vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

271 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, gigelis78, babis1993, grag, vlasismiriagos, camber, mathimatikos1966

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1110 στις: Ιουλίου 04, 2015, 13:02 »
Εγώ γεμίζω πάντα όπως δείχνει το βιντεάκι που έβαλες χωρίς κανένα πρόβλημα. Θέλει λίγο προσοχή να μην υπάρχει βαμβάκι στα σπειρώματα. Κατά τα άλλα και ως δια μαγείας θα έλεγα, τα σπειρώματα της βάσης και της καμπάνας έρχονται και βιδώνουν χωρίς πρόβλημα. Δοκίμασε αρχικά χωρίς υγρό να δεις εάν σου δουλεύει αυτός ο τρόπος.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 04, 2015, 13:12 από mankar72 »

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1111 στις: Ιουλίου 04, 2015, 13:42 »
Ποιόν Lite έχεις? Δεν έχει σημασία η βάση... αυτό που θέλω σαν απάντηση είναι με τί τανκ τον έχεις?

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1112 στις: Ιουλίου 04, 2015, 14:06 »
demkoni εάν ρωτάς εμένα συνήθως τον έχω έτσι
αλλά με τον ίδιο τρόπο γεμίζω και με το τανκ που παίρνει το ανταλλακτικό του kfl+

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1113 στις: Ιουλίου 04, 2015, 14:13 »
αν ρωτας και εμενα και εγω το παραπανω τανκ εχω ,,,,

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1114 στις: Ιουλίου 04, 2015, 14:20 »
Δεν έχω το παραπάνω τανκ, οπότε δεν μπορώ να προτείνω γνώμη για το γέμισμα... :-[


Φυσιολογικά όμως γεμίζει (σύμφωνα με όσα έχω διαβάσει εδώ) από πάνω και αν ξεβιδώσεις το πλαστικό τανκ από το κάτω δαχτυλίδι όπως λέει και ο mankar72.


Εγώ γεμίζω πάντα όπως δείχνει το βιντεάκι που έβαλες χωρίς κανένα πρόβλημα. Θέλει λίγο προσοχή να μην υπάρχει βαμβάκι στα σπειρώματα. Κατά τα άλλα και ως δια μαγείας θα έλεγα, τα σπειρώματα της βάσης και της καμπάνας έρχονται και βιδώνουν χωρίς πρόβλημα. Δοκίμασε αρχικά χωρίς υγρό να δεις εάν σου δουλεύει αυτός ο τρόπος.

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1115 στις: Ιουλίου 04, 2015, 14:26 »
Η αλήθεια είναι πως μόλις τον πρωτοπήρα μια φορά δοκίμασα να γεμίσω από πάνω και είχα διαρροή. Δεν ξαναδοκίμασα το γέμισμα αυτό, αφού διαπίστωσα πως το γέμισμα από κάτω μου κάθεται εύκολο και χωρίς διαρροές ανεξάρτητα του στησίματος.

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1116 στις: Ιουλίου 04, 2015, 14:31 »
δεν διαφωνω μανκαρ οτι θα ειναι πιο ευκολο ,,,απο πανω γεμιζω κλεινωντας τον αερα αλλα μεχρι πριν το σεταπ του ντεμκονι ειχα δακρια πλεον οχι ..απο κατω που δοκιμασα καπου σκαλωνει η καμπανα ,ισως ειναι αυτο που λες να εχει σκαλωσει μαμβακι στις σπυρες..που θα παει για νοομπακι στο φαινομενον ηδη εχω προχωρησει αρκετα ,θα το καταφερω και αυτο αχχαχαχα

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1117 στις: Ιουλίου 04, 2015, 14:39 »
Φίλε nasios εύκολο για τον καθένα είναι αυτό που τον βολεύει. Δοκίμασε, παίδεψε τον, κάνε διάφορα στησίματα (ας είναι καλά ο demkoni) και θα δεις ότι σε λίγο καιρό θα βρεις τη δικιά σου χρυσή τομή τόσο στο γέμισμα όσο και στο στήσιμο.

Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1118 στις: Ιουλίου 05, 2015, 02:05 »
Ετσι ακριβως ,το καλο πραμα  ;) θελει το χρονο του για να το μαθεις.Αλλά μετα θα το εχεις συνεχεια στο στομα για εχει μια υπερανω κριτικης γευση , ενα βελουδινο ατμισμα και τη σπανια αισθηση της πληρους αναδειξης της παλετας αρωματων ,που συναδουν με το ..ονομα του.Σημερα πηρα ενα ακομα φαινομενο με τις οβαλ εισαγωγες για τη συλλογη μου και αυριο θα το στησω με νικελ πανω σε ενα ΥΙΗΙ.
Ειναι και εξωτερικα μια κουκλα :love_hearts: :_love_heart: ερωτευσιμη  :angel: μονο που το βλεπεις ,λυωνεις σαν ...αντισταση 0,3 ωμ στα 250βατ... :respect:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Ξυπνησα νωρις Κυριακατικα γιατι με ετρωγε η περιεργια να το στησω. Λες και ηταν η πρωτη φορα που το επιανα στα χερια μου. Ενα στολιδι που ειπα οταν το επιασα προσεκτικα ''ειναι κριμα να το πιασω , να το λυσω,  να του στησω την αντισταση...να του βαλω υγρο..να το λερωσω ...''  Το αφησα για λιγο για να σκεφτω. Ειπα στον εαυτο μου ''αυτο πρεπει να το βαλεις σε μια βιτρινα του επιπλου του σαλονιου να το βλεπεις  :love_brocken: , να το απολαμβανεις σαν εργο τεχνης  :_love_heart: , να το αφησεις ετσι απειραχτο οπως το γεννησε η μανα του :bravo_encouragements: '' Τετοιες σκεψεις πρωινιατικα :fight_hammered2:
Για να δωσω ενα HAPPY END στην ..''περιπετεια της μαχης αν θα το ατμισω η οχι'' εκανα πετρα την καρδια μου και το εστησα.Του εβαλα ενα υγρο απο τη συλλογη που δεν το ειχα ατμισει ποτε σε φαινομενο.
Απο εκεινη τη στιγμη κολλησα και ντουμανιαζει ολο το σπιτι με ιδιαιτερα αρωματα που για πρωτη φορα αναδειχτηκαν, ξεχωρισαν και αξιοποιηθηκαν σε τετοιο βαθμο που σε εκπλησει το τι μπορει να κανει ενας καλοσχεδιασμενος ατμοποιητης στα ποιοτικα συνθετα υγρα. Πιστευω οτι ειναι οτι πιο τιμιο εχω δοκιμασει αυτα τα χρονια και αισθανομαι τυχερος που πριν το Πασχα ενας φιλος μου εδωσε να τον δοκιμασω οπου εμεινα αφωνος απο το υψηλο επιπεδο ατμισματος που δεν φανταζομουν οτι υπαρχει. Ειχα θυμαμαι μεινει με ενα χαμογελο απο την απολαυση και μετα εκπληκτος γελουσα σα χαζος απο το σοκ. Απο τοτε δοκιμαζω και αλλους ατμο μπας και ειμαι κολλημενος με το φαινομενο και δε βλεπω μπροστα μου ,αλλά ακομα δεν βρηκα κατι που να τον πλησιαζει. Οποτε ησυχασα και τελειωσα απο ατμο και πλεον ασχολουμαι με τα φαινομενα και τα στησιματα τους που θελουν χρονο, εμπειρια που αποκτιεται σιγα σιγα, αφοσιωση και ''χαδια''. Αλλά μετα οπως λενε πολλα παιδια και  εδω ...σε πανε βολτες στον παραδεισο.. :respect: και σε μεγαλες απολαυσεις που δικαιωνουν το φαινομενο αλλά και εμας που το προτιμησαμε εναντι αλλων και το αγορασαμε. Οσο για τη συμπεριφορα των κατασκευαστων καθε φορα που αγοραζω εγω και οι φιλοι μου? Αρτια σε ολα η συμπεριφορα τους , ανθρωπινη , σεμνη, ευγενικη, χωρις εγωισμο, χωρις επαρση.
 Ειναι ανθρωποι προθυμοι και εξυπηρετικοι με ανοιχτο μυαλο για οποια σχολια η ιδεες θελησουμε να μοιραστουμε μαζι τους. Ενα μπραβο και απο μενα που αισθανομαι ...ναι θα το πω.. ..συγκινημενος απο τη σεμνοτητα και το ηθος τους που σπανια εχω συναντησει στη ζωη μου.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 05, 2015, 11:48 από ongakos »

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1119 στις: Ιουλίου 06, 2015, 14:52 »
Είναι λογικό να έχω λιγότερη γεύση με το ολόσωμο πλαστικό τανκ από ότι με το ατσάλινο?

Αποσυνδεδεμένος lemon78

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1120 στις: Ιουλίου 06, 2015, 16:13 »
Ισως να παιζει ρολο οτι αντιδραει το υγρο που χρησιμοποιεις με το υλικο του πλαστικου τανκ..με καθε επιφυλαξη

Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1121 στις: Ιουλίου 06, 2015, 16:31 »
Το πλαστικο τανκ θελει πολυ καλο πλυσιμο στην καθε αλλαγη τυπου υγρου γιατι ''κραταει'' τα αρωματα του υγρου περισσοτερο απο το ατσαλι.
Μου αρεσει πολυ το συνθετικο bell cap κουστουμι και ειναι και πολυ ελαφρυ.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1122 στις: Ιουλίου 06, 2015, 16:34 »
Πάνω στο Snow Wolf με Clr edition IV:



Αναφώνησα σε άπταιστα ελληνικά: Mother F****ng son of a b**ch!!!!

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1123 στις: Ιουλίου 06, 2015, 17:31 »
Πλέον δεν γεμίζω από πάνω... Το κάτω γέμισμα είναι τόσο απλό που δεν μπαίνω στον κόπο για οτιδήποτε άλλο.


Ειδικά στον Zest, βγάζω το ντριπ τιπ, γυρνάω ανάποδα σε μια χαρτοπετσέτα τον ατμοποιητή, πιέζω προς τα κάτω το τανκ, γεμίζω από τις τρυπούλες εισαγωγής του αέρα, ανάποδα όπως είναι ξανακλείνω τανκ, βάζω ντριπ τιπ και έτοιμος...


Ούτε καμπάνα πειράζω, ούτε βάση βγάζω πλέον ούτε τίποτα που θα μπορούσε να πειράξει τη θέση του βαμβακιού εσωτερικά της καμπάνας...


Εδώ γέμισμα με το Bell Cup, και ότι μπουκαλάκι θέλεις...


[youtube]c72kODlzA4Q[/youtube]


κι εδώ το βίντεο με το γέμισμα του Zest από τις τρυπούλες εισαγωγής του αέρα που έκανα μόλις τώρα...


[youtube]z-ALwdcdGyM[/youtube]

ΜΠΡΑΒΟ ΚΩΣΤΑ!!!!!

Αν και παλιος με τον ZEST δεν ειχα ποτε γεμισει η αναπληρωσει με υγρο το κουκλι οπως εσυ πιεζοντας τον ,δηλ απο κατω ...και ουτε που το ειχα σκεφτει. Ακομα και οταν πηρα εναν ακομα με bell cap..και τον εστηνα οπως εσυ.

Απλα ξεβιδωνα τη βαση του ΖΕΣΤ απο το πλαστικο KFLΡ τζαμακι...οπου εβγαινε απο την καπανα και το τανκ.Μετα επρεπε να συμαζεψω το βαμβακι και οταν ημουν εξω επρεπε να βγαλω οδοντογλυφιδα η κατσαβιδακι για να εφαρμοσω στο σκαλοπατι κλπ κλπ..
 Την αναπληρωση απο πανω την εχω σταματησει ενα μηνα τωρα.

 ΤΩΡΑ ΧΑΡΙΝ ΕΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΒΙΝΤΕΟ ΣΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΟΝ ΠΙΟ ΑΠΛΟ, ΕΥΚΟΛΟ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΟ ΤΡΟΠΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗΣ ΥΓΡΟΥ...Με εφτιαξες λοιπον και μου εκανες τη ζωη πιο ευκολη.Να εισαι καλα και σε ευχαριστω πολυ :thumpup: :respect: !!!!

Τελικα μερικα πραγματα ενω σου φαινονται δυσκολα μπορει αν το ψαξεις πολυ να τα κανεις ευκολα..το δυσκολο ειναι να μαθεις πως θα μπορεσεις να τα κανεις ευκολα... Αισθανομαι κουτος μερικες φορες ...και γηρασκω αει διδασκομενος... Χαριν του Κωστα και εμαθα απο αυτον :respect: και εκανα και μια αυτοκριτικη.. :-[

Να εισαι καλα φιλε Κωστα :) οπως και το φορουμ μας οπου μοιραζομαστε εμπειριες και γνωσεις που μας πανε πιο μπροστα.

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1124 στις: Ιουλίου 06, 2015, 21:01 »
Το πλαστικο τανκ θελει πολυ καλο πλυσιμο στην καθε αλλαγη τυπου υγρου γιατι ''κραταει'' τα αρωματα του υγρου περισσοτερο απο το ατσαλι.
Μου αρεσει πολυ το συνθετικο bell cap κουστουμι και ειναι και πολυ ελαφρυ.
To θέμα είναι ότι μετά από κάθε στήσιμο έχει κάτσει ένα 20 λεπτο μέσα στο ξύδι  :hmmm:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 25 12785 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:28
από KORG N364
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123651 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:15
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278500 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63901 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206514 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92939 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3900 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173017 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15569 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14282 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9643 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos