vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

396 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, camber

Twitter

Skyfall RDA by e-smokeguru

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Skyfall RDA by e-smokeguru
« Απάντηση #120 στις: Ιουλίου 21, 2018, 13:31 »
[justify]Συμφωνώ ξανά, και με τους δυο σας. Ακόμα δεν βρίσκω ιδανική την όλη διαδικασία διάθεσης. Προσωπικά πάντα, να θυμίσω τα δικά μου, δεν ήμουν σε λίστες fb, δεν “απέτυχα” ώστε να ξαναπροσπαθήσω, και ασφαλώς, δεν είμαι φιλαράκι κανενός. Επικοινώνησα εδώ και πάρα πολύ καιρό και δήλωσα πως αυτός είμαι και αυτό θέλω. Πήρα θετική απάντηση και κατόπιν ακολούθησε και επόμενη επικοινωνία. Ακόμα και σήμερα που μιλάμε, δεν γνωρίζω το παραμικρό για το τι λένε σε fb ομάδες διότι δεν έχω fb. [/justify]

[[member=16872]mfk[/member], δεν γράφω με ειρωνική διάθεση, όμως πρέπει να είμαστε και σωστοί στα όσα λέμε κάθε φορά. Πολύ καλά έκανες και διόρθωσες όσα διόρθωσες, αυτό είναι κάτι που πάντα μας τιμά]. 


Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Skyfall RDA by e-smokeguru
« Απάντηση #121 στις: Ιουλίου 21, 2018, 13:39 »
Δηλαδή εσένα Joe σε ξαναπηρε τηλέφωνο ο Βασίλης για να πάρεις τον Skyfall?

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Skyfall RDA by e-smokeguru
« Απάντηση #122 στις: Ιουλίου 21, 2018, 13:43 »
[justify]Όχι, πήρα εγώ. Μην το συνεχίσουμε όμως γιατί θα φτάσουμε σε σημείο: άρα μου είπαν ψέματα, άρα με γέλασαν και δεν απάντησαν. / στη δική μου περίπτωση; επικοινώνησα ξανά και ξανά, δεν με έβαλε κανένας, δεν μου λείπει ο συγκεκριμένος επισκευάσιμος, απλώς δεν μου αρέσει κι εμένα το περίμενε. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Skyfall RDA by e-smokeguru
« Απάντηση #123 στις: Ιουλίου 21, 2018, 13:46 »
Καλά τα πράγματα είναι απλά.
Αν σου πουν ότι θα σε πάρουν τηλέφωνο να πάρεις με την 2η λίστα και δεν σε πάρουν τότε σου είπαν ψέματα.
Επίσης για άλλη μια φορά κλασικά πέφτει σπρωξιμο προς το εξωτερικό γιατί σου λέει αυτοί εδώ θα βολευτουν στο μέλλον...

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Skyfall RDA by e-smokeguru
« Απάντηση #124 στις: Ιουλίου 21, 2018, 13:52 »
[justify]Βρε συ Γιώργο, όταν είναι να παραλάβω τότε δέχομαι τηλεφώνημα. Η 2η λίστα που λέτε παραπάνω, εγώ δεν τη γνωρίζω καν. Αν τώρα δεν πάρουν ποτέ ή πάρουν μετά από χίλια κύματα, ε, στρίβεις καπελάκι και γεια σας. Εγώ μαζί σου. Το "δήθεν" στο άτμισμα είναι με όλων μας τις ουρίτσες, κακά τα ψέματα, παρ' όλα αυτά, κάποια πράγματα είτε τα δέχεσαι είτε όχι. Κι εμένα με ενοχλούν πάρα πολλά, μπορώ να στα πω. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyfall RDA by e-smokeguru
« Απάντηση #125 στις: Ιουλίου 21, 2018, 14:09 »
Πάει και η 2η λίστα (160 κομμάτια)

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyfall RDA by e-smokeguru
« Απάντηση #126 στις: Ιουλίου 21, 2018, 14:25 »
...εφτυχως προλαβα κ πηρα 5-6. 8)

Αποσυνδεδεμένος knstn

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyfall RDA by e-smokeguru
« Απάντηση #127 στις: Ιουλίου 21, 2018, 14:42 »
Να τα βγάλεις σε δημοπρασία στου Σόθμπυ, να μη χρειαστεί να ξαναδουλέψεις για κανά 6μηνο :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyfall RDA by e-smokeguru
« Απάντηση #128 στις: Ιουλίου 21, 2018, 14:51 »
...ωραια ιdεα.  :idiot1:

Απ: Skyfall RDA by e-smokeguru
« Απάντηση #129 στις: Ιουλίου 21, 2018, 18:19 »
Να σας πω την αλήθεια στην πρώτη λίστα το προσπάθησα.Μαλιστα ομολογώ ότι στενοχωρηθηκα λίγο που δεν τα κατάφερα.Στη σημερινή λίστα παρ’ ότι γνώριζα τι ακριβώς θα χρειαζόταν να συμπληρώσω,έχοντας μάλιστα τον τρόπο να το κάνω με μεγάλη ταχύτητα ώστε να αυξήσω τις πιθανότητες δεν ασχολήθηκα.Και αυτό όχι γιατί δεν είμαι σιγουρος ότι πρόκειται για έναν εξαιρετικό RDA,αλλά γιατί εν τω μεταξύ κάνοντας πολλές αλλες δοκιμές  έχω συνειδητοποιήσει  τι θέλω στο ατμισμα και τι όχι.Παρακολουθωντας στο γκρουπ του ESG στο fb αλλά και εδώ όσους τον έχουν ή τον δοκίμασαν,έχω καταλάβει ότι είναι ενας ατμοποιητης που θέλει τον αέρα του,τα πιο σύνθετα  σύρματα και τα κάμποσα watt προκειμένου να αξίζει τα χρήματα που θα δαπανησεις.Το αντίθετο ακριβώς από το δικό μου στυλ.Να τον παρω για να ατμιζω ΝΕΤ και σκληροπυρηνικά καπνικα με απλά σύρματα στα 12-13-14 watt;Υπάρχουν άλλοι καλύτεροι.Να τον παρω για τις λίγες στιγμές που κάνω καμία κρέμα και κανένα φρούτο;Αξιοπρεπώς γίνεται αυτό κι από αυτούς που έχω.Νομιζω ότι τελικά όταν φθάνεις στο σημείο να αγοράζεις αυτό που σου ταιριάζει και όχι αυτό που σε εντυπωσιάζει έχεις ενηλικιωθεί ατμιστικα.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Skyfall RDA by e-smokeguru
« Απάντηση #130 στις: Ιουλίου 21, 2018, 19:22 »
Να κόψουν άραγε πωλήσεις οι skyfall styled & να παίξει ζημιά; Η πιθανότατα θα ανεβάσουν την αξία του στην ατμιστική Wall Street; 

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyfall RDA by e-smokeguru
« Απάντηση #131 στις: Ιουλίου 21, 2018, 20:34 »
Κανένας κλώνος δεν κόβει πωλήσεις από κανένα γνήσιο, το αντίθετο συμβαίνει πάντα, νόμος της αγοράς.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Skyfall RDA by e-smokeguru
« Απάντηση #132 στις: Ιουλίου 21, 2018, 20:50 »
Ρητορικό το ερώτημα, Γιώργη. (οκ & ολίγον τι σκωπτικό). ::)

Αποσυνδεδεμένος freeman35

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyfall RDA by e-smokeguru
« Απάντηση #133 στις: Ιουλίου 22, 2018, 05:53 »
[font=.SF UI Text][font=.SFUIText]Να παραθέσω κι γω την άποψη μου και το ατμιστικο μου προφίλ γιατί η άποψη μου δεν θα είναι και πολύ δημοφιλής. Είμαι του mtl και παρότι πήρα όλα τα airdisks κυρίως τον πήρα για mtl. Το γευστικό μου προφίλ είναι σκέτα καπνικα χωρίς καμία επίγευση [/font][/font][/color]

[font=.SF UI Text][font=.SFUIText]Οι δοκιμές μου έγιναν με 28ga kanthal αρχικά σε 2,5 πυρήνα με 4 σπείρες στα 0,9 ohm και σε 3,5 πυρήνα με 5 σπείρες στα 1,4ohm. Έκανα 3 δοκιμες πάνω στο κάθε στήσιμο σε διαφορετικες μερες. Τον δοκίμασα με το Kentucky από la tabacheria . Σύγκρινα την γεύση με το berserker rda που είχα κάνει τα ίδια στησίματα και η γεύση του skyfall με απογοήτευσε. Αναφέρομαι μόνο για το mtl airdisk και δεν αναφέρομαι στο ποσό σφιχτό ή όχι ήταν αλλά αναφέρομαι μόνο στην γεύση. Το machining και η ποιότητα κατασκευής είναι εκπληκτικά, η βίδες πιάνουν πολύ καλά το σύρμα , τα λάστιχα έχουν ακριβώς την πίεση που χρειάζεται και γενικά όλα είναι από άποψη κατασκευής απίστευτα. Ωστόσο από γεύση με αυτα τα στησίματα στο mtl το skyfall δεν μου έδωσε αυτό που μου δίνει ο berserker rda . Τα αρώματα και οι επιγεύσεις από το Kentucky της la tabacheria το skyfall ή δεν μου τα έδινε καθόλου ή ήταν υποτονικά. Το συγκεκριμένο υγρό με το ίδιο στήσιμο το έχω δοκιμάσει πολλές φορές  και στον hussar rta με το mtl στο nano tank και ο hussar μου δίνει μια τελείως διαφορετική γεύση , κάπως πιο γλυκιά αλλά έντονη παρόλα αυτά. Το skyfall αντιθέτως δεν μου έδωσε τίποτα πλούσια.Την γεύση με τα αλλά airdisk δεν την δοκίμασα αλλά το mtl  με καθαρά καπνική γεύση δεν μου άρεσε.[/font][/font][/color]


[font=.SF UI Text][font=.SFUIText]Τα αναφέρω αυτά με ακρίβεια για να υπάρχουν και σαν διαφορετική αποψη πάνω στον συγκεκριμένο ατμόποιητη. Που σε όλα τα αλλά του στοιχεία τον βρίσκω εκπληκτικό.[/font][/font][/color]

[font=.SF UI Text][font=.SFUIText]Χαιρετισμούς από Καναδα[/font][/font][/color]
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 22, 2018, 06:02 από freeman35 »

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyfall RDA by e-smokeguru
« Απάντηση #134 στις: Ιουλίου 22, 2018, 13:22 »
Ενα mtl στήσιμο με 0.35 σύρμα σε πυρήνα 3.2μμ.....  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63330 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3760 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1020 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172602 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277938 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15484 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14136 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9492 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43693 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 468 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36430 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560749 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem