vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

275 επισκέπτες, 1 χρήστης
manoslykos

Twitter

Υγρά και αρώματα after-8

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2805 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2016, 10:08 »
τοχω ξαναπει και εγω και αλλοι.δεν ξερω τι παιζει με αυτη την πυραζινη της revolute.το νου σας.φιλος μου ειχε το ιδιο θεμα με εσενα.smoke x βαζει απτην αρχη πυραζινη της revolute και ειχε αηδιαστικο αποτελεσμα.νεροχυτη και αυτος.για μενα προτιματε πυραζινη της tpa και της inawera.ειδικα η πρωτη ειναι εγγυηση.δν μουχει αλλοιωσει ποτε αρωμα και την χτησιμοποιω μονικα στα καπνικα μου

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2806 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2016, 11:49 »
Κώστα το έχουμε συζητήσει και στο παρελθόν για την πυραζίνη της Revolute αλλά δεν έχω βρει στη Θεσσαλονίκη πυραζίνη της TPA. Ακόμη και στα καταστήματα που έχουν αρώματα TPA (Nexxton) δεν έχουν την πυραζίνη. Στο συγκεκριμένο κατάστημα έχει πυραζίνη Pink Mule και μου είπαν ότι είναι της TPA και αυτή αλλά δεν την εμπιστεύομαι. Αν γνωρίζεις κάποιο κατάστημα στη Θεσσαλονίκη εσύ ή κάποιος άλλος συνατμιστής παρακαλώ να το αναφέρετε. 

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2807 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2016, 12:45 »
ειμαι απο κρητη και δεν ξερω φυσικα καταστηματα..το μονο που ξερω μετα απο τοσα γεγονοτα και το λεω ορθα κοφτα (και οποιος θελει ακουει)μακρια απτην πυραζινη της revolute

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2808 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2016, 22:21 »
Βλέπω ότι είσαι στην Κρήτη γι αυτό και ρώτησα αν γνωρίζει κάποιος άλλος συνατμιστής κάποιο φυσικό κατάστημα στη Θεσσαλονίκη.

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2809 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2016, 22:42 »
τι έχει η πυραζίνη της revolute?
 Εχει αλκοόλ, αλκοόλ έχει και το τριμπεκα, το αλκοόλ ειναι περίεργο στην ωρίμανση, αλκοόλ κατα τον avalon της after-8 δεν εχουν τα υγρά του,  αυτά ξερω εγώ
Αν μπορείτε δωστε το λινκ της παλιότερη συζήτησης , γιατι την χρησιμοποιώ δηλαδη και θελω να ξέρω
Ty

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2810 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2016, 22:59 »
Δες στην προηγούμενη σελίδα το τελευταίο μήνυμα και θα καταλάβεις.

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2811 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2016, 23:14 »
Το πρώτο αρνητικό μηνυμα που ειδα ήταν το δικό σου.
Με έκανες και διαβασα τρεις σελίδες πίσω και μου απέδωσε την αίσθηση οτι με δουλεύεις. Η ανταλλαγή πληροφοριών που ζητησα δεν σημαίνει πως με κάνει και διαθέσιμο σε κανενός ειδους παιχνιδάκι

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Μηπως παρεξηγήθηκα, θεωρώντας πως στο δικό σου μηνυμα απάντησα ήδη, περιεκτικά, το παθαίνω συχνά αυτό και θεωρώ πράγματα δεδομένα.
Ναι η πυραζίνη της ρεβολουτ έχει αλκοόλ και μάλιστα σε μεγάλη περιεκτικότητα, δεν ξέρω αν θεωρείται και αραίωση και την αραίωση δεν την εκτιμά κανεις ατμιστής ούτε επίσης να ατμίζει αλκοόλ
Υγρά με αλκοόλ τα αφήνουμε ανοιχτα μερικές ημέρες αν δεν εχουν διαλυθεί σωστά, κοινώς ωριμάσει. Εγώ και άλλοι δηλαδή βιαστικοί, προτιμουμε να χαθεί το οινόπνευμα στον αέρα απο το να περιμένουμε την ωρίμανση του υγρου.
Υπάρχουν πυραζίνες με διαφορετικους διαλύτες , δεν ξέρω αν αυτή ειναι της TPA Και το θεώρησα ενδιαφέρον, καθώς δεν ψωνίζω υγρά απο το εξωτερικό, αλλά σχεδόν οτι βρω μπροστά μου :P
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 18, 2016, 23:43 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2812 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 03:37 »
Αφού δεν σου αρέσει πολύ το ψάξιμο ας σου δώσω έτοιμη τροφή. Σελίδα 182 μήνυμα 2720. Τότε έκανα την αναφορά μου στην πυραζίνη της Revolute.Υπάρχει επίσης και αναλυτική αναφορά ΕΔΩ μήνυμα 162. Όπως καταλαβαίνεις δεν υπάρχει διάθεση για κανενός είδους "παιχνιδάκι". Απλά στην προηγούμενη σελίδα ανάφερα ξανά τα τότε αποτελέσματα. Ελπίζω να σε κάλυψα.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 03:43 από ambient »

Αποσυνδεδεμένος s.i.jerefos

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2813 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 09:13 »
Γενικά τα αρώματα της Revolute έχουν θαματακι...
Δεν ξέρω Τι και πως αλλά το Strawberry- BanaBanana σε βάση Avoria δοκιμαστηκα μου κατέστρεψαν τανκακι και αφήνουν Μια τρελή λίγδα στο τανκ..
Έχει κανεις υποψην?
Sorry για το off topic

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2814 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 13:00 »
Αφού δεν σου αρέσει πολύ το ψάξιμο ας σου δώσω έτοιμη τροφή. Σελίδα 182 μήνυμα 2720. Τότε έκανα την αναφορά μου στην πυραζίνη της Revolute.Υπάρχει επίσης και αναλυτική αναφορά ΕΔΩ μήνυμα 162. Όπως καταλαβαίνεις δεν υπάρχει διάθεση για κανενός είδους "παιχνιδάκι". Απλά στην προηγούμενη σελίδα ανάφερα ξανά τα τότε αποτελέσματα. Ελπίζω να σε κάλυψα.
Λοιπόν σου ξαναγράφω πως
Το πρώτο αρνητικό μηνυμα που ειδα ήταν το δικό σου.
Με έκανες και διαβασα τρεις σελίδες πίσω και μου απέδωσε την αίσθηση οτι με δουλεύεις. Η ανταλλαγή πληροφοριών που ζητησα δεν σημαίνει πως με κάνει και διαθέσιμο σε κανενός ειδους παιχνιδάκι
οταν με έστειλες στο τελευταίο μηνυμα της προηγουμενης σελίδας απο την 113 που ειμαστε...  
Τώρα με στέλνεις στην 182 σελίδα στην προσπάθεια να μου σερβίρεις ή και να πουλήσεις μούρη, αλλα την εντόπισα στο μήνυμα 2720 όντως στη σελίδα 109 όμως.
Κοίτα, απλό:
http://vaping.gr/index.php/topic,14473.msg1030370.html#msg1030370
ή και απλούστερο:
Έφτιαξα το smoke με 90 ml βάση PMG και 10 ml άρωμα.Στις 15 ημέρες έβαλα 15 σταγόνες πυραζίνη της revolute. Στις 35 ημέρες έβαλα στον ατμοποιητή να ατμίσω.Το υγρό ήταν κιτρινοπράσινο  ενώ περίμενα να είναι πορτοκαλί. Από γεύση να μην το συζητήσουμε, πάει κατευθείαν τουαλέτα. Υπάρχει περίπτωση η πυραζίνη να την έκανε τη ζημιά; Να πω ότι η πυραζίνη είναι αγορασμένη πριν 20 ημέρες όταν και την έβαλα στο υγρό μου. Τέτοιο ξενέρωμα δεν έχω ξαναφάει.
Η μούρη λοιπον που πουλάς σερβιρισμένη όπως λες και απέναντι στις πληροφορίες που κατέθεσα προφανως κατα την άποψή σου φειδωλά, μου περισσεύει , αν την θέλει κανεις του την προσφέρω αφιλοκερδώς,  μη πάει τζάμπα
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 14:49 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2815 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 13:29 »
Smoke ποσες μερες θελει να μεινει στα σκοτεινα και μαυρα σκοταδια να ωριμανσει...?Το εκανα με 10% ενα 50 μελο αν ειναι να θελει κανα μηνα να το κανω 100μελο και τελος

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2816 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 13:34 »
Όσο περισσότερο το αφήσεις τόσο καλύτερο θα γίνει το smoke. Για μένα. όχι λιγότερο από μήνα....

Αποσυνδεδεμένος s.i.jerefos

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2817 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 04:15 »
Πολύ σωστός ο Χαραλαμπος.
Μήνα τουλάχιστον και θα έχεις ένα πολύ γευστικό υγρε.
Στο 2μηνο θεωρώ οτι έχει δέσει τέλεια κι έχει δέσει γευστικα!

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2818 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 22:30 »
ωραια λοιπον θα το ξεχασω οτι το εχω φτιαξει και θα ατμιζω οτι αλλο εχω,η αληθεια ειναι οτι πχ TPA RY4 Double Custard King θελουν καιρο αρκετο πχ το Custard King στο 2 μηνο ειναι πολυ καλο,υποψην ειμαι των καπνικων και των καπνικων με μια δοση γλυκια,ουτε γλυκα και φρουτα,αν δεν εχει μεσα καπνικο δε μπορω...το RY4 Double οσο παλιωνει τοσο πιο ωραιο γινεται...Τα μονα τελικα που θελουν κανα 25 μερο και ειναι σουπερ ειναι τα relax και supreme

Λεω να βγαλω απο το smoke κανα 10 μελο και να του βαλω κανα  RY4 double,ενας φιλος απο εδω το κανει με 2% και λεω να κανω το ιδιο...
Τωρα εχει κανεις καμια προταση τι αλλο μπορω να βαλω να πειραματιστω?Κανα graham cracker πχ

Αποσυνδεδεμένος THANOSJ3

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2819 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2016, 23:56 »
Καλησπέρα σε όλους...Έχω φτιάξει από την 12/09/2016 
μια παρτίδα 100ML με Creamy Strawberry Pancakes από After-8 σε βάση της Nobaco..αρκετά ωραίο άρωμα και γεύση...δεν άντεξα και δοκίμασα..
η δευτερη παρτίδα ήταν:
100ml πάλι με βάση 3MG της Pink Mule Και άρωμα V-Cookies από After-8 δοκίμασα τώρα μετά από 12 μέρες και δεν μου βγάζει ακόμα κάτι το ιδιαιτερο ούτε σε γεύση ούτε σε άρωμα. Το άρωμα στο μπουκαλι ειναι ουδέτερο ενώ στην αρχή μύριζε εντονα όπως και το κανονικό υγρό..
τις 2 πρώτες μερες και οι δυο παρτίδες με ανοιχτό καπάκι για να ξεθυμάνει λίγο..και τις υπόλοιπες μέρες μεχρι και σημερα καθημερινό ανακατεμα.
Να κάνω κατι αλλο μπας και σωσω το μπισκότο? Πόσο να περιμένω πάνω κατω?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1688 181294 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:29
από ipomonias
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 3 116 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:47
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 22 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8780 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34339 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537889 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60336 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238545 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 732 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16596 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138507 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085883 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63