vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

73 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, dimitraf, Boogie2008, bloodlessz, manoslykos

Twitter

Μπαταριες για τα mod μας....Ποιες ειναι ασφαλεις? Ποιες οι διαφορες τους?

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας


Φιλε 7 ευρω  απο Κινα πολλα ειναι και να περιμενεις και κανα μηνα-δυο να σου ερθει, με 10 επαιρνες την ιδια μερα απο Ελλαδα!

Δεν είναι πολλά φίλε. Δεν τις βρήκα πιο φθηνά.μονο στο fasttech που είχε πέντε η μια αλλά δεν είχε διαθέσιμες και όταν ρώτησα ποτέ θα έχουν μου είπαν πολύ δύσκολα ούτε αυτοί ξέρουν. Έτσι και αλλιώς είχα και υπόλοιπο στο PayPal balance που προοριζόταν για αυτό το σκοπό :)

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Τελος παντων,εγω για τρια ευρω δεν θα περιμενα 1-2  μηνες για να μου ερθει μια μπαταρια απο Κινα,αλλο να εχει κατι εδω π.χ 30 ευρω και στην Κινα 6-7,φυσικα και απο Κινα θα το επαιρνα αλλα για τοσο μικρη διαφορα εγω απο εδω ,και ετσι στηριζουμε και την εγχωρια αγορα!

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
+1000   για μια μπαταρία δηλαδή 3-4ευρώ χιλιες φορές καλύτερα από Ελλάδα, έλα όμως που για 3 μπαταρίες και κάτι ψιλά τα αγοράζεις στο 40% τις τιμής που βρίσκεις στην Ελλάδα    : (

Όσο περίπου κάνει ένας φορτιστής Opus ή όσο κάνει ένα evic VTC Mini αγοράζεις:







Διαγραφη αμεσης παραθεσης.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 30, 2015, 18:19 από tzifos_f1 »

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Ρε παιδιά την μπαταρία την βρήκα σε ένα μαγαζί εδώ στην Θεσσαλονίκη με 13 ευρώ. Δεν είναι 3-4 ευρώ είναι η διπλάσια τιμή.

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Φιλε apostolisk4 και'γω την βρηκα ακομη και 14 ευρω αλλα δεν την πηρα γιατι μου φανηκε πανακριβη,την βρηκα ομως και με 8 ευρω  στην Θεσσαλονίκη  αλλα ειναι στην αλλη ακρη της πολης,την βρηκα και με 10,20 που βολευε το δρομολογιο μου και την αγορασα!
Το 7 απο Κινα με το 10,20 απο Ελλαδα ψηφιζω Ελλαδα φιλε ,να δουλεψει και το μαγαζι να παρει και κανα φορο το κρατος,να παρει και κανα νοικιο ο ιδιοκτητης και παει λεγοντας,το 13 και το 14 με τιποτα γιατι το 3 που κοστιζει Κορεα(και πολλα εβαλα!) εμενα μου φαινεται υπερβολικο να φτασει 13-14!

πες και ποια μαγαζιά ειναι, με το τσιγκελι σας τα βγάζουμε  :))

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Έψαξα σε πάνω από 30 καταστήματα και τα περισσότερα ήταν out of stock και σε ένα στο κέντρο έκανε 13 ευρώ. Θα πήγαινα χθες να την αγοράσω αλλά αφού την ξαναγκουγκλαρα την βρήκα εφτά ευρώ. Επίσης είχα υπόλοιπο στο PayPal το οποίο ήταν για αυτό το σκοπό. Αν την έβρισκα στα 10 ευρώ θα πήγαινα να την αγόραζα χωρίς πολλά πολλά. Δεν καταλαβαίνω γιατί το κάνουμε τόσο θέμα. Σωστά αυτά που λέτε για τα καταστήματα αλλά εγώ πέρα από υγρά και καμιά αντίσταση δεν αγοράζω ποτέ ξανά από Ελλάδα. Πως να στηρίξω έναν πωλητή όταν το joyetech evic vtc mini το πουλάει 70 ευρώ και εγώ το πήρα χθες 30 ευρώ. Όταν μου πούλησε ένα starter kit με 50 ευρώ και στο ίντερνετ κάνει 5-10 ευρώ. Ξεφύγαμε από το θέμα καλό είναι κα το λήξουμε

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Πραγματικα παραξεφυγαμε φιλε απο το θεμα και καλα κανεις και αγοραζεις απ'εξω οταν υπαρχει διαφορα οπως λες ο ενας να το  πουλαει 70 ευρώ και απ'εξω να κανει 30,αλλα οταν η διαφορα ειναι "τιμια"(νοικια,τεβε,ρευμα,φπα κ.τ.λ)εγω λεω να στηριξουμε τον Ελληνα,τιμια διαφορα βρηκα στο istick 40,απ'εξω εβγαινε 25-26 ευρω και το βρηκα απ'εδω με 40,τιμια διαφορα βρηκα και στην μπαταρια οπως εγραψα και την πηρα απ'εδω,και το κυριοτερο δεν περιμενα μηνες ατελειωτους να μου ερθει,wi-win situation και για τον πωλητη και για μενα,χαλαλη λοιπον την διαφορα!
Ηθελα ομως και εναν κλωνο erlkonigin και σε ενα  μαγαζι που τον βρηκα εδω Ελλαδα μου ζητησαν 30 ευρω,οχι ευχαριστω ειπα και παραγγειλα απο gearbest με 9 ευρω και μαλιστα με εξτρα ss tank και drip tip adaptor πραγματα που ελειπαν απο τους εδω κλωνους,αν το ιδιο μου το πουλουσαν εδω μεχρι και 16-17 ευρω θα τον επαιρνα απ'εδω!
Αυτο που σου προτεινα φιλε ειναι την επομενη αγορα που θελεις να κανεις  κανε μια ερευνα αγορας εδω προτου αγορασεις απ'εξω!

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Διάβασε τι έγραψα πιο πάνω. Έψαξα σε καταστήματα εδώ στην Ελλάδα αλλά ήταν out of stock .δεν έψαξα όμως να πω την αλήθεια σε καταστήματα με ηλεκτρικά είδη γιατί δεν μου πήγε το μυαλό. Κατά τα άλλα συμφωνώ σε όλα τα άλλα που λες :)

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
πες και ποια μαγαζιά ειναι, με το τσιγκελι σας τα βγάζουμε  :))
Για Θεσ/νικη μιλαω παντα!
O 8 ευρω!
http://www.teomav.gr/2015/07/lg-hg2-3000mah-20a.html
Και ο 10 και κατι ψιλα με χρηση της εκπτωσης για τα μελη του φορουμ!
http://www.ecig.gr/mods/mod-μπαταρίες/μπαταρία-lg-hg2-18650-3000mah-20a.html
Εγω ειμαι ανατολικα και τα 2,30 ευρω για να παω Ευοσμο να την παρω 8 αντι για 10,30 δεν εφταναν ουτε για λεωφορειο,την βρηκα εδω στην περιοχη μου 13 ακομη και 14 ευρω αλλα εγω "μαγκες" δεν γουσταρω να φτιαχνω!

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Η πρώτη είναι out of stock

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Χθες που κοιταξα ειχε στοκ!
Αναρπαστες!

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Πραγματικά. Ακόμα και στο fasttech δεν μου είπαν αν θα ξαναφερουν κα εδώ Ελλάδα στα 80% από τα καταστήματα out of stock

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
και το κυριοτερο δεν περιμενα μηνες ατελειωτους να μου ερθει


Εκτός τόπι συνέχεια αλλά για να μην αφήνουμε ανακρίβειες στον αέρα, το περισσότερο που περίμενα για μπαταρίες ήταν 20 μέρες. Το λιγότερο (όχι για μπαταρίες) ήταν 8.
Πήρα τις HG2 3.75€ τη μία. Οι 20 μέρες πέρασαν πριν το καταλάβω με τέτοια τιμή  :))

Αποσυνδεδεμένος Doulke

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Ξερω οτι εχει συζητηθει αρκετα αλλα επειδη δεν το βρισκω οποιος μπορει να βοηθησει.

Θελω να παραγγειλω μπαταριες και μιας και οι hg2 φαινεται να εχουν τελειωσει απο παντου και τις προαλλες που χρειαστηκα μια εξτρα την πληρωσα 14 ευρω θα παω για μια δυο τετραδες απο εξω.

Οπως ειπα επειδη οι λτζ δεν υπαρχουν ουτε εξω απο οσες αλλες βλεπω λεω να παω στις lg he4 2500 κιτρινες η τις vtc4.απο μια τετραδα.επισης βλεπω μερικες σαμσουνγκ sd1 γραφουν και εχει πρασινες λαχανι και γαλαζιες στα 2500 3000 και 3200 mah.επειδη δεν τις ξερω αν μπορει καποιος να βοηθησει για το ποιες ειναι ασφαλεστερες και ποιες καλύτερες για μας.επισης καποιες 30q δεν θυμαμαι την μαρκα που ειδα οτι ειναι καλες ξερετε αν υπαρχουν απο κινεζομαγαζα?

Ευχαριστω!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 234 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 193 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20954 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281787 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208018 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174877 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313097 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14547 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124968 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93698 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4243 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix