vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Μπαταριες για τα mod μας....Ποιες ειναι ασφαλεις? Ποιες οι διαφορες τους?

Αποσυνδεδεμένος bykostas

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
είναι απο τα πρώτα κομμάτια που βγήκαν στην αγορά και η μπαταρία του έχει πέσει λίγο. το άνοιξα και του άλαξα τον κονέκτορα του 510 και λέω να του αλάξω και μπαταρία. η μπαταρία μου τώρα κρατάει απο το πρωί έως τις 9 το βράδυ και σκέφτομαι επειδή λείπω πολλές ώρες απο πηγές ενέργειας να μου βγάζει με ασφάλεια μεχρι το βράδυ 11-12 για να το βάζω να φορτίσει

Αποσυνδεδεμένος BlackAngelGR

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
καλησπερα σαν καινουριος σε μηχανικο mod striger
τι μπαταριες εχετε να προτινειτε ασφαλης?
αλλα και ενα φορτιστη...ευχαριστω

καλημερα παιδια.εχω και εγω μια ερωτηση.αν σε ενα μηχανικο mod χρησιμοποιησουμε μια no name imr μπαταρια με την χρηση του kick δεν εχουμε καποια προστασια απο τυχον ατυχηματα???

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας

Στάλθηκε από: bykostas[size=0.85em]« στις: Σήμερα στις 12:02 »[/size]
είναι απο τα πρώτα κομμάτια που βγήκαν στην αγορά και η μπαταρία του έχει πέσει λίγο. το άνοιξα και του άλαξα τον κονέκτορα του 510 και λέω να του αλάξω και μπαταρία. η μπαταρία μου τώρα κρατάει απο το πρωί έως τις 9 το βράδυ και σκέφτομαι επειδή λείπω πολλές ώρες απο πηγές ενέργειας να μου βγάζει με ασφάλεια μεχρι το βράδυ 11-12 για να το βάζω να φορτίσει



Panasonic NCR 18650 PD/PF2900mAh 10 Amps
Αυτες οι  μπαταριες ειναι μεγαλες σε διαρκεια και αρκετα δυνατες για τη δουλεια που θελεις να κανεις.




BlackAngelGR
Samsung 25RLG Chem HE2/4Θα σου ελεγα και για τις Sony VTC5 , αλλα υπαρχουν πολυ λιγες στην αγορα και μαλιστα σε πολυ μεγαλυτερη τιμη , χωρις να σου δινουν κατι παραπανω απο αυτες τις δυο.Προσωπικα εχω και τις τρεις και οι Samsung 25R ειναι οι πιο δυνατες σαν αποδοση .  Δεν θα δεις διαφορα στο ατμισμα , αλλα μονο στο πολυμετρο.Για φορτιστη θα σου προτεινω τον Sysmax Nitecore i4 ή i2 .Και οι τρεις μπαταριες πιο πανω ειναι οτι ανωτερο υπαρχει αυτη τη στιγμη απο δυναμη και ασφαλεια .



Αντωνη , με το Kick εχεις την ασφαλεια που χρειαζεσαι

Αποσυνδεδεμένος loniscup

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Σε 26650 τι προτείνεις;
Βλέπω παντου αυτές τις πορτοκαλί ΜΝΚΕ αλλά σε σχέση με τις μώβ Efest;

σε ευχαριστω φιλε μου

Αποσυνδεδεμένος BlackAngelGR

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Στάλθηκε από: bykostas[size=0.85em]« στις: Σήμερα στις 12:02 »[/size]
είναι απο τα πρώτα κομμάτια που βγήκαν στην αγορά και η μπαταρία του έχει πέσει λίγο. το άνοιξα και του άλαξα τον κονέκτορα του 510 και λέω να του αλάξω και μπαταρία. η μπαταρία μου τώρα κρατάει απο το πρωί έως τις 9 το βράδυ και σκέφτομαι επειδή λείπω πολλές ώρες απο πηγές ενέργειας να μου βγάζει με ασφάλεια μεχρι το βράδυ 11-12 για να το βάζω να φορτίσει



Panasonic NCR 18650 PD/PF2900mAh 10 Amps
Αυτες οι  μπαταριες ειναι μεγαλες σε διαρκεια και αρκετα δυνατες για τη δουλεια που θελεις να κανεις.




BlackAngelGR
Samsung 25RLG Chem HE2/4Θα σου ελεγα και για τις Sony VTC5 , αλλα υπαρχουν πολυ λιγες στην αγορα και μαλιστα σε πολυ μεγαλυτερη τιμη , χωρις να σου δινουν κατι παραπανω απο αυτες τις δυο.Προσωπικα εχω και τις τρεις και οι Samsung 25R ειναι οι πιο δυνατες σαν αποδοση .  Δεν θα δεις διαφορα στο ατμισμα , αλλα μονο στο πολυμετρο.Για φορτιστη θα σου προτεινω τον Sysmax Nitecore i4 ή i2 .Και οι τρεις μπαταριες πιο πανω ειναι οτι ανωτερο υπαρχει αυτη τη στιγμη απο δυναμη και ασφαλεια .



Αντωνη , με το Kick εχεις την ασφαλεια που χρειαζεσαι
δεν πρεπει να ειναι η μπαταριες IMR?? ...και που μπορω να της βρω να εισαι καλα

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Ειμαι λιγο ''αργος'' και δε στροφαρω καλα...... ;D


Γινε λιγο πιο συγκεκριμενος αν θελεις . Δεν καταλαβα την ερωτηση.

Αποσυνδεδεμένος BlackAngelGR

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
μου ειπανε καλυτερα η μπαταριες να ειναι IMR...
και αν ξερεις απο που μπορω να παραγγειλω
μπαταριες και φορτιστη

Αποσυνδεδεμένος bykostas

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
BlackAngelGR  που μπορώ να αγοράσω την NCR 18650 PD/PF2900mAh 10 Amps  απο Ελλάδα ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος BlackAngelGR

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
απμα μου ειπανε η μπαταριες IMR ειναι καλυτερες...ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Οι ΙΜR ειναι μεχρι 2050mAh .
Η μεγαλυτερη και δυνατοτερη IMR σε mAh και Amps ειναι η Sanyo UR 18650 RX.


Oι Samsung 20Q/20R/25R - LG HD2/HE2/4 - Sony VTC4/5 - ΑW 2000 - Efest 2100/2250 - Panasonic 2250 και πολλες αλλες , λεγονται ολες τους IMR , αλλα στην πραγματικοτητα ειναι ΙΝR.
Πλεον σχεδον ολοι μας οταν μιλαμε για IMR , μιλαμε για τις INR/IMR.
Eιναι μια μίξη των IMR μπαταριων , ωστε να μπορεσουν οι κατασκευαστες να ανεβουν στα mAh, αλλα να κρατησουν την ασφαλεια και τη δυναμη των IMR.
Αυτες οι μπαταριες λεγονται υβριδικες INR.

Υπαρχουν ομως και οι υβριδικες NCR. Δεν ειν αι το ιδιο πραγμα και πολλες φορες καποιες μπαταριες γραφουν IMR ενω ειναι NCR.
Θα πρεπει να εχεις καποιες γνωσεις για να μη πεσεις σε καποια παγιδα ή πολυ απλα κανεις εδω την ερωτηση σου και αν ξερει καποιος , θα σου απαντήσει.

Aκομα καλυτερα διαβασε εδω:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,5559.msg790147.html#msg790147




bykostas
http://www.vaporhouse.gr/site/ecwid.html#!/Panasonic-Hybrid-IMR-NCR18650PF-10A-Battery-2900mah/p/29296329/category=3670731

Πιστευω ομως οτι αν ψαξεις και σε αλλα Ελληνικα μαγαζια θα βρεις και την PD που ειναι ελαχιστα  ανωτερη  (πολυ ελαχιστα ομως ).
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 09, 2015, 15:23 από shadockan »

Αποσυνδεδεμένος BlackAngelGR

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
2050mAh ειναι μια χαρα για εμενα ,απλα να ειναι αξιοπιστη..αν  μπορεις να μου στηλεις κανενα συνδεσμο οστε να παρραγγειλω μαζι και φορτιστη θα ηταν οτι καλυτερο...ευχαριστω

Διόρθωση γραμματοσειράς
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 09, 2015, 15:54 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
BlackAngelGR
γραψε παλι το μνμ , αλλα με σωστη γραμματοσειρα ,ωστε να μπορουμε να διαβασουμε τι γραφεις...... 8)

Διορθώθηκε :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 09, 2015, 15:55 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος BlackAngelGR

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
σορρυ δεν το ειδα,απλα μου ειχανε πει αν παρεις μπαταρια να ειναι τυπου IMR,γιαυτο ρωτησα
θα ηθελα αν γινεται να με βοηθησεις με κανενα λινκ απο που μπορω  να παρραγγειλω μπαταρια ,και φορτιστη
2000mah μια χαρα ειναι σε εμενα...
ευχαριστω

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 47 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 94 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20434 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280275 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207811 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65267 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173865 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312480 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13651 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124471 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93434 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix