vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

61 επισκέπτες, 5 χρήστες
lagoudakis, camber, bloodlessz, tony1976, infernity

Twitter

Μπαταριες για τα mod μας....Ποιες ειναι ασφαλεις? Ποιες οι διαφορες τους?

Αποσυνδεδεμένος Leon72

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Λοιπον, αν δεν θες να μπεις στους μπελαδες που προανεφερα κανε το εξης:
Παρε μια κολλα στιγμης, σταξε μια σταγονα πανω στο γυμνο σημειο και απλωσε την καλα με μια οδοντογλυφιδα η κατι παρομοιο, για να μην κανει γρομπαλακι οταν στεγνωσει και μπαινει μετα δυσκολα στο μοντ. Αστο να στεγνωσει και εισαι ετοιμος. Η κολλα στιγμης ειναι επαρκως μονωτικη για τα 4 βολτ και αρκετα ανθεκτικη για να μην φυγει ευκολα.
Αλλιως μπορεις να συνεχισεις να χρησιμοποιεις την μπαταρια οπως ειναι σε ηλεκτρονικα μοντς η σε μηχανικα που εχουν το κουμπι πανω.

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
... Η μπαταρία ...Έχει σκιστεί λίγο στο κάτω μέρος το κόκκινο περίβλημα. Πάει για πέταμα άραγε?

H πιο ενδεδειγμένη λύση για την επισκευή της είναι το Heat Shrink:

http://www.fasttech.com/search?Heat%20Shrink

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Αυτη Ζαχαρια ειναι η καλυτερη λυση,αλλα το Nemesis ειναι λιγο στενο και δεν ξερω τι πρεπει να βαλει ωστε να μην βγει χοντρο.

Παντος σαν λυση ειναι οτι πιο καλο

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Μονωτική ταινία τεντωμένη.

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
... το Nemesis ειναι λιγο στενο και δεν ξερω τι πρεπει να βαλει ωστε να μην βγει χοντρο...

Αυτου του τύπου τα films είναι πάρα πολύ λεπτά (τα έχω δεί στο Γερμανό όταν μου κατασκεύασαν δύο battery packs για τηλέφωνο cordless), στην ανάγκη βγάζει το κατεστραμμένο περίβλημα οπότε σίγουρα δεν θα έχει πρόβλημα αύξησης του πάχους της μπαταρίας...

Αποσυνδεδεμένος Leon72

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Ναι, το απολυτως σωστο ειναι να βγαλεις το μαμα περιτυλιγμα και να εφαρμοσεις νεο θερμοσυστελλομενο.
Ειναι δυσκολο σημειο για μονωτικη ταινια και ενα στενο μοντ αργα η γρηγορα θα την εβγαζε απο την θεση της.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Το μόνο που θα ηθελα να προσθεσω ειναι οτι καλο θα ηταν να τα κανει αυτα καποιος που ξερει και εχει και τα εργαλεια.

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας

Για αυτό το λόγο και για να χω το κεφάλι μου ήσυχο....ήδη βρίσκεται καθ' οδόν προς τα Λιόσια (χωματερή) !!! :laugh1:


Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 11, 2014, 20:58 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Leon72

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
!!!!
Πεταξες μια AW για μια γρατζουνια;;;

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:


Παει η μπαταριουλα...........κανει καριερα στην ανακυκλωση.........αν ηταν  χχχχχfire  o.k.

Aν ηταν καλη..... :tongue_smilie:


ΔΕν πηραζει,καλυτερα ετσι....... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Δεν το διακινδυνεύω, γιατί αν το καλύψω εκεί θα σκιστεί και κάπου αλλού αφού το τέντωμα της μεμβράνης έχει αλλάξει και δεν θέλω να πειραματιστώ και να ρισκάρω. Στην επόμενη παραγγελία από fasttech ίσως πάρω να έχω για το μέλλον την μεμβράνη που μου υποδείχτηκε. Η συγκεκριμένη μπαταρία ήταν ενός έτους και είχε αρχίζει να τα ψιιλοπαίζει....

Αποσυνδεδεμένος Leon72

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Τουλαχιστον να παει στον καδο της "ΑΦΗΣ"...

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Για αυτονομία πάμε σε cgr/ncr? Και οι δυο είναι hybrid?
Καλές οι aw αλλά θέλω να δοκιμάσω και άλλες μπαταρίες να έχω μια άποψη. Επίσης η απόδοση κάτω από τα 3,7 volt δεν με καίει γιατί τις αλλάζω σε αυτό το σημείο.

Που να κοιτάξω παλικάρια; :)

Sent from my G using Tapatalk Pro


Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Γενικα οι μπαταριες μεγαλων εταιριων αυτα τα mAh που λενε οτι εχουν,σχεδον ειναι αληθηνα.

Mε 3400 - 3000 - 2900 -2800 mAh απο εταιριες οπως Panasonic-Samsung-LG-Sony-Sanyo κλπ. κλπ. κλπ.

θα εχεις αρκετες ωρες μεχρι να δεις αδυναμια ατμοποιησης....


Αυτος ειναι ενας πινακας που εχει πολλες μπαταριες :

Dampfakkus de.    ( δεν μπορω να βαλω link)













Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 258 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 209 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21148 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282105 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66553 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175024 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313274 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14708 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125074 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93774 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4307 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix