vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

133 επισκέπτες, 5 χρήστες
I.P, Buliwyf, Ποντικός, Harris, ΨΗΛΟΣ

Twitter

Υγρά και αρώματα after-8

Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #630 στις: Ιανουαρίου 28, 2013, 17:22 »
Εσύ φτιάχνεις μικροποσότητες, δεν ξέρεις  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Nordic

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Black Metal Vapers
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #631 στις: Ιανουαρίου 28, 2013, 17:26 »
φιλε nordic

  μηπως τα παραλες λιγακι??

εκτος και αν μου εστειλαν αλλο smokey caramel εμενα... :laugh1:

φιλικα μιλαω ετσι?
Φιλε mitsos αυτη την αισθηση εχω.Τωρα απο ατμιστη σε ατμιστη αλλαζει.Παντως εμενα χαλαρα με ξεγελουσες  :D

Αποσυνδεδεμένος ahill2

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #632 στις: Ιανουαρίου 28, 2013, 18:46 »
Ας πώ και εγώ τι γνώμη μου για τα υγρά που δοκίμασα αφού τα άφησα και ωρίμασαν για 10-14 μέρες με 100% VG.
Το 'review' είναι καθαρά η προσωπική μου άποψη.
Λοιπόν έχουμε και λέμε


Smokey banana(το δώρο)έτοιμο υγρό νομίζω το όνομα τα λέει όλα,είναι ακριβώς αυτό που λέει χωρίς η επίγευση της μπανάνας να είναι βαρειά και να σε κουράζει,μάλιστα αν και δεν είμαι τον φρούτων δεν κατάλαβα πότε το άτμισα,μπράβο τους.


Creamy strawberry άρωμα,το πήρα μόνο και μόνο απο περιέργεια χμμ τι να πώ... αν και στην αρχή στις πρώτες λεγόμενες τζούρες το υγρό με ενθουσίασε με την γεύση του μετά απο λίγο ήρθε η απογοήτευση,αφού όπως είπα έκανα τις πρώτες τζούρες και έπαιρνα αυτή την ωραία φραουλίλα σαν άρωμα μετά απο λίγο άρχισε να μου έρχεται μία παράξενη γεύση σαν απο χαλασμένο ΄ψαρι να το πώ?ποδαρίλα να το πώ? τέλος πάντων το άφησα το υγρό και το ξαναδοκίμασα την επόμενη ημέρα μπας και ήταν η ιδέα μου αλλά μία απο τα ίδια,το δοκίμασα και σε άλλο άτμο αλλα δεν,τρώει κόκκινη απο εμένα.


The jack άρωμα,αν θυμάμαι καλά στο σάιτ λέει ότι είναι ατμικό με επίγευση απο καπνό πίπας, εμένα απο το πρώτο άτμισμα μου έβγαλε κατευθείαν κερί με μία πολυυυυυυυ ελαφριά γεύση απο μέλι τελείος ανεπαίσθητο το μέλι πολύ έντονο το κερί κάτι που με χάλασε(το κερί μου αρέσει να το μυρίζω όταν ανάβω κανένα στην εκκλησία και όχι να το ατμίζω),κάθε τζούρα που έκανα τσούπ και η κερίλα σαν άρωμα στη μύτη και στο στόμα,δεν ξέρω αν τα παιδιά αυτό είχαν σαν σκοπό αν ναί το πετύχανε με το the jack,εμένα δεν με ενθουσίασε,τρώει κίτρινη.


Smoke άρωμα,για το smoke τι να πώ?απλά ζωγραφίσανε ένα καταπληκτικό ατμικό που μπορείς να το ατμιζεις αρκετή ώρα χωρίς να κουράζει,δεν ξέρω γιατί πολλοί το παρομοιάζουν με το tribecca προσωπικά εμένα δεν μου το θυμίζει, το smoke έχει άρωμα ποπ κορν με μια ιδέα απο βούτηρο να σου μένει στο στόμα σαν επίγευση,ενώ το tribecca μου βγάζει καθαρά μαλί της γριάς το άρωμα και μία ελαφριά γλυκιά επίγευση στο στόμα,το smoke είναι απλά κορυφή μπράβο τους.


Αυτά τα ολίγα απο εμένα ελπίζω να μην κούρασα. :)

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #633 στις: Ιανουαρίου 28, 2013, 19:25 »

Eγω αυτο ακριβως εκανα.2 μπουκαλακια σε 100μλ.Αν και στο επομενο 100ρι που θα φτιαξω θα βαλω λιγο παραπανω.


με βάζεις σε σκέψεις τώρα.λοιπόν θα βάλω τα 10 μλ άρωμα σε 70 βάση κ αν είναι έντονο θα τω αραιωσω.μην την πάτησω κ δεν το νιώθω καθόλου το άρωμα.κ με τα υπόλοιπα 30  μλ βάση θα φτιάξω smoky caramel

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #634 στις: Ιανουαρίου 28, 2013, 19:43 »
10μλ αρωμα σε 70μλ βαση ειναι παρα πολυ σταμ.βαλε 15μλ ακομα βαση.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #635 στις: Ιανουαρίου 29, 2013, 10:43 »
Ηρθε το πακετο απο after8 !!!
Μετα απο επικοινωνια με Γιωργο-κατασκευαστη και εχοντας προθεση να μου στειλει δειγματα ειναι πλεον εδω !!!
Οσοι φιλοι απο θεσσαλονικη εχουν τη διαθεση να περασουν οι ιδιοι και να παρουν ενα μπουκαλι δωρεαν ας επικοινωνησουν μαζι μου με πμ.
Ολα μαζι ειναι 14 και δεν τα εχω ανοιξει καν - δεν κανω αρωματα οποτε για καλη σας τυχη ειναι ολα για φιλους του φορουμ.

Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #636 στις: Ιανουαρίου 29, 2013, 12:36 »
Παρέλαβα και εγώ σήμερα 7 αρώματα και όταν τα ετοιμάσω θα επανέλθω με εντυπώσεις.
Στην παραγγελία μου είχαν δώρο ένα έτοιμο υγρό smokey-banana το οποίο δυστυχώς δεν είναι καθόλου μα καθόλου  του γούστου μου αλλά και ευτυχώς που  δεν υπήρχε σε διαθεσιμότητα όταν έκανα την παραγγελία γιατί θα το αγόραζα σίγουρα...


Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #637 στις: Ιανουαρίου 29, 2013, 15:14 »
Είναι πολύ νωρίς να κρίνω τα αρωματα After8 αφού μολις έχω παρασκευάσει μερικά και θα πρέπει να περιμένω μερικές ημέρες.
Παρόλα αυτά δεν αντεξα στον πειρασμό να δοκιμάσω μερικές σταγόνες...
Κατ'αρχήν δεν μου αρέσουν τα υπερβολικά αρωματισμένα υγρά οπότε νομίζω ότι οι προτεινόμενες δοσολογίες μάλλον θα είναι πολύ έντονες για τα γούστα μου. Σε πρώτη φάση όμως ακολούθησα την πρόταση του κατασκευαστή...
Πήρα 4 καπνικά αρώματα,
- Smoke
- Smokey Cherry
- Jack
- Arcadian
και παρατηρώ ότι η καπνική τους βάση είναι συγγενής και διαφοποιείται η πρόσθετη γεύση του καθενός πχ το μέλι στο Jack, το Cherry στο Smokey Cherry, κάτι "κιτρικό" στο Arcadian.
Αυτή η πρόσθετη γεύση δεν είναι πολύ εντονη οπότε κυριαρχεί η βασική καπνική γεύση.
Η "καπνική βάση" είναι πολύ ενδιαφέρουσα...
Πολύ καλή πρώτη εντύπωση... θα επανέλθω αναλυτικά σε λίγες ημέρες....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 29, 2013, 15:48 από slammer »

Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #638 στις: Ιανουαρίου 29, 2013, 15:37 »
Το έχω γράψει και σε παλαιότερο ποστ, τα αρώματα  της After-8  όσο ωριμάζουν αναδεικνύουν τον ξεχωριστό χαρακτήρα τους έναντι της όντως πολύ ενδιαφέρουσας κοινής καπνικής τους  βάσης. Μέχρι να ωριμάσουν υπάρχει αυτό το φαινόμενο, αλλά είναι προσωρινό. Πχ μετά από μέρες ωρίμανσης όταν ατμίζω Virginia είναι τελείως διαφορετικό από το Smouth. ;)

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #639 στις: Ιανουαρίου 29, 2013, 15:42 »
Θέλω βοήθεια...
Βάζω βάση και flavor, και χρησιμοποιώ το υγρό αμέσως. Όπως διαβάζω στα μηνύματά σας, θα πρέπει μάλλον να περιμένω κάποιες μέρες...
Συγνώμη αν σας φαίνομαι άσχετη....
Πράγματι θα πρέπει να περιμένω; Πόσο και γιατί;

Αποσυνδεδεμένος tibolaso

  • **
  • 482
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #640 στις: Ιανουαρίου 29, 2013, 15:45 »
Σένια, απ' ότι λένε 1 βδομαδούλα αναμονής είναι απαραίτητη.


Τώρα, παρέλαβα κι εγώ νωρίτερα και μιας και τα 3 έτοιμα υγρά που πήρα έχουν ημερομηνίες παραγωγής χθες και προχθές, θα τους δώσω μερικές μέρες για να δέσουν. Φυσικά, θα κάνω μια δοκιμή, δεν τη γλυτώνουν! :)

Καλά, ο καφές μυρίζει απίστευτα!!!

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #641 στις: Ιανουαρίου 29, 2013, 15:45 »
Αν σου αρέσει όπως είναι δεν υπάρχει θέμα... απολαυσε το!
Με το πέρασμα των ημερών απλώς θα γίνει καλύτερο λόγω καλύτερης ανάμιξης (-δεσίματος)

Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #642 στις: Ιανουαρίου 29, 2013, 15:47 »
Νο Πανικ ;D . Φτιάξε το υγράκι σου κανονικά και  κούνα ελαφρώς το μπουκαλάκι να ανακατευθεί. Αν θέλεις μπορείς να το δοκιμάσεις άμεσα, απλά αν το αφήσεις 5-7 μέρες το αποτέλεσμα θα είναι πολύ καλύτερο ;) .
Η γνώμη μου δοκίμασε 1ml να σου φύγει η καψούρα και άστο να ωριμάσει.

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #643 στις: Ιανουαρίου 29, 2013, 16:40 »
@Σένια@, μην αγχώνεσαι! Ατμιζε τα υγρά σου όποτε θέλεις, απλώς μετά από λίγες μέρες ωρίμανσης στις περισσότερες περιπτώσεις γίνονται από αρκετά ως πολύ κάλύτερα... 

Αποσυνδεδεμένος Nordic

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Black Metal Vapers
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #644 στις: Ιανουαρίου 29, 2013, 21:43 »
Μετα απο 2 ημερες ατμιζοντας αποκλειστικα τα smokey caramel & banana εναλλαξ εχω να καταθεσω τα εξης.
Θα ξεκινησω με τα αρνητικα.
Η ροχαλα παει συννεφο σε σημειο που νομιζα οτι ειμουν αρρωστος και πλακωθηκα στις πορτοκαλαδες.
Μεσα σε 2 ημερες αλλαξα 2 αντιστασεις στον killer και μια στον κομπρετι απο την μακα.

Στα θετικα τωρα.
Οντως ξεχωριστες γευσεις και περιεργες.
Η βαση φαινεται να ειναι απο μονη της ετοιμη να την ατμισεις και σκετη.

Οι δοκιμες εγιναν σε vg50/50pg & vg70/30pg
Καθαρα προσωπικη αποψη με καμια σκοπιμοτητα προς τον φιλο κατασκευαστη.
Θα επανελθω οταν δοκιμασω και το bakers choice που το εχω αφησει να ωριμασει με την δικη μου βαση.
 :respect:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 29, 2013, 21:48 από Nordic »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279799 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207708 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64937 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173756 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312204 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13514 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124315 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93337 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4087 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1365 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15781 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14560 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias