vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

307 επισκέπτες, 13 χρήστες
camber, djfloor, Doubt, Tem, maprix, Stedorian93, lounik, tibolaso, Jorge, Buliwyf, paulxan, ΨΗΛΟΣ, ZoeM

Twitter

Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #495 στις: Απριλίου 11, 2017, 13:08 »
Mε τον kabuki clone, τον ελαφρως ακριβουτσικο(κυλινδρική συσκευασια )και γνησιες κεφαλές . όλα πάνε οκ. Αν και οι κεφαλες είναι 1.8 ομ, αφθονο ντουμανι ,καλή γευση και κτύπημα 8)

Αποσυνδεδεμένος nikospap

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #497 στις: Απριλίου 12, 2017, 11:46 »
Αυτος επισης καλη κατασκευή , χωρις φαινόμενα διαρροής .

https://www.fasttech.com/products/0/10018705/3870800-kabuki-styled-bcc-bottom-coil-clearomizer

Αποσυνδεδεμένος tfekman

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #498 στις: Απριλίου 21, 2017, 12:55 »
Παρελαβα κ εγώ τον κλώνο της gearbest.Ειχα πάνω από δύο χρόνια να ασχοληθώ με ατμοποιητες με εργοστασιακές αντιστασεις.Ως τώρα καμία διαρροή και αρκετά καλή λειτουργια με υγρά 80-20 vg.Τον δουλεύω με αντιστάσεις του triton 1,2 ωμ που πήρα επίσης από gb.Με ένα σύνολο 15 ευρώ περίπου καλά μου κάτσε για τις μέρες που βαριέμαι να στρίψω αντιστάσεις.
Το μόνο μείον του για την ώρα είναι το ζόρι για να τον ανοίξω όταν θέλω να γεμίσω.Ισως χαλαρώσει με τον καιρό.

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nikospap

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #499 στις: Απριλίου 21, 2017, 14:20 »
Τον χρησιμοποιώ και εγω αυτόν τον kabuki από Gearbest. Καλα δουλευει ,χωρις προβλήματα , καμμια διαρροη στην πλήρωση.Μπορει να είναι λιγο σφιχτος στο βιδωμα , αλλα ετσι αποφεύγονται διαρροες.
 Πολύ καλή τιμή

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #500 στις: Απριλίου 21, 2017, 17:26 »
Αν βαζεις γνησιες κεφαλες Aspire(BVC) nautilus , ατμιζεις χωριs προβλήματα...

Αποσυνδεδεμένος koskol

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #501 στις: Απριλίου 21, 2017, 17:47 »
Ξέρει κάποιος αν κάνει στον Kabuki, η 0,7 Ω του nautilus 2?
Μέχρι τώρα θεωρώ την 1,8 clapton ως την καλύτερη.

Αποσυνδεδεμένος chilli

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #502 στις: Απριλίου 21, 2017, 17:48 »
Και εγώ όταν δεν έχω διάθεση να φτιάξω αντιστάσεις, τον έχω για πρώτο αναπληρωματικό.
Τον ξεχνάω κιόλας και αργώ καμιά φορά να τον αντικαταστήσω.
Πάντως κάτι χρυσές αντιστάσεις που είχα πάρει απο την FT, σε μένα δεν δουλέψανε.
Μόνο οι γνήσιες Ναυτίλου δουλεύουν και δουλεύουν και καλά.

Αποσυνδεδεμένος koskol

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #503 στις: Απριλίου 21, 2017, 18:08 »
Έχω δοκιμάσει και τις χρυσές και δουλεύονται χωρίς προβλήματα στον Kabuki της Fasttech κυλινδρικό κουτί.

Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #504 στις: Απριλίου 21, 2017, 21:40 »

 

Προβλήματα: Μόνο ένα, και μου τη σπάει  :( . Αν ξέρει κάποιος τη λύση, ας μου την πει: Δεν κατάφερα ούτε μια φορά να τον γεμίσω χωρίς να γεμίσω υγρά στο τραπέζι. Με το που αρχίζω να ξεβιδώνω τη βάση (αναποδογυρισμένο, με τη βάση στο πάνω μέρος), αρχίζει αμέσως να δακρύζει από κάτω στο καπάκι. Μερικές φορές έχω την εντύπωση ότι το όρινγκ της βάσης είναι πιο σφιχτό και όπως ξεβιδώνει η βάση και απομακρύνεται από το κομμάτι που τη συγκρατεί, παρασέρνει μαζί της και το τζάμι γιατί μάλλον το κάτω όρινγκ δεν είναι τόσο σφιχτό. Έβαλα υγρό στο πάνω όρινγκ για να γλιστράει αλλά δεν είδα διαφορά. Πάλι είχα διαρροές τη στιγμή του γεμίσματος. Προσπάθησα να συγκρατήσω καπάκι και τζάμι μαζί, αλλά πάλι τα ίδια. Άλλες φορές πάλι η διαρροή φαίνεται να είναι στην είσοδο του επιστομίου. Μπορεί όπως βγαίνει η αντίσταση μαζί με τη βάση, να στάζει στο τούνελ του αέρα και καταλήγει στην έξοδο του επιστομίου. Δεν ξέρω... 


Καλησπερα. Εγω τον πηρα απο nexxton,και ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενος απο την αρχη .Δεν ξερω ποιανου κατασκευαστη ειναι,ερχεται σε ενα απλο κουτακι που γραφει πανω atomiser.
Βασικα δεν ξερω αν σε ενα blind test θα τον ξεχωριζα απο τον ναυτιλο. Τον δουλευω με τις 1,6 στα 12 βατ με ελαχιστα ανοικτο τον αερα.
Κανενα προβλημα μεχρι τωρα,και τον εχω κακομεταχειριστει παρα πολυ. Βασικα τον εχω στο χωραφι,ενω δουλευω, με ο,τι αυτο συνεπαγεται. Μολις γυρισω σπιτι,ενα γρηγορο ξεπλυμα κατω απο τη βρυση,σκουπισμα,και ετοιμος.
Αυτο το θεμα που εχει κι ο Atmos,ειχα κι εγω απο την αρχη, αλλα οσο ξεβιδωνα τη βαση για να γεμισω,εσπρωχνα το τζαμακι προς τα κατω,μεχρι που σημερα παρατηρησα οτι το φτηνιαρικο ο-ring,που εχει ηταν για πεταμα πλεον, και ετσι πηγα και πηρα μερικα με 0,20 το ενα.
Αντικατεστησα και τα 2,και ετσι λυθηκε και το θεματακι κατα το γεμισμα.
Τις clapton ποτε δε μου τις διαβασε,οσες φορες κι αν δοκιμασα. Μαλλον πρεπει να βγαλω τον κατω πολο απο μια 1,6 και να τον βαλω σε μια clapton και να ξαναδοκιμασω,γιατι με διαφορες δοκιμες με βιδωμα-ξεβιδωμα του πολου του ατμο,δεν ειχα κανενα αποτελεσμα.



Αποσυνδεδεμένος Fiestaris

  • **
  • 452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #505 στις: Απριλίου 22, 2017, 00:44 »
Ξέρει κάποιος αν κάνει στον Kabuki, η 0,7 Ω του nautilus 2?
Μέχρι τώρα θεωρώ την 1,8 clapton ως την καλύτερη.
Φίλος μου ανέφερε ότι με 0.7 έπαιρνε καμμένο για πλάκα (δοκίμασε πολλές και αυθεντικές). Περίεργο αλλά το ξαναγύρισε σε 1.8 διότι δεν..

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #506 στις: Απριλίου 22, 2017, 13:56 »
Εμένα με 0.7 του N2 δεν μου δημιούργησε πρόβλημα καμμένου, απλά η 1.6 BVC μου φαίνεται καλύτερη για τα γούστα μου

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #507 στις: Απριλίου 22, 2017, 14:42 »
Να πω πως ο κλώνος της GearBest είναι πράγματι πολύ σφιχτός, και δυστυχώς δεν θα λασκάρει με τον καιρό.
Έχω δύο τέτοιους, για πάνω από 4 μήνες με καθημερινή χρήση και δεν...
Αυτό δεν έχει φυσικά καμία σχέση με διαρροές. Κανένας από τους κλώνους δεν έχει διαρροές ποτέ.

Η καλύτερη και ποιοτικότερη λύση (για κλώνο) ήταν και παραμένει αυτή:
https://www.fasttech.com/products/0/10018705/3870800-kabuki-styled-bcc-bottom-coil-clearomizer

Οι αντιστάσεις που κάνουν σε όλους τους Ναυτίλους και στον Triton Mini κάνουν και στον Kabuki.
Δεν υπάρχουν πιο καλές και πιο κακές.
Είναι πάντα θέμα παρτίδας αλλά και κυρίως προσωπικού γούστου.

Αποσυνδεδεμένος kostas...

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #508 στις: Απριλίου 22, 2017, 19:14 »
Είμαι της σφιχτής τσιγαρίσιας τζούρας. Από ναυτίλους έχω: Ναυτίλο 2 και Ναυτίλο 5ml.
Σε σύγκριση με τους παραπάνω και κατά τη γνώμη σας, αξίζει να πάρω τον Kabuki; Υπάρχουν κάποια χαρακτηριστικά που τον κάνουν καλύτερο ή συγκρίσιμο;

Στην ουσία θα ήθελα έναν ατμοποιητή με τη γεύση που δίνει ο Ναυτίλος 2 αλλά με τη χωρητικότητα του μεγάλου.

Αποσυνδεδεμένος Besko

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #509 στις: Απριλίου 30, 2017, 15:16 »
Όπως όλοι γνωρίζουμε ένας ατμοποιητής είναι ένα σύνολο πραγμάτων στην απόδοση γεύσεων.  Σας προτείνω να βάλετε στον Kabuki το επιστόμιο του nautilou 2  κατά την άποψη μου όλα θα γίνουν πιο όμορφα  .

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8732 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181195 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34255 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537696 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60198 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238372 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 702 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16522 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136996 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085749 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35695 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10573 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12