vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

278 επισκέπτες, 6 χρήστες
manoslykos, Jorge, dkostas, Lazy Dog, Milarepa, lagoudakis

Twitter

Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #300 στις: Οκτωβρίου 19, 2011, 21:33 »
Σίγουρα ο Αλέξης είναι ο πλέον ειδικός :respect: στο θέμα....αλλά θα επιμείνω πως δοκιμάζοντας AW και κλασσικές Li-ion,μακράν IMR AW και με κρατάνε 1,5μέρα χαλαρά ακόμη και στο GGTS.
Νομίζω,άλλωστε,πως το γεγονός ότι οι περισσότεροι modders προτείνουν IMR,για ιδιοκατασκευές-μπαταριοθήκες-mods,δεν είναι καθόλου τυχαίο.
Γιατί,εκτός απ τη διάρκεια παίζει ρόλο και η ποιότητα.
Παίζει σίγουρα ρόλο και η αντίσταση του ατμοποιητή...αλλά πιστεύω πως στα 1.8-2.0 Ohms μια χαρά μπορεί να κρατήσει η IMR 18650 1600mah 3.7V και μια μέρα ολόκληρη(ίσως και παραπάνω)...Ανάλογα τη χρήση καθώς και ανάλογα τον φορτιστή.
 :) :bye:

(αυτά εμπειρικά και πολύ απλοϊκά δοσμένα...για περισσότερες πληροφορίες cv2et και ξερό ψωμί ;) :)) :thumpup: )

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #301 στις: Οκτωβρίου 19, 2011, 21:36 »
Αλεξ τωρα ειπες σε εμενα να βαλω μια αντισταση παραπανω στον φορτιστη..
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: πως μπαινει?

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #302 στις: Οκτωβρίου 19, 2011, 21:43 »
Βαγγέλη τα ονομαστικα τους mah δείχνουν οτι μπορούν άνετα, αλλά στον ΙΑΤΤΥ μου παρουσιάζονται αστάθειες, αρχικά γιατι έχουν πολύ μεγάλη εκφόρτιση και ξερέ νουν το φυτίλι και κάτω απο τα 3,6 γιατί θέλουν περισσότερη ώρα πάτημα στο κουμπί, οπότε καταλήγω και της αλλάζω ποιο νωρίς.
Εν μέρη φταεί και το γεγογνός οτι την αντίσταση την εχω εκεί για να παίζουν καλά οι ΙΜΡ 18350 και οι κινέζικες 18650, όχι αυτές, θέλουν μεγαλύτερη αντισταση για να παίξουν σωστότερα, αυτος ειναι ο λόγος που μου τελειώνουν γρήγορα σχετικά, βασικα δεν τελειώνουν απλά τις αλλάζω εγώ ποιο γρήγορα.
Δεν ξέρω τι θα κάνουν αλλού, γενικά ειναι πάρα πολύ καλές, δεν θα τις προτιμούσα ομως για μηχανικό μοντ σε αυτή την φάση γιατι δεν μπορώ να τις συνδιάσω με μικρότερες μπαταρίες σωστά, ειναι πολύ επάνω απο εκει που θα έπρεπε να ειναι, εγω τις κραταω για δυνατη εφεδρεια αν δω τα σκούρα με τις κινέζικες και θέλω κάτι ποιο δυνατό.
Μέσα στην βδομάδα που έρχετε θα αλλάξω λίγο για να χρησημοποιώ τις IC, μιας και οι κινέζικες μετά απο 4 μήνες τα ψιλοέφαγαν τα ψωμιά τους, εκεί ίσως μου κάτσει καλύτερα.


Συγχώνευση μηνυμάτων: Οκτωβρίου 19, 2011, 21:46
Αλεξ τωρα ειπες σε εμενα να βαλω μια αντισταση παραπανω στον φορτιστη..
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: πως μπαινει?
Δεν ξέρω!!!
χαχαχαχαχα
Αστόν όπως είναι, το όριο ειναι στα 4,3 καλύτερα θα ήταν αν δεν ξεπερνουσαν τα 4,2 αλλά δεν πειράζει θα σουδώσουν κάποιους λιγότερους κύκλους λειτουργίας, δεν λεεί τίποτα .

Αποσυνδεδεμένος Georgio

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
    • Ο πιο έξυπνος τρόπος για να χρησιμοποιείτε τον υπολογιστή σας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #303 στις: Οκτωβρίου 20, 2011, 16:35 »
καλησπερες!
εγω εδω και μηνες κανω το ego-t LR και ευτυχως σωθηκα απο το θεμα "δυσκολο γεμισμα" "τρεξιματα υγρων" κτλ. που ειχα με το fog.
το θεμα μου και η απορια μου ειναι η εξης:

Επειδη μαλλον εχω εθιστει (δε μπορω να το μεταφρασω αλλιως) οταν οι μπαταριες ειναι στη μεση ή προς το τελειωμα να ξεφορτισουν δε τραβαω καλες τζουρες και ετσι δε νοιωθω τιποτα και λεω μεσα μου "αχ να ειχα ενα τσιγαρο να με καψει"... βεβαια εδω και αρκετους μηνες δεν εχω καπνισει κ.τ.
Ρουφαω τζουρες σχεδον μεχρι να αναβοσβησει η μπαταρια για να καταλαβω κατι.

Υπαρχει μπαταρια που να δινει λιγο παραπανω ρευμα στον ατμο απο 3.3v που δινουν οι κλασσικες???
Ειχα δει μια φορα σε ενα παιδι μια μπαταρια πιο χοντρη καπως αλλα κουμπωνε πανω του ο ατμο του ego-t!! αυτη δινει πιο δυνατο ρευμα????
Περιμενω τη βοηθεια σας...

ευχαριστω ;)

Αποσυνδεδεμένος ELANTRAS

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΛΕΦΤΑ, ΑΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΦΡΑΓΚΟ...
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #304 στις: Οκτωβρίου 28, 2011, 18:19 »
Επειδή άνοιξα μια e-Go και τώρα ψάχνω για μπαταρία μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ 13450 2.4 wh?

Αποσυνδεδεμένος navy

  • ***
  • 530
  • Φύλο: Άντρας
  • PROVARI V2.5+GGTS+ΟΔΥΣΣΕΑΣ-ΙΑΤΤΥ-ΠΗΝΕΛΟΠΗ-SKYLINE
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #305 στις: Οκτωβρίου 28, 2011, 19:05 »
καλησπερες!
εγω εδω και μηνες κανω το ego-t LR και ευτυχως σωθηκα απο το θεμα "δυσκολο γεμισμα" "τρεξιματα υγρων" κτλ. που ειχα με το fog.
το θεμα μου και η απορια μου ειναι η εξης:

Επειδη μαλλον εχω εθιστει (δε μπορω να το μεταφρασω αλλιως) οταν οι μπαταριες ειναι στη μεση ή προς το τελειωμα να ξεφορτισουν δε τραβαω καλες τζουρες και ετσι δε νοιωθω τιποτα και λεω μεσα μου "αχ να ειχα ενα τσιγαρο να με καψει"... βεβαια εδω και αρκετους μηνες δεν εχω καπνισει κ.τ.
Ρουφαω τζουρες σχεδον μεχρι να αναβοσβησει η μπαταρια για να καταλαβω κατι.

Υπαρχει μπαταρια που να δινει λιγο παραπανω ρευμα στον ατμο απο 3.3v που δινουν οι κλασσικες???
Ειχα δει μια φορα σε ενα παιδι μια μπαταρια πιο χοντρη καπως αλλα κουμπωνε πανω του ο ατμο του ego-t!! αυτη δινει πιο δυνατο ρευμα????
Περιμενω τη βοηθεια σας...

ευχαριστω ;)

Ριξε εδω μια ματια!http://www.vapormania.gr/index.php?route=product/product&path=59&product_id=194 :bye:

Αποσυνδεδεμένος Georgio

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
    • Ο πιο έξυπνος τρόπος για να χρησιμοποιείτε τον υπολογιστή σας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #306 στις: Οκτωβρίου 28, 2011, 19:16 »
Εισαι Θεοοοοοος! ευχαριστωωωω  ;D  ;)

και ποιες ειναι οι τρεις τασεις που δινει???

Αποσυνδεδεμένος apoplous

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • DD+ODYSSEUS -dual coil-mini&more-egoT-want-titan
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #307 στις: Οκτωβρίου 28, 2011, 20:32 »
αν θυμάμαι καλά μάλλον δίνει 3.3v-3.7v-4.2v

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #308 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 18:32 »
Ξερει κανεις τις παρακατω μπαταριες αν εχουν σχεση με τον φορτιστη xtar (ποιοτικά λενε οτι εινα καλος)?
Ισχυει το ιδιο για τις μπαταριες?Τις εχει δοκιμασει κανεις?
http://www.ebay.co.uk/itm/10pcs-XTAR-16340-LIR123A-3-6V-Protected-Li-ion-Rechargeable-Battery-/330628098077?pt=UK_ConsumerElectronics_Batteries_SM&hash=item4cfaf8681d

Αποσυνδεδεμένος doumis

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #309 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 23:01 »
Καλησπέρα, :)
Σε πολλά άλλα θέματα υπάρχουν συνοπτικές απαντήσεις.
Γιατί δεν υπάρχει και στις μπαταρίες ,στους φορτιστές, ? :dontknow:
Υπάρχει και δεν το είδα? Υπάρχουν πληροφορίες κάπου συγκεκριμένα?
Σκέφτομαι ποιο mod να πάρω και λέω να παραγγειλω μπαταρίες και φορτιστή από εξωτερικό. Αλλά οι επιλογές πολλές και έχω χαθεί..  :hmmm: :hmmm: :hmmm:
Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια. και συγγνώμη που είμαι offtopic. :D

Αποσυνδεδεμένος xiroxiyo

  • **
  • 366
  • Φύλο: Άντρας
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 28, 2022, 08:07 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #311 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 20:43 »
Φορτίζω δυο 16340 και ενώ στην μια το λαμπάκι του φορτιστή έγινε κόκκινο μόλις έβαλα την μπαταρία στην άλλη είναι κατακίτρινο, Τι θέλει να πει ο ποιητής? Την στέλνω αδιάβαστη?

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #312 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 20:45 »
Oxi Aγγελε θα φορτισει αλλα πιο αργα απο την αλλη ;)
Βγαλτην και ξαναβαλτην :yes:

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #313 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 20:49 »
Μετά από κανά 10λεπτο κοκκίνισε κι΄αυτό  :confused1:  Τι να πω, άγνωσται αι βουλαί των μπαταριών  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #314 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 20:55 »
Oχι των μπαταριων αλλα των φορτιστων.
Αυτο το φαινομενο το συναντουσα συχνα με τον trust 001 αλλα το  ελυσα :idiot1:
Εβαζα τις μπαταριες και μετα τον φορτιστη στην πριζα και δεν μου το ξαναεκανε :yes: :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12827 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123702 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:15
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278522 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63918 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206538 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3904 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173046 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14285 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9645 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos