vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

70 επισκέπτες, 7 χρήστες
gfilip, camber, Tazz, Jorge, ThioVag, manoslykos, Amcm

Twitter

Μπαταριες για τα mod μας....Ποιες ειναι ασφαλεις? Ποιες οι διαφορες τους?

Το ειδα οτι ειναι κλειστα αλλα ειπα να μην σας σπαμαρω.Ο gewre λεει καλα λογια σε ενα video...Αν ηταν paypall θα χα παραγγειλει αλλα θελει credit :P

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Αν ισχυουν στο τελος της παραγγελιας τα μεταφορικα αξιζει γιατι ειναι αξιοπιστη και γρηγοροι :yes: .Τελευταια παραγγελια μου ειχε ερθει στις 7 μερες

Αποσυνδεδεμένος Ares

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Χα! Κόψανε το 40άρι; Πολύ καλά νέα.  ;D
Έχει χρησιμοποιήσει κανείς ΕΗ; Ακούω καλά λόγια αλλά ξέρει κανείς από πρώτο χέρι;
EH σε 16340 protected και 18350 ΙΜR χρησιμοποιω εδω και ενα μηνα σε VVDP του SEB και ειμαι ευχαριστημενος και απο ισχυ και απο διαρκεια. Μαλιστα εχω την εντυπωση οτι ειναι κατα τι καλυτερες απο τις αντιστοιχες EFEST

EH IMR 18650, 30amp, 1600mAh, Flat Top   
Grand Total $24.45

18euro.
Παραγγειλα λοιπον!

Αποσυνδεδεμένος ponstan

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...με vv by SEB
Καλησπέρα.
Δεν ξέρω αν πόσταρα στο σωστό μέρος, αλλά είδα συζήτηση για μπαταρίες και κάποια αναφορά στις efest. Πριν δύο μήνες αγόρασα δυο efest 18350 και τις χρησιμοποιώ στα μοντάκια μου(κουτάκια). Προχθές τις άλλαξα και τις έβαλα να φορτίσουν αλλά δεν.. ???  Πάνω λοιπόν στον x-star στη θέση 1 η ένδειξη είναι πράσινο λες και είναι φορτισμένες. Λέω να έκανα τόσο λάθος? Τις μετρώ με το voltομετρο και η ένδειξη...1,70 και οι δυο. :o  Μ'άλλα λόγια δεν φορτίζουν. Υπάρχει κάποιος εκ πείρας τρόπος ώστε να πάρουν μπρος ή παρέδωσαν το πνεύμα και πάμε γι άλλες??? :)
Αν η ερώτηση είναι σε λάθος post ας μεταφερθεί παρακαλώ από τον moderator στο σωστό.
Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Λοιπον παιδιά, περιμενω ενα  69 SS Telescopic Mechanical Mod  https://www.fasttech.com/products/1561100 και θελω την συμβουλη σας
γιατι ειμαι σκραπας στα mods, τι μπαταριες να βαλω μεσα;


Εχω


- 2, 18350 IMR EH
- 1, 18650 IMR EH


και λεω να αγορασω και μια


- 18500 IMR EH για να βαλω και kick μεσα στο mod


http://www.vaporsolutions.gr/variable-voltage-batteries/319-imr-18500-1100mah-eh-battery.html


εχετε να μου προτείνεται κατι αλλο ;


Ποιες απο αυτες δουλευουν καλυτερα με το μοντακι;

Αποσυνδεδεμένος angelosdes

  • ***
  • 531
  • Φύλο: Άντρας
  • MTL+flavour
οι μπαταριες είναι καλες και λειτουργουν αψογα με το kick..

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
οκ, ευχαριστω! Κατι ακόμα, διαβασα καπου οτι πρεπει να προσεχουμε να μην αποφορτιστουν τελείως οι μπαταριες, πως το παρακολουθω αυτο; μηπως αντι για τις παραπανω μπαταριες να χρησιμοποιησω καποιες αλλες για να εχω το κεφαλι μου ήσυχο;

Αποσυνδεδεμένος angelosdes

  • ***
  • 531
  • Φύλο: Άντρας
  • MTL+flavour
με το kick δεν εχεις πρόβλημα τις ''κοβει'' αυτό ...χωρις αυτό το καταλαβαίνεις από το λιγοτερο σε δυναμη ατμισμα..η..μετρας με βολτομετρο....

Eλπιζα οτι με τις imr δεν θα κανουν drop κατω απο το οριο...

http://www.madvapes.com/imr-18350-limn-800mah-battery.html
These are rechargeable EH brand LiMn2O4 (commonly referred to as Lithium Manganese or LiMn) batteries. They are safer chemically than Li-Ion batteries and do not need a protection circuit.

Ποιο circuit δεν χρειαζοντε , που χρειαζοντε αλλες?


Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Οι imr ειναι μπαταριες ασφαλους χημειας.

Δεν χρειαζεται λοιπον καποιο ηλεκτρονικο κυκλωμα διαχειρησης της ενεργειας της μπαταριας,αυτο που λεμε προστασια.

Αυτος ειναι και ενας απο τους λογους που ειναι και πιο αποδοτικες,απο τις ''απλες'' Ιοντων Λιθιου.


Το κυκλωμα προστασιας,δεν αφηνει να γινουν μεγαλες αποφορτισεις,βραχυκυκλωματα,αποφορτισεις της μπαταριας κατω απο τα 3,0-3,3 Volts.

Oι IMR δεν εχουν τετοιο κυκλωμα και μπορει να κατεβουν κατω απο τα 3,0 Volts.
Βεβαια,θα πρεπει να εισαι μαζοχα για να επιμενεις να ατμιζεις κατω απο 3,3-3,5 Volts,αφου εκει δεν θα εχεις ικανοποιητηκο ατμισμα και απολαυση........ :tongue_smilie:


Με την προστασια,σε λαθος στισημο της αντ/σης,αν γινει βραχυκυκλωμα,το ρευμα το κοβει το τσιπακι της μπαταριας (προστασια).

Η IMR θα συνεχισει να δινει ρευμα,αλλα θα κανει και ομαλη αντιδραση. Ζουμια,θερμοκρασια μεγαλη....
Σε ''απλη'' Ιοντων Λιθιου (χωρις προστασια),μπορει να εχουμε και εκρηξη.  Ακομα και με προστασια να ειναι ,μπορει και να μην δουλεψει η προστασια της και να εχουμε ασχημα αποτελεσματα (σπανιο βεβαια)

Αποσυνδεδεμένος Leon72

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Δεν ξερω για το madvapes, μετα απο το μπαν της φαστεκ με τις μπαταριες, πετυχα αυτον τον ινδο: http://24x7diy.com
και εβαλα παραγγελια 4δα panasonic NCR 18650B με μολις 23,33 ευρω και ΔΩΡΕΑΝ μεταφορικα. Δυστυχως ομως εχει μικρη ποικιλια σε μπαταριες.
Θα επανελθω οταν παραλαβω και επιβεβαιωθει η αξιοπιστια του.
Χρονια πολλα σε ολο τον κοσμο!


Διόρθωση link.
Απ'το συντονισμό του φόρουμ.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 25, 2013, 23:54 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!

Αποσυνδεδεμένος Leon72

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Εκει τον βρηκα αρχικα. Απλα βαριομουν να ψαξω τους κωδικους μου για να κανω λογκ ιν, θεωρησα το  paypal αρκετο σαν ασφαλεια και ψωνισα κατευθειαν απο την σελιδα του. Και γλυτωσα και τα fees του ebay.  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος apolpat

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Καλές τιμές, πόσο καιρό έκαναν να έρθουν?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 197 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 174 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20757 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281483 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207928 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65947 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174628 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312892 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124820 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93596 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix