vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

505 επισκέπτες, 6 χρήστες
chrismet, manoslykos, giorgoscr, th3ofilos, mathimatikos1966, Tem

Twitter

iJoy Limitless RDTA Plus

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iJoy Limitless RDTA Plus
« Απάντηση #15 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2016, 19:10 »
Εχω την εντύπωση ότι και να μην ρουφάς, αυτός τρέφεται με υγρό :laugh1:
Τζούρα και ml. Mονή αντίσταση :hmmm:
Ίσως με κάνει να ξεκινήσω το DIY αυτό το ριμάδι.

Αποσυνδεδεμένος t@sos

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iJoy Limitless RDTA Plus
« Απάντηση #16 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2016, 20:46 »
αστα να πανε savo μεγαλη ζημια.ειναι ενα πραμα σαν να εχεις βαλει στο μπουκαλακι με το υγρο ενα καλαμακι και να πινεις :))

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: iJoy Limitless RDTA Plus
« Απάντηση #17 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2016, 21:59 »
Εχω την εντύπωση ότι και να μην ρουφάς, αυτός τρέφεται με υγρό :laugh1:
Τζούρα και ml. Mονή αντίσταση :hmmm:
Ίσως με κάνει να ξεκινήσω το DIY αυτό το ριμάδι.


Σάββα εγώ ξεκίνησα το diy ξανά μόνο και μόνο για τον limitless.  :laugh1: :laugh1: :laugh1:   ..............(και επειδή δεν αντέχω πλέον τα 3mg)

Αποσυνδεδεμένος relax_dv

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ..όλα είναι ατμός - Θρασύβουλας..
Απ: iJoy Limitless RDTA Plus
« Απάντηση #18 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2016, 23:58 »
Αγόρασα πριν λίγες μέρες τον iJoy Limitless Plus μετά τους διθυράμβους που άκουγα δεξιά αριστερά.  Παρόλο που δεν είναι το στυλ ατμίσματος μου (τσιγαρίσιοι και πάλι τσιγαρίσιοι λήξις....) και τον είχα να αναπαύεται καμιά εβδομάδα..

Τον έστησα πριν από λίγο με Α1 Kanthal 27ga 0,36mm Dual Coil στα 0,56 ohm, μου βγήκε ακριβώς όπως τον ήθελα.. Στήσιμο   ελεεινά εύκολο (πρώτη φορά έστηνα σε velocity deck) ή τελικά είμαι καλύτερος από ότι νόμιζα, διαρροή καμία, απόδοση άψογη στα 32 watt.

Αλλά, ρε παιδιά, τι θηρίο είναι αυτός?  :hmmm: Σχεδόν δεν αντέχω τα 6 mg νικοτίνης από το χτύπημα και από γεύση, λες και πίνεις το υγρό. Πολύ έντονα όλα για μένα. Δεν έχω συνηθίσει μάλλον το στυλ αυτό.  Επειδή δεν ξέρω αν είμαι off topic, παίζω οριακά off side μάλλον, υπάρχει topic για τον συγκεκριμένο? Ίσως δεν έψαξα καλά αλλά δεν βρήκα κάτι.

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: iJoy Limitless RDTA Plus
« Απάντηση #19 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2016, 00:27 »
μια ερώτηση .η βάση ξεβιδώνει από την κεντρική κολόνα?

Αποσυνδεδεμένος georgegeo

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iJoy Limitless RDTA Plus
« Απάντηση #20 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2016, 00:37 »
Όχι. Όσο τουλάχιστον και αν προσπάθησα.... 

Αποσυνδεδεμένος michalis1269

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Απ: iJoy Limitless RDTA Plus
« Απάντηση #21 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2016, 05:39 »
Αγόρασα πριν λίγες μέρες τον iJoy Limitless Plus μετά τους διθυράμβους που άκουγα δεξιά αριστερά.  Παρόλο που δεν είναι το στυλ ατμίσματος μου (τσιγαρίσιοι και πάλι τσιγαρίσιοι λήξις....) και τον είχα να αναπαύεται καμιά εβδομάδα..

Τον έστησα πριν από λίγο με Α1 Kanthal 27ga 0,36mm Dual Coil στα 0,56 ohm, μου βγήκε ακριβώς όπως τον ήθελα.. Στήσιμο   ελεεινά εύκολο (πρώτη φορά έστηνα σε velocity deck) ή τελικά είμαι καλύτερος από ότι νόμιζα, διαρροή καμία, απόδοση άψογη στα 32 watt.

Αλλά, ρε παιδιά, τι θηρίο είναι αυτός?  :hmmm: Σχεδόν δεν αντέχω τα 6 mg νικοτίνης από το χτύπημα και από γεύση, λες και πίνεις το υγρό. Πολύ έντονα όλα για μένα. Δεν έχω συνηθίσει μάλλον το στυλ αυτό.  Επειδή δεν ξέρω αν είμαι off topic, παίζω οριακά off side μάλλον, υπάρχει topic για τον συγκεκριμένο? Ίσως δεν έψαξα καλά αλλά δεν βρήκα κάτι.

Μιά από τα ίδια!! Συνηθισμένος με καυφούνια και αβοκάντο22, υγρά από 12mg έως 18mg, λέω wtf με 6αρι υγρό και πνευμονικές να πάμε ένα level παραπέρα ρε παιδί μου. Και σαν να μην μου έφτανε αυτό ακούω και έναν  φίλο που μου έλεγε να στήσω με 22awg kanthal. Θα με θυμηθείς λέει. Όλα καλά λοιπόν και πανεύκολα, η αντιστασούλα βγήκε 0,22 διπλή 10 σπείρες έκαστη και τραβάω την πρώτη τζούρα. O Ιησούς Χριστός!!!Σαν να κατάπια πριόνι ρε παιδιά. Μαζί με τον σχιζοφρενή.Απίστευτο χτύπημα και μιλάμε για 6αρι υγρό 70-30 vg. Μάλλον είναι θέμα συνήθειας. Είδωμεν.

Αποσυνδεδεμένος panos_skr

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iJoy Limitless RDTA Plus
« Απάντηση #22 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2016, 10:59 »
Κι εγω με εξαρι ξεκινησα τωρα κανω τρια, και χτυπημα εχει δοκιμαστε μηδενικη οσε δεν μπορειτε παλι θα εχει χτύπημα 

Απ: iJoy Limitless RDTA Plus
« Απάντηση #23 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2016, 12:25 »
Εδω και 2 εβδομαδες μαζι του...απλα απιστευτος!!! Πολυ καλη γευση και ντουμανι καταπληκτικο!!!...πινει ομως η ρουφηχτρα!!!
Ειμαι με 2πλη αντισταση, στα 0.1Ω και 90W.
Διαρροη ΚΑΜΙΑ απολυτως, πανευκολο στησιμο, πανευκολο γεμισμα...τι αλλο να ζητησει κανεις από εναν ατμο???

Sent from my SM-G928F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος relax_dv

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ..όλα είναι ατμός - Θρασύβουλας..
Απ: iJoy Limitless RDTA Plus
« Απάντηση #24 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2016, 13:07 »
Μετά από αρκετές μέρες μαζί του, επιβεβαιώνω ότι για αυτό το στυλ ατμίσματος, είναι απίστευτος ατμοποιητής!! Επίσης, κάτι που με εντυπωσίασε είναι το ότι δεν έχω ξαναδεί τόσο καθαρή αντίσταση και τόσο καθαρά βαμβάκια σε ατμοποιητή.
Αυτό είναι τεράστιο ατού για μένα. 

Ωστόσο συνεχίζω να προτιμώ το mouth to lung άτμισμα, οπότε δεν είναι ο βασικός μου αλλά περιμένει με υπομονή δίπλα, για κανα δυο πνευμονικές και ντουμάνια. Δεν τον έχω στήσει με μονή ακόμα για να δω τι παίζει, θα επανέλθω.

Αποσυνδεδεμένος kingdm

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iJoy Limitless RDTA Plus
« Απάντηση #25 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2016, 20:38 »
Τον αγόρασα κι εγώ προχθές και μπορώ να πω ότι μεε αντίσταση 0.4Ω και με υγρό στα 3mg και δεν την πάλεψα. Ενώ με υγρό μηδενικής νικοτίνης είχε ικανοποιητικό χτύπημα! Συνήθως τα υγρά μου είναι στα 6mg

Αποσυνδεδεμένος elaspre

  • *
  • 61
  • Evic vtc mini + Kayfun v4 ή Limitless XL
Απ: iJoy Limitless RDTA Plus
« Απάντηση #26 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2016, 15:47 »
Μόλις τον παρέλαβα και εγω σήμερα,πρωτη φορα που παίρνω τοσο αερατο ατμοποιητη,τον τελευταίο χρονο εχω εναν kayfun v4 κλώνο από FT!
Ολα καλά, τον έστησα με 0.32mm διπλη αντίσταση απο 6 σπείρες και μου βγηκε  στο 1 ohm! Κάνω βάση pink mule 70/30 στα  2 mg νικοτίνης και 45w και βαραει κανονικά(μου φαίνεται πολύ δυνατό, πρεπει να κατέβω και αλλο), ενω στο συνηθες μου τον τελευταίο χρονο ήταν τα 6 mg νικοτινης!
Μονο παράπονο για αρχή ειναι οτι ηδη μου ήρθε στο στομα υγρό το οποίο πρέπει να προέρχεται, οχι απο διαρροή, αλλα απο την υγρασία που δημιουργειται πριν το drip tip! 

Αποσυνδεδεμένος stergis

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iJoy Limitless RDTA Plus
« Απάντηση #27 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2016, 19:18 »


Σάββα εγώ ξεκίνησα το diy ξανά μόνο και μόνο για τον limitless.  :laugh1: :laugh1: :laugh1:   ..............(και επειδή δεν αντέχω πλέον τα 3mg)
ευχομαι να τον βαρεθείς σύντομα και να με πάρεις τηλ :angel: :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος dmw

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iJoy Limitless RDTA Plus
« Απάντηση #28 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2016, 09:43 »
Ο χριστός και η παναγία με το χτύπημα. Δεν θέλω καν να φανταστώ τι γίνεται αν του βάζεις ένα 80pg με 6άρα νικοτίνη. Θα πεθάνεις, θα βγει ο λαιμός από το στόμα και θα πάει βόλτα  :))

Μόλις τον πήρα στα χέρια μου τον άτμο και είναι τρομερός, παίζει να έκανα το χειρότερο στήσιμο της δεκαετίας κι'όμως η γεύση τρομερή, σκασίματα ελάχιστα (γιατί το στήσιμο είναι με clapton και μου κάνει κενά τα οποία δεν κατάφερα να κλείσω δυστηχώς). Κατανάλωση δεν έχω δει ακόμα πρέπει να τον έχω τουλάχιστον δυο μέρες για να βγούν συμπεράσματα. 
Αυτό το πράμα με το χτύπημα όμως δεν υπάρχει! Δεν ξέρω πως το καταφέραν αυτό. Ίδιο υγρό, ίδιο στήσιμο σχεδόν στον avocado καθόλου χτύπημα και από την άλλη στον limitless πεθαίνω σε κάθε puff!

Απ: iJoy Limitless RDTA Plus
« Απάντηση #29 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2016, 17:38 »
Παιδιά κανένας να προτείνει κανένα στήσιμο με μόνη αντίσταση για ντουμάνι αλλά να δίνει και αυτονομία μπαταρίας?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8397 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180791 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34058 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536837 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59919 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237826 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16008 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136204 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085442 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35508 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10343 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12