vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Κριτικη - Παρουσιαση SS A7 / ZEUS ατμοποιητης.

Αποσυνδεδεμένος NasiaT

  • *
  • 21
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Κριτικη - Παρουσιαση SS A7 / ZEUS ατμοποιητης.
« Απάντηση #30 στις: Οκτωβρίου 23, 2012, 19:51 »
σκασιματάκια το υγρό, που οφείλονται ξέρει κανείς?
Πιθανως στις απανωτες τζουρες να στεγνωνει ακαριαια το φυτιλι ? Αν οχι, ας μας πει καποιος που τα ξερει καλυτερα

Αποσυνδεδεμένος dorita

  • *
  • 77
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Κριτικη - Παρουσιαση SS A7 / ZEUS ατμοποιητης.
« Απάντηση #31 στις: Οκτωβρίου 23, 2012, 19:55 »
Εγώ παιδιά έκλεισα την μία από τις δύο τρύπες με οδοντογλυφίδα (δεν φαίνεται καθόλου) και είναι πολύ καλύτερα.

εγώ πάλι με μονοτική ταινία, η οδοντογλυφίδα έφευγε  :))

Αποσυνδεδεμένος NasiaT

  • *
  • 21
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Κριτικη - Παρουσιαση SS A7 / ZEUS ατμοποιητης.
« Απάντηση #32 στις: Οκτωβρίου 23, 2012, 19:56 »
απο την θερμοκρασια μαλλον θα σου λιωσει η μονωτικη ταινια, προσεξε το dorita

Αποσυνδεδεμένος dorita

  • *
  • 77
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Κριτικη - Παρουσιαση SS A7 / ZEUS ατμοποιητης.
« Απάντηση #33 στις: Οκτωβρίου 23, 2012, 20:04 »
προς το παρόν δεν ζεσταίνεται τοσο ώστε να υπάρχει αυτός ο κίνδυνος πάντως θα χω το νου μου, ευχαριστώ NasiaT  ;)

Αποσυνδεδεμένος spaceman

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κριτικη - Παρουσιαση SS A7 / ZEUS ατμοποιητης.
« Απάντηση #34 στις: Οκτωβρίου 23, 2012, 21:13 »
Δεν νομίζω να έχετε πρόβλημα με την μονωτική ταινία. Ακόμη και η κακής ποιότητας αντέχει στις θερμοκρασίες που θα ανεβάσει ο ατμοποιητης σε εκείνο το σημείο.

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: Κριτικη - Παρουσιαση SS A7 / ZEUS ατμοποιητης.
« Απάντηση #35 στις: Οκτωβρίου 29, 2012, 23:14 »
σήμερα πήρα κι εγώ έναν από atmomixanh
Πολύ απλή κατασκευή και ταυτόχρονα πολύ λειτουργική. Ο πόλος που προσαρμόζεται είναι πολύ βολικός, ενώ έχει αρκετό χώρο για μπολικο φιτίλι κάτω από την αντίσταση για να κρατάει στο drip

Δεν δοκίμασα καν την κινέζικη αντίσταση, έφτιαξα μία δικιά μου με τη μία, αλλά η γεύση από τη πρώτη τζούρα ήταν αηδία σκέτη, σαν να κατάπινα καλάι καμένο. Στην αρχή ψάρωσα και άρχισα να ψαχνω για τις κολλήσεις. τον έκανα βίδες (πολύ εύκολα λύνεται και δένεται) και τελικά βρέθηκε ο ένοχος .. τα πλαστικά του έχουν απίστευτη μπόχα
Βράσιμο με γάλα και ο άτμο σώθηκε

Του βάζω μέχρι 4-5 σταγόνες, παραπάνω επειδή έχει την τροφοδοσία στο κέντρο δε μπόρεσα να του δώσω γιατί μπουρμπουλιάζει και περνάει το υγρό στη μπαταριοθηκη. Μόνο αν τον γυρίσω σε γωνία 45ο μπορώ να του δώσω μέχρι 10 σταγόνες.

Γενικά, πολύ ντουμανάτος dripper, από τους καλύτερους κινέζικους σε αυτή την τιμή, δε δίνει και πολύ τις γεύσεις και χτύπημα μέτριο προς καλό
Δε με προβλημάτισε καθόλου η τζούρα του, θεωρώ οτι είναι μια καλή αγορά  :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος vougiouklakis

  • ***
  • 565
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κριτικη - Παρουσιαση SS A7 / ZEUS ατμοποιητης.
« Απάντηση #36 στις: Οκτωβρίου 29, 2012, 23:29 »
Εγω παλι Αrxos τον εχω βολευτει αφανταστα  :yes:
 
Αφου βεβαια τον ελυσα τελειως και του εκανα ''απολυμανση''  ;)

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Κριτικη - Παρουσιαση SS A7 / ZEUS ατμοποιητης.
« Απάντηση #37 στις: Νοεμβρίου 03, 2012, 07:12 »
των αγορασα πριν 1 μηνα περιπου απο το atmistique ειναι πολυ ωραιο εργαλειο με μηδεν διαροες ευκολο στησιμο,και καλα υλικα κατασκευης,και η τιμη του ειναι :thumpup: :thumpup:,παιζει και στο reo μου,ταιριαζει γαντι.


Ωριστε και μια φωτο


Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 03, 2012, 18:38 από WileECoyote »

Αποσυνδεδεμένος spyros_s

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κριτικη - Παρουσιαση SS A7 / ZEUS ατμοποιητης.
« Απάντηση #38 στις: Νοεμβρίου 03, 2012, 07:39 »
Μια βοηθεια παρακαλω , οσοι τον βρασατε  σε γαλα ,
 σε κομμάτια ή ολοκληρο ?
 Τα πλαστικα τα βαζουμε και αυτα ? Αντεχουν?
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Κριτικη - Παρουσιαση SS A7 / ZEUS ατμοποιητης.
« Απάντηση #39 στις: Νοεμβρίου 03, 2012, 07:48 »
Απο η στιγμη που μπορει να λυθει ευκολα κανε τον κοπο να τον λυσεις και βαλε και τα πλαστικα μεσα.
Αφου ζεσταθει το γαλα λιγο, ριξε τα υλικα μεσα και σε χαμηλη φωτια αστα κανα πενταλεπτο χωρις να αρχισει να κοχλασει το γαλα και βρωμισουν ολα.

Επειτα ξεπλενεις με νερο καλα και εισαι ετοιμος.

Θυμισου οτι η μεγαλυτερη βρωμα ερχεται απο τα πλαστικα του.

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Κριτικη - Παρουσιαση SS A7 / ZEUS ατμοποιητης.
« Απάντηση #40 στις: Νοεμβρίου 03, 2012, 11:04 »
Μην ανησυχεις , φευγει γρηγορα  :)

Αποσυνδεδεμένος sarchos59

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια ζωή με τη νικοτίνη παρέα;
Απ: Κριτικη - Παρουσιαση SS A7 / ZEUS ατμοποιητης.
« Απάντηση #41 στις: Νοεμβρίου 13, 2012, 19:09 »
  Ο δικός μου, από atmomixani.gr, έχει ενιαίο κάτω τμήμα, το τμήμα με το σπείρωμα βιδώματος και την υποδοχή της αντίστασης είναι ενσωματωμένο (ένα πράγμα) με τον κάτω κύλινδρο . Xρειάζονται και τα δυο ονόματα: ο χρήστης Ωμέγα περιγράφει τον zeus από atmistique (ας μας το επιβεβαιώσει ότι τον προμηθεύτηκε από εκεί), εγώ θα σας πω δυο πράγματα επί πλέον για τον SS A7 από atmomixani.gr. Ας μείνουν στο ίδιο θέμα αφού δε φαίνεται να έχουν καμιά άλλη διαφορά μεταξύ τους. Πάντως σήμερα που έψαξα στη σελίδα του atmistique δε βρήκα το zeus… Πιστεύω πως ο SS A7 είναι ποιο διασφαλισμένος από διαρροές και φθορές από τη χρήση, δεν έχει πουθενά λαστιχάκι στεγανοποίησης ο SS A7, ούτε πλαστικά μέρη. Δε βλέπω σε τι θα χρησιμεύει η παραπάνω τμηματοποίηση του zeus.
 Επί του προκειμένου:
-Ο πόλος που ρυθμίζεται πράγματι καθ΄ύψος βιδώνει πολύ εύκολα ερήμην μας , χωρίς παρέμβαση δικιά μας, ίσως στο βίδωμα στη μπαταρία. Μπαίνει μέσα λοιπόν και ψάχνεσαι. Την πάτησα, νόμιζα πως ήταν προβληματικό κομμάτι, προσέξτε το. Εμένα θέλει συχνά ξεβίδωμα για να ξανάρθει έξω. 
- Εγώ βρήκα πολύ εύκολο το να βάλω τη φυτιλοαντίσταση στις τρύπες.
- Έντονη και καθαρή η γεύση στο δικό μου. Οι άλλοι με κεραμικό που χρησιμοποιώ δε δίνουν εντονότερη.
-Σηκώνει άνετα τις 20 σταγόνες με φυτίλι θηλιά προς τα πάνω πολύ μεγάλο, 5-6 εκατοστά σύνολο, άρα 2,5-3 έτσι που είναι διπλό στη θηλιά, βγαίνει έξω κατά τι και το σπρώχνω μέσα όταν τοποθετώ το επιστόμιο. Από κάτω μπαίνει απλά το άλλο τμήμα της αντίστασης μερικά χιλιοστά. Έβαλα δυάρι φυτίλι (τύλιγμα σύρματος σε 2+2=4φ , 0,17 σύρμα, μου βγήκε 2,4 η αντίσταση). Δεν ασχολήθηκα να στριμώξω μονό φυτίλι στη βάση γύρω από τις βίδες, όπως είχε από τη «μαμά» του. Απλά ανεβάζει το υγρό κι από εκεί το φυτίλι, κατεβαίνει επί πλέον υγρό κι από τη θηλιά. Αν κάνει κανένας κι αυτό ίσως σηκώνει παραπάνω από 20 σταγόνες ( τις επί πλέον όμως στο πλάι, στα τοιχώματα όχι στη θηλιά, εμένα με 25 η θηλιά μπούκωνε την αντίσταση)
-Τη τζούρα τη ρυθμίζω όταν τον δουλεύω με μπαταρία ego με το κολάρο που βιδώνει στη μπαταρία για να κρύψει το κενό ( Δεν ξέρω πώς το λένε αυτό. Χρειάζεται γιατί έχει σπείρωμα που βιδώνει στο εσωτερικό της μπαταρίας κι όχι στο εξωτερικό της, «αρσενικό» έχει και βιδώνει στο «θηλυκό» της μπαταρίας. Την έκανα σκ…. την ορολογία , ελπίζω βγάζετε άκρη τι λέω, νομίζω 510 κι όχι ego. Αυτό θα βιδώσει και στο Lava αλλά δε θα ξαναξεβιδώσει, θα δυσκολευτεί κανείς να το βγάλει, θα χωθεί στο εσωτερικό της). Όσο το ξεβιδώνω στην μπαταρία μειώνεται το κενό με τον ατμοποιητή και σφίγγει η τζούρα. Γενικά έχει πολύ αεράτη τζούρα και κάποιες φορές τη θέλω σφιχτότερη .
-Δε στεγνώνει σε απανωτές τζούρες όταν του έχεις χώσει τόσο πολλές σταγόνες.
-Η μπόχα που αναφέρεται από κάποιους εδώ ήταν απίστευτη και στο δικό μου, παρά το ότι δεν έχει πλαστικά μέρη και πέταξα αμέσως τη μαμίσια φυτιλοαντίσταση. Το φυτίλι και το σύρμα που έβαλα τα έκαψα πριν, έτσι κάνω σε όλες τις αντιστάσεις που αλλάζω σε όλους τους ατμο, φυτιλίλα δεν έχουν μετά.
Από πού προερχόταν; Άγνωστο. Καθαρός φαινόταν μέσα. Επαλείφθηκε πάντως με ό,τι είχε στην κουζίνα η γυναίκα: ξύδι, λεμόνι, γάλα, σόδα, καφέ αν δεν έφευγε θα του έβαζα …πιπέρι. Τελικά δεν έφυγε εξ ολοκλήρου με αυτά αλλά με τη χρήση (σύντομα).
  Αυτά για την ώρα… Εύχομαι καλούς, πλούσιους και γευστικούς ατμούς σε όλους…Ευτυχείτε.
Υ.Γ. Αν έλυσε κάποιος τον SS A7 σε τόσα κομμάτια όσα και τον zeus στις εικόνες του Ωμεγα, στην αρχή του θέματος ας το πει εδώ, θα μιλάμε τότε για ένα και μόνο με δυο ονόματα, άλλο όνομα ανά κατάστημα, εγώ δεν είδα να γίνεται.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 13, 2012, 19:53 από sarchos59 »

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: Κριτικη - Παρουσιαση SS A7 / ZEUS ατμοποιητης.
« Απάντηση #42 στις: Νοεμβρίου 13, 2012, 21:42 »
Η μπόχα που αναφέρεται από κάποιους εδώ ήταν απίστευτη και στο δικό μου, παρά το ότι δεν έχει πλαστικά μέρη και πέταξα αμέσως τη μαμίσια φυτιλοαντίσταση. Το φυτίλι και το σύρμα που έβαλα τα έκαψα πριν, έτσι κάνω σε όλες τις αντιστάσεις που αλλάζω σε όλους τους ατμο, φυτιλίλα δεν έχουν μετά.
Τον δικό μου τον έχω πάει από atmomixani.gr και έχει αυτούς τους 2 πλαστικούς πάτους από κάτω. Είναι αυτός που φωτογράφισε ο Ωμέγα
Αυτά ευθύνονται για τη μπόχα, μάλιστα αν τον λύσεις και φέρεις τα πλαστικά στο ρουθούνι σου σε πιάνουν από τους 10 πόντους  :)) :))
Θέλει βράσιμο όλος (ή να τον αφήσεις σε οινόπνευμα όλο το βράδυ λυμένο) γιατί μέχρι να έρθει ο ατμο από τον κινέζο στα χέρια μας, έχει ποτίσει και τα μέταλλα  :))

sarchos59, λύσε τον και θα σου λυθεί κάθε απορία, μην τον φοβάσαι, βιδωτά είναι όλα, καλό είναι να τον μάθεις και θα δεις οτι θα τον στήνεις καλύτερα  ;)

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Κριτικη - Παρουσιαση SS A7 / ZEUS ατμοποιητης.
« Απάντηση #43 στις: Νοεμβρίου 13, 2012, 23:25 »
Φιλε @sarchos ,

Ειμαι πολυ προσεκτικος στις παρουσιασεις μου. Αναφερω στο πρωτο νημα απο που το εχω παρει (atmomixani). Οποτε αν προσπαθησεις να τον λυσεις σωστα, θα δεις οτι ειναι ακριβως οπως τα γραφω.

Ευχαριστω. ;)

Αποσυνδεδεμένος sarchos59

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια ζωή με τη νικοτίνη παρέα;
Απ: Κριτικη - Παρουσιαση SS A7 / ZEUS ατμοποιητης.
« Απάντηση #44 στις: Νοεμβρίου 14, 2012, 09:59 »
Ευχαριστώ παιδιά. Άρα μιλάμε για ένα και μόνο ατμοποιητή. Γι αυτό ζήτησα να μας το πει αν κάποιος τον έλυσε. Σε όλα μου φαινόταν ίδιοι. Τώρα κατάλαβα γιατί.  Γιατί ΕΙΝΑΙ ίδιοι και των τριών μας.  :eyesplash:

Ωμεγα:  Τώρα μου το κάνεις σαφές. Στην πρώτη σου δημοσίευση, δε νομίζω ότι το αποσαφηνίζεις. (ή εγώ δεν το έπιασα, ακόμα και τώρα που το ξαναδιάβασα). Αναφέρεις ποιοι τον έχουν αλλά όχι από πού τον πήρες εσύ. Δεν έχει σημασία βέβαια αφού επιβεβαιώθηκε πως είναι ο ίδιος και στα δυο καταστήματα (στο ένα τον διαθέτουν πια).
arxos : Τώρα που ξεβρώμισε δε τον πειράζω. Χρειάζεται μεγάλη δύναμη την οποία προφανώς δεν έχω. Λάθος εντύπωση είχα για τα μπράτσα μου. :wall: Δε τον ζόρισα βέβαια ιδιαίτερα αλλά δε βλέπω και το λόγο να το κάνω τώρα και να τον λύσω, αφού μου πάει καλά. Και τώρα που τον κρατώ πάντως στα χέρια μου φαίνεται φιξ και σα να θέλει πένσα για να ξεβιδώσει. Απ΄ότι φαίνεται λοιπόν δε θα έχει διαρροές από εκεί. Ο πόλος και τα βιδάκια ναι, ξεδιδώνουν. τα αφήνω ήσυχα κι αυτά. Ο πόλος μάλιστα, με το αυτόβουλο βίδωμά του, έχει αρχίσει να μου τη σπάει: όταν ξεβιδώνω τον ατμοποιητή, θέλει μετά ξεδίδωμα και ο πόλος για να πιάσει στο επόμενο βίδωμα. Παλαβό μου φαίνεται: όταν τον βιδώνω στη μπαταρία προφανώς βιδώνει κι αυτός πιο μέσα. Εφάπτεται με τον πόλο της μπαταρία τότε και μετά που τον ξεβιδώνω από την μπαταρία μπαίνει πιο μέσα; Το αντίθετο είναι το αναμενόμενο. Κάνω λάθος;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 330 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 251 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21716 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283131 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209020 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67602 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175800 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14973 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125954 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94870 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4855 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix