vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

207 επισκέπτες, 2 χρήστες
TasMan, aalex

Twitter

IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #375 στις: Μαρτίου 23, 2017, 13:18 »
Γνωστός μου που καπνιζε καμια 15αριά στριφτά τη μερα, πήρε ένα IQOS και δηλώνει ευχαριστημένος.
"Θερμαίνει"  (πως λεμε ατμίζει) ένα πακετο απο αυτα τη μερα.

Προσπάθησε μάλιστα (αφελέστατα) να με πείσει ότι αυτο είναι ασφαλές ενω το άτμισμα δεν είναι... Ακόμα γελάω.

Αποσυνδεδεμένος ringo2009

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #376 στις: Μαρτίου 23, 2017, 13:35 »
Εμένα μου φαίνεται περίεργο να επενδύουν τόσα σε ένα προιόν που ακόμη δεν ξέρουν τι απήχηση θα έχει (στην Ελλάδα πόσοι το έχουν δοκιμάσει; )

Αποσυνδεδεμένος Atmogia

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #377 στις: Μαρτίου 23, 2017, 13:46 »
Θα εχουνε κανει της ερυνες τους δεν ειναι μονο για την ελλαδα το εργοστασιο θα κανει και εξαγωγες του προιοντος

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9591
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #378 στις: Μαρτίου 23, 2017, 14:31 »
Στην ελληνική αγορά το πιθανότερο είναι ότι παρά την προώθηση δεν θα έχει ιδιαίτερη απήχηση.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #379 στις: Μαρτίου 23, 2017, 14:44 »
Δυστυχώς, ξέρω ήδη ατμιστες που το πάλευαν μεταξύ τσιγάρου και ατμού, που χρησιμοποιούν αυτό το προϊόν. Βέβαια, δέν ξέρω πόσο καιρό θα το συνεχίσουν.

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #380 στις: Μαρτίου 23, 2017, 14:46 »
Οσους ξέρω εγώ ούτε εβδομάδα δεν βγάζουν..

Αποσυνδεδεμένος bluegeorge

  • **
  • 214
  • Φύλο: Άντρας
  • There is no substitute for experience
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #381 στις: Μαρτίου 23, 2017, 14:46 »
Και με όλα τα Link που παραθέτετε για την έμμεση διαφήμιση του IQOS μέσω της επένδυσης PM, για πόσο καιρό φαντάζεστε θα ασχολούνται τα ΜΜΕ με τη συγκεκριμένη είδηση για να διαιωνίζουν και την έμμεση διαφήμιση; (ρητορική η ερώτηση)

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #382 στις: Μαρτίου 23, 2017, 14:52 »
Για όσο τους τα σκάνε? (ρητορική η απάντηση)

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #383 στις: Μαρτίου 23, 2017, 14:55 »
έχει βγάλει και "πωλητές" έξω...σε καταστήματα, εταιρείες , εργασιακούς χώρους γενικότερα ..

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #384 στις: Μαρτίου 23, 2017, 14:57 »
Με πρόλαβε ο modivin


Όσο θα ωφελούνται...

Αυτό που φοβάμαι είναι η εύκολη πρόσβαση στο περίπτερο και το γεγονός ότι είναι λιγότερο πολύπλοκο....

Βέβαια δέν ξέρω τι γίνεται με το σημαντικότερο, την ικανοποίηση.

Αποσυνδεδεμένος bluegeorge

  • **
  • 214
  • Φύλο: Άντρας
  • There is no substitute for experience
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #385 στις: Μαρτίου 23, 2017, 17:51 »
Δηλ. φαντάζεστε την "καμπάνια" να συνεχίζεται για μήνες. Για να δούμε...

Αποσυνδεδεμένος kgalaz

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #386 στις: Μαρτίου 23, 2017, 17:57 »
Ρε παιδιά μην το ψάχνετε. Είναι μια πανέξυπνη εφεύρεση καπνοβιομηχανίας να πουλήσει και τη συσκευή με τα παρελκόμενα και στη συνέχεια να ξανακερδίσει τον καπνιστή... Δεν υπάρχει ούτε 1/εκατομμύριο να μην ξαναγυρίσει κάποιος στο κτ με αυτό το μαραφετι. Αφού στην ουσία κάνει τσιγάρο χωρίς να το ανάψει. Ε θα το σκάσει που θα πάει. Προσωπικά όταν δοκίμασα μου ήρθε έντονη επιθυμία να χτυπήσω τσιγάρο. Φαντασου να το αγόραζα ούτε μια εβδομάδα δεν μου έδινα..


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος argo

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #387 στις: Μαρτίου 23, 2017, 18:43 »
Εμένα μου φαίνεται περίεργο να επενδύουν τόσα σε ένα προιόν που ακόμη δεν ξέρουν τι απήχηση θα έχει (στην Ελλάδα πόσοι το έχουν δοκιμάσει; )
Στην Ελλάδα είναι άγνωστο προϊόν ακόμη αλλά σε άλλες χώρες πάει πολύ καλά ιδιαίτερα στην Ιαπωνία όπου κυκλοφορεί αρκετό καιρό ,τα νούμερα εκεί είναι εντυπωσιακά.Απο τον Απρίλιο του 16 ως τώρα 3 εκατομύρια συσκευές διεθνώς αν κατάλαβα καλά . Στην Ιαπωνία βέβαια απαγορεύεται η χρήση του Η.Τ.
http://www.vapingpost.com/2017/03/03/phillip-morris-doubles-its-supply-of-iqos-for-japan/
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 23, 2017, 18:52 από argo »

Αποσυνδεδεμένος Manpet

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #388 στις: Μαρτίου 23, 2017, 18:58 »
'Εχοντας  πολύ καιρό να γράψω στο φόρουμ, μπήκα και διάβασα το συγκεκριμένο πόστ, αφότου είδα μία ειδησιοδιαφήμηση (sic ;D) στην... <<δημόσια>> :laugh_cantstop: ΕΡΤ ! (έλεως), για το έν λόγω Προϊόν. Λοίπον μου θυμίζει κάτι απέλπιδες προσπάθειες των δισκογραφικών βιομηχανιών μπροστά στην επέλαση του ίντερνετ και του mp3 στα τέλη του '90, να βγάλουν ένα νέο σούπερ ντούπερ φορμά μαζικής κατανάλωσης μουσικής, το MiniDisc προοθούμενο από την Sony, ως και καλά ο αντικαταστάτης του Walkman απέτυχε οικτρά... αλλά και άλλες προσπάθειες τυπου super audio cd κλπ. έφαγαν φάπα όπως όλοι γνωρίζουμε. Ο βασικός λόγως ? ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ. Τα MiniDisc πανάκριβα και ελάχιστες κυκλοφορίες, τα SACD μια από τα ίδια , απευθυνόμενα και καλά στους Χαιφiντελίστες - Μπούρδες (με αξάν Σαπφούς Νοταρά ;D). Το πακετάκι 4 γιούρια μπροστά στο κόστος του η.τ. ? Χωρίς να έχω δοκιμάσει το εν λόγω Προϊόν (ευχαριστώ δεν θα πάρω - εχω πάνω από 4 χρόνια να βάλω τσιγάρο στα χείλη μου 8)), νομίζω ότι θα έχει την ίδια κατάληξη. Η σχέση κόστους - απόδοσης - αποτελεσματικότητας συγκριτικά με το η.τ. είναι συντριπτική για το <<ατμιζόμενο καρκινοστικάκι>> που μας πασάρει η Philip Morris με αρωγό το κράτος. Το τσιγάρο όπως και να το ντύσεις - φτιασιδώσεις (με λαμπάκια, mp3 player, video games :laugh1:), έχει κακό όνομα και φήμη. Οι μέρες του ? Μετρημένες. Μόνη μου ανησυχία? οι φόροι που μας επιβάλλει το κράτος και η Ε.Ε. >:(

Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #389 στις: Μαρτίου 23, 2017, 19:26 »
Εγώ έχω πετύχει κάποιους που το χρησιμοποιούν... Με δύο από αυτούς προέκυψε και σύντομη συνομιλία... Ο ένας με εκνεύρισε απίστευτα με την επιμονή του να θεωρεί το η.τ. πιο βλαβερό απ΄το συμβατικό "βάσει ερευνών". Ο άλλος δήλωσε πως χρησιμποιεί και τα τρία (!) ανάλογα την ώρα και το κέφι του: π.χ. το πρωί θέλει κανονικό τσιγάρο, στη δουλειά προτιμάει αυτό που συζητάμε στο παρόν νήμα, ενώ το βράδυ - μπροστά στην τηλεόραση (βεβαίως, βεβαίως...) απολαμβάνει και το ηλεκτρονικό  :dontknow:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9098 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 359 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34618 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557196 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181725 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 141 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8857 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538452 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60521 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238853 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1603 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12