vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

278 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, gigelis78, Doubt, Lazy Dog, vasim

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5130 στις: Απριλίου 29, 2018, 12:10 »
δηλαδη θελετε να πειτε.....
οκ για καποιον που εχει zest η light και θελει κατι πιο αερατο θα τον δει,τωρα για τους κατοχους unfollow δεν ξερω
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 29, 2018, 12:19 από lagoudakis »

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5131 στις: Απριλίου 29, 2018, 12:35 »

Εγώ δεν ξέρω τι είναι το ίου (πέρα από αμερικάνικη έκφραση αηδίας). Μια χαρά είμαι βολεμένος μέχρι τα βαθιά γεράματα μου με τους 7 στημένους unfollow (και τους 324 καβάτζα στο συρτάρι)!  :yes:


Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5132 στις: Απριλίου 29, 2018, 12:58 »
Αλλο ενα φαινομενο βλεπω εγω σαφος μια αερατη εκδοση,προστασια στο βαμβακι(επρεπε να υπηρχε εδω και χρονια αυτο),

αισθητικες αλλαγες εξωτερικα.

Μονο αυτη η καμπανα δεν ξερω τι λεει,

κατα τα αλλα κολοκυθοπιτες.


Περιμενα να δω καποιο καινουργιο project αλλα μαλλον δεν ετυχε.

Και σκεφτομαι πρωτον΄ομαδα που κερδιζει δεν αλλαζει ή
δεν εχει δευτερον νομιζω :))

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5133 στις: Απριλίου 29, 2018, 13:39 »

Τώρα βέβαια που θα κυκλοφορήσει το άλλο αστέρι από Πανόρμου μεριά δεν ξέρω για πόσο καιρό ακόμα θα συνεχίσει να κερδίζει... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5134 στις: Απριλίου 29, 2018, 13:54 »
Εξαιρετικοι ατμοποιητες αμφοτεροι  phenomenon & unfollow, που αδικουνται ομως απο το θεμα της στερεωσης με τα ορινγκ.
Καθε τανκ κ βαση με αλλα ορινγκ.
Αλλα τανκ ανοιγοκλεινουν ευκολα κ χωρις διαρροες, αλλα ευκολα αλλα με διαρροες, αλλα δυσκολα κ με διαρροες, αλλα δυσκολα χωρις διαρροες.
Αυγουλακι κιντερ εκπληξη τι θα σου κατσει.
Πιστευω οτι πρωτα πρωτα χρειαζεται μια τυποποιηση παραγωγης, να ειναι ολα τα κομματια 1000% ιδια, διοτι εχω την αισθηση οτι παρτιδα με παρτιδα εχει ανεπαισθητες διαφορες, που ομως επηρρεαζουν το θεμα των διαρροων.
στον φαινομενον με το ιδιο στησιμο το μεταγενεστερο νανο κοστουμακι μου σε παλια βαση εχει συνεχεις διαρροες και το κανονικο με το οποιο ηρθε, σχεδον καμια. Πιο σφιχτα ορινγκ δεν μπορω να βαλω, ηδη ανοιγει με το ζορι.


Τα αυλακια στο ντεκ νομιζω ηταν απαραιτητα απο την πρωτη κιολας εκδοση. Στον unfollow κανουν μεγαλη διαφορα. 

Σιπι, κανονισε να εξαφανισεις ολα τα νεα πανορμιτικα καλουδια, να μη μεινει για μας τιποτα. Βασιξα, και να το κανεις, δε με πειραζει. Ξερω που μενεις!🙂

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5135 στις: Απριλίου 29, 2018, 14:39 »
Τώρα βέβαια που θα κυκλοφορήσει το άλλο αστέρι από Πανόρμου μεριά δεν ξέρω για πόσο καιρό ακόμα θα συνεχίσει να κερδίζει... :dontknow:
σε 2 βδομαδες ;D καλα σιγα την βλακεια που θα βγει :D ..χωρις πλακα και οι 2 ειναι πολυ καλοι,το θεμα πια παει και αισθητικα τι αρεσει στον καθενα,εμενα ευτυχως μου αρεσουν 4-5 ατμ που υπαρχουν οποτε μενω ετσι :)

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5136 στις: Απριλίου 29, 2018, 14:57 »
Εγώ δεν ξέρω τι είναι το ίου (πέρα από αμερικάνικη έκφραση αηδίας)...  
Μιάς και το θέτεις το ερώτημα, "ίουΟΥΟΥ" είναι και επιφώνημα έκπληξης στην Ηπειρο. Αντίστοιχο του "πωπωΩΩΩ", "αμαΑΑΑν. (όσο πιό μακρόσυρτα τόσο πιό έντονη η έκπληξη). :)

Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5137 στις: Απριλίου 29, 2018, 15:06 »
Έλα ντε! Έλα όμως που έχουν! Θα μιλήσω τελείως υποκειμενικά (δεν γίνεται κι αλλιώς...) αλλά ενώ εκ πρώτης όψεως το φαινόμενο και ο unfollow έχουν μόνο τις διαφορές που αναφέρεις (που δεν δικαιολογούν καμία τεράστια διαφορά στην γεύση), έχω 7 unfollow στημένους και 4 φαινόμενα στο συρτάρι. Και δεν είναι θέμα στησίματος. Θέλω να πω, δεν γίνεται να είμαι μαστόρι με τους unfollow και άμπαλος με τα φαινόμενα... :dontknow:
Ανθρωπε μου προκαλεις θρασυτατα το δημοσιο αισθημα :tongue_smilie: για τους unfollow δεν με καιει τοσο πολυ προσωπικα αλλα 4 φαινομενα στο συρταρι ; Μια βαση μονο ακομα να ειχα συν το ενα και μοναδικο φαινομενο που εχω " παντρευτει" πια και δεν "ξενοκοιταζα " πουθενα , οπως ηδη κανω.
Ειλικρινα τι προσπαθεις να κανεις ; Να μπερδεψεις τους μελλοντικους αρχαιολογους που θα τους βρουν του " κουτιου " και θα νομιζουν οτι το σπιτι σου ηταν το εργαστηριο του gus ?  :))

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5138 στις: Απριλίου 29, 2018, 16:05 »
Εγώ δεν ξέρω τι είναι το ίου (πέρα από αμερικάνικη έκφραση αηδίας). Μια χαρά είμαι βολεμένος μέχρι τα βαθιά γεράματα μου με τους 7 στημένους unfollow (και τους 324 καβάτζα στο συρτάρι)!  :yes:
ιου;μηπως εννοεις πιου;

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5139 στις: Απριλίου 29, 2018, 16:32 »
Ουαουουουουου. το φιλολογικο νημα καλα κρατει.

Αχταρμα Φαινομενον η συνεχεια

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5140 στις: Απριλίου 29, 2018, 16:43 »
τελος το μπαχαλο απο μενα....σιγουρα ειναι στις γραμμες και στην φιλοσοφια του γκας,πιστευω θα τον παρουν αυτοι που ηθελαν τον unfollow και δεν τον βρηκαν,παντως φθηνο δεν τον λες αλλα αυτο ειναι υποκειμενικο,εχει να κανει με την τσεπη του καθενος οποτε δεν εχει νοημα το θεμα τιμη
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 29, 2018, 16:53 από lagoudakis »

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5141 στις: Μαΐου 04, 2018, 23:23 »
Σήμερα ο αγαπημένος μου Lite τραυματίστηκε  :'(

Κόπηκε η κεφαλή του 510 κονέκτορα στην μέση. Αύριο ή Δευτέρα μετά την δουλειά πηγαίνει στον μπαμπά του για service, να αλλάξει το βιδάκι και αν αισθάνεται χουβαρντάς να μου δώσει και ένα - δυο επιπλέον να πορεύομαι. Παρ' όλη την ζημιά, προς το παρόν ατμίζει κανονικότατα και σταθερότατα. Η μόνη διαφορά που είδα αφότου διαπίστωσα την ζημιά ήταν ότι στο ελάχιστο ξεβίδωμα το mod με προστάζει να πω αν είναι νέο coil, ενώ σε διαφορετική περίπτωση θα ήθελε δύο στροφές πριν αποφασίσει να μηδενίσει.

Αποσυνδεδεμένος ManosS

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5142 στις: Μαΐου 06, 2018, 12:18 »
Εξαιρετικοι ατμοποιητες αμφοτεροι  phenomenon & unfollow, που αδικουνται ομως απο το θεμα της στερεωσης με τα ορινγκ.
Καθε τανκ κ βαση με αλλα ορινγκ.
Αλλα τανκ ανοιγοκλεινουν ευκολα κ χωρις διαρροες, αλλα ευκολα αλλα με διαρροες, αλλα δυσκολα κ με διαρροες, αλλα δυσκολα χωρις διαρροες.
Αυγουλακι κιντερ εκπληξη τι θα σου κατσει.
Πιστευω οτι πρωτα πρωτα χρειαζεται μια τυποποιηση παραγωγης, να ειναι ολα τα κομματια 1000% ιδια, διοτι εχω την αισθηση οτι παρτιδα με παρτιδα εχει ανεπαισθητες διαφορες, που ομως επηρρεαζουν το θεμα των διαρροων.
στον φαινομενον με το ιδιο στησιμο το μεταγενεστερο νανο κοστουμακι μου σε παλια βαση εχει συνεχεις διαρροες και το κανονικο με το οποιο ηρθε, σχεδον καμια. Πιο σφιχτα ορινγκ δεν μπορω να βαλω, ηδη ανοιγει με το ζορι.
Συμφωνώ μαζί σου, είναι το πρώτο θέμα που δυστυχώς καλείσαι να λύσεις με την αγορά ενός φαινομένου.
Προσωπικά το έχω λύσει με την αλλαγή όλων των oring και στους δύο zest που έχω.
Τα έχω βάλει όλα (καμπάνα, βάση, τανκ, δαχτυλίδια) vitton (τα καφέ) εκτός το κάτω της βάσης που έχω σιλικόνης (πορτοκαλί). Επίσης της καμπάνας ένα νούμερο μικρότερο.
Με αυτόν τον τρόπο έχω ξεχάσει τι πάει να πει διαρροή!
Τώρα βέβαια, χωρίς αυτό να είναι πρόβλημα, ο ένας ξεκουμπώνει "βούτυρο" και ο άλλος θέλει λίγη πίεση...
Όμως το σημαντικότερο που έχω πάθει με τον φαινόμενο δεν είναι αυτό. Είναι το ότι, δύο χρόνια+ τώρα, δεν μπορώ να ατμίσω με άλλον ατμοποιητή!!! ΕΘΙΣΜΟΣ κανονικός!

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5143 στις: Μαΐου 06, 2018, 13:52 »
Εγώ πάλι μπορώ  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5144 στις: Μαΐου 07, 2018, 21:02 »
Update αν και τα προφανή θα πω. Πήγε σήμερα στον Gus ο τραυματισμένος Lite. Αλλάχτηκε άμεσα το κατεστραμμένο βιδάκι, πήρα και δύο έξτρα να έχω, αν και λίγο δύσκολο να σπάσει το συγκεκριμένο βιδάκι, που δεν υπάρχει λόγος να το ξεβιδώσεις και ποτέ. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123628 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:15
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 24 12763 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:16
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278494 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206501 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92934 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3896 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1126 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172998 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15566 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14278 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9639 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos