vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

239 επισκέπτες, 9 χρήστες
lagoudakis, Ribot, dkostas, vasim, treloneritis, bloodlessz, maprix, lidbab, manoslykos

Twitter

Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος efyra

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #6885 στις: Ιανουαρίου 30, 2017, 17:20 »

Καλησπέρα…..έχω 2τεμ  LG HG2 3000mah (καφέ) αγορασμένες πριν 1 χρόνο
Και είναι αχρησιμοποίητες .
Μέσα στο 1 χρόνο τις έχω φόρτιση στο 50% 2-3 φορές
Επειδή ήρθε η στιγμή που θα τις βάλω σε δυμπαρο μοντακι Alien 200w
Θέλω να ρωτήσω για σωστό πάντρεμα
1)      να τις βάλω στο mod έτσι όπως είναι ? Η μια δείχνει 3,87v και η άλλη 3,74v
να τις βάλω να αδειάσουν επάνω στο mod και μετά να τις φορτίσω η
2) να τις φορτίσω full και μετά να τις βάλω στο mod ?

Ευχαριστω Γιαννης

Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #6886 στις: Ιανουαρίου 30, 2017, 17:43 »
να τις φορτισεις πρωτα και μετα να τις παντρεψεις...............αντε και εγω κουμπαρος.χαχαχαχαχαχαχα.καλα ατμισματα φιλε μου :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #6887 στις: Ιανουαρίου 30, 2017, 19:41 »
Ιδανικά θα σου πρότεινα πρώτα να τις αποφορτίσεις (σε έναν φορτιστή με αυτή τη δυνατότητα) και μετά να τις φορτίσεις πλήρως.
Αλλιώς αποφόρτιση μέσα στο μοντ.

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #6888 στις: Ιανουαρίου 30, 2017, 20:00 »
Το Alien τις διαχειρίζεται χώρια την κάθε μία, άρα μπορείς να τις βάλεις και όπως είναι.
Εγώ θα τις φόρτιζα και μετά θα τις έβαζα.
Τυγχάνουν λίγο μεγαλύτερης ακρίβειας οι φορτιστές στην φόρτιση, από τα μοντ στην εκφόρτιση.
Αν έγραφε το ίδιο ο e-spy, δεν είμαι σίγουρος τι θα έγραφα.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #6889 στις: Ιανουαρίου 30, 2017, 20:39 »
Θα διέγραφα το προηγούμενο σχόλιο μου (διότι ποιός είμαι εγώ να διαφωνήσω με τον microchip; )
αλλά είμαι συντονιστής και δε λέει  ;D

Το αφήνω και κάνε ότι σε φωτίσει ο μεγάλος γιαραμπής τέκνο μου.

Αποσυνδεδεμένος efyra

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #6890 στις: Ιανουαρίου 30, 2017, 21:56 »
Τελικα με μπερδεψατε περισσοτερο :laugh1:  

microchip
"Εγώ θα τις φόρτιζα και μετά θα τις έβαζα"

Μαλον ετσι θα το κανω ΕΚΤΟΣ και αν καποιος αλλος μου πει κατι αλλο για να ειμαστε 100% ok ..... ;)

Και κατι που ξεχασα.......εαν η 1 μπαταρια φορτιση πρωτη και η 2 θελει ας πουμε αλλη 1 ωρα για να γεμισει......την πρωτη την βγαζω απο το φορτιστη η
της βγαζω μαζι :confused1:

ο φορτιστης ειναι xtar vc2 plus master



Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #6891 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 00:43 »
Αν είσαι εκεί κοντά και θες να κάνεις κάτι βγάλτην.
Αν θες άστην και όλη μέρα.

Όταν τις βάλεις στο Alien, να τις φορτίζεις στο Alien και να τις βγάλεις μετά από πολλούς μήνες, όταν θα έχεις παρατηρήσει ότι έχεις την μισή αυτονομία ή όταν δεν σου κρατάν για όλη μέρα (ότι έρθει πρώτο).
Να βάλεις 2 καινούργιες και να τις ξαναβγάλεις το αυτό.
Έτσι για προσωπική χάρη στο ζητάω.

Εκτός αν κάποιος άλλος θέλει να "παίζεις" με μπαταρίες.

Αποσυνδεδεμένος thanoss24

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #6892 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 08:01 »
Καλημερα. Εχεις αγορασει κανεις απο αυτο το καταστημα γιατι μου φαινονται φθηνες για Ελλαδα? http://www.discountstore.gr

Αποσυνδεδεμένος nikonian

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #6893 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 08:12 »
Ψώνισα στο φυσικό κατάστημα και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Μου φάνηκαν εκπληκτικές οι τιμές του και μου είπε:"Οι μπαταρίες  είναι γνήσιες, γιατί ψωνίζω κατ' ευθείαν από τα εργοστάσια.Δεν πουλάω εγώ φτηνά, οι άλλοι πουλάνε ακριβά" :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος thanoss24

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #6894 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 09:51 »
Μπηκαν ηδη στο καλαθι! Ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #6895 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 14:41 »
Ψώνισα στο φυσικό κατάστημα και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Μου φάνηκαν εκπληκτικές οι τιμές του και μου είπε:"Οι μπαταρίες  είναι γνήσιες, γιατί ψωνίζω κατ' ευθείαν από τα εργοστάσια.Δεν πουλάω εγώ φτηνά, οι άλλοι πουλάνε ακριβά" :thumpup:
Δεν ξέρω αν είναι γνήσιες ή μαϊμού οι μπαταρίες, όμως το ότι ψωνίζει απ' ευθείας από το εργοστάσιο είναι σίγουρα ψέμα.
Κανένας λιανοπωλητής δεν μπορεί να ψωνίσει άμεσα από το εργοστάσιο για 3 λόγους:
1. Χρειάζεσαι συμβόλαιο συνεργασίας με τον κατασκευαστή (δηλαδή να είσαι επίσημος συνεργάτης)
2. Πρέπει η κάθε σου παραγγελία να είναι δεκάδες ή εκατοντάδες χιλιάδες κομμάτια, οπότε στη λιανική δεν είναι δυνατό να τα πουλήσεις ούτε έως τη δευτέρα παρουσία.
3. Κανένας κατασκευαστής μπαταριών λιθίου δεν επιτρέπει την πώληση των μπαταριών του στη λιανική. Τα εργοστάσια δίνουν μπαταρίες μόνο σε μεταποιητές.

Τα μικρότερα καταστήματα που παίρνουν λίγες ποσότητες ψωνίζουν από Ευρώπη, τα μεγαλύτερα από Κίνα.

Αποσυνδεδεμένος nikonian

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #6896 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 15:00 »
Αυτό σημαίνει ότι είναι σε θέση να γνωρίζει αν είναι γνήσιες ή όχι;
Ρωτάω γιατί μου είπε ότι όσοι πουλάνε μαϊμούδες, το γνωρίζουν πολύ καλά. Δεν τους ξεγέλασε κανείς.

Αποσυνδεδεμένος microcens

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #6897 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 15:19 »
Και εγω περασα απο το καταστημα κ πηρα μια efest. Με το scratch test παντως που εβαλα στο σαιτ της efest μου την εβγαλε γνησια

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #6898 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 15:25 »
Αυτό σημαίνει ότι είναι σε θέση να γνωρίζει αν είναι γνήσιες ή όχι;
Ρωτάω γιατί μου είπε ότι όσοι πουλάνε μαϊμούδες, το γνωρίζουν πολύ καλά. Δεν τους ξεγέλασε κανείς.
Από τη στιγμή που ψωνίζεις μέσω τρίτων δεν μπορείς να είσαι σίγουρος ότι οι μπαταρίες που πουλάς είναι γνήσιες.
Αν έχεις χρόνια συνεργασία με τον προμηθευτή σου και δεν σε έχει εξαπατήσει ποτέ τότε οι πιθανότητες είναι οι μπαταρίες να είναι γνήσιες. Αλλά όχι πάντα, την έχει πατήσει ακόμη και η nikon παλιά με μια παρτίδα LG.
Για να είσαι απόλυτα σίγουρος θα πρέπει να έχεις κάποιο καλό αναλυτή μπαταριών και να ελέγχεις την κάθε παρτίδα που φέρνεις.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #6899 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 16:15 »
Έχω παραγγείλει το SX mini G Class και αναμένω. Προσπαθώ να ανακαλύψω αν χρειάζεται να τις παντρέψω τις μπαταρίες ή αν μπορώ να τις έχω και αυτόνομα.
Μάλλον ο microchip που έκανε και παρουσίαση την πλακέτα θα γνωρίζει καλύτερα, φυσικά και όποιος άλλος γνωρίζει ευπρόσδεκτη η απάντηση.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310364 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278727 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12958 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123842 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64048 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206777 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93016 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3930 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1158 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173183 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15614 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14340 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias