vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

97 επισκέπτες, 11 χρήστες
maprix, manoslykos, I.P, Amcm, bloodlessz, tibolaso, camber, Milarepa, bakoulini, Buliwyf, lemon78

Twitter

Μπαταριες για τα mod μας....Ποιες ειναι ασφαλεις? Ποιες οι διαφορες τους?

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Ο καθενας μπορει να κανει μια λιστα με τις μπαταριες που πρωτιμά και να πει οτι ειναι οι 5 - 10 καλυτερες μπαταριες.... :tongue_smilie: :tongue_smilie:


Δεν ξερω πραγματικα γιατι το κανουν αυτο και μαλιστα στην αρχη αναφερει και τον τροπο για να υπολογησεις πόσο χαμηλα μπορεις να κατεβεις , αναλογα με τα Amperes της μπαταριας..... :tongue_smilie:


Ερωτω λοιπον εγω :
Μπορει καποιος , ο οποιοςδηποτε , να μου πει με ευθύνη οτι στα 0.5 Ωμ μια Sony - Samsung - LG - MNKE......οποιαδηποτε μπαταρια γενικα , δεν θα εχει κακη συμπεριφορα με τετοια ή χαμηλοτερη αντ/ση ;;;;
Μπορει καποιος να μου εγγυηθει οτι η μπαταρια των 20 - 30 Amps που εχουμε στα χερια μας , ειναι κατασκευασμενες για να λειτουργουν με τετοιες αντ/σεις  βαση κατασκευης  ;;;;   Να τη φτιαχνει δηλαδη η Hitachi την ΙΝR 18650 PB2 ωστε να μπει σε ενα μηχανικο μοντακι και να δωσει 25 Amps ??? ??


Aναλογοι καταλογοι εχουν αναρτιθει και πιο παλια στο internet και μετα απο συγκρισεις και παχιες κουβεντες , ο συγγραφεας στο τελος εγραφε :


<<--  Αυτα τα στοιχεια ειναι απο το internet και δεν φερω καμια ευθυνη για οτι συμβει στον οποιοδηποτε που θα δοκιμασει να κανει τετοιες αντ/σεις με τις μπαταριες του πινακα  -->>

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Το ατμίσμα απευθύνετε σε ενήλικες και ο καθένας είναι υπεύθυνος με ότι θέλει να πειραματιστή και υπεύθυνος για να ψάχνει και να αξιολογεί το κάθε τι αν είναι σωστό η λάθος.
Και μιας και αναφέρθηκε και αυτήν η σελίδα,κάτω αρκετές μπαταρίες γράφει το εξής.
http://eu.nkon.nl/
*Warning:
Yes, I know these batteries can be dangerous
Προσωπικά δεν πάω κάτω από 1,3 Ohm, διότι θεωρώ ότι δεν με προσφέρει τίποτα παραπάνω από αυτό που ζητώ και ίσα ίσα κινδυνεύω λιγότερο και πάντα χρησιμοποιώ μπαταρίες ασφαλούς χημείας είτε AW IMR LiMn είτε Efest IMR Li-Mn διότι τις θεωρώ προσωπικά ασφαλέστερες.
Μέχρι τώρα έβγαλα καμιά 10ρια φορές μπαταρίες από μηχανικό, λόγο βραχυκυκλώματος που ήτανε πάρα πάρα πολύ ζεστές και ευτυχώς δεν είχα κανένα άσχημο αποτέλεσμα και ελπίζω να μην έχω και δι αυτό προτιμάω τις συγκεκριμένες, καλός η κακός  και τις εμπιστεύομαι.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Ο καθενας μπορει να κανει μια λιστα με τις μπαταριες που πρωτιμά και να πει οτι ειναι οι 5 - 10 καλυτερες μπαταριες.... :tongue_smilie: :tongue_smilie:


Δεν ξερω πραγματικα γιατι το κανουν αυτο και μαλιστα στην αρχη αναφερει και τον τροπο για να υπολογησεις πόσο χαμηλα μπορεις να κατεβεις , αναλογα με τα Amperes της μπαταριας..... :tongue_smilie:


Ερωτω λοιπον εγω :
Μπορει καποιος , ο οποιοςδηποτε , να μου πει με ευθύνη οτι στα 0.5 Ωμ μια Sony - Samsung - LG - MNKE......οποιαδηποτε μπαταρια γενικα , δεν θα εχει κακη συμπεριφορα με τετοια ή χαμηλοτερη αντ/ση ;;;;
Μπορει καποιος να μου εγγυηθει οτι η μπαταρια των 20 - 30 Amps που εχουμε στα χερια μας , ειναι κατασκευασμενες για να λειτουργουν με τετοιες αντ/σεις  βαση κατασκευης  ;;;;   Να τη φτιαχνει δηλαδη η Hitachi την ΙΝR 18650 PB2 ωστε να μπει σε ενα μηχανικο μοντακι και να δωσει 25 Amps ??? ??


Aναλογοι καταλογοι εχουν αναρτιθει και πιο παλια στο internet και μετα απο συγκρισεις και παχιες κουβεντες , ο συγγραφεας στο τελος εγραφε :


<<--  Αυτα τα στοιχεια ειναι απο το internet και δεν φερω καμια ευθυνη για οτι συμβει στον οποιοδηποτε που θα δοκιμασει να κανει τετοιες αντ/σεις με τις μπαταριες του πινακα  -->>


υπευθυνα και με "χαρτι" και "υπογραφη" δεν μπορει να στο πει κανενας αλλα απο εκει και περα ξερεις οτι χιλιαδες ατμιστες χρησιμοποιουν την ταδε η την δεινα μπαταρια σε μηχανικα με 0.5 , 0.3 , 0.15 κ.ο.κ. χωρις προβλημα οπως ξερεις και οτι εχουν αναφερθει περιπτωσεις που εγινε "μπουμ"...
Ενηλικος εισαι,αναλαμβανεις την ευθυνη των πραξεων σου και το οποιο ρισκο ενέχουν αυτές!  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Εχω ένα alterEgo M3 και θέλω μα μην χρησιμοποιώ της 18650 πολυ μεγάλες το κάνουν το mod σαν ρόπαλο τι να αγοράσω για να ειναι μικρό αλλα να αντέχει γιατι με της μικρές με κρατάει 6 ωρες το πολυ


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος duman

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
18500 που είναι η μέση λύση

ενδεικτικά :  AW 18500 - Efest Purple 18500

παιδια μπορει καποιος να μου πει αν αυτες οι μπαταριες ειναι ασφαλεις?????ευχαριστω

Authentic VAPPOWER IMR18350 3.7V 750mAh Rechargeable Li-Ion Batteries (2-Pack) 8A continuous discharge / 15A maximum pulse current

η χρηση  ειναι μια σε μηχανικο mod με kick ρυθμισμενο γυρο στα 9 watt και αντιστασεις απο 1,3 εως 1,6.ευχαριστω
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 08, 2015, 14:56 από krasopateras (Αντωνης) »

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Οτι ειναι η Efest - EH - MXJO - AWT - BASEN - IMREN - Tagfire κλπ. κλπ. κλπ............... ;D


Ολες αυτες , το ιδιο στοιχειο φορανε.......... 8)

δηλαδη ειναι οκ???ειναι ιδιες με τις aw 18350????

Αποσυνδεδεμένος free

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Θέλω να αγοράσω τις samsung INR 18650-25R 2500mah και τις έχω βρει σε 2 καταστήματα. Στο ένα κατάστημα η μπαταρία έχει πράσινο περίβλημα και κοστίζει 8,5 ευρώ, και στο άλλο έχει θαλλασί περίβλημα και κοστίζει 12,90 ευρώ.  Μήπως γνωρίζετε ποιες είναι οι διαφορές τους;

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Οι ιδιες μπαταριες ειναι απ'οσο γνωριζω..
Απλα αλλαξαν το χρωμα οταν σταματησε η παραγωγη των sony vtc5.


Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Αντωνη
με τις AW δεν ειναι ιδιες.
Με τις AWT ειναι ιδιες.








free
στο χρωμα ειναι η διαφορα τους.
Οι θαλλασι ειναι απο τις πρωτες παρτιδες.  Mετα τις εκανε πρασινες και ενας απο τους λογους ηταν οτι μπερδευαν πολλοι τις 25 R  με τις 29E που ηταν ιδιες σχεδον εξωτερικα , αλλα η μια εχει 2500mAh 20A και η αλλη 2900mAh 8Α.
Σαν αποδοση ομως ειναι ιδιες.

Τωρα για τις τιμες........... :dontknow: ...........οπως θελεις , πρατεις..........

Αποσυνδεδεμένος VAPOR TRAIN

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
στο world off vapers 8 euro για τους φορουμιτες με την εκπωση ,σε γαλανο χρωματακι!!!

Αποσυνδεδεμένος nikhaji

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • VapeOn
Οι ιδιες μπαταριες ειναι απ'οσο γνωριζω..
Απλα αλλαξαν το χρωμα οταν σταματησε η παραγωγη των sony vtc5.
Ξερει κανεις γιατι δεν βγενει πια η sony;

aw και awt ποια η διαφορα???sorry για τις ερωτησεις αλλα η ελληνικη αγορα θεωρω οτι ειναι ακριβη και ψαχνομαι.μεχρι τωρα αγοραζω απο εδω με τα ματια κλειστα που λενε χωρις να ρωταω πολλα πολλα και εμπιστευομαο οτι μου λενε οι πωλητες.απο οτι διαβασα λιγο στο νημα οι imr γενικα δεν εχουν θεμα αλλα επειδη ειμαι ασχετος ρωταω.γενικα δεν εχω θεμα να αγορασω απο εδω αν μου προτεινεται κατι καλο.ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος nikhaji

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • VapeOn
Οι AW ειναι μαρκα μπατριων (κατασκευαστής) AWT δεν εχω συναντησει καπου συγουρα το γραφεις σωστα;
Το IMR που αναφερουν συμενει πως η χημεια της μπαταριας ειναι ασφαλης ακομη και εαν δηλαδη υπαρξει προβλημα και βγαλει υγρα ειναι "ακυνδηνα".

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 76 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 105 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280332 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207821 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65356 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173887 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312519 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13688 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124527 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93443 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4138 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix