vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

534 επισκέπτες, 6 χρήστες
giorgos1999, camber, komos, manoslykos, Jorge, th3ofilos

Twitter

UPDATE 1 : Στάλθηκε η Επιστολή μας Προς τον Πρωθυπουργό!

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: UPDATE: Στάλθηκε η Επιστολή μας Προς τον Πρωθυπουργό!
« Απάντηση #150 στις: Ιουνίου 28, 2016, 17:27 »
Να πω και εγώ με την σειρά μου συγχαρητήρια στην ομάδα που σύνταξε και επιμελήθηκε την επιστολή! !!!!! Να κάνω και μια πρόταση. Δεν θα ήταν κακό να υπάρχει μια συνεννόηση με τους διαχειριστές του άλλου φόρουμ ( Greek vapers) ώστε από κοινού να γίνουν όλες οι προσπάθειες. Και με άλλα φόρουμ αν τυχόν υπάρχουν

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: UPDATE: Στάλθηκε η Επιστολή μας Προς τον Πρωθυπουργό!
« Απάντηση #151 στις: Ιουνίου 28, 2016, 18:47 »
Μην σε ανησυχεί φίλε μου, και έχει ήδη ξεκινήσει μια προσπάθεια προσέγγισης. Προσωπικά, είμαι υπέρ της πολυφωνίας και της ύπαρξης πολλών επιλογών έκφρασης. Δεν βλέπουμε εχθρικά κανέναν, εκτός φυσικά από οποιονδήποτε επιχειρεί να υπονομεύσει αυτή την προσπάθεια. Και οποιαδήποτε άλλη προσπάθεια με σκοπό καθαρά το καλό του ατμίσματος. Είναι ευκαιρία να δείξουμε ότι α) κανείς δεν είναι ίδιος με κάποιον άλλο και β) παρά τις διαφορές μας, όταν αφορά το κοινό (μας) καλό, ΜΠΟΡΟΥΜΕ και θα είμαστε ενωμένοι. Το συλλογικό συμφέρον είμαι αισιόδοξος ότι θα υπερισχύσει των προσωπικών απόψεων και πεποιθήσεων.

Αποσυνδεδεμένος satya

  • *
  • 29
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "No mud, no Lotus"
Απ: UPDATE: Στάλθηκε η Επιστολή μας Προς τον Πρωθυπουργό!
« Απάντηση #152 στις: Ιουνίου 29, 2016, 09:20 »
Καλημέρες!!
Παρακαλώ πολύ δείτε στο link της αρχικής σελίδας του παρόντος νήματος με την επιστολή που ανοίγει το προτεινόμενο για επισύναψη pdf, ότι το αρχείο ονομάζεται "leter_to_Greek_pm"

Αν είναι εφικτό, μήπως να αλλαχθεί το leter με letter με δύο τού, για όσους δεν το έχουν στείλει ή δεν το έχουν δει !;! :)  Τώρα την έφτιαξα και το είδα

Ξέρω-ξέρω, ψιλολοϊδια. Αλλά είναι η εικόνα μας.

Και πάλι καλημέρες :D

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: UPDATE: Στάλθηκε η Επιστολή μας Προς τον Πρωθυπουργό!
« Απάντηση #153 στις: Ιουνίου 29, 2016, 11:31 »
@nikosallos
Εδώ σου μιλάω ως BigSur. Αν αποφασίσω μόνος μου πως σου μιλάω σαν δημοσιογράφος ή σαν πρωθυπουργός και θεωρήσω τις απαντήσεις σου μη ταιριαστές, θα ενοχληθείς γιατί δεν συναίνεσες σε τέτοιο παιχνίδι. Ένας δημοσιογράφος δεν θα ήταν "προκλητικός", απλά θα έκανε την δουλειά του σε πλαίσιο που δέχεστε και οι δύο. Ένας συμφορουμίτης δεν έχει λόγο να παραστήσει τίποτα και δεν οφείλει κανείς να ανεχτεί κάτι τέτοιο. Δεν είναι νήμα για να προβάρουμε ρόλους.

Απόλυτα σύμφωνος μπιγκ και έτσι ακριβώς είναι. (πέραν της εκτός πλαισίου ενόχλησης η οποία με αφήνει παντελώς αδιάφορο).
Είπα και νωρίτερα ότι μερικές φορές ψειρίζουμε την μαιμού, ένθεν κι ένθεν.
Οχι απαραίτητα καλό, όχι απαραίτητα και κακό.... Σε φόρουμ είμαστε και όχι σε συνέδριο επιστημονικού οργάνου....
Δεν ζυγίζουν όλες οι απόψεις το ίδιο, αλλά δεν παύουν, λάνθάνουσας προσέγγισης η μή, να διέπονται απο τους νόμους της ελέυθερης έκφρασης.....
...ενίοτε και οι φερόμενες ως "προβοκατόρικες".
Θέση - αντίθεση - σύνθεση
Και φυσικά ότι εκτίθεται δημόσια....επιδέχεται κριτικής, αναμφίβολα.  Μαζί σου σε αυτό μέχρι τέλους.
 :thumpup:
 

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: UPDATE: Στάλθηκε η Επιστολή μας Προς τον Πρωθυπουργό!
« Απάντηση #154 στις: Ιουνίου 29, 2016, 14:45 »
Παρακαλώ πολύ δείτε στο link της αρχικής σελίδας του παρόντος νήματος με την επιστολή που ανοίγει το προτεινόμενο για επισύναψη pdf, ότι το αρχείο ονομάζεται "leter_to_Greek_pm"
Αν είναι εφικτό, μήπως να αλλαχθεί το leter με letter με δύο τού, για όσους δεν το έχουν στείλει ή δεν το έχουν δει !;! :)  Τώρα την έφτιαξα και το είδα

 :thumpup: Διορθώθηκε.

Αποσυνδεδεμένος mattheos

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: UPDATE: Στάλθηκε η Επιστολή μας Προς τον Πρωθυπουργό!
« Απάντηση #155 στις: Ιουνίου 29, 2016, 23:24 »
Εξαιρετική δουλειά. Αν και δεν κρατάω μεγάλο καλάθι για το αποτέλεσμα, σας συγχαίρω για όλες τις προσπάθειες που καταβάλατε και συνεχίζετε να καταβάλετε. Μπράβο παιδιά.
 :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: UPDATE 1 : Στάλθηκε η Επιστολή μας Προς τον Πρωθυπουργό!
« Απάντηση #156 στις: Ιουλίου 04, 2016, 13:22 »
Και όμως, η επιστολή μας απαντήθηκε από το γραφείο του πρωθυπουργού και δίνει ελπίδες να διορθωθούν κάποια πράγματα.
Δείτε το βίντεο παρακάτω:





Αλλά μπορείτε να τη διαβάσετε κι εδώ:

"Κύριοι
Σε συνέχεια της επικοινωνίας μας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η επιστολή σας έχει παραληφθεί και έχει κοινοποιηθεί, τόσο στους ειδικούς συμβούλους κοινωνικής πολιτικής του Πρωθυπουργού, όσο και στο γραφείο του Υπουργού Υγείας, ώστε να λάβουν γνώση των επισημάνσεων, παρατηρήσεων και προτάσεών σας, και να εξετάσουν τις δυνατότητες διορθωτικών παρεμβάσεων.

Σε κάθε περίπτωση θα θέλαμε να σας διαβεβαιώσουμε ότι, τόσο ο Πρωθυπουργός, όσο και η Κυβέρνηση συνολικά, εργάζονται σκληρά, λαμβάνοντας υπόψιν τις παρατηρήσεις και επισημάνσεις των πολιτών, για τη βελτίωση της ποιότητας ζωής των Ελλήνων, αναγνωρίζοντας και κατανοώντας τις δυσμενείς συνθήκες που αντιμετωπίζουν καθημερινά.

Εκ μέρους της Γενικής Γραμματείας του Πρωθυπουργού
Παπαδοπούλου Έλενα
Ειδική Σύμβουλος Γ.Γ. Πρωθυπουργού"

Αποσυνδεδεμένος Antonio_de_la_Svouras

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
  • να θυμηθώ να γράψω κάτι ψαγμένο εδώ
Απ: UPDATE 1 : Στάλθηκε η Επιστολή μας Προς τον Πρωθυπουργό!
« Απάντηση #157 στις: Ιουλίου 04, 2016, 14:12 »
Το ύφος της απάντησης είναι τυπικό στα όρια του copy paste.
Οι άνθρωποι που απαντάνε και εν γένη διαχειρίζονται αυτά τα πράγματα είναι επαγγελματίες του PR.
Είναι πάρα πολύ συγκεκριμένο αυτό που διατυπώνει η απάντηση, τουλάχιστον κατά την δική μου ανάγνωση δεν σηκώνει παρερμηνεία. Άλλο πράγμα να είμαστε αισιόδοξοι και άλλο αιθεροβάμονες. Προσοχή σε αυτό, διότι
θα βρεθούν -εκ των υστέρων- στόκοι να ζητήσουν τα ρέστα διότι "άλλα μας τάξατε".
Έδω βρέθηκαν άνθρωποι να κατηγορήσουν την πρωτοβουλία ως προς τα κίνητρα της. Όχι ως προς την εκτέλεση, τα κίνητρα!

Τέλος πάντων τα παραπάνω τα γράφω με την ελπίδα να βγώ εγώ λάθος και να είναι η πρώτη φορά όπου η κυβέρνηση θα λάβει υπόψη κίνηση πολιτών.
Δεδομένης της μέχρι τώρα εμπειρίας, ελπίζω να γίνεται αντιληπτό γιατί "κρατώ μικρό καλάθι".



Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: UPDATE 1 : Στάλθηκε η Επιστολή μας Προς τον Πρωθυπουργό!
« Απάντηση #158 στις: Ιουλίου 04, 2016, 14:42 »
Όλοι μας κρατάμε μικρό καλάθι. :-\

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: UPDATE 1 : Στάλθηκε η Επιστολή μας Προς τον Πρωθυπουργό!
« Απάντηση #159 στις: Ιουλίου 04, 2016, 16:18 »
Άλλο πράγμα να είμαστε αισιόδοξοι και άλλο αιθεροβάμονες. Προσοχή σε αυτό, διότι
θα βρεθούν -εκ των υστέρων- στόκοι να ζητήσουν τα ρέστα διότι "άλλα μας τάξατε".
Έδω βρέθηκαν άνθρωποι να κατηγορήσουν την πρωτοβουλία ως προς τα κίνητρα της. Όχι ως προς την εκτέλεση, τα κίνητρα!
Δεν εκφράζω παρά μόνο τον εαυτό μου σε αυτό:
Δεδομένης της απίστευτα συγκρατημένης στάσης του Κώστα στο βίντεο -αλλά και όλων των συμμετεχόντων, όταν αναφερόμαστε σε αυτή την προσπάθεια- δεν βλέπω το πού είμαστε αιθεροβάμονες. Από την οπτική μου, πιο ρεαλιστής πεθαίνεις. Ή απλά κάθεσαι σπίτι σου και δεν χάνεις δουλειά ή την ησυχία σου τρέχοντας για όλα αυτά. Οπότε ειλικρινά θα ήθελα μια αποσαφήνιση του ποιά θα ήταν κατά την γνώμη σου μια ρεαλιστική στάση σε σχέση με την στάση αιθεροβάμονα που κάπου (πού;) παρατηρείς. Δεν το γράφω αυτό επιθετικά, απλά με προβληματίζει λίγο καθώς η εξέλιξη αυτή δεν είναι κανένα θαύμα αλλά μάλλον είναι ένα σκαλί παραπάνω από την απάντηση που εγώ περίμενα.

Επίσης, θα έπρεπε να αποκρύψουμε αυτή την εξέλιξη από όλους τους ατμιστές για να μην πουν κάποιοι στόκοι οτιδήποτε; Μήπως θα έπρεπε να την αναφέρουμε σαν κάτι κακό;

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: UPDATE 1 : Στάλθηκε η Επιστολή μας Προς τον Πρωθυπουργό!
« Απάντηση #160 στις: Ιουλίου 04, 2016, 16:29 »
Πολύ θετικό που απάντησε το γραφείο του πρωθυπουργου, και θα αισιοδοξήσω ότι έστω και μια βελτίωση θα την έχουμε στο τέλος, και μακάρι να είναι
η μη εξομοίωση με τους καπνιστες / μη απαγόρευση συζήτησης και διάδοσης του ατμίσματος.
Το (φυσικότατο) συμπέρασμα μου  (το οποίο ισχύει για καθε κυβέρνηση), είναι ότι αν δεν μας δουν σαν δυνητική απώλεια ψήφων λόγω δυσαρέσκειας κανεις δεν ενδιαφέρεται.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: UPDATE 1 : Στάλθηκε η Επιστολή μας Προς τον Πρωθυπουργό!
« Απάντηση #161 στις: Ιουλίου 04, 2016, 16:57 »
Εγώ θα συνιστούσα αν θέλουμε να κερδίσουμε κάτι από το οποίο θα ωφεληθούμε τόσο εμείς όσο και οι επόμενοι ατμιστές να πάμε 
συντονισμένοι και συντεταγμένοι σαν μία γροθιά σε αυτή τη συνέντευξη δίνοντας όσο το δυνατόν βροντερό παρόν τόσο μέσα όσο και 
έξω από την αίθουσα.

Ας δώσουμε στα παιδιά τη δυνατότητα απερίσκεπτα και ήρεμα να προετοιμαστούν και να νοιώθουν  όσο το δυνατόν καλίτερα και 
άνετα  εκείνη τη στιγμή.Ας τους δώσουμε να πιστέψουν ότι είμαστε όλοι μαζί τους και τους στηρίζουμε.

Ας αφήσουμε κατά μέρος αμφισβητήσεις , υπονοούμενα , καρφιά που μόνο κάνουν αυτή τη στιγμή, για την επόμενη της συνέντευξης
όπου θα υπάρχουν και κάποια δεδομένα με τα οποία να συμφωνήσουμε ή να διαφωνίσουμε.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8368 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180708 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34013 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536519 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59845 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237634 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 597 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15823 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136168 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085381 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35448 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10297 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12