vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

56 επισκέπτες, 5 χρήστες
bloodlessz, tony1976, infernity, manoslykos, lagoudakis

Twitter

GENESIS HINTS & TIPS

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #60 στις: Απριλίου 19, 2012, 20:04 »
Εγω παντως και ως update sτο προηγουμενο μου ποστ εδω, εχω ακομα το ιδιο πλεγμα, ειναι σχεδον δυο μηνες πλεον, στην εκτη του αντισταση!
Επειδη μου φανηκε οτι ισως εφταιγε αυτο που ειχα μια περιεργη γευση τελευταία, (τελικα δεν ηταν αυτο αλλα ηθελε πλυσιμο το τανκακι!  :tongue_smilie:) το εβγαλα το επλυνα και του πεταξα και ενα δυο πυρωματάκια, ετσι για να βρίσκονται!
Εξακολουθει παντως να δουλευει μια χαρα. Θα το κρατήσω μεχρι να αρχισει να μου κονιορτοποιείται στα χέρια να δουμε.
για την ιστορία, ειναι πανω σε Οράιον, διαστάσεις ήταν 22Χ30, είναι 400ρι, και οι αντιστασεις μου ειναι γύρω στα 1,9Ωμ.

Αποσυνδεδεμένος ponstan

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...με vv by SEB
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #61 στις: Απριλίου 19, 2012, 20:38 »
Γύρω στα 1,9 με 2 ohms είναι και οι δικές μου αντιστάσεις.Το πάω για πλύσιμο
Ευχαριστώ παιδιά :thumpup:

Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #62 στις: Μαΐου 11, 2012, 00:57 »
Κλησπέρα
Στον regenesis χρησιμοποιώ το πλέγμα για καμμιά 10αριά ημέρες.Να το βγάλω,να το πλύνω σε νερό και να το χρησιμοποιήσω πάλι? ???

βγάλτο κάφτο και φύσα την στάχτη..απλά :D,βούτα το στο νερό η τη vg πυρωμένο προαιρετικά η άν βραχυκυκλώνει.
πάντως 10 ημέρες είναι λίγες..μπούκωσε κιόλας?

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #63 στις: Μαΐου 11, 2012, 08:31 »
Τώρα είμαι!!!  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:
10 μερες ειναι λίγες για το πλεγμα αλλα οχι για την αντισταση! Αυτη εχει μαζεψει μπίχμλας οποτε θελει αλλαγη!


παιδια εχω το πλεγμα που κρατησε 2 μηνες και δουλευει ακομα αλλα το βγαλα για προληπτικους πλεον λόγους.
Εξαλλου δεν τραβαζε πλεον και τόσο καλα μην γελιόμαστε.
Θα τραβηξω φωτο και θα ανεβασω να το δούμε!!

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #64 στις: Μαΐου 11, 2012, 19:35 »
Λοιπόν!!!!!!!!!!!
Είμαι ενας μάλλον ευτυχισμένος!!!!


Ακολούθησα το κολπακι ενος μέλους του UKVapers για το κάψιμο του πλέγματος!


Εκοψα μια λωρίδα υψους 30mm (τοσο θελω για το οράιον) και μήκους όσο είχε. καπου 10 εκατοστά.
Επετέθην στη λωρίδα με το φλόγιστρο.
Πύρωσε, ξαναπύρωσε, και ξαναπύρωσε. (εντελει ήθελε λιιιιγο ακομα πύρωμα αλλα τωρα τόμαθα)
Σαν να την πύρωσα καπου τεσσερις φορές.


ΔΕΝ ΤΟ ΒΟΥΤΗΞΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ.

εκοψα μετα ενα κομματι πλατους 22χιλιοστων, (τοσο θελω για το οράιον) το στριψα, και το εβαλα στο μηχανακι.

ΔΕΝ ΤΟ ΒΟΥΤΗΞΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΟ ΝΕΡΟ ΟΥΤΕ ΤΟΥ ΕΒΑΛΑ VG/PG.

Δούλεψε, και ούτε υποψία χώτ σπώτ, ούτε τίποτα!!!!!!
Στο τελος απεδείχθη οτι ήθελε όμως λίγο πύρωμα παραπάνω, ενα σημείο εκανε ακομα σώμα και του εριξα και ενα πυρωματάκι στριμμένο.
Αλλα δουλεψε χωρίς ουτε δείγμα χώτ σπώτ.!!!!!!!!
Σημειωτέον, στρίβεται και ευκολότερα οταν ειναι οξειδωμένο γιατι σκληραίνει κάπως και γίνεται ευκολότερο.
Αυτη τη στιγμη ατμίζω με αυτο το πλέγμα, η μεταλλικίλας του σύρματος έφυγε, και νομίζω και λίγο ευκολότερα απο τις αλλες φορές.

Α! Επίσης δεν εσταξα καν βυζί η πυζί στο πλεγμα οταν το πρωτόβαλα. Μόνο το εγειρα για να τροφοδοτηθεί!!!!

Παιδιά...
ΔΟΥΛΕΥΕΙ!!!!!!!!!!!!!! ΤΕΛΕΙΟ!

Αποσυνδεδεμένος Discordia

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
  • Εμπόριο όπλων και Εgo-T. Προσιτές τιμές, Εχεμύθεια
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #65 στις: Μαΐου 11, 2012, 20:27 »
τωρα που τα ξεφορτωθηκαμε τα λες :wall: :wall: :eyesplash: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #66 στις: Μαΐου 11, 2012, 20:50 »

 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: Εεμμμμμ ποιός σου φταίει? Παντως έτσι το ΥΠΕΡαπλουστεύει το πράμα!!!!!


Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #67 στις: Μαΐου 11, 2012, 21:01 »
μπράβο ρε άλεξ μας έβαλες σε δουλειά σαβατοκύριακο :laugh1:
μόλις σέταρα καλά τον ντίντ μου...μπα...θα τον απολαύσω σκ και από δευτέρα το πείραμα.
πάντως,ξανα μπράβο που το μοιράστηκες

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #68 στις: Μαΐου 11, 2012, 21:09 »
Αμ αυτο ειναι το θέμα! οτι δεν ειναι δουλειά πλεον!
Αν το είχα ξανακανει και ημουν πιό φρή, στο τι κανω θα το ειχα κανει σε 30 δευτερόλεπτα. Κυριολεκτώ!!!!!
Εκοψα λωρίδα βλεπεις. Σκεψου να κοψεις το κομματι που χρειαζεσαι για πλεγμα! Ας πουμε 30Χ40 ξερω γω. Καίς αυτό! Σε 30 δευτερα εχεις τελειώσει! Μετρα και με πολυμετρο αν εχεις οτι δεν κανει σώμα και γεια σας. Η το στρίβεις, η το παρατάς ετσι και το εχεις μαζί σου αν υπαρξει αναγκη! ουτε νερά ουτε βυζιπυζι ουτε τιποτα. Αερα πατερα!
καψε ενα και αστο μεχρι να το χρειαστείς!!! Εγω αυτο εκανα ηδη!!!!!
 :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ponstan

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...με vv by SEB
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #69 στις: Μαΐου 12, 2012, 12:06 »
Καμμιά πατέντα που να στρίβει το mesh όπως τα μηχανάκια που στρίβαμε τα τσιγάρα στην αρχή πρέπει να βρεθεί. ;) Στρίβε στρίβε τα δάχτυλά μου έχουν μείνει μισά :'(
Μετά από σχεδόν 40 μέρες,εχθές το άλλαξα κι έφτιαξα καινούργιο.Όχι ότι δεν άντεχε ακόμη,αλλά έτσι για να μη ξεχνάμε και τη τέχνη.Όπως έιπε και ο Άλεξ χωρίς νερό,χωρίς pg-vg.Απλά πράγματα :yes: Λίγο μέταλο και καμμένο στην αρχή.Βγάλσιμο,λίγο πύρωμα και όλα μια χαρά. ;)
Πάντως είναι ιεροτελεστία ρε γ@#ώτο :) :)

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #70 στις: Μαΐου 12, 2012, 23:37 »
ιδεα για δουλεια!! στριφτης φυτιλων μες!!

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #71 στις: Μαΐου 12, 2012, 23:52 »
να κάμωμε μια κολλεκτιβίστικη φάση όσοι τόχωμε να τα πουλάμε????:tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:
1€ το ένα!!!! :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος hardmacarton

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #72 στις: Μαΐου 15, 2012, 15:10 »
παιδια ποσο x ποσο κοβουμε το mesh για τον line v2?

Αποσυνδεδεμένος ponstan

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...με vv by SEB
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #73 στις: Μαΐου 15, 2012, 17:30 »
παιδια ποσο x ποσο κοβουμε το mesh για τον line v2?
24mm X 38mm ;)

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #74 στις: Μαΐου 16, 2012, 21:14 »
To mesh θέλει βούτημα σε νερό όταν είναι πυρωμένο όχι για να οξειδωθεί αλλά για να σκληρήνει. Έτσι όταν τυλίγεις την αντίσταση γύρω του σφιχτά δεν τσακίζει-λυγίζει (τουλάχιστον εύκολα).

Δεν ξέρω αν γράφτηκε κάπου αλλά δοκιμάστε να βάλεται σύρμα ζωρίς αντίσταση στις δύο άκρες τις αντίστασης (όπως δηλαδή σε iatty και οδυσσέα). Έτσι εφάπτεται πλήρως η αντίσταση στο πλέγμα, χωρίς να δημιοργούνται hot spots, η δε επαφή στους πόλους είναι καλύτερη και σταθερότερη με το αγώγιμο σύρμα.

Αν ποτέ στεγνώσει το πλέγμα κλείνουμε την τρύπα και ρουφάμε λίγο (όχι πολύ δυνατά γιατί πλημμυρίζει εύκολα). Το πλέγμα λειτουργεί σαν καλαμάκι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 257 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282096 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66536 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175023 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313270 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14702 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125071 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93772 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4294 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix