vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

413 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, Doubt, tsiv, camber, Milarepa, athmichalop

Twitter

Joyetech evic vt

Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #1185 στις: Μαΐου 22, 2016, 17:33 »
Δεν ζητάς καλύτερα μια πλακέτα από την αντιπροσωπεία;
Και αν δεν έχουν ας σου δώσουν άλλο.
Ολα αυτά στην εγγύηση είναι.

Αποσυνδεδεμένος zamanf

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #1186 στις: Μαΐου 22, 2016, 18:07 »
Εμένα τα έπαιξε η πλακέτα του...
εχω μείνει με τη μπαταρία και το εξωτρικο σε κιτρινάκι που το έχω ερωτευτεί και ΄ψαχνω να βρώ νεα πλακέτα, αλλα δέν....
εχετε καμια λύση να προτίνετε;
διαβασα για τη μετατροπή του φίλου σε μηχανικό ,αλλα έλεγα για κάτι καλύτερο...
το ιδανικό βέβαια, είναι να βρώ την ίδια πλακέτα για αντικατάσταση!

κι εγώ πλακέτα έψαχνα αλλα δεν κατάφερα να βρώ, επίσης προσπάθησα να του βάλω πλακέτα από istick30 αλλά δεν χωρούσε μιας που ο χώρος είναι πολύ περιορισμένος. Και επειδή και εγώ γουστράριζα αυτο το πορτοκαλί χρωματάκι και δεν ήθελα να το πετάξω του έβαλα απλά μια νέα πλακέτα φόρτισης, νέο κουμπί και ένα mosfet και έγινε μια χαρά μηχανικό. 

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #1187 στις: Ιουνίου 01, 2016, 11:03 »
Δυστυχώς και εμένα τα κακάρωσε.
Εκεί την Κυριακή που έπινε τον καφέ μου στη δροσιά της αυλής μου και απολάμβανα την γεύση και τον και τον πλούσιο ατμό του Griffin 25, πατάω και νέκρα. Ξαναπατάω, ξανά νέκρα. Κοιτάω και βλέπω lock on. Κάνω lock off ξαναπατάω και καταλαβαίνω ότι το μοντάκι εξετέλεσε την αποστολή του.
Μπορεί να είναι σύμπτωση μπορεί και όχι, αλλά ο Griffin, με μία αντίσταση είχε ψιλοδιαρροή. Τώρα να πρόλαβε να κάνει ζημιά σε μία μόνο ημέρα, δεν πιστεύω. Δεν ήταν εξάλλου τόσο σημαντική.
Όπως και να έχει, στην εγγύηση δεν είναι εδώ και ένα μήνα. Το έστειλα βέβαια στην αντιπροσωπία μπας και, αλλά απ' ότι διαβάζω, μάλλον δεν υπάρχουν πλακέτες. Αν είναι δυνατόν.
Ψάχνω και εγώ άλλη λύση... 

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #1188 στις: Ιουνίου 10, 2016, 15:00 »
Tελικά η λύση βρέθηκε στην ecig.
Αλλαγή πλακέτας.
Χρόνος μια βδομάδα να πάει και να έρθει.
Κόστος 25 ευρώ. 
Η πλακέτα είπαν ότι ειναι καινούργια.

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #1189 στις: Ιουνίου 18, 2016, 12:58 »
Δυστυχώς η επισκευή κράτησε μια βδομάδα και δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει. Σήμερα άνευ λόγου και αιτίας, βγάζει συνέχεια low battery kai atomizer sort, παρότι είναι τελείως φορτισμένη η μπαταρία. 
Άντε να το ξαναστείλω. Τουλάχιστον είπαν χωρίς χρέωση, που δεν το πιστεύω.

Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #1190 στις: Νοεμβρίου 21, 2017, 14:16 »
Γειά σας είμαι νέος στο φόρουμ και θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Συγχωρέστε με αν γράφω στο λάθος τόπικ. Έχω ένα mod joyetech evic vt με έναν kangertech subtank mini 22mm. Ο obs engine mini(23mm) θα ταιριάζει στο mod μου? Πόσα χιλιοστά μπορώ να βάλω πάνω στην μπαταρία γενικά? Ευχαριστώ προκαταβολικά!!

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #1191 στις: Νοεμβρίου 21, 2017, 14:31 »
Mια χαρά είναι ο OBS engine mini πάνω στο evic....
Μέχρι 24αρι άτμο άνετα βάζεις πάνω του

Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #1192 στις: Νοεμβρίου 21, 2017, 20:58 »
Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου παλούκαρε.  8) Να είσαι καλά. Τον έχεις χρησιμοποιήσει? Και αν ναι αξίζει?
Τον έχω ενάμιση χρόνο τον evic vt και είναι πραγματικά σκυλί! Σίγουρα θα χρειαστεί αντικατάσταση κάποια στιγμή λόγω της ενσωματωμένης μπαταρίας του. Και μάλλον για evic primo  το κόβω!

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 22, 2017, 02:43 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #1193 στις: Δεκεμβρίου 22, 2017, 10:35 »
Πως μπορώ να "σηκώσω" λίγο τον πόλο? Εκτός του Siren και του Hurricane, δεν πατάει κανείς άλλος για να δώσει ρεύμα. Ούτε ο Zest, ούτε ο Unfollow, Prime, doggie κλπ...

Αποσυνδεδεμένος eckotek

  • ***
  • 522
  • Φύλο: Άντρας
  • MAKE LOVE NOT WAR
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #1194 στις: Δεκεμβρίου 22, 2017, 11:27 »
Ανοίγεις το καπάκι μπαταρίας. Βγάζεις τη μπαταρία. Ξεβιδώνεις με κατσαβιδάκι σταυρό τις βιδούλες μεσα στις τρύπες. Τραβάς το εσωτερικό σιγα σιγα πάνω κατω εκεί που είναι τα μαγνητάκια. Προσοχή εδω όταν θα βγει το εσωτερικό θα σου πεταχτεί ένα ελατήριο που είναι στο θετικό πόλο, μαζί με ένα μαυρο πλαστικό καπάκι που κρατάει το ελατήριο. Βλέπεις τότε όλο τον πόλο. Τον τραβάς λίγο να βγεί από την συρταρωτή βάση και με ένα πλακε κατσαβίδι η μυτοτσίμπιδο το σπρώχνεις από κάτω από εκεί που είναι η κόληση. Θα δείς ότι ανεβαίνει λίγο πάνω ένα χιλιοστό περίπου. Αυτό σου φτάνει. Πρόσεξε μην κόψεις το καλώδιο στη κόληση. Τώρα μοντάρισαμα.
Βάλε τώρα τα κουμπάκια fire , +, _ στίς τρύπες τους. Βάλε το ελατήριο και το καπάκι απο πάνω κρατώντας το με το δάκτυλο μη σου πεταχτεί και σπρώξτο όλο μαζί συρταρωτά να κάτσει καλά στο αλουμινιένο κουτί τραβώντας το δάκτυλο αφου μπει το καπάκι μέσα.Βίδωσε τα βιδάκια και τέλος.

Οι οδηγίες είναι για το vtc!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 22, 2017, 11:34 από eckotek »

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #1195 στις: Δεκεμβρίου 22, 2017, 11:48 »
Τα σέβη μου :respect:

Αποσυνδεδεμένος eckotek

  • ***
  • 522
  • Φύλο: Άντρας
  • MAKE LOVE NOT WAR
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #1196 στις: Δεκεμβρίου 22, 2017, 11:58 »
Τα σέβη μου :respect:
Ok λάθος οδηγίες. Πάντως στο δικό σου τα πράγματα είναι πιο εύκολα νομίζω, αρκεί να μπορέσεις να το ανοίξεις και να σπρώξεις το πόλο από κάτω. Απ ότο θυμάμαι είναι λίγο παίδεμα να βάλεις το μπουτόν μετά.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172374 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277086 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14083 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9426 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43366 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 439 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35973 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559708 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182842 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10881 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364