vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

504 επισκέπτες, 3 χρήστες
Mimhsdr, dkostas, camber

Twitter

Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ

Αποσυνδεδεμένος anarxaki

  • **
  • 444
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ναι, εγώ είμαι :)
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1245 στις: Οκτωβρίου 18, 2017, 21:01 »
[member=21054]anarxaki[/member], μου θύμισες την "θεωρία" του γύψου της χούντας :(
Τεράστιες οι διαφορές αλλά είμαστε ήδη εκτός θέματος και δεν έχει ανάγκη εμένα η Διαχείριση να υποστηρίξω τη θέση και τις πράξεις τους. Ας μείνουμε μόνο στο ότι κάποιοι που έχουν περάσει από αντίστοιχες θέσεις, ήθελαν και προσπάθησαν να είναι γλυκομίλητοι, δημοκρατικοί και επεξηγηματικοί και ο χρόνος έδειξε πως δεν γινόταν.

Και κλείνω το off topic μου λέγοντας πως τον λίγο καιρό που κόβω βόλτες εδώ μέσα, η μόνη εντύπωση που δεν μου έδωσαν είναι πως είναι αντιδημοκρατικοί. Το αντίθετο θα έλεγα, υπερβολικά χαλαρούς και άνετους τους βρίσκω. 

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1246 στις: Οκτωβρίου 18, 2017, 21:02 »
[member=20557]alexoyiorgis[/member][/color]

Φοβάμαι ότι μπήκες στο forum σε δύσκολες εποχές και αποκόμισες λαθεμένη εντύπωση. 

Γνώμη μου είναι ότι οι διαχειριστές έδειξαν πολύ μεγάλη ανοχή και ότι η θέση τους είναι ιδιαίτερα λεπτή γιατι -θα συμφωνήσω με τον bigsur- όλοι είναι με τον τρόπο τους επώνυμοι.

Δεν εισβάλουμε σε ένα τέτοιο χώρο για να τον κατακτήσουμε. Διαβάζουμε, ρωτάμε, διαπιστώνουμε αν μας χωράει ο τόπος, αν μας ταιριάζει και αποκτούμε αργά-αργά την θέση μας ή "επωνυμία" αν θέλεις. 

Φυσικά και δεν απευθύνομαι προσωπικά σε εσένα που έχεις μια αξιοπρεπέστατη παρουσία.

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1247 στις: Οκτωβρίου 18, 2017, 21:02 »
[member=20557]alexoyiorgis[/member], μου θύμισες την πρακτική του ότι δεν με βολεύει το βαφτίζω χουντικό 

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1248 στις: Οκτωβρίου 18, 2017, 21:08 »
Δεν την γνωρίζω αυτήν την πρακτική και δεν επιθυμώ να την μάθω τώρα. Ούτε θα ήθελα να επανέλθω στο συγκεκριμένο μήνυμα από το οποίο άντλησα την συγκεκριμένη εντύπωση. Δική μου εντύπωση είναι, όπως και η δική σου άλλωστε, την οποία και δέχομαι, ασχέτως αν δεν την αποδέχομαι, όπως προείπα :) 

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1249 στις: Οκτωβρίου 18, 2017, 21:15 »
Δεν την δέχεσαι αν ταυτίζεις μηνύματα με την χούντα.
Εγώ την δέχομαι γιατί έχω διαβάσει πάρα πολλά με τα οποία διαφωνώ, αλλά δεν χαρακτήρισα κανένα.
Και φυσικά δεν ένιωσα την ανάγκη να γράψω πόσο δεκτικός είμαι.

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1250 στις: Οκτωβρίου 18, 2017, 21:20 »
Αλέξη, προσωπικά όταν σβήνω τα oftopic σκέφτομαι αυτόν που θα θέλει να μάθει τι γίνεται και η πληροφορία δεν θα είναι χαμένη ανάμεσα στις προσωπικές εκτιμήσεις του καθενός ή στην ενδεχόμενη πλακιτσα.

Πχ. Δασμοί και τελωνεία
Φλέγον θέμα αυτές τις μέρες...

Δεν ταιριάζουν κουβέντες ότι τα.καβατζωνουν οι τελωνειακοί, δεν ταιριάζει το πώς αντιλαμβάνεται ο κάθε ένας τον νόμο.
Δεν ταιριάζει ή πλακα.
Πρέπει να είναι καθαρο ώστε να ενημερωθεί εύκολα ο.καθε ένας κι όχι να ψάχνει ανάμεσα σε.ολα τα προηγούμενα.

Έγιναν πολλές φορές συστάσεις, δεν ακολουθήθηκαν.
Είμαι "βάλτε ότι χαρακτηρισμό θέλετε" όταν σβήνω μυνήματα εκτός θέματος εφόσον γίνονται συνεχώς συστασεις να τα γράψουν εκεί που πρέπει;

ksnet. Υπάρχουν αυτά που λες.
Οταν μεταφέρονται μυνήματα βάζουμε.που πάνε. Αλλά...

Προσωπικά δεν έχω τον χρόνο να διαλέγω μυνήματα που θα πρέπει να μεταφερθούν.σε αλλά 5 διαφορετικα νήματα.



Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1251 στις: Οκτωβρίου 18, 2017, 21:24 »
Να κι ο φίλος gipsy που με έχει ξεκατινιάσει οτι οφτοπικίζω και χαβαλεδιάζω υπερ του δεόντως
Αγάπη μόνο :love_hearts:


 Perception is the word ρε!

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1252 στις: Οκτωβρίου 18, 2017, 21:26 »
Αλέξη, προσωπικά όταν σβήνω τα oftopic
Απολογείσαι διότι σβήνεις τα offtopic?
Tι θα έπρεπε να κάνεις δηλαδή με τα... offtopic... :))

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1253 στις: Οκτωβρίου 18, 2017, 21:28 »
Δεν απολογουμαι, θέλω να καταλάβουν γιατι γίνεται ότι.γινεται ΟΛΟΙ.
Μην ξαναπεί κανένας για φασισταρια ή πληρωμένους καταστημάτων-εμπορων
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 18, 2017, 21:38 από gipsy »

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1254 στις: Οκτωβρίου 18, 2017, 21:43 »
Υπάρχει περίπτωση να "μελετήσετε" ξανά (επανεξετάσετε) την "στρατηγική" των εκκαθαριστικών "επιδρομών" των διαχειριστών των διαφόρων νημάτων;
Δύσκολο. Το φόρουμ έχει περάσει ήδη πολλές φορές από την παιδική αυτή ασθένεια στην πορεία του τα τελευταία 10 χρόνια και έχει ήδη καταλήξει στις πρακτικές του. Δεν είμαστε αρτηριοσκληρωτικοί, αλλά όπως ίσως είδες και από επόμενα από το δικό σου μηνύματα η αυστηρότητα και η χαλαρότητα είναι δύο έννοιες που ο καθένας τις αντιλαμβάνεται διαφορετικά. Θεωρούμε πως έχουμε βρει τη ιδανική τομή και αυτή προσπαθούμε να εφαρμόζουμε.


προωθούν την εντύπωση ότι τα μέλη είναι χαμηλού διανοητικού επιπέδου και ανεύθυνα.
Τον πρώτο χαρακτηρισμό θα ήθελα να μην τον σχολιάσω. Ο δεύτερος ισχύει για ορισμένα μέλη (ευτυχώς πάρα πολύ λίγα) και είναι λάθος να "τσουβαλιάζουμε" όλους τους υπόλοιπους μαζί τους.


μάλλον η λύση σε αυτό θα είναι οι συντονιστές να "πετάνε" τα μηνύματα που είναι offtopic σε άλλα σχετικά θέματα ή να ανοίγουν σχετικό θέμα και να τα "μπαζώνουν" εκεί
και μάλιστα γρήγορα (χωρίς πολύ ανοχή δηλαδή) με σκοπό να κρατιούνται "καθαρά" ειδικά καίρια θέματα

ή ας γινει ένας κάλαθος-αχρηστών .... "το μήνυμα σας αγαπητέ χρήστη μεταφέρθηκε στον κάλαθο"   κτλ.... κτλ...
Αν οι συντονιστές πετάνε τα μηνύματα σε άλλα θέματα, απλώς μεταφέρουν το πρόβλημα αλλού, δεν το λύνουν.
Το θέμα δεν είναι να κρύψουμε κάτι που θεωρούμε λάθος κάτω από το χαλάκι, το θέμα είναι να φροντίζουμε να μην συμβαίνει.


ή ας γινει ένας κάλαθος-αχρηστών .... "το μήνυμα σας αγαπητέ χρήστη μεταφέρθηκε στον κάλαθο"   κτλ.... κτλ...
Υπάρχει, αλλά είναι πρόσβασιμος μόνο από τη συντονιστική ομάδα, για λόγους... συντονισμού.
Αν ήταν προσβάσιμος από τους χρήστες των οποίων τα μηνύματα διαγράφηκαν, θα είχαμε κάνει μια τρύπα στο νερό.


Η λογική να φύγει κανείς από το φόρουμ προφανώς και είναι πάντα "ανοιχτή εκδοχή" για τον καθένα, αλλά αν "αδειάσει" το φόρουμ οι σπιτονοικοκύρηδες δεν θα μείνουν απλώς να τα λένε μεταξύ τους ...
Λίγο δύσκολο να συμβεί αυτό με 18.000 μέλη περίπου.


Με "αγωνία" παρακολουθώ καθημερινά το πόσοι επισκέπτες (περισσότεροι από τα μέλη) παρακολουθούν καθημερινά παθητικά το φόρουμ και δεν "τολμούν" να συμμετάσχουν ενεργά. Παίρνουν την πληροφορία που χρειάζονται (και καλώς τους δίνει αυτή τη δυνατότητα το φόρουμ) και δεν ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν. ΓΙΑΤΙ;
Η απάντηση από το μέλος [member=21054]anarxaki[/member] νομίζω πως είναι κατατοπιστικότατη.


κι αυτο δημοκρατικό ειναι, μέχρι το σημείο του παραβιασμου της προσωπικότητας, που όμως συμβαίνει ατιμώρητα εδω γυρω.
Θα ήθελες να μας δώσεις ένα παράδειγμα ή μήπως να ανασκευάσεις την πολλή σκληρή αυτή άποψη;


Οσο έχει μεγαλώσει το φορουμ, κι άλλο τοσο εχει μικρύνει. Εγώ τον διακρίνω τον λόγο, δεν εχει αναφερθεί και δεν προκειται να τον αναφέρω προσωπικά
Προφανώς έχεις ήδη σκεφτεί την περίπτωση να είσαι ο μόνος που το πιστεύει αυτό. Σωστά;
Αν όμως επιθυμείς να μας φωτίσεις με τον λόγο που διακρίνεις εσύ, με χαρά θα τον ακούσουμε/διαβάσουμε.
Ίσως να είναι και το μόνο on-topic ποστ στο νήμα αυτό.



Και κλείνω με το εξής:
Η διαχείριση του φόρουμ έχει διάφορα "στάδια" όταν εξετάζουμε αν πρέπει να σβηστεί ένα μήνυμα ή όχι, και ακόμα περισσότερα όταν τίθεται ζήτημα διαγραφής μέλους.
Δεν μπανάρουμε κάποιον επειδή δεν μας αρέσει το άβαταρ του, ούτε τον "τιμωρούμε" με οποιονδήποτε τρόπο την πρώτη φορά που θα κάνει κάτι που δεν συμβαδίζει με τους κανονισμούς που ήδη συμφώνησε ώστε να γίνει μέλος.

Όταν όμως έχουν γίνει επανειλλημένες δημόσιες συστάσεις (για το ίδιο θέμα), όταν έχουν γίνει άλλες τόσες ιδιωτικά (με π.μ.) τις οποίες δεν γνωρίζετε, και όταν υπάρχει δημόσια αμφισβήτηση του ρόλου των συντονιστών και του Διαχειριστή (κάτι που απαγορεύεται ρητά από τους κανονισμούς), ε... κάπου εκεί μπαίνει ένα φρένο.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1255 στις: Οκτωβρίου 18, 2017, 21:45 »
Δεν απολογουμαι, θέλω να καταλάβουν γιατι γίνεται ότι.γινεται ΟΛΟΙ.

ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να γίνει αυτό.
Το έχω δει το "έργο" και σε πολύ πολύ δύσκολες εποχές, καμιά σχέση με αυτά που γίνονται τώρα που έχει μπει το νερό στο αυλάκι :palios:

Αποσυνδεδεμένος Volpad

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
  • ♠○•• ○♣☻☺○
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1256 στις: Οκτωβρίου 18, 2017, 21:49 »
Έγραψα εγραφα έγραφα, και τελικά αποφάσισα να μην τα ποστάρω.

Παρόλα αυτά, νοιωθω οτι αξίζει να σας ενημερώσω ότι ήμουν έτοιμος να πω την άποψη μου για μια ακόμη φορά.

Και αυτό είναι το σημαντικότερο.....    8)


:))

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1257 στις: Οκτωβρίου 18, 2017, 21:53 »
Άγιο είχαμε   :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1258 στις: Οκτωβρίου 18, 2017, 22:05 »
Πάντως @alexoyiorgis το να χαρακτηρίζεις μία άποψη ως "μου θύμισε τον γύψο της χούντας" επειδή διαφωνείς μαζί της είναι ο ορισμός της αντιδημοκρατικότητας, την οποία προσπαθείς να καταπολεμήσεις. 

Θεωρητικά σε μία άποψη που αποτελείται από επιχειρήματα, απαντάμε μονάχα με επιχειρήματα και λογικές συνεπαγωγές. Εσύ δεν έκανες κάτι τέτοιο και προσωπικά συμφωνώ ότι "δεν αφοδεύουμε στον καναπέ της ανάρχως". Ενίοτε μπορεί να μας χυθεί λίγος καφές και θα της ζητήσουμε ταπεινά συγγνώμη και θα προσπαθούμε άτσαλα να τον καθαρίσουμε, χωρίς να την αφήνουμε να το κάνει μόνη της. Πάντως σε καμία περίπτωση δεν αφοδεύουμε.


Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1259 στις: Οκτωβρίου 18, 2017, 22:29 »
Ο γύψος της επανάστασης των συνταγματαρχών ήταν ρήση του ίδιου του Παπαδόπουλου αν δεν κάνω λαθος και με πειραξε η σοκοφρετα που εφαγα.

Περι τάξης και ηθικής πάντα τα γραπτά μου, μα τον Αι Κθουλου! Εντάξει σε ποσοσστό με σοκοφρέτα, παρασύρθηκα.. :-[
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 18, 2017, 22:38 από chillo »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171781 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275853 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13982 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9328 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42892 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558118 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182289 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9337 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364