vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Hellvape GRIMM Kit AIO

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 890
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Hellvape GRIMM Kit AIO
« στις: Νοεμβρίου 23, 2019, 23:46 »

(Το προϊόν το παρέλαβα απευθείας από την Hellvape)
(Οι φωτογραφίες μεγαλώνουν κάνοντας κλικ πάνω τους, ώστε να δείτε καλύτερα τις λεπτομέρειες)




Αυτό το τρίμηνο η μόδα προστάζει ποντάκια/όλα-σε-ένα-νοικοκυρεμένα με την δυνατότητα να ατμίσεις στα βατ που θες εσύ.


Οπότε έχουμε το ποντάκι ή AIO αν θέλετε καλύτερα με 30W μέγιστη ισχύ, κατασκευασμένο από zinc-alloy και PCTG, έχει διαστάσεις 93x44.5x19mm, 1200mAh ενσωματωμένη μπαταρία, με χωρητικότητα υγρού στο pod τα 2ml και εργοστασιακές αντιστάσεις.


Η συσκευασία περιλαμβάνει το ποντάκι, ένα καλώδιο φόρτισης της συσκευής, ένα λουράκι για να το κρεμάμε στον λαιμό, το μάνουαλ και 2 αντιστάσεις. Η μία αντίσταση είναι η Η3-01, mesh αντίσταση στα 0.7Ω και η άλλη είναι η Η3-02, την αναφέρει σαν κανονική αντίσταση και είναι στα 1.2Ω.


Όπως πάντα θα ξεκινήσω με το αρνητικό που κάνει μπαμ. Η οθόνη είναι λες και δεν έφαγε πρωινό και δεν έχει δύναμη να μας δείξει αυτά που πρέπει. Στην φωτογραφία από κάτω, ανέβασα τόσο πολύ την φωτεινότητα που άσπρισαν τα πάντα τριγύρω και η οθόνη συνεχίζει να είναι μουντή.


Είναι το πρώτο μπατς αυτά που μου έστειλαν εμένα οπότε ελπίζω να είναι κάτι που έφτιαξαν ή θα φτιάξουν στα επόμενα γιατί δεν βλέπετε η συγκεκριμένη.


Το ποντάκι πέρα από τα βατ, με τρία κλικ, σου δίνει την δυνατότητα να ατμίσεις και σε βολτ. Πατώντας το (+) και το (-) ταυτόχρονα γυρνάει την οθόνη ανάποδα και επίσης μπορούμε να κλειδώσουμε την συσκευή ενώ ταυτόχρονα μπορούμε να ατμίζουμε ή να την βάλουμε σε λειτουργία stealth.


Το ποντ το πιέζεις και απλά κουμπώνει στην συσκευή με 2 κλιπς, είναι φουλ σταθερό και δεν παίζει καθόλου.

Κάτι που δεν αρέσει σε μένα προσωπικά αλλά το διαφημίζουν για καλό είναι ότι όταν αποσυνδέσεις το ποντ και το ξαναβάλεις μετά πάλι θα σε πάει στα βατ που έχει αποφασίσει η εταιρεία ότι ατμίζει καλύτερα η συγκεκριμένη αντίσταση(12W για την MTL και 22W για την mesh). OK, αν κάνεις το λάθος και ανεβάσεις τα βατ σε γλιτώνει από καμμένη αντίσταση αλλά εγώ θα προτιμούσα να μην υπήρχε.


Η αναπλήρωση του υγρού γίνεται από πάνω απλά σπρώχνοντας το πορτάκι προς τα έξω. Ανοιγοκλείνει με λίγη αντίσταση αλλά είναι ακριβώς όπως θα το ήθελα. Η τρύπα της αναπλήρωσης έχει ικανοποιητικό μέγεθος αλλά έχω παράπονο από κάτι άλλο το οποίο θα φανεί φουλ υπερβολικό αλλά θα το πω.

Tα περισσότερα καπνικά υγρά τα φτιάχνω μόνος μου(πχ La Tabbacheria) και στην αποκάτω φωτογραφία έχω ένα μπουκάλι 120ml το οποίο βρίσκει στο ντριπ τιπ με αποτέλεσμα να πρέπει να στάζω πολύ προσεκτικά αλλιώς θα χυθεί όλο απέξω.

Ναι, αν βγάλω το ντριπ τιπ δεν θα έχω πια πρόβλημα αλλά εγώ βαριέμαι να το βγάλω γιατί είναι μια παραπάνω κίνηση που δεν θέλω να κάνω.


Η αντίσταση έρχεται βιδωμένη πάνω σε αυτή την βάση που δείχνω στο gif από κάτω και απο εκεί ρυθμίζεται και ο αέρας. Οπότε ή θα αποφασίσετε από πριν τον αέρα ή θα βάλετε βγάλετε το ποντάκι αρκετές φορές μέχρι να βρείτε πως σας αρέσει.



Δυστυχώς δεν φαίνεται καλά στις φωτογραφίες αλλά εκτός από την μεγάλη εισαγωγή αέρα υπάρχει και μια μικρή τρύπα λίγο πιο δίπλα ώστε να σφίξουμε πολύ την εισαγωγή του αέρα για την MTL αντίσταση. Στα πολύ θετικά ότι το σκέφτηκαν αυτό.

Έχει ΟΚ γεύση, τίποτα το τρομερό. Καλή πραγωγή ατμού με ωραία και απαλή τζούρα και με τις δύο αντιστάσεις, σφιχτή τζούρα όταν το γυρνάς στο MTL.

Δυστυχώς δεν μπορώ να εκφέρω σωστή άποψη για τις αντιστάσεις γιατί έπαιξα με δύσκολα υγρά και βγήκαν εκτός σχετικά γρήγορα. Περιμένω να έρθουν καινούργιες για πιο σωστά τεστ.

Πολλές εταιρείες βάζουν ένα επιστόμιο σαν συνέχεια του ποντ χωρίς δυνατότητα αντικατάστασης, ευτυχώς εδώ μπορώ να το αλλάξω με ένα δικό μου.

Μοιάζει λίγο πλαστικούρα η κατασκευή αλλά είναι πολύ καλά φτιαγμένο, δεν κουνιέται τίποτα, όλα κουμπώνουν τέλεια.

Μου αρέσει που μπορώ να δω ξεκάθαρα πόσο υγρό έχει μέσα το ποντ.

Καλή αυτονομία μπαταρίας αλλά μη πάτε και στη δουλειά μόνο με αυτό.

Λογικά έτσι όπως βλέπω τις αντιστάσεις, οι BVC της Aspire πρέπει να είναι συμβατές με το ποντ.

Ελπίζω να βγάλουν επισκευάσιμη κεφαλή και σε αυτό!


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 63 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 96 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20450 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280298 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207814 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65318 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173868 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312508 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13671 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124502 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93439 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix