριες και χρειαζομε τα φωτα σας.
Ξεκινησα με μια μπαταρια GIANT 900mah εβαλα επανω ενα dct 6ml .επειδη ατμιζω ομως πολυ σχεδον 6μλ ημερησιως.εχω μεγαλη καταναλωση της μπαταριας.η ερωτηση μου ειναι αν υπαρχει κατι καλυτερο σε μπαταρια.. η μηπως υπαρχει καποιος ατμποιητης με μεγαλη χωριτηκοτητα ομως σε ml .ωστε να με καλυπτει μια που ειμαι βαρυς ατμιστης.
Σας ευχαριστω για τις πολυτιμες πληροφοριες.Α!!  και για να ενημερωση σας ημουνα ΚΑΠΝΙΣΤΗΣ για 35 χρονια μονο Αφιλτρα  70 ΤΣΙΓΑΡΑ ημερισιως και καπνο DRUM BLUE
 OI συμβουλες σας θα μου ειναι χρησιμες και πολυτιμες και ηδη ειμαι ΦΑΝΑΤΙΚΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ !!

Αποσυνδεδεμένος kostas.

  • **
  • 139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #993 στις: Μαρτίου 13, 2012, 20:52 »
Καλησπέρα σε όλους.
Είμαι ο Κώστας από Αθήνα και αύριο πάω για αγορά ego-t.....
σύντομα θα έχετε νέα μου...
καλό βράδυ σε όλους

Αποσυνδεδεμένος AIOLOS65

  • **
  • 275
  • Φύλο: Άντρας
  • CARPE-DIEM
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #994 στις: Μαρτίου 13, 2012, 20:55 »
Με το καλό Κώστα.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος CHARMANIS13S

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #995 στις: Μαρτίου 13, 2012, 21:03 »
Με το καλο Κωστα και σε σενα δεν εισαι μονος ..Μαζι θα βλεπουμε καθε μερα βελτιωση σε ολα τα αθληματα πρωινα και νυχτερινα :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος kostas.

  • **
  • 139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #996 στις: Μαρτίου 13, 2012, 21:08 »
Με το καλο Κωστα και σε σενα δεν εισαι μονος ..Μαζι θα βλεπουμε καθε μερα βελτιωση σε ολα τα αθληματα πρωινα και νυχτερινα :laugh1: :laugh1:

ωραίος !!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος George X

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #997 στις: Μαρτίου 13, 2012, 21:14 »
@CHARMANIS13S :
Το καλυτερο που μπορεις να εχεις για αυτονομια, (απο μπαταριες του εμποριου) ειναι μια 1100mAh μπαταρια, που αναλογα σε τι θα πεσεις, δεν θα εχεις και θεαματικα μεγαλητερη αυτονομια απο την 900mAh που εχεις.
Τετοιες εχουν οι περισσοτερες εταιριες.
Αλλη λυση ειναι μια μπαταριοθηκη οπου θα αλλαζεις τις εσωτερικες μπαταριες της. Υπαρχουν πολλες και απο παιδια που τις φτιαχνουν και γραφουν εδω στο φορουμ. Με αυτη την λυση μπορεις να εχεις πολλες μπαταριες και με περισσοτερα mAh απο αυτες του εμποριου. Αυτη η λυση ομως θα σου στοιχησει περισσοτερα χρηματα απο την πρωτη, γιατι φανταζομαι οτι δεν εχεις και τον εξοπλισμο που χρειαζεται (μπαταριες, φορτιστη).

Αποσυνδεδεμένος CHARMANIS13S

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #998 στις: Μαρτίου 13, 2012, 21:25 »
γεια σου george x ...Σευχαριστω αλλα δεν ξερω και πολλα πραγματα απο αυτα .απο που μπορω να αγορασω μπαταριοθηκη και μπαταριες .ξερεις κανα μαγαζι πως θα το βρω ..ειμαι νεος εδω μεσα στο φορουμ..κατατοπισε με  λιγο παρακαλω!!! :wall: :wall:αχρηστος ειμαι απο αυτα τα πραματα.

Αποσυνδεδεμένος George X

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #999 στις: Μαρτίου 13, 2012, 21:45 »
Φιλε μου, ειναι δυσκολο να σου προτεινω κατι συγκεκριμενο.
Ειναι τοσα πολλα αλλωστε και ειναι και θεμα γουστου!
Κανε μια αρχη απο εδω http://e-kapnisma.gr/index.php/board,11.0.html και ισως μετα απο πολυ διαβασμα καταληξεις καπου.
Το παραπανω αφορα παιδια moders του εδω φορουμ.
Τωρα για μαγαζια.... παλι ειναι τοσα πολλα και τοσες οι συσκευες, εδω και εξωτερικο, που τι να σου προτεινω....
Ξερω οτι δεν βοηθαω και πολυ, αλλα και μονος σου θα δεις τοσα πολλα που θα με καταλαβεις που δεν σου προτεινω κατι συγκεκριμενο!
Ποοοολυ διαβασμα λεμε!!!!

Αποσυνδεδεμένος CHARMANIS13S

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1000 στις: Μαρτίου 13, 2012, 21:51 »
ευχαριστω george x .διαβαζω συνεχεια αλλα ειναι τοσα πολλα ..το παλευουμε ομως!!!

Αποσυνδεδεμένος achilleas

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
  • Honesty is the best policy.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1001 στις: Μαρτίου 13, 2012, 21:58 »
ευχαριστω george x .διαβαζω συνεχεια αλλα ειναι τοσα πολλα ..το παλευουμε ομως!!!

για να παρεις μια ιδεα αρχικα απο μπαταριοθηκη VV
http://www.ecig.gr/ανταλλακτικά-αξεσουάρ/μπαταρίες/144-μπαταρία-hatch-2800mah-variable-voltage-μαύρο.html
(παντως θελει πολυ ψαξιμο να βρεις αυτο που πραγματικα θα σε καλυψει) ;)

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1002 στις: Μαρτίου 13, 2012, 22:01 »
ευχαριστω george x .διαβαζω συνεχεια αλλα ειναι τοσα πολλα ..το παλευουμε ομως!!!
Καλώς ήρθες σε ένα νέο κόσμο. Αυτό που θα σου πρότεινα να ψάξεις δεν είναι κάτι που να έχει μεγάλη χωρητικότητα σε υγρό αλλά καλύτερη απόδοση τζούρας.  :yes:
Οπότε ίσως να μην επικεντρώσεις το ενδιαφέρον σου σε κάτι τεράστιο ώστε να χωράει πολλά ml όπως είναι προϊόντα με βαρελάκι που λέμε αλλά σε κάτι πιο χαλαρό , τουλάχιστον για αρχή αλλά με καλό χτύπημα στο λαιμό.
Σαν νέος είχα την τύχη να έχω ένα συνδυασμό μπαταρίας και cartomizer και ακόμα και σήμερα που είμαι πλέον δυνατός χρήστης (5ml ημερησίως τουλάχιστον) είναι μπαταρία αυτόματη και cartomizer mini and more. πχ (nobacco)
Για να μην θεωρηθεί διαφήμιση , μπορείς να πάρεις ego-T style μπαταρία και να βάλεις επάνω ένα ego-c system πχ (zerobacco)
ή ίσως καλύτερα έναν ατμοποιητή i-mist που είναι κομπλέ μπαταρία και ατμοποιητής.
Όλα είναι σχετικά οπότε μην ταλαιπωριέσαι άδικα. Μπες σε ένα κατάστημα και πάρε κάτι που να μην είναι ένα πακέτο τσιγάρα.
Με τον καιρό και τη βοήθεια όλων μας θα αλλάξεις πολλές φορες το επάνω μέρος της μπαταρίας. (ατμοποιητής ή cartomizer) μέχρι που θα φτάσεις στις ιδιοκατασκευές!!
Πιο διαχρονική μπαταρία με μεγαλύτερη γκαμα ατμοποιητών είναι αυτές που έχουν σπέιρωμα 510 και είναι ego type.
Ελπίζω να σε βοήθησα λιγάκι και να μην σε μπέρδεψα περισσότερο φίλε χαρμάνι.
Τέλος ευελπιστώ σε σύντομο χρονικό διάστημα να αλλάξεις και το nickname σου σε atmanis και οχι χαρμάνης : :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος George X

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1003 στις: Μαρτίου 13, 2012, 22:06 »
@CHARMANIS13S :
Σε καταλαβαινω απολυτα!
Μην αγχωνεσαι ομως, θα βρεις κατι να σου αρεσει.
Μεχρι τοτε, καλο θα ηταν να παρεις μια εξτρα μπαταρια, γιατι βαρυς καπνιστης και μια μπαταρια... δεν βγαινει.
Δεν κοστιζουν πολυ, και δεν θα αγχωθεις να βρεις το καταληλο μοντακι για 'σενα.
Θα σου μεινουν κιολας για καβαντζα!

Keep on vaping! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1004 στις: Μαρτίου 13, 2012, 22:07 »
χαρμάνη έχεις π.μ. 8)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 266 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 212 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208098 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66703 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175073 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313384 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14759 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125156 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93810 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix