vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

600 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, dimitraf, Doubt, Kouros17, tapantari

Twitter

Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)

Αποσυνδεδεμένος angelosdes

  • ***
  • 531
  • Φύλο: Άντρας
  • MTL+flavour
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #300 στις: Οκτωβρίου 13, 2016, 09:31 »
Χρησιμοποιώ και εγώ το κλώνο kabuki εδώ και μερικές μέρες (αυτόν με το κυλινδρικό κουτί απο fasttech) και είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής. Δοκίμασα και την 1.6 που είχε στο κουτί και έγραφε πάνω aspire η οποία δεν αναγράφει Ω αλλά αναφέρει ένα εύρος τον volt που πρέπει να χρησιμοποιήσεις αλλά και την 1.8 (authentic aspire nautilus) όπου παρήγγειλα δύο κουτιά απο Gearbest. Να αναφέρω ότι και οι δύο είναι με άσπρα στεγανά (λαστιχάκια). Το παράξενο που παρατήρησα είναι ότι η 1.8 έχει λίγο μεγαλύτερο εύρος στα volt από ότι η 1,6, άρα σηκώνει και λίγα παραπάνω watt.

Να σημειώσω επίσης ότι οι τρύπες τροφοδοσίες και στις δύο αντιστάσεις καλύβονται στην μέση εφόσον βιδώσεις τον ατμοποιητή. Αυτό που αναφέρει ο φίλος ότι οι τρύπες φαίνονται ολόκληρες εφόσον βιδώσεις τον ατμοποιητή μου φαίνεται λίγο περίεργο.

Ή θα πρέπει ο ατμοποιητής σου να είναι κάποιος διαφορετικός κλώνος με ποιο κοντό σωληνάκι καμπάνας.
Ή θα πρέπει οι αντιστάσεις που χρησιμοποιείς να είναι διαφορετικές.

Οι κλώνοι SJMY και Ti που βλέπω στην fasttech, ό Ti έχει χωριτικότητα 5ml συνεπώς είναι μεγαλύτερος απο τον δικό μας κλώνο (3ml) και θα ήθελα να ρωτήσω ποιές αντιστάσεις παίρνει; Μήπως παίρνει τις μεγάλες του Triton; Διαφορετικά εάν παίρνει τις ίδιες θα πρέπει να έχει μακρύτερο σωληνάκι καμπάνας. Όπως επίσης και SJMY έχει tank 4ml.

...ο TI παιρνει 3μ.λ. ..μην πιστευεται τις περιγραφες των κινεζων..είναι λαθος!!![το εχω ..πει όταν τον περιγραψα ]...κοιτατε και τα προηγουμενα..ποσταρισματα.....
τεςπα ολοι οι κλωνοι ..λειτουργουν πολύ καλυτερα με τις 1,8bvcαντιστασεις

Αποσυνδεδεμένος PSaRaS

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #301 στις: Οκτωβρίου 13, 2016, 11:48 »
Τις τελευταίες δύο εβδομάδες ατμίζω με τον κλώνο kabuki  αυτόν στο μαύρο κουτάκι μαζί με τις χρυσαφί αντιστάσεις τις steamtribe στα 1.8ohm.Κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής ούτε στον πόλο ούτε σε διαρροές.
Απλά δεν έχω δοκιμάσει ακόμα αντιστάσεις aspire αν δουλεύουν σωστά.
Κατα τ άλλα έχει πολύ καλή παραγωγή ατμού και φέρνει καλή γεύση.


Αποσυνδεδεμένος manton

  • **
  • 153
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Allnetworks
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #302 στις: Οκτωβρίου 13, 2016, 12:24 »
Παρέλαβα τον 3870800 από fasttech. Καταπληκτικός. Εξακολουθούμε να προτιμούμε αυτόν;  Επειδή θέλω και δεύτερο και αναφέρθηκε για τον Titanium, έχουμε σύγκριση;

Αποσυνδεδεμένος grgperrakis

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #303 στις: Οκτωβρίου 13, 2016, 14:08 »
Αν σε φέρει ο δρόμος σου προς Ελληνικό - Γλυφάδα, ( πρωινές ώρες ), έλα να δοκιμάσεις τον κλώνο Kabuki Ti.

Σ' ευχαριστώ πολύ, φίλε μου!

Αποσυνδεδεμένος Fiestaris

  • **
  • 452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #304 στις: Οκτωβρίου 13, 2016, 14:22 »
Και επειδή μάλλον δε μπορείς να απαντήσεις σε ΠΜ, η Ν. Σμύρνη βολεύει και μένα για να δοκιμάσεις.

Αποσυνδεδεμένος pfso

  • **
  • 184
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #305 στις: Οκτωβρίου 13, 2016, 17:45 »
και για του λόγου του αληθές....

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #306 στις: Οκτωβρίου 13, 2016, 19:40 »
...ο TI παιρνει 3μ.λ. ..μην πιστευεται τις περιγραφες των κινεζων..είναι λαθος!!![το εχω ..πει όταν τον περιγραψα ]...κοιτατε και τα προηγουμενα..ποσταρισματα.....
τεςπα ολοι οι κλωνοι ..λειτουργουν πολύ καλυτερα με τις 1,8bvcαντιστασεις
Άγγελε, τελευταία χρησιμοποιώ σταθερά τις Clapton 1.8, οι οποίες παίζουν πολύ καλά ( μην σου πω και καλύτερα από τις απλές bvc 1.8 ). Αλλά πίνουν το κάτι τις τους παραπάνω ( λίγο το σύρμα, λίγο τα ανεβασμένα watts ).

Επίσης, τις διαβάζει σωστά το Vtc mini, στα 1.76 - 1.78 Ω. Στις απλές bvc δεν πέτυχα καμία που να μου την διάβασε κάτω από 1.95 Ω.

Αποσυνδεδεμένος kaklis

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #307 στις: Οκτωβρίου 14, 2016, 15:12 »
και για του λόγου του αληθές....

Και ο δικός μου που έιναι Stream Tribe έτσι έιναι. Οι τρυπες της αντίστασης φαίνονται ολόκληρες
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 14, 2016, 15:42 από kaklis »

Αποσυνδεδεμένος Vasilis_S

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #308 στις: Οκτωβρίου 14, 2016, 18:57 »
Το μεσημερι σημερα μου ηλθε και μενα ο kabuki στο μπεζ κυλινδρικο κουτι.. απο φασττεκ. Οι τρυπες της αντιστασης κατα 1/4 κρυβονται. Μου αρεσε το 1 κλικ παραπανω αερα που ρυθμησα σε σχεση με  τον ναυτιλο (εχω παντα στη πιο μεγαλη τρυπα τον ναυτιλο) η γευση καλη, το drip tip μετα απο 3 τζουρες πηγε στο ντουλαπι (πολυ κοντο για το γουστο μου) και καμια διαροη!!! Ειναι καλος !!   

Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #309 στις: Οκτωβρίου 14, 2016, 19:27 »
Για μένα ο καλύτερος είναι αυτός από τιτάνιο και σε γεύση αλλά και σε απόδοση!
ΤΟ κακό είναι ότι έρχεται με την βάση για 510 και είναι λίγο πιο μεγάλος από τον άλλον στο μαύρο κουτί!
Επίσης στον Τιτάνιο κρύβονται οι τρύπες της αντίστασης στο μισό έξω στον άλλον από stream tribe φαίνονται ολόκληρες!

Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #310 στις: Οκτωβρίου 14, 2016, 19:28 »

ΚΑΙ Και για του λόγου το αληθές!

Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος pfso

  • **
  • 184
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #311 στις: Οκτωβρίου 15, 2016, 17:58 »
Πάντως παρόλο που φαίνονται ολόκληρες οι τρύπες (και φοβόμουν για υπερτροφοδοσια) μέχρι τώρα μια χαρά τα πάει....μεχρι στιγμής ο πόλος μια χαρά,  ούτε διαρροή  και πολύ καλή απόδοση. 

Αποσυνδεδεμένος chris 66

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #312 στις: Οκτωβρίου 15, 2016, 18:40 »
Για μένα ο καλύτερος είναι αυτός από τιτάνιο και σε γεύση αλλά και σε απόδοση!
ΤΟ κακό είναι ότι έρχεται με την βάση για 510 και είναι λίγο πιο μεγάλος από τον άλλον στο μαύρο κουτί!
Επίσης στον Τιτάνιο κρύβονται οι τρύπες της αντίστασης στο μισό έξω στον άλλον από stream tribe φαίνονται ολόκληρες!

Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιατί το λες αυτό πως είσαι τόσο σίγουρος έχεις ατμίση και τους αλλους Kabuki ?

Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #313 στις: Οκτωβρίου 15, 2016, 21:09 »

Συγκριτικά με αυτούς τους 2 μιλάω με τις ίδιες αντιστάσεις!
Ο τιτάνιο μου δίνει μια πιο smooth αίσθηση! Επίσης από ποιότητα κατασκευής και από λεπτομέρεια δεν συγκρίνονται!
ΤΟ ίδιο υγρό στα ίδια watt και στους 2 έχει πολύ καλύτερη γεύση ο τιτάνιο!

Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος grgperrakis

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #314 στις: Οκτωβρίου 17, 2016, 11:36 »
Και επειδή μάλλον δε μπορείς να απαντήσεις σε ΠΜ, η Ν. Σμύρνη βολεύει και μένα για να δοκιμάσεις.

Ακριβώς! Δεν μπορούσα να απαντήσω. Σ' ευχαριστώ! Θα επικοινωνήσω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 97 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20502 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280628 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207837 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65412 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173914 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312543 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13752 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124593 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4140 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix