vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

518 επισκέπτες, 5 χρήστες
bloodlessz, dkostas, Tazz, manoslykos, Jorge

Twitter

Zenith tank by Innokin

Αποσυνδεδεμένος mathimatikos1966

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #525 στις: Ιουλίου 14, 2018, 22:39 »
Ιάκωβε δεν είναι μόνο το μέγεθος (δλδ οι διαστάσεις των 2 μοντέλων είναι διαφορετικές ? )
Αν κάποιος ατμίζει μόνο 2 ml την ημέρα άντε να πω πάρε τον δίμελο , αλλά οι περισσότεροι απο εμάς με πάνω από
4,5,6,7 ,    ...........

Γι ' αυτό άλλωστε παράτησα των Nautilo 2
Τέλος πάντων περί ορέξεως ........

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #526 στις: Ιουλίου 14, 2018, 23:12 »
Η αλήθεια είναι πως τα 2ml είναι άχρηστα κι εκνευριστικά.
Και μόλις ατμίσεις ΕΝΑ ml , θα θέλεις πάλι γέμισμα!
Όπως σωστά λέτε , όλοι μας ατμίζουμε από 3 ml και πάνω.
Ο 4ml είναι ό,τι καλύτερο έχει βγει και , προσωπικά , δεν βλέπω
κανέναν μα κανέναν λόγο να πάει κάποιος στα 2 ml!
Θυμηθείτε τι τραβήξαμε με τον καινούργιο Ναυτίλο και θα καταλάβετε.

Περιμένουμε εντυπώσεις απ' την plexus. Πάντως , απ' το βίντεο του φίλου Γιώργου , εντυπωσιάστηκα.

Αποσυνδεδεμένος ako

  • ***
  • 831
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #527 στις: Ιουλίου 14, 2018, 23:30 »
Για να γίνω κατανοητός, ανάμεσα στους δύο κι εγώ τον 4μελο θα έπαιρνα. Όμως επαναλαμβάνω, αν κάποιος είναι ψείρας και παίζει ρόλο η διαφορά μισού πόντου στο ύψος ανάμεσα στους δυο ατμοποιητές, αδιαφορώντας για την χωρητικότητα, τότε ίσως προτιμήσει τον 2μελο. Αυτά....

Αποσυνδεδεμένος dimnti

  • *
  • 39
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #528 στις: Ιουλίου 16, 2018, 14:15 »
Καλησπέρα και από εμένα.
Είχα Ναύτιλο Χ για πάνω από ένα χρόνο, όπου κατρακύλησα κάποια στιγμή στο κ.τ και είπα να του δώσω μια ευκαιρία ξανά. Δεν είχα γεύση, δεν με ικανοποιούσε. 
Βρήκα το Ναυτιλο μίνι από φίλο για λιγες, φοβερή γεύση και ικανοποητικο ντουμάνι αλλα εψαχνα με τον καφέ και μετά το φαγητό κ.τ .
Τον έδωσα πίσω, είπα για όλα τα υπόλοιπα οφέλη να αγοράσω κάποιον και μετά από λίγη μελέτη, αγόρασα δημερα έναν 4ML ( υποθέτω, δε νομίζω να είναι 2 ).
Έβαλα την αντισταση 1.6 που είχε στο κουτί, αγόρασα μερικές ακόμα και ξεκίνησα να ατμιζω το υγρό που έφτιαχνα παλαιότερα, το Λαμδα φιντελ. Γεύση δεν εχει όσο περιμενα, θα συνεχίσω όμως λίγο ακόμα.
Πανευκολη γέμισμα, πότισα λίγο τις τρύπες και αφού τον γέμισα, επαιξα στα 10w και τώρα είμαι στα 12. Σε λίγο θέλει πάλι γέμισμα, όμως αναρωτιέμαι αν εκανα εγώ κάποια γκαφα και δεν λειτουργεί όπως θα έπρεπε.
Σε pico μπηκε, με extender.

Αποσυνδεδεμένος haros

  • ***
  • 521
  • Κατα τον Δαιμονα εαυτου.
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #529 στις: Ιουλίου 16, 2018, 14:36 »
Τα watt που τον δουλευεις ειναι σωστα για τις αντιστασεις που χρησιμοποιεις.
Εργοστασιακος ατμοποιητης ειναι, δεν υπαρχει κατι αλλο που να μπορεις να κανεις λαθος. (οπως πχ με τους επισκευασιμους).
Δοκιμασε καποιο αλλο υγρο, γιατι τα γουστα αλλαζουν και ολοι μας οταν ξαναπιανουμε υγρα που ατμιζαμε παλαιοτερα, πολλες φορες δεν τα γουσταρουμε πλεον.

Κατα τα αλλα "μαγικος" εργοστασιακος ατμοποιητης δεν υπαρχει, ολοι οι γνωστοι ειναι σε ενα επιπεδο γευσης με πολυ μικρες διαφορες, οχι ικανες για να αφησει κανεις το ατμισμα και να ξαναπιασει το τσιγαρο.
 Δοκιμασε αλλα υγρα.
 Θελει και μια αποφαση ομως, αλλιως θα ψαχνεσαι συνεχως να ξαναγυριζεις στο κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος dimnti

  • *
  • 39
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #530 στις: Ιουλίου 16, 2018, 16:22 »
Την έχω πάρει την απόφαση βρε.
Όταν γεμίζει, θέλει τίναγμα? Βγάζει κάποιες σταγόνες 

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #531 στις: Ιουλίου 16, 2018, 16:46 »
Όχι. Ατμίζεις κατευθείαν. Κλείνεις , σκουπισματάκι στην τρύπα αναπλήρησης και τέλος.
Ούτε μπορμπουλήθρες θα σου κάνει , ούτε τίποτα!
Ξεκίνα από λίγο χαμηλότερα watt απ' όσα λέει η αντίσταση κι ανέβαινε.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #532 στις: Ιουλίου 16, 2018, 18:00 »

[member=21316]dimnti[/member]

Ίσως ένας απ' τους λόγους που δεν παίρνεις πολύ σπουδαία γεύση να είναι και το ότι ατμίζεις μόνο ένα υγρό και ο ουρανίσκος σου το συνηθίζει. Δοκίμασε και μερικά υγρά ακόμα και κάνε εναλλαγές. Ιδανικά, βάλε ένα άλλο υγρό που σ' αρέσει σε έναν άλλον ατμοποιητή και άλλαζε γεύσεις μέσα στην ημέρα. Δεν λέω να γίνεις γραφική σαν κι εμένα που έχω στημένους με διαφορετικά υγρά 10 με 12 ατμοποιητές αλλά ένα υγρό ίσον κανένα υγρό ίσον καμελάκι μετά από λίγο καιρό... :yes:


Αποσυνδεδεμένος dimnti

  • *
  • 39
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #533 στις: Ιουλίου 16, 2018, 19:06 »
Ωχ αυτό δεν το σκέφτηκα.
Θα γυριζω με γεμάτη τσάντα και ατμοποιητες σαν πλανωδιο..τσιρκο; Χαχαχαχαχαχα ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #534 στις: Ιουλίου 16, 2018, 19:12 »
Είτε θα μπορούσες να αλλάζεις γεύση κάθε μέρα όπως κάνω εγώ (βέβαια και εγώ γραφικός αλλά δεν τους έχω ετοιμοπόλεμους και τους 8 μόνο 4)

Αποσυνδεδεμένος mathimatikos1966

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #535 στις: Ιουλίου 16, 2018, 19:55 »
Δοκίμασε και την 0.8  , μάλλον (για τα δικά μου γούστα ) έχει ένα κλίκ καλύτερη γεύση

Αποσυνδεδεμένος tzavardin

  • ***
  • 545
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #536 στις: Ιουλίου 16, 2018, 20:17 »
Ωχ αυτό δεν το σκέφτηκα.
Θα γυριζω με γεμάτη τσάντα και ατμοποιητες σαν πλανωδιο..τσιρκο; Χαχαχαχαχαχα ;D ;D



γ@#ώ τα τραγούδια... Πέρα από την πλάκα, μετά από λίγο, ειδικά μετά το πρώτο ατύχημα που μακάρι να μην πάθεις (τζαμάκι καπούτ πχ), θα δεις ότι μοντάκι και ατμοποιητής καβάτζα, μπορεί να σε σώσει. Βέβαια, μπορεί όντως να ξεφύγεις, όπως πολλοί από μας εδώ μέσα, και να κουβαλάς ένα μίνι ατμομάγαζο. Δεν εγγυώμαι τίποτα.  :))

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #537 στις: Ιουλίου 16, 2018, 20:27 »
Σοβαρότατες διαφωνίες με τον χαρακτηρισμό "μίνι ατμομάγαζο". Αρκετοί έχουμε αρκετά πράγματα για να ανοίξουμε αξιολογότατο και σούπερ ενημερωμένο ατμομάγαζο  :))

Αποσυνδεδεμένος ΤΖΙΒΑΣ35

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #538 στις: Ιουλίου 16, 2018, 21:11 »
Καλησπερα και απο μενα ενα χαρουμενο κατοχο εδω και μια εβδομαδα με zenith θα συμφωνησω με καποια παιδια απο παραπανω οταν ξεκινας ειτε πρωτη ειτε δευτερη ειτε τριτη φορα για να κοψεις το κ.τ καλο ειναι να εχεις ειτε αγοραστα ειτε δικα σου πανω απο 3 υγρα για να κανεις αλλαγες. Το προσεξα και εγω πριν εναμιση χρονο που εκοψα το κ.τ. και εγινα ενας χαρουμενος ατμιστης οτι στην αρχη που ειχα παρει διστακτικα μονο ενα υγρο και ειχα κρατησει και ενα σακουλακι καπνο για πειρασμο επιτηδες να δω αν θα αντεξω εμπαινα στο πειρασμο να στριψω ενα κ.τ αν και αντεξα και δεν το εκανα τελικα. Το ξεχασα τελειως μετα το 1ο μηνα που πηγα και πηρα 5 διαφορετικες γευσεις για να εχω να εναλασσω μεσα στη βδομαδα. Απο τοτε βρηκα τη χαρα μου και το ξεχασα τελειως το κ.τ και το καπνο δεν τον χρειαζομουν ουτε καν για πειρασμο και για να μην παει χαμενος τον δωρισα. Τοτε ειχα ξεκινησει με το fumytank mini 3 αξιοπρεπες και καλο δεν λεω. Αλλἀ απο τη προηγουμενη εβδομαδα που πηρα το zenith ενταξει για μενα η διαφορα στη γευση μερα με τη νυχτα κυριολεκτικα νιωθω εντονη γευση και το καραγουσταρω με τον συγκεκριμενο συν το πανευκολο γεμισμα του. Το βλεπω θα πονεσει η τσεπη μου σε υγρα αλλά χαλάλι του τωρα πραγματικα το ευχαριστιεμαι το ατμισμα πολλα επιπεδα παραπανω.Πάντως εγω μεχρι σημερα κοιταω να εχω 5 διαφορετικες γευσεις και να εναλλασω μπουκαλακια που κουβαλαω μαζι μου εξω. Λεφτα για πανω απο εναν ατμοποιητη να εχω δεν διαθετω και το zenith που παρθηκε σαν δευτερος ατμοποιητης αλλά εγινε βασικος πλεον τον πηρα μετα απο πολυ διαβασμα και ψαξιμο. Αν σπασει θα εχει βγει μεχρι τοτε ο 22mm να χωραει και χωρις ψυκτρα στο πικο μου και θα παω να τσιμπησω εκεινο

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #539 στις: Ιουλίου 17, 2018, 12:13 »
Άμα τον έχεις έναν και τον προσέχεις δεν του βάζεις και ένα vape band να προφυλάξεις λίγο καλύτερα το τζαμάκι του

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180559 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8309 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33952 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536161 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59769 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237403 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 580 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15569 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136120 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085297 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35404 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10228 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12