vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Μπαταριες για τα mod μας....Ποιες ειναι ασφαλεις? Ποιες οι διαφορες τους?

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Εγω εχω τις μωβ 18350, αυτα που θα γραψω δεν ξερω αν ισχυουν και για τις 18650.
Οντως πεφτουν γρηγορα κατω απο τη μεγιστη τιμη τους.
Το θετικο ομως ειναι οτι μενουν σταθερες για αρκετη ωρα καπου στη μεση πριν αποφορτιστουν τελειως,
ενω αλλες εχουν μονιμως μια πτωτικη πορεια.
Εμενα αυτο με εχει βολεψει πολυ στα μηχανικα, γιατι μπορω κι ατμιζω για αρκετη ωρα με μια σταθερη (μετρια) ταση,
ενω με τις AW πχ ειχα αρκετες διακυμανσεις στο ατμισμα οσο περνουσε η ωρα, πραγμα ενοχλητικο για μενα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 07, 2014, 03:33 από Nemesis_rds »

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Μπαταρίες εδώ...Μπαταρίες εκεί...
Flat top...Button top...
Προστασία...ή χωρίς...
Li-Ion... Li-Mh
IMR...NCR...
700mAh....23897489327489mAh !!!
Έχω χαθεί  :dontknow:

Ρώτησα και σε άλλο thread.
Το παραθέτω κι εδώ...

Σε περίπτωση που χρειάζεται η πληροφορία, φορτιστής = TrustFire TR-001 2 channel

Τα....φώτα σας !!  :hmmm:


Αν κοιταξεις σε προηγουμενες σελιδες , θα βρεις αυτο που θελεις , αφου τα εχουμε γραψει πολλες φορες φιλε μου.




Pydnaios
Αυτο ειναι που λεμε οτι οι αγορες ειναι καλυτερο να γινονται απο σωστες , μεγαλες και κατασκευαστριες  εταιριες μπαταριων.
Οι Efest κατω απο τα χρωματα της , εχει μια απο τις κορυφαιες μπαταριες που υπαρχουν τωρα στην αγορα και ειναι οι LG ICR 18650 HE2  2500 mAh  20 Amperes (35 A για 75 δευτερα).
Σε συγκριτικα οι Efest ειναι πολυ δυνατη , αλλα κανεις δεν ξερει αν ειναι καθαρη αληθεια ή αν στα τεστ ηταν η σωστη μπαταρια και στην αγορα '''  λαθος  μπαταρια '''

Το κακο ομως ειναι οτι εταιριες που αγοραζουν καλες μπαταριες και τις ονομαζουν με το ονομα το δικο τους , πολλες φορες  μπορει να κανουν και καποια λαθακια και αντι να βαλουν τις καλες μπαταριες , βαζουν αλλες μπαταριες μεσα , που δεν εχουν καμια σχεση με αυτο που πουλανε...... 8) ;)

Με αυτη την αντ/ση και 10 - 15 ml την ημερα , ανετα θα σου δωσουν τουλαχιστον 6 ωρες ατμισματος.
Τα ml αυτα βεβαια δεν θα ειναι με μια μπαταρια. 

Αποσυνδεδεμένος octavia

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
και γιατί φίλε μου δεν της πας πίσω αφού είναι προβληματικές;;;;;;;;;


Τι να πω τότε..  :dontknow:
Με πιάσανε κότσο και μου δώκανε μεταχειρισμένες; Τις πήρα από γνωστό ελληνικό μαγαζί. Μέχρι που άλλαξα μπρίζα που εδρεύει ο nitecore, ο οποίος έχει κλείσει πολλά, πολλά, πολλά συνεχόμενα εικοσιτετράωρα σκληρής και αδιάκοπτης εργασίας. Είμαι στο όριο να πάω να τσιμπήσω και έναν Xtar 6άρι κι άλλες 4 panasonic γιατί έτσι δε γίνεται δουλειά, αλλά λυπάμει και το 30€ύρω που έδωσα. Και έτσι χωρίς να βρω το πρόβλημα δεν ξέρω που να αποθέσω την απογοήτευσή μου, στο μαγαζί, στην efest ή στον nitecore.

Στάλθηκε από το WT19i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης.
Παρακαλούμε μην κάνετε χωρίς σοβαρό λόγο παράθεση του προηγούμενου μηνύματος όταν απαντάτε αμέσως από κάτω.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 07, 2014, 11:18 από camber »

Εδω σε θελω. Με ποια λογικη μπορουμε να επιστρεψουμε μπαταριες; Λεω να αγορασω και εγω τις μωβ efest, αλλα αν βγουν κακες τι λεμε στο μαγαζι; "Να ξερετε, δεν κρατανε πολυ και ειναι αδυναμες";;;

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Και γιατι βρε παιδια , να κανουμε αγορα που ειναι τζογος και δεν κανουμε απλα αγορα των αυθεντικων μπαταριων με τη μια ;;;;

Στην Ελλαδα τις LG ICR HE2 , εγω δεν ξερω καποιον να τις πουλαει.  Οποτε θα τις παρω απ' εξω.

Ξερω ομως που πουλανε τις ανωτερες
Samsung SDI INR 25R  και τις
Sony US VTC5

http://www.atmorama.gr/index.php?route=product/product&path=63_72_174&product_id=476

http://www.atmorama.gr/index.php?route=product/product&path=63_72_161&product_id=481

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Καλημέρα παιδιά.


Δεν ξέρω αν έχει ξαναγίνει η ερώτηση, αν και από όσο είδα δεν βρήκα κάτι στο thread για τις συγκεκριμένες.
Ποια είναι η γνώμη σας για αυτες?
Eίναι να μπούνε πάνω σε Vamo V5


http://www.ebay.com/itm/2pcs-Samsung-ICR18650-26F-3-7V-2600mAh-Rechargeable-Li-ion-Battery-Case-Set-/251526905800?pt=Battery_Chargers&hash=item3a902bffc8




Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Δείτε κι αυτό :

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Οι samsung που προτείνει ο Βασίλης απλά τα σπάνε παιδιά. Παντού ανώτερες από τις aw που έχω. Πήρε ζωή ξανά το βαμο xD

Sent from my G pad using Tapatalk Pro


Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Δείτε κι αυτό :

 :o :o :o
...μάλιστα!!!

Είχα την εντύπωση ότι το φαινόμενο έχει πιο γρήγορη εξέλιξη.
Ότι δλδ η έκρηξη λόγω βραχυκυκλώματος, θα συνέβαινε στα πρώτα 60-90 δευτερόλεπτα.


Άρα καταλήγουμε στον ίδιο παρονομαστή:
IMR - IMR - IMR

Συνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1932
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Πάντως θα είχε ενδιαφέρον να βλέπαμε πως αντιδρούν και οι άλλες μπαταρίες σε αυτές τις συνθήκες. Κάτι μου λέει ότι δεν θα υπάρχουν και πολύ μεγάλες διαφορές.

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Αν μιλάμε για IMR υπάρχουν τεράστιες διαφορές. Ανεβαίνει πολύ η θερμοκρασία αλλά δεν υπάρχει έκρηξη






Αποσυνδεδεμένος wastelos

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Κάτι μπαταρίες ΑW 18650, 3100 mAh πλύθηκαν κατά λάθος στο πλυντήριο. Καλά είναι να πεταχτούν; Τις μέτρησα και δείχνουν κανονικά γύρω στα 4V.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Μην τις πεταξεις οπου να 'ναι..........ανακυκλωση.......... ;D




Ναι φιλε μου , δεν ειναι πια σε κατασταση που να μπορεσεις να τις εμπιστευτεις.....


Δινεις 20 € για ενα ζευγαρι καινουριες και εχεις πολυ καλυτερη αποδωση και ασφαλεια.


Φυσικα και το κεφαλι σου ησυχο...........






Camber ,
εκρηξη μπορουμε να εχουμε και απο τις IMR , αλλα θα πρεπει να εχουμε υπομονη μεγαλη και να το κανουμε εμεις να συμβει.
Ο χρονος ωστε να φτασει σε εκρηξη η IMR υπο τις καταλληλες προϋποθεσεις , ειναι πολυ μεγαλος και ακομα κι αν φτασουμε τα επιπεδα εκρηξης και παλι ειναι δυσκολο να εχουμε αυτο το αποτελεσμα..






« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 09, 2014, 14:15 από shadockan »

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Εχω μερικές protected μσυρεςδεν θυμαμε μάρκα,  ειναι αυτές από  replacesmoke.com.
Με αντιστάσεις 0.7 0.8 δεν δουλεύουν.  Με αντισταση 1.2 και πανω δουλεύουν κανονικά.
Εχουν κάποιο κύκλωμα που κοβει το ρεύμα στις μικρές αντιστάσεις? Στις ίδιες αντιστάσεις οι aw kai efest δουλεύουν κανονικα.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Λογικα ξεπερανας το οριο των Α που μπορουν να δωσουν οι συγκεκριμενες μπαταριες.
Αν το οριο ειναι πχ 5Α κι εσυ ρυθμιζεις το mod στα 4V με αντισταση 0.7ωμ ζητας ρευμα 5.7Α
που δεν μπορει να δωσει η μπαταρια σου, αρα δε δουλευει.
Απο την αλλη, με 4V και αντισταση 1.2ωμ το ρευμα ειναι μολις 3.3Α, αρα μεσα στα ορια της μπαταριας.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 40 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 90 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280239 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207800 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173860 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312470 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13633 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124442 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93426 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix