vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

113 επισκέπτες, 4 χρήστες
mathimatikos1966, manoslykos, Xxristos, Milarepa

Twitter

ECOpure από την Intellicig

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #180 στις: Νοεμβρίου 05, 2009, 19:24 »
συμφωνώ καί γιά αυτό είπα γιά "διαλείματα τζούρων με krystal".

καί υπάρχει όμως καί ο άλλος παράγοντας. εγώ -ας πούμε- πού είδα το άτμισμα σαν εναλακτικό κάπνισμα καί όχι σαν τρόπο διακοπής, είναι καί σε πόση "δόση νικοτίνης" έχω συνηθίσει τον οργανισμό μου όλα αυτά τα χρόνια.
καί επιτέλους ... με κάλυψα   :)) :))

ας μην βάλουμε όμως τον atmin μας, στον μπελά να ψάχνει να βρεί πού θα μας μεταφέρει  ;)

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #181 στις: Νοεμβρίου 08, 2009, 09:34 »
Ναί εντάξει! 36mg δεν είναι λίγα. ΟΜΩΣ:
δεν είμαι όλη μέρα παφ πουφ. έχω κάνει διαλείματα 15λέπτου (πρωτοφανές γιά μένα).
έχω ξαναγράψει πως πριν από το 510, πού ήμουν μόνο με evo, είχα ανάγκη τσιγάρου. 

Ατμίζεις με 36mg νικοτίνης???


Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #182 στις: Νοεμβρίου 08, 2009, 12:38 »
έχω ξαναγράψει ότι είμαι δύσκολη περίπτωση, αλλά δεν με πιστεύετε  :)) :))
την έχω βγάλει τόοοοσα χρόνια, με ότι πιό βαρύ έβρισκα.
(καί άλλες εποχές πού τα τσιγάρα δεν είχαν καμία σχέση με τα σημερινά. όποιος είχε ποτέ "άρωμα" άφιλτρο, καταλαβαίνει!!)
τις πρώτες μέρες λοιπόν με το evo μόνο, υπήρχε έλλειψη. καί κατέφευγα καί σε λίγα τσιγάρα.
αυτήν την ανάγκη ήρθε καί κάλυψε το bl.
τώρα... ναί!
όλη μέρα ecopure ή κάτι σε high (20ρι) αλλά οί πρώτες τζούρες το πρωί, λίγο το απόγευμα μετά την δουλειά καί το βράδυ πριν κοιμηθώ, είναι 36άρες.

όταν δηλαδή το αισθανθώ, δεν θα πω όχι σε καμιά 10ριά τζουρίτσες.

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #183 στις: Νοεμβρίου 08, 2009, 14:53 »
έχω ξαναγράψει ότι είμαι δύσκολη περίπτωση, αλλά δεν με πιστεύετε  :)) :))
την έχω βγάλει τόοοοσα χρόνια, με ότι πιό βαρύ έβρισκα.
(καί άλλες εποχές πού τα τσιγάρα δεν είχαν καμία σχέση με τα σημερινά. όποιος είχε ποτέ "άρωμα" άφιλτρο, καταλαβαίνει!!)
τις πρώτες μέρες λοιπόν με το evo μόνο, υπήρχε έλλειψη. καί κατέφευγα καί σε λίγα τσιγάρα.
αυτήν την ανάγκη ήρθε καί κάλυψε το bl.
τώρα... ναί!
όλη μέρα ecopure ή κάτι σε high (20ρι) αλλά οί πρώτες τζούρες το πρωί, λίγο το απόγευμα μετά την δουλειά καί το βράδυ πριν κοιμηθώ, είναι 36άρες.

όταν δηλαδή το αισθανθώ, δεν θα πω όχι σε καμιά 10ριά τζουρίτσες.

Σημασία έχει η επιτυχία  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #184 στις: Νοεμβρίου 11, 2009, 01:11 »
Επειδη μου ετυχε μολις τωρα, το αναφερω. Ανοιξα κανουργιο μπουκαλακι ecopure med μολις τωρα και θυμηθηκα γιατι το ειχα διαλέξει την τελευταια φορα. Πολυ καλο χτυπημα, για τα δικα μου τουλαχιστον γουστα. Απλα, αυτο που θα ηθελα να σημειωσω ειναι οτι τελικα το χτυπημα εξασθενει αναλογα με το ποσο καιρο εχεις ανοικτο ενα μπουκαλακι.

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #185 στις: Νοεμβρίου 11, 2009, 01:20 »
Cyan τώρα μου δημιούργησες απορίες. Το χτύπημα αν δεν κάνω λάθος το προκαλεί η νικοτίνη. Άρα αν συμβαίνει αυτό που λες μάλλον η νικοτίνη εξατμίζεται ή εξασθενεί. Δεν ξέρω, μπορεί να λέω μπούρδες. Η χημεία δεν ήταν το καλύτερό μου. 

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #186 στις: Νοεμβρίου 11, 2009, 01:32 »
....Η χημεία δεν ήταν το καλύτερό μου.

Βρήκες τωρα τον καλύτερο!  ;D
Δεν νομίζω παντως πως εξατμίζεται η νικοτίνη. Απλα το ανέφερα γιατί είχα το προηγούμενο μπουκαλάκι αρκετό καιρό και σιγα σιγα επαυε να με ικανοποιει το χτυπημά του, μεχρι που ανοιξα το επόμενο και είδα, ξανά, το φως το αληθινό!

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #187 στις: Νοεμβρίου 11, 2009, 08:39 »
Δε νομιζω οτι το κτυπημα ειναι αποκλειστικα νικοτινη , ειναι και 8εμα ατμο  και υγρου (ειδος ανεξαρτητα απο νικοτινη) και 8ερμοκρασιας ατμοποιησης
Με το στικ κανω αποκλειστικα ΝΟΝ και εχω ελαφρο κτυπημα σε μερικα υγρα

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #188 στις: Νοεμβρίου 11, 2009, 09:00 »
Η αλήθεια είναι ότι έχει αναφερθεί και από άλλους φίλους οτι έχουν καταλάβει χτύπημα και απο non υγρά.
Απλα αυτό που ήθελα να επισημάνω είναι οτι πολύ πιθανόν, η "φρεσκάδα" ενός υγρού, να παίζει ρόλο στην γεύση και στην αίσθηση του.

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #189 στις: Νοεμβρίου 12, 2009, 11:50 »
Αν και το eco pure εχασε μαγαλο μερος της γευσης του παραμενει μια σταθερη αξια, βασικα λογω του καλου χτυπηματως αλλα και του πυκνου ατμου .
Πραγματι μετα απο καιρο Το χτυπημα μειωνεται δν ξερω τους λογους.

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #190 στις: Νοεμβρίου 12, 2009, 17:29 »
Πήγα σήμερα από funstore και εκτός του ότι είχα την ευτυχία να γνωρίσω από κοντά τον κύριο Περικλή (είναι εξαίρετος άνθρωπος, μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις), δοκίμασα και το Krystal χωρίς αραίωση.
Αυτό το υγρό με έβαλε κάτω! Εξαιρετικό γέμισμα στους πνεύμονες και αίσθηση στο λαιμό που δεν έχω ξανανιώσει.
Δεν μπορώ να πω περισσότερα για το υγρό αυτό μιας και είχα ολιγόωρη εμπειρία, απλά μετανιώνω που δεν το πήρα (κόλλημα με τα Janty), θα ταίριαζε υπέροχα με το βραδινό Malt ποτάκι…

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #191 στις: Νοεμβρίου 12, 2009, 17:50 »
χε χε χε !!!
 ;) ;) :)) :)) :)) ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος gfiore7

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #192 στις: Δεκεμβρίου 02, 2009, 17:21 »
διαβάζοντας τα σχετικά με το ecopure έχω ψηθεί να κάνω μια παραγγελία για να το δοκιμάσω. Δεν έχω καταλάβει όμως...
Λέτε ειδικά για το krystal ότι χτυπάει δυνατά..σε ποιά περιεκτικότητα? τα 36mg φαντάζομαι ότι είναι super high.
Στο funstore βλέπω επιλογή για high medium και low. Απο nobacco και vinirette ατμίζω medium και προτιμω το χτυπημα του vinirette medium.

Ποιά η συμβουλή σας? Και γεύση? Τobacco rich ή  krystal? Λάβετε παρακαλώ υπ'όψιν ότι πρόκειται για την πρώτη VG εμπειρία μου.

Thanx
(..ναι υποκειμενικά πράγματα θέλω να ακούσω)

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #193 στις: Δεκεμβρίου 02, 2009, 17:42 »
το krystal είναι ΜΟΝΟ 36άρι.
άγευστο καί άοσμο, στην ουσία είχε βγεί γιά να αναμιγνύεις με το (μηδενικό) mix καί να το κάνεις όπως θες.
εγώ -καί ... άλλος πού ξέρω  :) - το ατμίζουμε σκέτο, ή προσθέτοντας λίγο σε ecopure γιά να δυναμώσουμε το τελευταίο.

το χτύπημα της vg είναι κατά πολύ λιγότερο άρα, high.

από γεύση, το rich είναι γενικά πιό αποδεκτό, αλλά με "γλυκάδα".
το χρησιμοποιύσα σταθερά επί μήνες, μέχρι πού με προέτρεψε κάποιος να δοκιμάσω regular καί κόλησα.
το regular είναι άγευστο αλλά αφήνει στην αρχή μία πολύ ελαφριά πικράδα. σε πολύ λίγο όμως το συνήθισα καί άφησα το rich.
(επίσης αν σού αρέσουν τα αρωματικά, δεν έχω δοκιμάσει μέντα, αλλά 2 άτομα μού έχουν πεί πως είναι πολύ καλή).

γιά να μην σε μπλέκω όμως, θα έλεγα, γιά πρώτη επαφή rich. (καί επειδή θα σού φανεί μάλλον ελαφρύ, αν θες, πάρε καί ένα krystal να τού προσθέσεις λίγο).

υπάρχει καί άλλο .... αλλά.
σε ποιά συσκευή θα το χρησιμοποιήσεις? διότι είναι από τα καλά υγρά γιά evo, 401, 901 κλπ, αλλά σε 510 ... δεν μού άρεσε.

Αποσυνδεδεμένος gfiore7

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #194 στις: Δεκεμβρίου 02, 2009, 18:06 »
πωπωωω δικιο έχεις για το krystal. το γραφει κιόλας  :-[ :-[ :-[

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. BL εχω οπότε 510.

Γενικότερα προτιμώ την πλούσια γεύση στο στόμα και το καλό χτύπημα. Για παράδειγμα μου άρεσε πολύ το virginia απο nobacco αλλα όχι το RY4 μιας και το δεύτερο σε medium ειχε ανύπαρκτο σχεδόν χτύπημα αλλά και ελαφριά "γλυκόξινη" γεύση.

Θα μου πει κανείς γιατι δεν ξαναπαίρνεις κάποιο που σου άρεσε?
1. Θέλω να δοκιμάσω VG για λόγους ""καθαρότητας"" αλλα και επειδή μου προκάλεσε το ενδιαφέρον ένας συνάδελφος που το ατμιζει αποκλειστικά και μυρίζει κάτι σαν ζαχαροκάλαμο  ???
2. Δυστυχώς ακόμα δεν έχω βρει μια γεύση που να κολλήσω

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279637 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207674 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64808 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173708 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312028 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13454 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124275 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93302 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4073 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1344 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15772 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14522 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias