vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

138 επισκέπτες, 8 χρήστες
Geraki, manoslykos, radios, tibolaso, saltcity, fratz8, billythekid, Buliwyf

Twitter

Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1275 στις: Μαΐου 05, 2015, 11:22 »
Εμένα πάλι μου φαίνεται φθηνό... γι΄αυτό που είναι και για την ''ιδέα'' και το σχεδιασμό που έχει.

Άσχετα αν δεν ''τα έχω'' για να το πάρω...

Υπάρχουν μερικά αντικείμενα που προορίζονται για συλλέκτες...

Και αυτό είναι από αυτά...

Αποσυνδεδεμένος chris050

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1276 στις: Μαΐου 06, 2015, 06:03 »
Αποψη του καθενος αν ειναι το ακριβο η φθηνο ομορφο και συλεκτικο ειναι σιγουρα.Αλλα τη θα πει συλλεγω  μοντ να τα βλεπω και να τα καμαρωνω η για να ατμιζω με χαρα αυτο που τοσο μου κοστισε και να το χαιρομαι?Για μενα ισχυει το δευτερο  Σε οποιον φαινεται φθηνο μαλλον ''τα εχει''και ας λεει το αντιθετο :yes:
Φιλικα παντα!

Αποσυνδεδεμένος meyas1987

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1277 στις: Μαΐου 06, 2015, 08:57 »
Ολο και καπου  θα εχουμε την ευκαιρια να το δοκιμασουμε,τον κλονο εστω μιας και ο baba to Railbox το εχει ηδη τον κλωνο...

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1278 στις: Μαΐου 06, 2015, 13:26 »
Σε οποιον φαινεται φθηνο μαλλον ''τα εχει''και ας λεει το αντιθετο :yes:
Φιλικα παντα!

Αν τα ''είχα'' δηλαδή θα ντρεπόμουνα να το πω? :dontknow:
Δεν μπορώ να σας καταλάβω ρε παιδιά , γιατί πρέπει να αμφισβητείται τα λόγια του συνομιλητή σας? :eleos:

Αλλα τη θα πει συλλεγω  μοντ να τα βλεπω και να τα καμαρωνω

Αυτό ακριβώς θα πει συλλέγω...
Να τα βλέπω , να τα καμαρώνω και να τα επιδεικνύω

Έτσι είναι οι συλλογές είτε αφορούν τηλεκάρτες είτε γραμματόσημα είτε αυτοκίνητα κ.λ.π κ.λ.π

Φιλικα παντα!

Αυτό το ''φιλικά πάντα'' είναι η μεγαλύτερη ειρωνία και το μεγαλύτερο ψέμα του ίντερνετ... :))
Καλό θα ήταν να αποφεύγεται... :)

Αποσυνδεδεμένος chris050

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1279 στις: Μαΐου 06, 2015, 20:47 »
Κουβεντα κανουμε γκαρτνασι δεν μαλωνουμε!
Απλα ο καθενας εχει τις αποψεις του και γι'αυτον το λογο εχουμε το φορουμ ανταλαγη αποψεων και διαφωνιες θα υπαρχουν το "τα εχεις"αστειευομενος το ειπα,δεν σε αμφισβητω!! :yes:
Τελος παντων εχουμε βγει λιγο off topic
α να μην ξεχασω φιλικα παντα :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος nikoshek

  • **
  • 249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1280 στις: Μαΐου 06, 2015, 21:12 »
Μερικές ακόμη πληροφορίες που αρχίζουν σιγά σιγά και εμφανίζονται σχετικά με το Dani V2.
Κεντρικός πόλος  ρυθμιζόμενος με ελατήριο. (Εξέλειπε στο V1).
Προστασία πολικότητας μπαταρίας.
Προσωποποιημένες ρυθμίσεις χρήστη.
Όλες οι ρυθμίσεις με ένα μόνο κουμπί.
Ισχύει όπως και σε όλα τα μοντέλα της Dicodes διετής εγγύηση.
Αυτό που φαίνεται πολύ ενδιαφέρον και το κάνει να ξεχωρίζει από όλα τα υπόλοιπα μοντ με έλεγχο θερμοκρασίας,  είναι η δυνατότητα χρησιμοποίησης διαφόρων συρμάτων. Επίσης εκτός από τα κοινά και γνωστά σε όλους μας σύρματα, προβλέπεται και η κυκλοφορία ενός σύρματος από την ίδια την Dicodes με μοναδική απόδοση γεύσης των υγρών αναπλήρωσης (κατά την εταιρεία)
Την χρήση διαφόρων συρμάτων μου την επιβεβαίωσε σε αλληλογραφία μου και ο συμπατριώτης μας Σπύρος από την Greek-Mods.
Από το ecf αλίευσα την εμπειρία ενός χρήστη σε ένα πρωτότυπο Dani V2 και για να μη την χάσω στην μετάφραση, την μεταφέρω αυτούσια:
Their temp protected board is rated at 40Watts and works with Nickel, Ti, G-plat, SS and their own wire specifically developed for this board. Switching back & forth between Nickel, Ti, SS and Kanthal (Kanthal without TP) worked flawless. Iwasimpressed.”
Σε κάποιες ιστοσελίδες μεταπωλητών ανακοινώνεται και η κυκλοφορία έκδοσης στα 80 Watt με διάμετρο 23 mm, δυνατότητα στοιβάγματος 2Χ18650 μπαταριών με έξτρα σωλήνα και κόστος στα €289,00. Επίσης ακούγεται κάτι και για box σε οβάλ σχήμα.

Αποσυνδεδεμένος g10rg0s

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1281 στις: Μαΐου 06, 2015, 21:27 »

Αποσυνδεδεμένος RennOs

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1282 στις: Μαΐου 06, 2015, 23:08 »
Το cool fire 4 βγήκε απο innokin ?

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1283 στις: Μαΐου 06, 2015, 23:09 »
Οχι ακομα.

Αποσυνδεδεμένος RennOs

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1284 στις: Μαΐου 06, 2015, 23:12 »
Ξέρουμε αν θα έχει evolv πλακέτα ?

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1285 στις: Μαΐου 06, 2015, 23:17 »
Δεν ξερω, αλλα δεν το νομιζω.
Γραφτηκε κατι τετοιο?

Αποσυνδεδεμένος RennOs

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1286 στις: Μαΐου 06, 2015, 23:20 »
Υπέθεσα γιατί στου pb το σιτε έλεγε οτι είναι 40w

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1287 στις: Μαΐου 06, 2015, 23:46 »
Ε, δεν εχει η evolv αποκλειστικοτητα στις πλακετες που αποδιδουν 40W. :))

Αποσυνδεδεμένος terymix

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1288 στις: Μαΐου 07, 2015, 06:20 »
Δεν εχει evolv ουτε ρυθμηση θερμοκρασιας....

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1289 στις: Μαΐου 07, 2015, 15:03 »
Δεν είμαι σίγουρος για το εάν έχει αναφερθεί το συγκεκριμένο μοντάκι,  :hmmm: αλλά πήγα πολλές σελίδες πίσω το θέμα χωρίς να το βρω. Πρόκειται για ένα πολύ εντυπωσιακό μοντάκι κατά την ταπεινή μου άποψη, τουλάχιστον στις φωτό δείχνει πολύ "πειστικό", όσον αφορά την ποιότητα κατασκευής και το φινίρισμά του.

Πρόκειται για ένα πραγματικό "θηριάκι" που παίρνει δύο 18650 μπαταρίες, και που υποτίθεται ότι μπορεί να αποδώσει μέχρι και 200W - όνειρο θερινής νυκτός κατά την ταπεινή μου άποψη και πάλι.  :))

Ημερομηνία κυκλοφορίας άγνωστη, ακούγεται από την εταιρεία για το τέλος Μαΐου. Το ποιο τσιπάκι φοράει το μοντ είναι επίσης άγνωστο, δεν ανακοινώνεται πουθενά, αλλά σε αυτό το θέμα, κάποιος που υποτίθεται ότι μίλησε με κάποιον που ξέρει,  :)) λέει ότι το τσιπ είναι κατασκευής YiHi, τρέχα γύρευε τώρα, θα το μάθουμε φαντάζομαι κάποια στιγμή.





Αν δε με γελά η μνήμη μου, νομίζω ότι κάπου αναφέρεται ότι ο κοννέκτορας 510 είναι αυτορυθμιζόμενος με ελατήριο, αλλά δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά, το Αλτσχάιμερ με γυροφέρνει επικίνδυνα το τελευταίο διάστημα...  ;D




Στα πολύ ενδιαφέροντα χαρακτηριστικά του μοντ είναι ο έλεγχος θερμοκρασίας, όπως ακριβώς και στο μοντάκι της SMY, καθώς και η αντιγραφή σε κάποιον βαθμό του Variant, αλλά και με αρκετές διαφοροποιήσεις, αναμφισβήτητα το Snow Wolf 200 διαθέτει τη δική του προσωπικότητα. 








Στα 149 δολάρια τιμή για προπαραγγελία, δεν το λες και φτηνό, αλλά δεν το λες και πανάκριβο για αυτά που υπόσχεται. Κρίμα που δεν το είχα δει πριν παραγγείλω το 50άρι της SMY. Το μοντάκι είναι πολύ όμορφο στα μάτια μου, σίγουρα δεν κάνει για όλους μια και θα είναι αρκετά μεγάλο και πολύ βαρύ, αλλά σίγουρα θα μπορούσε να παίζει "χαλαρά" με την Ατλαντίδα 2 στα 70-80W...  ;)

Εδώ μπορείτε να δείτε τα χαρακτηριστικά του.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 40 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 92 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280243 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207800 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65229 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173861 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312470 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13634 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124442 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93426 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix