vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

67 επισκέπτες, 6 χρήστες
ZoeM, dimitrisd, manoslykos, bloodlessz, tsiv, Tem

Twitter

Nobacco Giant Μπαταρία - Πρόβλημα?

Αποσυνδεδεμένος Vision

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Nobacco Giant Μπαταρία - Πρόβλημα?
« στις: Οκτωβρίου 21, 2011, 19:02 »
Φίλοι, τις τελευταίες 2 μέρες η μία εκ των δύο μπαταριών του σετ μου κάνει κάποια κουλά! :idiot1:  Αφού την φορτίσω και την κουμπώσω στο carto πατάω το κουμπί και μετά από 3 δευτερόλεπτα αναβοσβήνει συνεχόμενα  το λαμπάκι   σαν τρελό! Το φαινόμενο μετά από 1-2 ώρες σταματάει ! ? :eyesplash: Καμιά ιδέα? Θα με αφήσει?

Αποσυνδεδεμένος gihal

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant Μπαταρία - Πρόβλημα?
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 21, 2011, 19:09 »
θα πρότεινα να παίξεις λίγο με τον πόλο της μπαταρίας σε περίπτωση που δεν κάνει καλή επαφή με τον φορτιστή. Σε κάθε άλλη περίπτωση επικοινώνησε με νομπακο και πίστεψε με θα σε εξυπηρετήσουν πέραν του δέοντος.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Nobacco Giant Μπαταρία - Πρόβλημα?
« Απάντηση #2 στις: Οκτωβρίου 21, 2011, 20:35 »
NObacco E-cigarettes
Τίγρητος 6, 162 32
Αθήνα

Τηλ/Fax: [color=rgb(73, 83, 90) !important][size=11px !important]            210-762 20 20      [/size][/color][/b]

...επελεξε το τεχνικο τμημα - επιλογη πληκτρου 3
....αμεσα θα σε βοηθησουν για οτι προβλημα και αν εχεις ::) :bye:

Αποσυνδεδεμένος Vision

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant Μπαταρία - Πρόβλημα?
« Απάντηση #3 στις: Οκτωβρίου 22, 2011, 01:20 »
Thank you guys!! Θα περάσω από κει από βδομάδα, δουλεύω κοντά τους, εχω ξαναπάει και είναι πολύ εξυπηρετικοί! Αλλά τι να πώ ατμίζει κανονικά πιο πολύ φαίνεται να τα χει παίξει το λαμπάκι παρά η μπαταρία! Τι να πώ θα δείξει... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Nobacco Giant Μπαταρία - Πρόβλημα?
« Απάντηση #4 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 18:28 »
Πηρα χτες μια μπαταρια Giant Usb και οταν συνδεω πανω τον Α2 κανει κατι κουλα και παλαβα.
Οταν παταω το κουμπακι για 1 δευτερολεπτο δουλευει κανονικα και μετα αναβοσβηνει συνεχεια(οσο εχω πατημενο το κουμπακι).Με το που το αφηνω σβηνει κανονικα.
Εν το μεταξυ οταν γινεται αυτο τρεμοπαιζει κι η παροχη ρευματος.Αυτο συμβαινει ειτε το εχω ενωσει στο Usb ειτε οχι.
Αν βγαλω τον Α2 δουλευει οπως πρεπει.Ειναι η πρωτη φορα που αντιμετοπιζω προβλημα με Ego-t μπαταρια οταν συνδεω τον Α2.
Κανεις καμια ιδεα ή λυση;

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Nobacco Giant Μπαταρία - Πρόβλημα?
« Απάντηση #5 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 18:43 »
Πάνο, αν είσαι κάτω από τα 2 Ωμ στο σετάρισμά σου στον A2, θα έχεις θέμα με την μπαταρία Giant, ιδιαίτερα με το USB συνδεδεμένο.
Οι απλές eGo είναι κατάλληλες για LR.

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Nobacco Giant Μπαταρία - Πρόβλημα?
« Απάντηση #6 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 18:47 »
Πάνο, αν είσαι κάτω από τα 2 Ωμ στο σετάρισμά σου στον A2, θα έχεις θέμα με την μπαταρία Giant, ιδιαίτερα με το USB συνδεδεμένο.
Οι απλές eGo είναι κατάλληλες για LR.

Μαλιστα...αρα τσαμπα την πηρα.Ειμαι λατρης του LR οποτε θα δουμε τι θα την κανω.Ευχαριστω πολυ Βαγγο!Να σαι καλα!

Αποσυνδεδεμένος apollonick

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι ένας φτωχός και μόνος ατμιστής
Απ: Nobacco Giant Μπαταρία - Πρόβλημα?
« Απάντηση #7 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 17:14 »
Εμένα η μπαταρία (Giant με Passthrough 900mAh) οταν τη συνδέω στο USB με Passthrough  αν ακουμπίσει το βίσμα χωρις να μπέι κανονικά έστω και για λιγότερο απο δευτερόλεπτο, αναβοσβίνει 3 φορές το λαμπάκι και αρχιζει ατμοποίηση σαν να έχω πατημένο το κουμπί για 10 περιπου δευτερόλεπτα, μετά λειτουργεί κανονικα. Προσπαθώ να το αποφεύγω αλλά συμβαίνει κάποιες φορές. Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει πρόβλημα;

Αποσυνδεδεμένος Xenos

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
  • 28η Οκτωβρίου είπα ΟΧΙ στο τσιγάρο..
Απ: Nobacco Giant Μπαταρία - Πρόβλημα?
« Απάντηση #8 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 06:56 »
Τι στο καλό κι εγώ έχω ένα θεματάκι με την μια μπαταρία απο το Giant.Την έχω βάλει να φορτιζει εδώ και 7 ώρες και δεν έχει πρασινήσει το λαμπάκι.Εν τω μεταξύ αυτή η μπαταρία μου κάνει κι άλλα κόλπα.Δεν δουλεύει "με την μια "το κουμπάκι καμμιά φορά αλλά αυτό είναι κάτι που αντιμετωπίζεται.Το φόρτισμα όμως είναι ένα θέμα..

Αποσυνδεδεμένος P@ntelis

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant Μπαταρία - Πρόβλημα?
« Απάντηση #9 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 20:28 »
Καλησπέρα σε όλους, είμαι καινουργιος στην παρέα και δυστυχ;vς αντιμετοπίζω κάποιο πρόβλημα με την μπαταρία (GIANT). Σήμερα το μεσημέρι άρχισε το led-ακι της μπαταρίας να ανβοσβήνει (φυσιολογικό σημάδι αδειάσματος). Θεώρησα λοιπόν οτι καλό θα ήταν να το κλείσω τελείως (5 κλικ). Όταν έφτασα σπίτι έβαλα την μπαταρία να φορτίζει, και δοκίμασα να την ανοίξω (5κλικ) αλλά τίποτα . Με λίγα λόγια, είμαι με το USB συνδεδεμένο (το κοκκινο φωτάκι φόρτισης ειναι αναμένο), εδώ και κάτι ώρες ,  αλλά η μπαταρία δεν ξεκινάει. Η μπαταρία και ο ατμοποιητής λειτουργούν μόλις 1 εβδομάδα.  Υπάρχει λύση ή πάω για άλλη μπαταρία;

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant Μπαταρία - Πρόβλημα?
« Απάντηση #10 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 20:41 »
φιλε θα πας στην nobacco στον βυρωνα και θα στην αλλαξουν, καποιες παρτιδες βγαινουν με προβλημα, εγω μολις εβαζα το usb αρχιζε να ατμιζει μονο του χαχαχα , τα παιδια παντως ειναι οκ θα στην αλλαξουν σιγουρα, εκτος βεβαια αν το πηρες απο αλλου παντως και εκει το ιδιο ζητησε τους.

Αποσυνδεδεμένος zellps2

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΤΜΙ-ΖΩ αρα ΖΩ!
Απ: Nobacco Giant Μπαταρία - Πρόβλημα?
« Απάντηση #11 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 20:52 »
Πηρα χτες μια μπαταρια Giant Usb και οταν συνδεω πανω τον Α2 κανει κατι κουλα και παλαβα.
Οταν παταω το κουμπακι για 1 δευτερολεπτο δουλευει κανονικα και μετα αναβοσβηνει συνεχεια(οσο εχω πατημενο το κουμπακι).Με το που το αφηνω σβηνει κανονικα.
Εν το μεταξυ οταν γινεται αυτο τρεμοπαιζει κι η παροχη ρευματος.Αυτο συμβαινει ειτε το εχω ενωσει στο Usb ειτε οχι.
Αν βγαλω τον Α2 δουλευει οπως πρεπει.Ειναι η πρωτη φορα που αντιμετοπιζω προβλημα με Ego-t μπαταρια οταν συνδεω τον Α2.
Κανεις καμια ιδεα ή λυση;

φιλε πανο μαλλον το σεταπ σου ειναι ακομη πιο κατω και απο 1.6 γιατι πλεον δεχονται και αυτους, αν εχεις αυτην που λεω πρεπει στο κλειδωμα- ξεκλειδωμα να σου αναβοσβηνει το λεντακι αν κανει απλα fade out εχεις ανοχη μεχρι  2 ohm (αν βαλεις σε αυτην lr 1,6 ι χαμηλοτερα τρεμοπαιζει το λεντ μετα απο 2-3 sec)

Αποσυνδεδεμένος P@ntelis

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant Μπαταρία - Πρόβλημα?
« Απάντηση #12 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 20:30 »
Καλησπέρα σε όλους, είμαι καινουργιος στην παρέα και δυστυχ;vς αντιμετοπίζω κάποιο πρόβλημα με την μπαταρία (GIANT). Σήμερα το μεσημέρι άρχισε το led-ακι της μπαταρίας να ανβοσβήνει (φυσιολογικό σημάδι αδειάσματος). Θεώρησα λοιπόν οτι καλό θα ήταν να το κλείσω τελείως (5 κλικ). Όταν έφτασα σπίτι έβαλα την μπαταρία να φορτίζει, και δοκίμασα να την ανοίξω (5κλικ) αλλά τίποτα . Με λίγα λόγια, είμαι με το USB συνδεδεμένο (το κοκκινο φωτάκι φόρτισης ειναι αναμένο), εδώ και κάτι ώρες ,  αλλά η μπαταρία δεν ξεκινάει. Η μπαταρία και ο ατμοποιητής λειτουργούν μόλις 1 εβδομάδα.  Υπάρχει λύση ή πάω για άλλη μπαταρία;

Σχετικά με αυτό το πρόβλημα, μου είπαν ότι αν κλειδωσει η μπαταρία-δεν φορτίζει. Αν αυτό ισχύει , πως θα μπορέσω να ξεκλειδώσω την μπαταρία οταν δεν έχει καθόλου φορτία.Υπάρχει κανένας τρόπος;

Αποσυνδεδεμένος Ares

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant Μπαταρία - Πρόβλημα?
« Απάντηση #13 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 20:45 »
Σχετικά με αυτό το πρόβλημα, μου είπαν ότι αν κλειδωσει η μπαταρία-δεν φορτίζει. Αν αυτό ισχύει , πως θα μπορέσω να ξεκλειδώσω την μπαταρία οταν δεν έχει καθόλου φορτία.Υπάρχει κανένας τρόπος;

Δεν νομιζω να υφισταται κατι τετοιο διοτι εχω το εν λογω ητ και απο τοτε που το πηρα πρωτα κλειδωνω και μετα φορτιζω. Εκεινο που μπορει να συμβαινει, χωρις να το εχω ψαξει, ειναι να απομονωνεται ο διακοπτης με την συνδεση της  μπαταριας ειτε σε φορτιστη ειτε σε USB μεσω PASSTHROUGH για να αποφευχθει τυχαια ενεργοποιηση.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 27, 2011, 21:01
Τι στο καλό κι εγώ έχω ένα θεματάκι με την μια μπαταρία απο το Giant.Την έχω βάλει να φορτιζει εδώ και 7 ώρες και δεν έχει πρασινήσει το λαμπάκι.Εν τω μεταξύ αυτή η μπαταρία μου κάνει κι άλλα κόλπα.Δεν δουλεύει "με την μια "το κουμπάκι καμμιά φορά αλλά αυτό είναι κάτι που αντιμετωπίζεται.Το φόρτισμα όμως είναι ένα θέμα..

Μηπως αν σηκωνες λιγο τον πολο της μπαταριας (λιγο ομως) με κατι αιχμηρο? Το εχω παθει και δουλεψε. Προφανως ειχα σφιξει πολυ τον ατμοποιητη και δεν εφτανε υστερα να ακουμπησει ο πολος του φορτιστη.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 27, 2011, 21:01 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος P@ntelis

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant Μπαταρία - Πρόβλημα?
« Απάντηση #14 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 22:07 »
Αν κατάλαβα καλά ο πόλος της μπαταρίας είναι ένα μικρό κυλινδράκι στο μέσο της επαφής της μπαταρίας με τον ατμοποιητή. Το δοκίμασα αλλά τίποτα. Πιστεύω ότι τελικά το πρόβλημα είναι ότι δεν φορτίζει η μπαταρία για κάποιο λόγο. Έχω δοκιμάσει και άλλο καλώδιο και γενικά νομίζω έχω καλύψει όλους τους συνδιασμούς ( το ίδιο καλώδιο σε άλλη μπαταρία, στην πρίζα με αντάπτορα, στον υπολογιστή κλπ). Επίσης και κάτι τελευταίο, μετά από αρκετές ώρες "φόρτισης" η μπαταρία λογικά θα έπρεπε να έχει κάποια μεταβολή (έστω μικρή) στην θερμοκρασία της πράγμα που δεν συμβαίνει στη δική μου .

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20985 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281831 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208022 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66304 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174908 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14567 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124975 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93705 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix