vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

211 επισκέπτες, 9 χρήστες
Tem, paiktaras, GeorgeGTS, Doubt, I.P, Harris, Jorge, Buliwyf, JohnDag

Twitter

Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #15 στις: Μαρτίου 06, 2017, 18:17 »
Toν ss προτιμησα και εγω. Με την 1.8 ομ στα 9.5- 10 βατ και ντουμανι και κτυπημα και καλη γευση !
Εξ αλλου τωρα που πεφτει η τιμη εξω μπορει να σκεφτει καποιος και έναν  ακομη σε άλλο χρώμα:)

Αποσυνδεδεμένος Dhmfot

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #16 στις: Μαρτίου 06, 2017, 18:26 »
Το καλυμα στους χρωματιστούς ειναι απο αλουμίνιο, αποτι κατλαβαινω. Ειναι και η βαση από αλουμίνιο? Γιατι αυτή ερχεται σε επαφή με τα υγρά.
 Μου φαινετε περιεργο να εχει δύο διαφορετικές γραμμες παραγωγής για τις βασεις.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #17 στις: Μαρτίου 06, 2017, 18:57 »
Να προσθέσω κάτι μικρό που παρατήρησα μόλις, δεν το είδα σε κανένα review μέχρι τώρα. Το δαχτυλίδι του αέρα μπορεί να αφαιρεθεί από κάτω για καλύτερο καθαρισμό της βάσης, έχετέ το στα υπόψιν. Συγκρατείται από oring κλασσικά. ;)

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #18 στις: Μαρτίου 06, 2017, 19:43 »


Καλορίζικος Makis206

Αποσυνδεδεμένος doctor_pan

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #19 στις: Μαρτίου 06, 2017, 19:46 »
Καλοάτμιστοι για όσους παρέλαβαν και περιμένουμε τις εντυπώσεις σας! 

Αποσυνδεδεμένος apellis

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #20 στις: Μαρτίου 06, 2017, 20:03 »
Καλοάτμιστοι. περιμένουμε εντυπώσεις.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #21 στις: Μαρτίου 06, 2017, 20:27 »
Ευχαριστώ πολύ παιδιά, είμαι σίγουρος ότι λίαν συντόμως θα τον αποκτήσουν πολλοί και θα έχουμε αρκετά μακροχρόνιο νήμα γι'αυτό εδώ το νέο κοσμηματάκι της Aspire.

 Για αρχή έχω όντως να πω δυο πράγματα, λίγες ώρες μαζί του και μπορώ ήδη να μιλήσω για αξιότατο αντικαταστάτη του τόσο αγαπημένου Ναυτίλου. Καμία σχέση με τον Χ δηλαδή που είχε αμφιλεγόμενες κριτικές. Αυτός εδώ είναι Ναυτίλος και φαίνεται από την πρώτη στιγμή! Έχω εκπλαγεί από τη γεύση και την υπέροχη τζούρα της 0.7 κεφαλής, μόλις στο δεύτερο τανκ και στα 16 watts (άσχετα αν η εταιρία προτείνει τα 18 για αρχή ) αποδίδει απίστευτα καλά. Αν εξαιρέσει κανείς μια πολύ ελαφρώς αισθητή "λαστιχίλα" που δίνει το παρόν στη γεύση (και που μάλλον χάνεται εντελώς όσο περνάει η ώρα ) θα έλεγα ότι χρησιμοποιώ έναν αξιολογότατο επισκευάσιμο ατμοποιητή και όχι κάποιον με έτοιμες κεφαλές. Χρησιμοποιώ μόνο επισκευάσιμους όμως οπότε αυτή η ελαφριά λαστιχο-γευση μπορεί να είναι κι απλώς ιδέα μου.
Πολύ ωραίος ο αέρας στο τέρμα ανοιχτό αλλά αποδίδει άψογα και στη μικρότερη τρύπα, στην αεράτη πάντως θα έλεγα να φανταστείτε τον cloud one, ίσως τον unfollow v2.. αν θυμάμαι καλά τον μίνι Τρίτωνα με την 1.2 θα έλεγα ότι ο δεύτερος ήταν πιο σφιχτός απ' ότι τον νέο Ναυτίλο.

Στα συν: ωραία σπειρώματα, πανεύκολο γέμισμα, πανεύκολη ρύθμιση αέρα με τον ατμοποιητή βιδωμένο πάνω στο mod, το drip tip του είναι για βραβείο. Όσοι θυμόμαστε την εποχή που είχαμε την πιπίλα στο στόμα, ε τάλε κουάλε. "Μην μου τη βγάλεις σε δάγκωσα" ένα πράγμα.. :laugh1:
Γεύση απίστευτη, με αφήνει με το στόμα ανοιχτό. Για τον αέρα τα είπα.. α ναι! Παραδόξως (για την aspire ) τα μοντάκια διαβάζουν την 0.7 σωστά και όχι κατά 0.2ohms παραπάνω. Όταν βάλω την 1.8 και τις παλιότερες 1.8 και 1.6 που έχω στο συρτάρι τα ξαναλέμε.
Κατανάλωση με την καινούργια κεφαλή δεν θα έλεγα ότι προβληματίζει, τουλάχιστον στα χαμηλά watts που την δουλεύω μέχρι στιγμής.

Αρνητικά δεν του βρήκα ακόμα, το ότι χρειάζεται να αδειάσει το τανκ για να αντικαταστήσω την κεφαλή προσωπικά δεν με ενοχλεί καθόλου. Μάλλον επειδή έχω άλλους 15 ατμοποιητές να κάθονται στο σταντ.. :D

Σπεύστε κυρίες και κύριοι, εντελώς αβασάνιστα. Ένας στους 10 ίσως με βρίσει (πολύ αμφιβάλλω ), για τους υπόλοιπους 9 θα χαίρομαι πολύ που βοήθησα.! :)

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #22 στις: Μαρτίου 06, 2017, 20:30 »
¨ελα, γουτσου γούτσου, να μας τιμήσεις και με μια επισκοπισούλα όταν θα έχεις ασφαλή συμπεράσματα. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #23 στις: Μαρτίου 06, 2017, 20:34 »
Δεν είμαι καλός σ'αυτά εγώ κύριος, άσε που το κομμάτι ήρθε και θα μείνει για καιρό "στα ψηλά" του φόρουμ, μεγάλη η ευθύνη για μένα λέμε.. :laugh1:


Μα που είναι αυτός ο Joe όταν τον χρειάζεσαι.. :D

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #24 στις: Μαρτίου 06, 2017, 21:20 »
στα ουρανια?
εκει που θα επρεπε να εισουν και εσυ ;)





skyline γαρ

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #25 στις: Μαρτίου 06, 2017, 21:40 »
Άσε με Αντωνέλε μου ( :laugh1: ) γιατί όσο περνάει η ώρα αρχίζω να πιστεύω ότι αυτό εδώ το σκ@τό θα βάλει πολλούς επισκευάσιμους κάτω, δεν τολμώ να πω τίποτα για τόσο "τεράστιους" ατμοποιητές όπως έναν skyline αλλά με τον κλωνο-doggy οι σκέψεις μου είναι αρκετά περίεργες αυτή τη στιγμή. Έχω το Jesus juice της Egoist σε 4 ατμοποιητές τώρα που γράφω, Ναυτίλο 2, doggystyle της sxk αλλά και της smjy, kayfun v5 mini sxk κι αυτός. Δεν θέλω να μιλήσω "επικίνδυνα" ακόμα αλλά ειλικρινά ο Ναυτιλάκος έχει πολύ θράσος μέσα του.. :D

Μακάρι να επιβεβαιωθώ κι από άλλους που θα έχουν τα πράγματα πιο ξεκάθαρα μέσα στο κεφάλι και τον ουρανίσκο τους, έτσι για να μου φύγει ή να μου καρφωθεί για τα καλά στο μυαλό η ιδέα που έχω τώρα.

Χρησιμοποιούσα πολύ τον Ναυτίλο στο παρελθόν, έβλεπα να λένε για τον Kabuki κι απορούσα αν μπορεί να αποδώσει τόσο καλύτερα ένας ατμοποιητής που χρησιμοποιεί την ίδια (ή έστω ίδιας φιλοσοφίας ) κεφαλή με τον Ναυτίλο μου. Kabuki δεν δοκίμασα ακόμα όμως η διαφορά που βρίσκω στον δεύτερο Ναυτίλο από τον πρώτο φαντάζει χαοτική. Να πέτυχαν τόσο τέλεια την νέα κεφαλή; Να έκανε τόση διαφορά το νέο airflow ή η νέα κατασκευή (καμινάδα, τανκ κλπ ); Να είναι απλά ιδέα μου τα παραπάνω απ' τον ενθουσιασμό; Άντε να βρεθεί κι ο επόμενος κάτοχος να μας πει γιατί εγώ εδώ θα τρελαθώ με το πράγμα αυτό.! :D

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #26 στις: Μαρτίου 06, 2017, 21:43 »
ρε τρελε ηρεμησε..placebo εχεις :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #27 στις: Μαρτίου 06, 2017, 22:09 »
Πρέπει να είναι τεράστιο πάντως αφού δεν το έπαθα με άλλους, ίσως όμως απ' τους άλλους περίμενα περισσότερα ενώ από αυτόν εδώ λιγότερα. Ίσως είμαι τρελός για δέσιμο απλά ξέρω'γώ.. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #28 στις: Μαρτίου 06, 2017, 22:12 »
καλα το τελευταιο ισχυει και το ξερεις :laugh1: :laugh1: βεβαια εχεις δικιο.το να περνεις τοσα πολλα απο εναν φτηνο ατμο ειναι λογικο να σε προβληματιζει.ελπιζω να ειναι αξιος αντικαταστατης που οπως φενεται ειναι

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #29 στις: Μαρτίου 06, 2017, 22:18 »
Λοιπόν παιδιά , τον δοκίμασα το απόγευμα. Με υγρό RY της λάμδα , στα 21 watts , με την 0,7 αντίσταση , στο φουλ ανοιχτό ο αέρας , αλουμινένιο το υλικό.
Πρώτες εντυπώσεις: Εξαιρετικός! Το είπε και ο φίλος ο Μάκης (Καλοάτμιστος Μάκη!!!). 
Νομίζω ότι αλλάζουμε εποχή! Και με κάτι αξιόπιστο , δίχως τα τρελά του Χ. 
Αρκετά αεράτη τζούρα (όχι πνευμονική) , πολύ καλή γεύση ,
παρ’ όλη την χαμηλή αντίσταση και τον αέρα στο φουλ.
Μ’ ΑΥΤΑ τα δεδομένα , μ’ εντυπωσίασε.
Θα ήθελα να τον δω και με την 1,8 και σε υγρό που να το ξέρω καλά.
Είναι και πολύ όμορφος (ο μαύρος που είδα)!  ‘Όταν τον αποκτήσω , με το καλό , θα επανέλθω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 315 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34566 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557015 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181617 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 117 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8831 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538297 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60476 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238756 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1552 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16724 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139284 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz